Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Meni je padla skala tik pred motor...ena sekunda in bi jo dobil na glavo.

...se strinjam z Damijem,... usoda, sreča, nekdo zgoraj, angeli....:hmm:

Marsikdo zelo izziva usodo. Eno so totalno odštekane in redke situacije (kot tale s skalo), drugo je vožnja kot jo vidiš vsakodnevno na naših cestah. Recimo včeraj sem se pelal za enim umetnikom na poti iz MX treninga. Tudi pomislil nisem na prehitevanje ne glede na lepo pregleden odsek ceste in dejstvo da je vozil precej počasi. Razlog? Malo levo, malo desno, malo po sredini, pred ovinki na kontra pas, one kolesarje spredaj prehitet direkt v nepregleden ovinek... Umetnik, ker je lepa nedelja in verjetno še od sobote polna mera alkota (ali kake druge psihoaktivne substance) v krvi. Se za takim pelje en, ki se mu mudi... pa pride na ogled @Borutt z metrom.

 

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

Še vedno se živo spomnim, kako sem se umaknil na vozin pas, ko mi je tip po AC prišel nasproti, a rabil cele 3 sekunde, da sem samo kapiral, da nekaj ni ok. Reakcija je bila rutinska, čez 1km je priletel v neko žensko, ki je ravno prehitevala kamion. Cca 10 let nazaj, pri Lomu, tip je od Vrhnike do loma prišel z AXom. Mogoče je mela premalo varnostno...pa ne se sedaj vžgat...včasih so neke zadeve, ki presegajo naša zavedanja.

Na AC ne pričakuješ vozila v kontra smer. In z nepričakovanimi situacijami imajo naši možgani hude težave. Ponavadi jih kr ignorirajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Marsikdo zelo izziva usodo. Eno so totalno odštekane in redke situacije (kot tale s skalo), drugo je vožnja kot jo vidiš vsakodnevno na naših cestah. Recimo včeraj sem se pelal za enim umetnikom na poti iz MX treninga. Tudi pomislil nisem na prehitevanje ne glede na lepo pregleden odsek ceste in dejstvo da je vozil precej počasi. Razlog? Malo levo, malo desno, malo po sredini, pred ovinki na kontra pas, one kolesarje spredaj prehitet direkt v nepregleden ovinek... Umetnik, ker je lepa nedelja in verjetno še od sobote polna mera alkota (ali kake druge psihoaktivne substance) v krvi. Se za takim pelje en, ki se mu mudi... pa pride na ogled @Borutt z metrom.

 

 

Polna luna.

Včeraj sem imel v 15 min dva taka (en "pacient" je vozil po sredini in če mu je kdo prišel nasproti, je skoraj ustavil, da se je umaknil s sredine) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Verjetno si imel dovolj varnostne razdalje do skale. 

Govora je o varnostni razdalji med vozili in ne o izmikanju padajočim neznanim letečim predmetom. 

jp isto bi jaz lahko rekel, za kretena, ki mi je šleper prehiteval skozi nepregleden moj desni (njegov levi) ovinek...sem imel izurjene reflekse, moj qurac imel sem srečo, da sem prav reagiral, lahko pa ne bi.

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Marsikdo zelo izziva usodo. Eno so totalno odštekane in redke situacije (kot tale s skalo), drugo je vožnja kot jo vidiš vsakodnevno na naših cestah. Recimo včeraj sem se pelal za enim umetnikom na poti iz MX treninga. Tudi pomislil nisem na prehitevanje ne glede na lepo pregleden odsek ceste in dejstvo da je vozil precej počasi. Razlog? Malo levo, malo desno, malo po sredini, pred ovinki na kontra pas, one kolesarje spredaj prehitet direkt v nepregleden ovinek... Umetnik, ker je lepa nedelja in verjetno še od sobote polna mera alkota (ali kake druge psihoaktivne substance) v krvi. Se za takim pelje en, ki se mu mudi... pa pride na ogled @Borutt z metrom.

