Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

.

... faaaaaaaaaaak "mali" ... prjatu moj :cry:

... počivaj v miru ... :cry:

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, SF pravi:

Moraš bit res raketni znanstvenik, da opaziš, kako miličar obrne glavo stran, ko pred njegovimi očmi tip zapelje v križišče pri rdeči luči, miličarju pa se ne da jebat z njim, ker ni akcija rdeča luč, ampak telefon, on pa brez kančka avtoritete... :yawn:

Za takšna sranja producirati si ti doktor znanosti. Si dokazal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, izibajker said:

Včeraj popoldan, v bližini Dolskega. Ovinek je  bil bolj odprt, tip na supersportaku je prigonil kot da je na gp-ju. Večji problem je bil, ker se je jasno videlo, da ovinka ni dobro zastavil, zelo nesuvereno je izpadel v tisti krivini, ga je kar malo ven neslo... Sem dobil občutek, da mu je bila pomembna hitrost, potem pa hitrost in na koncu še enkrat hitrost... Ma hvala bogu, da ni s ceste zletu....

Enkrat verjetno bo: 100-krat rata, 101 žal ne. :( Poskušam pa se postaviti v vlogo druge strani, recimo vozila, v katerem je cela družina, in v katerega prileti ena takšna "raketa". In recimo, da pride do težjih poškodb ali celo smrti tudi med potniki v vozilu. VSI SMO KRIVI, tako avtomobilisti z odvračanjem pozornosti s ceste zaradi raznih mobitelov itd., kot motoristi zaradi objestne vožnje (tukaj ni samo hitrost, pač pa tudi vožnja po zadnjem itd.). 

Predstavljam si idealno stanje tam nekje okrog leta 2.500, če sploh še bomo kot vrsta: ločene ceste za avtomobiliste in motoriste. Glede na to, koliko motoristov vsako leto na novo zapelje na ceste, takšna rešitev ne bi bila slaba, vem pa, da je težko uresničljiva oz. utopična. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj, po moje bi bilo tu bolj važno predebatirat o vzrokih nesreče kot pa tako prepucavanje kot se ga spet greste nekateri.

Še najbolj se je sicer učiti na svojih napakah, žal pa se je v teh primerih boljše na tujih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Za takšna sranja producirati si ti doktor znanosti. Si dokazal. 

Ko zmanjka argumentov, pa takoj na osebno raven? Pri tebi nič novega... 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Ko zmanjka argumentov, pa na osebno raven? Pri tebi nič novega... 

Stalna praksa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MARE 65 

@Kawalir ...... Zelo lepo napisano, samo se ne splača razlagati in vbijati v glavo ljudem, kateri imajo mnenje, da so vsi drugi krivi (npr.policija, cestarji, luna ipd....) za nastalo situacijo na slovenskih cestah, sploh med motoristi. Kdor ne zna sam pri sebi razščistiti in si naliti čistega vina, mu tak al tak ni pomoči, slej kot prej se bo njegova pot nekje končala predčasno. Jaz si samo želim, da taki ne odnesejo zraven še popolnoma nedolžnih, ki si niso izbrali take poti. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, SF pravi:

Ko zmanjka argumentov, pa takoj na osebno raven? Pri tebi nič novega... 

Si sam začel. Kar preberi si svoj prvi zapis. 

Jaz ne poznam tvojega dela in se ne vtikam vanj. Zato se ne vtikaj v nekaj, kar ne poznaš. 

Na cesti vsakomur pomagam. Ne glede na naša prepucavanja tukaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Si sam začel. Kar preberi si svoj prvi zapis. 

Jaz ne poznam tvojega dela in se ne vtikam vanj. Zato se ne vtikaj v nekaj, kar ne poznaš. 

Na cesti vsakomur pomagam. Ne glede na naša prepucavanja tukaj. 

Borut veš ti kaj več glede berobe nesreče ker meni mi ni nič jasno,kako lahko avto prehitiš in pol kr na 1x na levi pas zaviješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

"hladn" asfalt ni problem, prej je težava v preveliki hitrosti

 

Točno to...kot pravi dečko v videu (zakaj se motoristi ubijajo...sploh ni neumno razloženo), če je asfalt hladen, moker itd., se ti stopnja rizičnosti poveča in edino sami si to rizičnost zmanjšamo...zato ne rabimo akcij in policije (rabimo pa jih zato, ker si pač večkrat te rizičnosti nočemo zmanjšat sami ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MARE 65 pravi:

Točno to...kot pravi dečko v videu (zakaj se motoristi ubijajo...sploh ni neumno razloženo), če je asfalt hladen, moker itd., se ti stopnja rizičnosti poveča in edino sami si to rizičnost zmanjšamo...zato ne rabimo akcij in policije (rabimo pa jih zato, ker si pač večkrat te rizičnosti nočemo zmanjšat sami ;)

Samo za take bi jaz raje organizirala terapevtske skupine, ker rabijo drugačnega strokovnjaka in ne policaja. ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kaj je bilo okoli 2 malo pred Postojno iz smeri Kopra? Rdeč avto odbit prednji odbijač, vdrta havba, relativno nepoškodovan motor sicer stal pokonci, ampak po tleh en kup odpadlih delov in tekočin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Borutt pravi:

Si sam začel. Kar preberi si svoj prvi zapis. 

