Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Zavestno kršenje predpisov je krivda voznikov, kateri so naredili izpit in bi se morali obnašati tako, kot so se učili in naučili. Torej so sami krivi za takšno stanje na cestah. 

Drugje voziš bolj sproščeno, čeprav si tam bolj ogrožen? Razumeš kontradiktornost? 

Ne ne razumem, ker nisem napisal da sem bolj ampak kvečjemu enako ogrožen.

Razumevanje vožnje ni in zgolj samo cijazenje po omejitvi ali še manj, je malce več, od uporabe smernikov, netelefoniranja, gledanja drugih kako vozijo, da se prilagodiš, pravilnega vključevanja itd...

pred 19 minutami, maus pravi:

ojoj .. čist dost bi blo, če bi samo tako odgovoril ... "nope" :P

 

vprašali ste, sedaj pa berite odgovor. Ne čisto resno, sem poskusil aplikacijo in pozabil še tole dopisat:

nočem vklopljenega podatkovnega prometa na GSM, ker me res boli qurac, kdo mi je lajkal, kdo odgovoril, kdo prijavil nov post ali čestitko med vožnjo seveda :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Meni ni jasno prehitevanje v škarje ali pred nepreglednim ovinkom, sekanje nepreglednega ovinka, za 2x ali več prekoračiti omejitev v naselju, kontra vožnja, neupoštevanje rdeče luči, alko in droga, ... 

Ni swašta. To je kultura. 

Se strinjam, ampak te dejavnosti, kot si jih opisal so bolj izjema kot pravilo (po mojem opažanju) medtem ko je čvekanje po founu bolj pravilo kot izjema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Xebec pravi:

v eni drugi temi je pol ure prej izstopil :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ne ne razumem, ker nisem napisal da sem bolj ampak kvečjemu enako ogrožen.

Razumevanje vožnje ni in zgolj samo cijazenje po omejitvi ali še manj, je malce več, od uporabe smernikov, netelefoniranja, gledanja drugih kako vozijo, da se prilagodiš, pravilnega vključevanja itd...

...

Kontradiktoren si. S črtico, kot si napisal. Samo ne pri nas. 

Razumevanje vožnje je vožnja po svoji strani, prehitevanje tam, kjer je varno in tudi dovoljeno, vožnja v zeleno, ... Razumeš, kaj hočem povedati? 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Se strinjam, ampak te dejavnosti, kot si jih opisal so bolj izjema kot pravilo (po mojem opažanju) medtem ko je čvekanje po founu bolj pravilo kot izjema.

Kar sem opisal je zavestno in naklepno dejanje. Tvoje pa je moteči element oziroma elementi.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislu , da bom kaj pametnega prebral pa....en se hoče slikat v tangicah , en nabija skoz eno in isto jz pa berem  in zgubljam čas , eh grem naprej v drugo temo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Borutt pravi:

Kontradiktoren si. S črtico, kot si napisal. Samo ne pri nas. 

 

madona, še 1x, pa preber počasi:

odgovoril sem Karmen, da se na Hrvaškem počuti manj ogroženo kot pri nas. Kjer sem zapisal, da jo demantiram, sem se tudi tam počutil s črtico na gatah in nadaljeval: (beri počasi):

Ampak to ni odvisno od nacionalnosti ampak kretenov za volanom, ti so pa povsod.

pred 46 minutami, Borutt pravi:

Kar sem opisal je zavestno in naklepno dejanje. Tvoje pa je moteči element oziroma elementi.  

moteči element ali zavestno dejanje?

Malomarnost, ali zavesten prekršek z mal pazljivosti?

Ne me jebat, raj vidim zavestne prekrškarje kot malomarneže !!!! Večino sranja se zgodi ravno zaradi površnosti, malomarnosti in podcenjevanja situacije.

pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

Sem mislu , da bom kaj pametnega prebral pa....en se hoče slikat v tangicah , en nabija skoz eno in isto jz pa berem  in zgubljam čas , eh grem naprej v drugo temo ?

a ne boš pristavil lončka? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

madona, še 1x, pa preber počasi:

odgovoril sem Karmen, da se na Hrvaškem počuti manj ogroženo kot pri nas. Kjer sem zapisal, da jo demantiram, sem se tudi tam počutil s črtico na gatah in nadaljeval: (beri počasi):

Ampak to ni odvisno od nacionalnosti ampak kretenov za volanom, ti so pa povsod.

moteči element ali zavestno dejanje?

Malomarnost, ali zavesten prekršek z mal pazljivosti?