 

Na AC ne pričakuješ vozila v kontra smer. In z nepričakovanimi situacijami imajo naši možgani hude težave. Ponavadi jih kr ignorirajo.

saj o tem pišem, absolutne varnosti ni, je neka povprečna, z neko rezervo. Ponavadi je pa tako, kot si opisal, nekdo počne nkaj nerazumljivega in si pozoren. Bolj hudo je, ko vsi počnejo nekaj normalnega pa si malce ležeren, malo gledaš števec, slučajno pritisneš neko tipko ali komando...in takrat se zgodi nekaj popolnoma nerazumljivega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z @DAMI34, da se lahko zgodi nesreča ali pa si vpleten v nesrečo, kjer ni krivca. Splet nepričakovanih okoliščin. Ne vem pa, če policija pozna koncept nesreče brez krivca. Če sredi ovinka zapeljem na povoženo lisico in mi motor zdrsne, a je kdo kriv za to nesrečo ali ne? Po moje ne. Noben ni naredil nič narobe. Pa ni nujno, da odpelješ v jarek zaradi uboge lisice, lahko je samo cesta zanič. Saj ne moreš vedeti za vsak meter ceste, kakšna je.

In na koncu sediš v jarku cel raztrgan, gledaš sklumpan motor in premlevaš, a bi poklical pomoč, ker če jo pokličeš, ti še policaji dodatno spraznijo tošl.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snecer pravi:

jeben splet okoliščin :(

pa da ne bom izpadu brihtn, enkrat pišejo tako, drugič pa drugače

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem in se čudim moralistom .

Tistim z najmanj km na cesti, se vedno dogaja največ.

Vsi jih izsiljujejo, vozijo po njihovi strani itd.....

Bolj varno za vse bi bilo, da ostanete doma.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Polna luna.

Polno luno lahko krivi samo Lorenzo. Ali pa nekdo, ki ne bi smel imeti izpita. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zok pravi:

Polno luno lahko krivi samo Lorenzo. Ali pa nekdo, ki ne bi smel imeti izpita. :)

ne samo luno, tudi vizir se mu Rossi :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če držim varnostno razdaljo na AC na prehitevalnem pasu, se vnes uvali šleper. Kakšen predlog?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Igi Pop said:

Če držim varnostno razdaljo na AC na prehitevalnem pasu, se vnes uvali šleper. Kakšen predlog?

Izogibaj se AC, ni druge. Ravno danes sem z avtom ponovno 90% casa prebil za nekom na levem pasu pri 110-120 km/h (po stevcu - realno torej se manj). Na desni 3/4 casa vse fraj.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Igi Pop pravi:

Če držim varnostno razdaljo na AC na prehitevalnem pasu, se vnes uvali šleper. Kakšen predlog?

 

 

 

Šleper levo, ti desno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zok pravi:

Izogibaj se AC, ni druge. Ravno danes sem z avtom ponovno 90% casa prebil za nekom na levem pasu pri 110-120 km/h (po stevcu - realno torej se manj). Na desni 3/4 casa vse fraj.

Že dooooolgooooo časa trobezljam, da sta ZKP in vozniška kultura že zdavnaj pobegnili s cest. 

Danes zopet sekanje ovinkov. Tudi nepreglednih. Tega so samo idioti sposobni. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2018 ob 12:33, Borutt pravi:

Varnostna razdalja ali hitrost vožnje? Dirkanje ni bilo, ker to se ne dogaja. 

kole piše, če je res pa ne vem

http://www.primorske.si/kronika/na-dolgi-njivi-je-v-nekaj-minutah-dvakrat-pocilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tista okrepčevalnica tam na Dolgi njivi...če sta bili to šele prvi dve nesreči je prav čudno. Sam sem že parkrat telovadil tam, ko zavijajo na parkirišče in iz parkirišča v tistem ovinku, okrepčani tudi z opojnimi tekočinami :angryrant1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kmet2 pravi:

Berem in se čudim moralistom .

Tistim z najmanj km na cesti, se vedno dogaja največ.

Vsi jih izsiljujejo, vozijo po njihovi strani itd.....

Bolj varno za vse bi bilo, da ostanete doma.

