Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, krucymucy pravi:

Odgovori na oboje, sej si v sihtu.

ne vem, ker nabijam :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtocesta Postojna- Razdrto, je bila "gradbeni poligon" , kjer so se Yu gradbinci učili delati AC in so odseke razdelili po "nacionalnem" ključu različnim gradbenim podjetjem iz cele juge. Cesta pa posledično je kakršna je.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

kaj zakaj .. a zakaj bi bilo potrebno narediti novega al zakaj si nihče teha ne upa ?

 

Kar kruci pravi. Ampak razumem. Petk. Ni cajta na jobu.  Ustau se, ce gres mimo hehe.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

:eek: Stari, a mas resne oftalmoloske probleme, al pa spis za volanom?? NEHAJ S TAKIM POCETJEM! :beer2: 

Včasih malo zadremam od dolgcajta. Sam me na srečo najkasneje na Trojanah tuneli zbudijo :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, franc pravi:

Avtocesta Postojna- Razdrto, je bila "gradbeni poligon" , kjer so se Yu gradbinci učili delati AC in so odseke razdelili po "nacionalnem" ključu različnim gradbenim podjetjem iz cele juge. Cesta pa posledično je kakršna je.

lp

v bistvu boljša kot pa 10 let stari odseki :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Avtocesta Postojna- Razdrto, je bila "gradbeni poligon" , kjer so se Yu gradbinci učili delati AC in so odseke razdelili po "nacionalnem" ključu različnim gradbenim podjetjem iz cele juge. Cesta pa posledično je kakršna je.

lp

Kakor koli so si razdelili vzdrzala je 40 let s samo preplastitvami. Tudi mostovi so stari toliko. Pa treba je vedet, da tehnologija v gradbenistvu tudi napreduje.

V nasi novi drzavi so si tudi gradnjo AC razdelili po dogovornem kljucu podprtim z kuvertami. Rezultat pa so Planiske skakalnice na odseku Razdrto-Nova gorica, gramoznica v Trojanskih tunelih, najnovejsa protihrupna ograja mimo Celja ... Skratka nic boljse, kvecjemu drazje. Velik del krivde za relativno hitro obrabo AC pa doprinese preobrmemenitev z tovornim prometom. Vpadnica v MB je zacela razpadati ze po 10 letih. No ta spada pod DRSC. Sedaj, ko je ze par let prepozno jo krpajo. Vzdrzalo pa bo mogoce par let, ker so bile poskodbe skozi vse sloje z posedanjem zaradi izpiranja agregata. Tu krpanje asfalta ni resitev. Ce hoces tole popravit pravilno je potrebno poskodovane odseke odkopat, ponovno nasut in utrdit ...

Mi se glede cest vrtimo v krogu. In v 40 letih se se vedno nismo naucili veliko vec od bivsih YU gradbincev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, IZTOK said:

 Vpadnica v MB je zacela razpadati ze po 10 letih. No ta spada pod DRSC. Sedaj, ko je ze par let prepozno jo krpajo. Vzdrzalo pa bo mogoce par let, ker so bile poskodbe skozi vse sloje z posedanjem zaradi izpiranja agregata. Tu krpanje asfalta ni resitev. Ce hoces tole popravit pravilno je potrebno poskodovane odseke odkopat, ponovno nasut in utrdit ...

A to misliš razcep Dragučeva v smeri od Lenarta proti Mariboru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tist, ki so mu oprali možgane lahk izjavi, da so vozniki krivi 99,999999% nesreč.

Je bla to resna izjava al nabijanje ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist ki pozna sistem, ve, da se v naši državi najlažje in največ pokrade pri cestni infrastrukturi. Tako in slabše bo, dokler bo ljudstvo to dopuščalo.

Marsikaj bi kdo povedal, pa se ne sme.

Tak pač mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, isarajli1 pravi:

Samo tist, ki so mu oprali možgane lahk izjavi, da so vozniki krivi 99,999999% nesreč.

Je bla to resna izjava al nabijanje ?