Ne me jebat, raj vidim zavestne prekrškarje kot malomarneže !!!! Večino sranja se zgodi ravno zaradi površnosti, malomarnosti in podcenjevanja situacije.

a ne boš pristavil lončka? :P

 

Smo vsi prebrali, kaj si odgovoril in to ni to, kar sedaj pišeš. Kar preberi si. 

Piši normalno in ne z velikimi in poudarjenimi črkami. Nekateri še vidimo. 

Zavestno v škarje je manjši prekršek, kot telefoniranje? Tako želiš prikazati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami se strinjam...a po mojih izkusnjah jih je na Hrvaškem zelo veliko...pač soferji gledajo familijo v avtu,okolico,morje,slikarijo tako, da pač še prej naletiš na nekoga,ki "zajebe"...jz se nikoli nisem maral vozit po hrvaski...prevec ne hrvatov in prevec turistov...

Ja vi hodite na Jadranko...Karmen pa očitno ne hodi in pač tako misli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

1. Smo vsi prebrali, kaj si odgovoril in to ni to, kar sedaj pišeš. Kar preberi si. 

Piši normalno in ne z velikimi in poudarjenimi črkami. Nekateri še vidimo. 

2. Zavestno v škarje je manjši prekršek, kot telefoniranje? Tako želiš prikazati. 

1. Kateri ste vsi?

2. dj ne klobasaj, zavestno čez polno, ko je prostor, zavestno 10km hitrej od omejitve, ne delaj se butla , točno veš kaj pišem

pa še 1x, barvam ti, ker ne razumeš, da je itak samo in zgolj moje mnenje, k sreči zaenkrat še nihče nima pravice se vtikat kaj in kako mislim, lahko tudi 100x narobe, ker mnenje nikogar ne poškoduje, tako kot ne poboldane črke :P

 

pred 4 minutami, sesir pravi:

Dami se strinjam...a po mojih izkusnjah jih je na Hrvaškem zelo veliko...pač soferji gledajo familijo v avtu,okolico,morje,slikarijo tako, da pač še prej naletiš na nekoga,ki "zajebe"...jz se nikoli nisem maral vozit po hrvaski...prevec ne hrvatov in prevec turistov...

Ja vi hodite na Jadranko...Karmen pa očitno ne hodi in pač tako misli...

Karmen kar hodi dol in lahko tako misli zakaj ne, ti tudi, pa jaz tudi, le Borut se ne more sprijazniti kako kdo misli in zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

1. Kateri ste vsi?

2. dj ne klobasaj, zavestno čez polno, ko je prostor, zavestno 10km hitrej od omejitve, ne delaj se butla , točno veš kaj pišem

pa še 1x, barvam ti, ker ne razumeš, da je itak samo in zgolj moje mnenje, k sreči zaenkrat še nihče nima pravice se vtikat kaj in kako mislim, lahko tudi 100x narobe, ker mnenje nikogar ne poškoduje, tako kot ne poboldane črke :P

 

Karmen kar hodi dol in lahko tako misli zakaj ne, ti tudi, pa jaz tudi, le Borut se ne more sprijazniti kako kdo misli in zakaj.

Pismeni na MS. 

Ne žali. Ker nisem nikjer omenil polno črto. Kar preveri. Sem pa škarje in ostale idiotizme. In tudi prekoračitev 10 preko nisem omenil. 

Barvanje je odraz razburjenja. Te bo kap :ras:

Je pa simpl ugotoviti, zakaj te moti telefon in ostale stvari povezane z njim in te ne motijo prekrški, ki jih jaz omenim. Praviš, da imaš telefon nekje drugje, ko si v pločevinasti škatli. Torej te moti tisto, kar ti ne počneš in te ne moti tisto, kar sam počneš :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Pismeni na MS. 

Ne žali. Ker nisem nikjer omenil polno črto. Kar preveri. Sem pa škarje in ostale idiotizme. In tudi prekoračitev 10 preko nisem omenil. 

Barvanje je odraz razburjenja. Te bo kap :ras:

Je pa simpl ugotoviti, zakaj te moti telefon in ostale stvari povezane z njim in te ne motijo prekrški, ki jih jaz omenim. Praviš, da imaš telefon nekje drugje, ko si v pločevinasti škatli. Torej te moti tisto, kar ti ne počneš in te ne moti tisto, kar sam počneš :jezik:

 

prou :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pogosto grem na jadranko.

Z mojim postom sem mislila hrvaške voznike, te srečujem tudi pozimi, ko grem na plominko, ne turiste ali italijane.

V bistvu sem primerjala slovenske in hrvaške voznike. 

