Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 7. 8. 2018 ob 16:08, Zok pravi:

Verjetno. Upam. Ker nacela sorazmernosti to ne vzdrzi. Pizda, enkrat smo se dobesedno lovili s policaji (v civilu), pa sem jo na koncu odnesel z opozorilom. In ja, je zaleglo.

Toliko je predpisano, ker je tako sprejel Državni zbor. Glede nesorazmernosti se strinjam in to ni edini primer. Policist takšno globo mora izreči, je pa res, da ima tudi možnost izreka opozorila, vendar je to njegova diskrecijska pravica. Samo, če si inkasant.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Primosio pravi:

Policist takšno globo mora izreči, je pa res, da ima tudi možnost izreka opozorila, vendar je to njegova diskrecijska pravica. Samo, če si inkasant.....

sem že nekajkrat prišel skozi z opozorilom ... 

pomaga sledeče:

  1. blagi teleći pogled
  2. prznam .. naum nikol več
  3. souzica ali dve
  4. pa še nekaj for je :P 

vse une fore se spomnem, ko sem se izmuznu pred batinami oćkata ali mamice :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, maus said:

pa še nekaj for je :P

Aute se vi en kufe? :kava: Mam se neki obljubljenih...:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, maus pravi:

sem že nekajkrat prišel skozi z opozorilom ... 

pomaga sledeče:

  1. blagi teleći pogled
  2. prznam .. naum nikol več
  3. souzica ali dve
  4. pa še nekaj for je :P 

vse une fore se spomnem, ko sem se izmuznu pred batinami oćkata ali mamice :D

 

Tako taktiko tud moja baba uporablja, pol se pa tud komaj reši batine :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 8. 2018 ob 16:08, Zok pravi:
Ob 7. 8. 2018 ob 15:56, BRANE pravi:

Kaj res, da policaji imajo lahko do 7 let staro prvo pomoč v policijskih vozilih?

Ne, tudi vojska nima prve pomoci z veljavnostjo, daljso od 5 let.

Ma sm čul ses prve roke, da s ciljem šparanja ne rabjo oni menjat prve pomoči kukr mi, navadni smrtniki.. sam pa res študiram kej v smeri nove nalepkice... Če da kdo za biro al dve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tex pravi:

Verjetno misliš na tržaško pri carinarnici? Vsak dan tvegam pločevino in morda življenje, kot se trudim čez to zmedo prit .. kaj so pa tu nardili, dear lord have mercy .. in ja, tudi jaz sem dobil odgovor da je v planu oziroma da bodo poostrili nadzor .. niti 1x jih še nisem videl .. sem jih pa že parkrat (tudi danes zjutraj) v tem obdobju videl na vzporedni mali/lokalni cesti v senci z laserskim merilcem .. pač pri semaforih ni sence kam bi se lahko skrili .. v 1uri nadzora bi konkretno napolnili proračun - vožnja v rdeče, nepravilno razvrščanje pred semafori, zavijanje kljub prepovedi zavijanja, vožnja čez polne črte, ....

Zanimivo, da nekdo z opravljenim vozniškim dovoljenjem in mogoče pri polni zavesti ves čas krši predpise, zaradi česar ogroža sebe in druge. In, ko je nekdo takšen nagrajen z globo, so seveda Smrkci krivi. 

Je kdaj sploh kaj prav? Verjetno je prav v primeru, ko oglobijo soseda in ne njega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Vin pravi:

Heh, v soboto sem se tam peljal in je bil dopoldne cel cirkus. En hoče zavit desno, drug bi rad zapeljal ven, tretji se obrača in manevrira med tistimi ovirami, žmigavcev itak noben ne uporablja in ugotavljaš, kaj bi radi s tistimi manevri sploh dosegli ... Jaz sicer nisem za kaznovanje. Dovolj bi bilo, da policaj tam stoji in tudi, če karta z delavci, bi njegova prisotnost bila dovolj, da ljudem niti na pamet ne bi padlo, da vseeno probajo, mogoče se pa da čez gradbišče.

Zakaj niso raje doma? Ker so, glede na tvoj opis, totalno nesposobni za samostojno udeležbo v prometu. 