 

Nisem vedel, da se tako osebno poznava :P

pies trdiš, da imam možgane? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, isarajli1 said:

Samo tist, ki so mu oprali možgane lahk izjavi, da so vozniki krivi 99,999999% nesreč.

Je bla to resna izjava al nabijanje ?

 

Kdo pa je? Oz. napisi kaj ti menis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, krucymucy pravi:

Kdo pa je? Oz. napisi kaj ti menis?

Borutt bi reku, da neprilagojena hitrost, pa ve zakaj mora tak rečt. Še pešec ni prilagodil hitrosti če se je spotaknil ob štrleč pokrov kanalizacije.

Dejavnikov za nesreče je veliko, res je v večina primerih kriv voznik, če pa mu srna, pijanec itd skoči pred avto NI KRIV, ni tudi kriv, če naleti v nepreglednem ovinku na madež, pesek, luknjo v asvaltu, neutrjeno in luknjasto bankino, da o nepokošeni travi, neoznačenih in nezavarovanih kritičnih točkah, označb za dela na cesti in ostale " drobnarije" ne omenjam. Po policajsko se pač moraš peljat pod omejitvijo, najbolš je iztopit iz avta in peš preverit nepregledn ovinek, zraven pa koso na rami, da si kakšen izvoz na glavno cesto pokosiš. Ampak to ni ideja policije, so jim pa vcepli kako morajo pisat, eni pa celo verjamejo, da je tako prav.

Občine ( za občinske ceste)plačujejo drage posle odvetnikov za tovrstne tožbe ( raje odvetniku, kot oškodovancu, da ne pride folku v navado kasirat), se pa stanje prav zaradi straha pred tožbami malo izbolšuje.

Ne Borutt, ne nabijam ( sem v tej branži) zdaj pišem, nabijal bom mal kasnej, pa ti ?

Več ne bom, ker že preveč blebetam.

Če bo Borutt začel še člene zakonov o cestah kopirat, bo tak on s tem povedal, kaj vse je narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, isarajli1 pravi:

Borutt bi reku, da neprilagojena hitrost, pa ve zakaj mora tak rečt. Še pešec ni prilagodil hitrosti če se je spotaknil ob štrleč pokrov kanalizacije.

Dejavnikov za nesreče je veliko, res je v večina primerih kriv voznik, če pa mu srna, pijanec itd skoči pred avto NI KRIV, ni tudi kriv, če naleti v nepreglednem ovinku na madež, pesek, luknjo v asvaltu, neutrjeno in luknjasto bankino, da o nepokošeni travi, neoznačenih in nezavarovanih kritičnih točkah, označb za dela na cesti in ostale " drobnarije" ne omenjam. Po policajsko se pač moraš peljat pod omejitvijo, najbolš je iztopit iz avta in peš preverit nepregledn ovinek, zraven pa koso na rami, da si kakšen izvoz na glavno cesto pokosiš. Ampak to ni ideja policije, so jim pa vcepli kako morajo pisat, eni pa celo verjamejo, da je tako prav.

Občine ( za občinske ceste)plačujejo drage posle odvetnikov za tovrstne tožbe ( raje odvetniku, kot oškodovancu, da ne pride folku v navado kasirat), se pa stanje prav zaradi straha pred tožbami malo izbolšuje.

Ne Borutt, ne nabijam ( sem v tej branži) zdaj pišem, nabijal bom mal kasnej, pa ti ?

Več ne bom, ker že preveč blebetam.

Če bo Borutt začel še člene zakonov o cestah kopirat, bo tak on s tem povedal, kaj vse je narobe.

Nisem si mislil, da verjameš sam sebi. Zdaj vem. 

Res si pomešal stvari, ko trdiš, da jaz vem, zakaj moram nekaj tako reči. Za ukrep glede hitrosti vožnje (tako se imenuje člen), je treba imeti dokaze in ne domneve in slutnje in čiračara. 

Za vse karambole, kjer je kriv voznik, nisem nikjer omenil divjadi, spolzkega madeža, razsutega tovora, ... V teh primerih ni kriv voznik. Je pa v ostalih 99,999999%. Torej v skoraj vseh. 