Jaz ne poznam tvojega dela in se ne vtikam vanj. Zato se ne vtikaj v nekaj, kar ne poznaš. 

Na cesti vsakomur pomagam. Ne glede na naša prepucavanja tukaj. 

Ti mojega dela ne plačuješ, zato te tudi nič ne briga kaj počnem, za razliko od tebe, ki si plačan iz tistega, kar mi prisilno vzameš iz žepa, pa ti še ni dovolj.  Zato si jemljem pravico do vtikanja v to, kaj s tem denarjem počnete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ciko86 pravi:

Borut veš ti kaj več glede berobe nesreče ker meni mi ni nič jasno,kako lahko avto prehitiš in pol kr na 1x na levi pas zaviješ?

Vem. Je prehiteval in spregledal vozilo. Pa še ovinek v desno je tam. Za ostalo na ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Ti mojega dela ne plačuješ, zato te tudi nič ne briga kaj počnem, za razliko od tebe, ki si plačan iz tistega, kar mi prisilno vzameš iz žepa, pa ti še ni dovolj.  Zato si jemljem pravico do vtikanja v to, kaj s tem denarjem počnete...

Ubožec. Ti res niso doma razložili nekih osnovnih stvari?

pred 1 uro, Xebec pravi:

Ve kdo kaj je bilo okoli 2 malo pred Postojno iz smeri Kopra? Rdeč avto odbit prednji odbijač, vdrta havba, relativno nepoškodovan motor sicer stal pokonci, ampak po tleh en kup odpadlih delov in tekočin...

Jaz vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj smo pa (kot slišim po radiju) vsi diujaki, pa nestrpni itd itd. :mad: 

ko se je pa un razstrelu, ker je pokal na cerveni praznik, je pa vest potihnila v parih urah ... :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

zdj smo pa (kot slišim po radiju) vsi diujaki, pa nestrpni itd itd. :mad: 

ko se je pa un razstrelu, ker je pokal na cerveni praznik, je pa vest potihnila v parih urah ... :dry:

 

Zate to še posebej velja :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, dr.looney pravi:

Samo za take bi jaz raje organizirala terapevtske skupine, ker rabijo drugačnega strokovnjaka in ne policaja. ;) 

Jap, ti tečaji "varne vožnje", ki se izvajajo pri nas, so samo za striženje ovčic. Samo se bojim, da se bo kdo od ta pametnih spomnil, da bo obvezno kakšno letno preverjanje motoristov na poligonih, da bi se pocuzalo novce.

Zadnjima dvema primeroma ti tečaji ne bi pomagali, ker po fotkah je sklepati, da sta bila "projektila", torej kar hudi prehitra, onkraj tečajne hitrosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Arzen pravi:

Zate to še posebej velja :ras:

Samo zjutraj ko se mu mudi na Dars na kafetanje.  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Samo se bojim, da se bo kdo od ta pametnih spomnil, da bo obvezno kakšno letno preverjanje motoristov na poligonih, da bi se pocuzalo novce.

sem bolj za letno preverjanje voznikov B katergorije, čeprav tudi ke spadam ;)

ko prehitim kakšnega cliota 1.2 ali kakšno 20 let star uno z odprtim rorom, se vedno pol za mano "zapodijo čez ovinke" ali pa, ko jih dohitim kar naenkrat ratajo fitipaldiji ... prehitim oziroma se mal naprej odpeljem bolj iz preventive :P

pred 13 minutami, Arzen pravi:

Zate to še posebej velja :ras:

zakaj pa zame :huh: 

sem moguće kje švignio mimu tebe :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

Ko prehitim kakšnega cliota 1.2 ali kakšno 20 let star uno z odprtim rorom, se vedno pol za mano "zapodijo čez ovinke" ali pa, ko jih dohitim kar naenkrat ratajo fitipaldiji ... prehitim oziroma se mal naprej odpeljem bolj iz preventive

Jz pa po spominu le dvakrat in leta nazaj...

Enkrat porsche 928 gts (mb- radlje) in enkrat audi a6 3.0tsi.(mb-bizeljsko)..v bistvo pa možno a nikoli opazil,koga,da poizkušal razen mislim oz spomnim le teh dveh...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, maus said:

ko prehitim kakšnega cliota 1.2 ali kakšno 20 let star uno z odprtim rorom, se vedno pol za mano "zapodijo čez ovinke" ali pa, ko jih dohitim kar naenkrat ratajo fitipaldiji ... prehitim oziroma se mal naprej odpeljem bolj iz preventive :P

saj če si v avtu je isto, sam jest potem kakšnga tud nazaj pred mano spustim, ker ne maram prikolice ob svojem uživaškem tempu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je zadnjič provociral en stric s subaru legacyem proti Černivcu 902, sem si mislu kurba si budala kwa mislš da bom gonu pouhn šodra po cest, jst še ves trd od zimskega ležanja, pa mu ni padl na piskr da mogoče pa nočem derkat. Do vrha vozu čist za ritjo, pol je k sreč zavil na marjanje njive. Itak se je hotu pred ženo in mulci pokazat kakšen bizgec je.  Uglavnm škoda besed... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!