 

Sporoči, kdaj greš na cesto. Da vsi ostanemo doma, ker bomo tako najbolj varni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, vandrovec pravi:

Samo tista okrepčevalnica tam na Dolgi njivi...če sta bili to šele prvi dve nesreči je prav čudno. Sam sem že parkrat telovadil tam, ko zavijajo na parkirišče in iz parkirišča v tistem ovinku, okrepčani tudi z opojnimi tekočinami :angryrant1:

verjamem da je tudi to možno, čeprav je lokacija dokaj pregledna v obe smeri, pa tudi hitrosti niso ravno ubitačne, prej bi rekel da folk pase zijala

https://www.google.si/maps/@46.0100723,13.6191628,3a,75y,290.74h,66.7t/data=!3m7!1e1!3m5!1sr5GJtx5dBfDcLKfEy8XNEw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dr5GJtx5dBfDcLKfEy8XNEw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D5.23201%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V praksi je kar drugače, kot zgleda na sliki in ni vedno idealno, da je cesta prosta in tam nekdo zavija na ali iz parkirišča. Ko sem peljal proti Gorici me je nekdo spregledal in počasi zapeljal preko ceste v smer Tolmina...ker je veliko prometa lahko nekdo iz smeri GO čaka, da zavije levo, zadaj se kmalu nabere nekaj vozil. Tam so taki ovinki, da lahko pelješ malo nad omejitvijo pa kar naenkrat ovira na cesti in precej gužve je, predvsem med vikendi, Italijani množično prihajajo na čevapčiče in pleskavice...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

V praksi je kar drugače, kot zgleda na sliki in ni vedno idealno, da je cesta prosta in tam nekdo zavija na ali iz parkirišča. Ko sem peljal proti Gorici me je nekdo spregledal in počasi zapeljal preko ceste v smer Tolmina...ker je veliko prometa lahko nekdo iz smeri GO čaka, da zavije levo, zadaj se kmalu nabere nekaj vozil. Tam so taki ovinki, da lahko pelješ malo nad omejitvijo pa kar naenkrat ovira na cesti in precej gužve je, predvsem med vikendi, Italijani množično prihajajo na čevapčiče in pleskavice...

to se strinjam, meni je bolj čudno, da sta Italijana z motorji potem priletela v tistega pred njima, ko se je zaustavil pred nesrečo. Nepozornost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, DAMI34 said:

to se strinjam, meni je bolj čudno, da sta Italijana z motorji potem priletela v tistega pred njima, ko se je zaustavil pred nesrečo. Nepozornost..

meni ni cudno.

v podobni situaciji sem bil jaz.

pol ste prisli pa na travmo paciente nervirat.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, DAMI34 pravi:

to se strinjam, meni je bolj čudno, da sta Italijana z motorji potem priletela v tistega pred njima, ko se je zaustavil pred nesrečo. Nepozornost..

Ne bi rekel, tam je tak ovinek, da res vidiš na kratki razdalji ta izvoz, če voziš v smeri proti GO. Trenutno še grmovje verjetno pokvari vidnost. Če ne poznaš ceste si sploh ne predstavljaš, da se lahko kar naenkrat pojavi, v bistvu je to še v ovinku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je majster tuki zavijal levo.. jaz pa nasproti. 

Na sreco se je izslo.. matr sm prsu s crtico na omv.. pa je bila hitrost pod omejitvijo.

https://www.instantstreetview.com/@45.793092,14.228958,15.2h,3.78p,1.5z

 

en pa tukaj..https://www.instantstreetview.com/@45.806598,14.23507,300.35h,-2.62p,1.5z 

je model zavil na moj pas kar 10m pred ‘kriziscem’ in mi presekal pot.. brez zmiguca in usega. Je pa dost zajeban kr je prot planini klanec na gor in ga ne vids od dalec.

 

no 100m je bilo pa enga golfa 7 gti/gtd/r sive/srebne barve dost po celi cesti k je lovil enga z z750..

Akcijo so imeli pa na motoriste:angryrant1:

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sporoči, kdaj greš na cesto. Da vsi ostanemo doma, ker bomo tako najbolj varni. 

Ne sekiraj se , ne vozim se jaz okrog bajte , kot ti . 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, krucymucy pravi:

meni ni cudno.

v podobni situaciji sem bil jaz.

pol ste prisli pa na travmo paciente nervirat.

saj o tem sem pisal, malce nepazljivosti, nezbranosti, pogled na števec...jebiga če znaš potem rešit situacijo si srečko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!