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

lahko pa celo pomaga pri usmerjanju...sam pri takem početju ni dobička :(

 

Nisi iz opisa ugotovil, da je problem v nesposobnih voznikih? 

Ne krši, pa ne bo država kasirala. Simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

 

Nisi iz opisa ugotovil, da je problem v nesposobnih voznikih? 

Ne krši, pa ne bo država kasirala. Simpl. 

pol bo pa dooolgčas :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Primosio pravi:

Nič ni bil prijateljski pogovor, voznik je bil samostojni podjetnik, torej neposredno odgovoren. Globa je bila 1000 EUR, ker ni imel v roku pregledane predpisane opreme (7. odstavek 41.člena Zakona o motornih vozilih), ter 1000 EUR ker tovor na vozilu (pa čeprav je to kantica) ni bil pritrjen (74. člen Zakona o pravilih cestnega prometa).

 

To bi pa lahko vedel.

Si prebral njegov in moj zapis? Si sploh razumel karkoli iz teh zapisov? Očitno nič. Ker nekdo drugi je razumel. 

pred 5 urami, Primosio pravi:

Toliko je predpisano, ker je tako sprejel Državni zbor. Glede nesorazmernosti se strinjam in to ni edini primer. Policist takšno globo mora izreči, je pa res, da ima tudi možnost izreka opozorila, vendar je to njegova diskrecijska pravica. Samo, če si inkasant.....

Globo mora izreči in ima možnost izreka opozorila ne gre skupaj. 

To bi pa lahko vedel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

sem že nekajkrat prišel skozi z opozorilom ... 

pomaga sledeče:

  1. blagi teleći pogled
  2. prznam .. naum nikol več
  3. souzica ali dve
  4. pa še nekaj for je :P 

vse une fore se spomnem, ko sem se izmuznu pred batinami oćkata ali mamice :D

 

4. :kava: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BRANE pravi:

Ma sm čul ses prve roke, da s ciljem šparanja ne rabjo oni menjat prve pomoči kukr mi, navadni smrtniki.. sam pa res študiram kej v smeri nove nalepkice... Če da kdo za biro al dve...

Reči tej prvi roki naj se po čelu lopne z njo. Večkrat. 

pred 16 minutami, Snecer pravi:

kdaj bote pa kaj lovili klobuke in izločali iz prometa?

Klobuki so iz mode. 

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

pol bo pa dooolgčas :ras:

To imaš pa prav :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ijoooj. Ko vids tole:E0B32E5F-36DD-46F1-BC16-B5AE11CFED2E.jpeg.acc9a27ce6baf05e1a874cb1256aab0b.jpeg

 

pol ves, de je zabava zagotovlena. 

Men se zdi, da je prevroce za se vozt. Grem raj na en lokalni koktejl. Spricer mu pravjo. Deci belga vina deci gazirane vode. Morte probat kdaj. Pomirja duha. Podobn efekt k bolimekurac 500

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Borutt said:

Zakaj niso raje doma? Ker so, glede na tvoj opis, totalno nesposobni za samostojno udeležbo v prometu.

Ne vem. Mogoče so morali nujno po gradbeni material, da zrihtajo piknik območje na vrtu. Zadnja prilika. Poanta je, da ti ljudje ne delajo takšnih neumnosti in spravljajo vse v nevarnost, ko vidijo policaja, razen če usmerja promet, ker ne vejo, kaj pomeni tisto policajevo motoviljenje z rokami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Globo mora izreči in ima možnost izreka opozorila ne gre skupaj. 

Globo mora izreci, ker ima normo, opozorila pa ne upa (prepogosto) izreči, ceprav ima možnost, ker ima šefa, vodjo inakasantov. To seveda veš, saj si njihov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Globo mora izreci, ker ima normo, opozorila pa ne upa (prepogosto) izreči, ceprav ima možnost, ker ima šefa, vodjo inakasantov. To seveda veš, saj si njihov.

Ne blamiraj se več. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Zanimivo, da nekdo z opravljenim vozniškim dovoljenjem in mogoče pri polni zavesti ves čas krši predpise, zaradi česar ogroža sebe in druge. In, ko je nekdo takšen nagrajen z globo, so seveda Smrkci krivi. 