Kakšen primer z občinske ceste opiši  

Jaz hodim po karambolih in je res voznik skoraj vedno kriv. Včasih tudi divjad ali kakšna odpadla guma. In ne počnem tega par dni, ampak že kar nekaj let. 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, IZTOK said:

Ne, podaljsek AC od razcepa v Slivnici do MB. Trenutno jo obnavljajo.

Aha, a tako, ker tudi na tistem delu razcepa Dragučeva bo treba izkopat in znova naredit, ker se je tudi lepo posedlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Nisem si mislil, da verjameš sam sebi. Zdaj vem. 

Res si pomešal stvari, ko trdiš, da jaz vem, zakaj moram nekaj tako reči. Za ukrep glede hitrosti vožnje (tako se imenuje člen), je treba imeti dokaze in ne domneve in slutnje in čiračara. 

Za vse karambole, kjer je kriv voznik, nisem nikjer omenil divjadi, spolzkega madeža, razsutega tovora, ... V teh primerih ni kriv voznik. Je pa v ostalih 99,999999%. Torej v skoraj vseh. 

Kakšen primer z občinske ceste opiši  

Jaz hodim po karambolih in je res voznik skoraj vedno kriv. Včasih tudi divjad ali kakšna odpadla guma. In ne počnem tega par dni, ampak že kar nekaj let. 

 

Res ne vem kaj naj si še mislim, ampak to verjetno zato, ker sem mal čudn. Pohorc pač. Primerov bi ti lah našteval, sam maš premalo plačo za njih.

Saj se skor vse da kupit, ne ? Al se mi kot pohorcu pač to tud samo zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Varnostna razdalja ali hitrost vožnje? Dirkanje ni bilo, ker to se ne dogaja. 

ne vem, ker članek ničesar bistvenega ne napiše, pa tudi nisem iskal.

Lahko je pa vse, dejstvo pa je, pa naj bo še taka varnostna, da v kolikor se nekdo pred tabo zabije, ali pa ga še dodatno kam odbije, moraš imeti prekleto srečo, da nisi udeležen v trčenju. Bom dal samo enostaven primer, pa vzemi to kot teorijo:

vse štima, varnostna, razmere itd...se zgodi pred tabo prometna, ti si pa ravno tisti čas gledal na števec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

, ti si pa ravno tisti čas gledal na števec....

Potem imaš prekratko varnostno razdaljo. Tudi, če "zjaš okoli" moraš povečati razdaljo, ali si si sam kriv za posledice...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Potem imaš prekratko varnostno razdaljo. Tudi, če "zjaš okoli" moraš povečati razdaljo, ali si si sam kriv za posledice...

lp

sej, teorija je zelo lepa...tudi verižna trčenja v megli zna predvidevati :D

dejstvo je, da nismo 100% vedno v dogajanju, trudimo se, ampak nismo, še vedno imamo lahko dobro varnostno itd...pa se sranje lahko zgodi. Preverjeno.

Načeloma pa je situacija taka, da je varnostna razdalja prilagojena nekemu dogajanju in ko se v trenutku to dogajanje spremeni( iz premočrtnega gibanja v neko konfuzno stanje ali hitrost nič), ko začnejo kosi avtomobilov frčati okoli tebe, je pa malce drugačna kalkulacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne vem, ker članek ničesar bistvenega ne napiše, pa tudi nisem iskal.

Lahko je pa vse, dejstvo pa je, pa naj bo še taka varnostna, da v kolikor se nekdo pred tabo zabije, ali pa ga še dodatno kam odbije, moraš imeti prekleto srečo, da nisi udeležen v trčenju. Bom dal samo enostaven primer, pa vzemi to kot teorijo:

vse štima, varnostna, razmere itd...se zgodi pred tabo prometna, ti si pa ravno tisti čas gledal na števec....

Sem prepočasen. Nekdo me je že prehitel. 

Če ponovim, ti bo bolj ostalo v spominu? 