Je kdaj sploh kaj prav? Verjetno je prav v primeru, ko oglobijo soseda in ne njega. 

 

Borut, ce si prebral, pol si razumel, da sem še lepo prosil, naj se pridejo pokazat v to krizisce. Sploh me nebi motilo, če bi tam bli in red delali, kjer nevestni vozniki resno ogrozajo sebe in ostale... 

Razpizdi pa me, ko za take črne točke ni ne časa in ne kadra, a na izvozu iz avtoceste pri postavljeni tabli 50 pa vsak dan dezurajo.. Točno 0 prometnih nesreč se je na tem izvozu zgodilo v zadnjih 7 letih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

Borut, ce si prebral, pol si razumel, da sem še lepo prosil, naj se pridejo pokazat v to krizisce. Sploh me nebi motilo, če bi tam bli in red delali, kjer nevestni vozniki resno ogrozajo sebe in ostale... 

Razpizdi pa me, ko za take črne točke ni ne časa in ne kadra, a na izvozu iz avtoceste pri postavljeni tabli 50 pa vsak dan dezurajo.. Točno 0 prometnih nesreč se je na tem izvozu zgodilo v zadnjih 7 letih...

Postavi jim vprašanje. In zahtevaj odgovor. Pa prilepi tukaj. 

pred 1 uro, Primosio pravi:

Haha, kdo se bolj na tem forumu, kot ti.

Očitno ti je blamiranje prišlo v kri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

Ijoooj. Ko vids tole:E0B32E5F-36DD-46F1-BC16-B5AE11CFED2E.jpeg.acc9a27ce6baf05e1a874cb1256aab0b.jpeg

 

pol ves, de je zabava zagotovlena. 

Men se zdi, da je prevroce za se vozt. Grem raj na en lokalni koktejl. Spricer mu pravjo. Deci belga vina deci gazirane vode. Morte probat kdaj. Pomirja duha. Podobn efekt k bolimekurac 500

:lol1:

Kugelschreiber , tale Tut ne zaostaja veliko :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Tex pravi:

Verjetno misliš na tržaško pri carinarnici? Vsak dan tvegam pločevino in morda življenje, kot se trudim čez to zmedo prit .. kaj so pa tu nardili, dear lord have mercy .. in ja, tudi jaz sem dobil odgovor da je v planu oziroma da bodo poostrili nadzor .. niti 1x jih še nisem videl .. sem jih pa že parkrat (tudi danes zjutraj) v tem obdobju videl na vzporedni mali/lokalni cesti v senci z laserskim merilcem .. pač pri semaforih ni sence kam bi se lahko skrili .. v 1uri nadzora bi konkretno napolnili proračun - vožnja v rdeče, nepravilno razvrščanje pred semafori, zavijanje kljub prepovedi zavijanja, vožnja čez polne črte, ....

tam je problem, ker so bedaki zaprli kilometre cest zaradi del in nisi mogel nikjer dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Primosio pravi:

Si pa poceni, da se za en kofe prodaš....ccc

Saj sem ti že napisal, da ti je blamiranje prišlo v kri. 

Maus je razumel, ti ne boš nikoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

Ijoooj. Ko vids tole:E0B32E5F-36DD-46F1-BC16-B5AE11CFED2E.jpeg.acc9a27ce6baf05e1a874cb1256aab0b.jpeg

 

pol ves, de je zabava zagotovlena. 

Men se zdi, da je prevroce za se vozt. Grem raj na en lokalni koktejl. Spricer mu pravjo. Deci belga vina deci gazirane vode. Morte probat kdaj.

:lol1:

.

... tud z bevando gre skoz ... :huh:

... deci belga, dva deci vode ... :P

... morte probat ... poživlja duha :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, pik1 said:

.

... tud z bevando gre skoz ... :huh:

... deci belga, dva deci vode ... :P

... morte probat ... poživlja duha :kva2:

To je pol k se spara. Zdej se troši na debelo :D 

 

jez racunam bit jutri cca 17.00 okrog knina. Prosm ce se ne srecamo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!