Menda nekateri ne zmorejo v semaforiziranem križišču niti za trenutek odmakniti pogleda od smeri vožnje in posledično sploh ne vidijo semafor in še manj semafor za pešce, da bi lahko predvideli ali bo v kratkem kakšna sprememba v barvi luči. Kaj bi se zgodilo, da takšen voznik pogleda na števec? Verjetno verižno trčenje do Beograda. 

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

sej, teorija je zelo lepa...tudi verižna trčenja v megli zna predvidevati :D

dejstvo je, da nismo 100% vedno v dogajanju, trudimo se, ampak nismo, še vedno imamo lahko dobro varnostno itd...pa se sranje lahko zgodi. Preverjeno.

Načeloma pa je situacija taka, da je varnostna razdalja prilagojena nekemu dogajanju in ko se v trenutku to dogajanje spremeni, ko začnejo kosi avtomobilov frčati okoli tebe, je pa malce drugačna kalkulacija.

Varnostna razdalja. Zaj... si. Ne išči krivca drugje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Sem prepočasen. Nekdo me je že prehitel. 

Če ponovim, ti bo bolj ostalo v spominu? 

Menda nekateri ne zmorejo v semaforiziranem križišču niti za trenutek odmakniti pogleda od smeri vožnje in posledično sploh ne vidijo semafor in še manj semafor za pešce, da bi lahko predvideli ali bo v kratkem kakšna sprememba v barvi luči. Kaj bi se zgodilo, da takšen voznik pogleda na števec? Verjetno verižno trčenje do Beograda. 

posplošuješ....pomisli na neko normalno utečeno vožnjo po ac, vsi imajo primerno varnostno, pa nekemu kamionu odleti ali guma, ali nekaj s kesona...in ravno tisti moment si gledal na radio ali števec, ali celo samo bil malo zamišljen.

Še vedno se živo spomnim, kako sem se umaknil na vozin pas, ko mi je tip po AC prišel nasproti, a rabil cele 3 sekunde, da sem samo kapiral, da nekaj ni ok. Reakcija je bila rutinska, čez 1km je priletel v neko žensko, ki je ravno prehitevala kamion. Cca 10 let nazaj, pri Lomu, tip je od Vrhnike do loma prišel z AXom. Mogoče je mela premalo varnostno...pa ne se sedaj vžgat...včasih so neke zadeve, ki presegajo naša zavedanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

posplošuješ....pomisli na neko normalno utečeno vožnjo po ac, vsi imajo primerno varnostno, pa nekemu kamionu odleti ali guma, ali nekaj s kesona...in ravno tisti moment si gledal na radio ali števec, ali celo samo bil malo zamišljen.

Še vedno se živo spomnim, kako sem se umaknil na vozin pas, ko mi je tip po AC prišel nasproti, a rabil cele 3 sekunde, da sem samo kapiral, da nekaj ni ok. Reakcija je bila rutinska, čez 1km je priletel v neko žensko, ki je ravno prehitevala kamion. Cca 10 let nazaj, pri Lomu, tip je od Vrhnike do loma prišel z AXom. Mogoče je mela premalo varnostno...pa ne se sedaj vžgat...včasih so neke zadeve, ki presegajo naša zavedanja.

Varnostno razdaljo nihče ne upošteva. Zato pa je tako, kot je. 

Pa pri varnostni razdalji ne mislim na sekundo ali dve, temveč na dva ali tri metre pri 150 km/h. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

...včasih so neke zadeve, ki presegajo naša zavedanja.

Meni je padla skala tik pred motor...ena sekunda in bi jo dobil na glavo.

...se strinjam z Damijem,... usoda, sreča, nekdo zgoraj, angeli....:hmm:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Meni je padla skala tik pred motor...ena sekunda in bi jo dobil na glavo.

...se strinjam z Damijem,... usoda, sreča, nekdo zgoraj, angeli....:hmm:

 

 

Verjetno si imel dovolj varnostne razdalje do skale. 

Govora je o varnostni razdalji med vozili in ne o izmikanju padajočim neznanim letečim predmetom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!