P.s.: zakaj za vraga, vedno, ko gremo na skupinsko vožnjo, se nam v krožiščih vedno uturijo žabarji vmes?

Pa tudi če en motorist zablokira promet, se uspejo vseeno vriniti, potem pa jih imamo še kilometre med nami, ker niso sposobni prehiteti kolone motoristov.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

Kar pogosto grem na jadranko.

a nimaš druzga dela :huh:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še zmeraj velja , da je uradna hitrost izražena :

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODRE1611

 

Ta odredba določa uporabo mednarodnega sistema enot (Systeme International d'Unités) (v nadaljnjem besedilu: SI) v skladu z Direktivo Sveta z dne 20. decembra 1979 o približevanju zakonodaje držav članic, ki se nanašajo na merske enote in o razveljavitvi direktive 71/354/EGS (UL L št. 39 z dne 15. 2. 1980, str. 40), zadnjič spremenjeno z Direktivo 2009/3/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 11. marca 2009 o spremembi Direktive Sveta 80/181/EGS o približevanju zakonodaj držav članic, ki se nanašajo na merske enote (UL L št. 114 z dne 7. 5. 2009, str. 10).

Uporaba enot SI se nanaša na merilne instrumente v uporabi ter na merjenja in navedbe veličin, izražene v merskih enotah.

Ne glede na prvi odstavek tega člena se smejo uporabljati tudi naslednje merske enote (v nadaljnjem besedilu: enote) izven SI:

-       enote, ki so določene na podlagi enot SI, a niso desetiški mnogokratniki le-teh,

-       enoti, ki se uporabljata poleg enot SI in katerih vrednosti sta dobljeni eksperimentalno,

-       enote, ki so dovoljene samo na določenih področjih,

-       sestavljene enote.

Imena, simboli in definicije enot SI in dovoljenih enot izven SI so navedeni v prilogi, ki je sestavni del te odredbe.

https://www.bipm.org/d61f39c56d1da0c2d205bb92e67bf6fb42fc19be/55dba07d-b82e-5a43-5676-97ea4440d968/tap2_q5iSks_dec/si_brochure_8.pdf

http://pisrs.si:60080/46fc19e196cece1352de941a7c4edd1011d2e4d9/55dba07d-b82e-5a43-5676-97ea4440d968/tap2_0EcGUJ_dec/2009-01-4937-2001-01-1594-npb1-p1.pdf

1.3. Predpone in njihovi simboli, ki se uporabljajo za določanje desetiških mnogokratnikov

Faktor Predpona Faktor Predpona Ime Simbol Ime Simbol 1024 jota Y 10–1 deci d 1021 zeta Z 10–2 centi c 1018 eksa E 10–3 mili m 1015 peta P 10–6 mikro µ 1012 tera T 10–9 nano n 109 giga G 10–12 piko p 106 mega M 10–15 femto f 103 kilo k 10–18 ato a

2. Enote, ki so določene na podlagi enot SI, a niso desetiški mnogokratniki le-teh

čas minuta min 1 min = 60 s

ura h 1 h = 3 600 s

torej enkrat za vselej : vse enote in njihovi mednarodno dovoljeni mnogokratniki  !!!!!!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, KARMEN1 pravi:

Kar pogosto grem na jadranko.

Z mojim postom sem mislila hrvaške voznike, te srečujem tudi pozimi, ko grem na plominko, ne turiste ali italijane.

V bistvu sem primerjala slovenske in hrvaške voznike. 

P.s.: zakaj za vraga, vedno, ko gremo na skupinsko vožnjo, se nam v krožiščih vedno uturijo žabarji vmes?

Pa tudi če en motorist zablokira promet, se uspejo vseeno vriniti, potem pa jih imamo še kilometre med nami, ker niso sposobni prehiteti kolone motoristov.

Haha zanimivo da mene nikoli noben ne dohiti in sem iz lj pa ni važno al sem na čoperju al pa na trajektu. Eni imate res probleme, že tu se vidi nastrojenost in pametovanje, le kako naj potem kaj dosežemo skupaj proti lopovom in kriminalcem na vladi.

Res za nikamor !

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Kmet2 pravi:

Haha zanimivo da mene nikoli noben ne dohiti in sem iz lj pa ni važno al sem na čoperju al pa na trajektu. Eni imate res probleme, že tu se vidi nastrojenost in pametovanje, le kako naj potem kaj dosežemo skupaj proti lopovom in kriminalcem na vladi.

Res za nikamor !

A zdej si pa že žabar? Pol je tud vosu u Lipici Lipicanc? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Frenk 67 pravi:

A zdej si pa že žabar? Pol je tud vosu u Lipici Lipicanc? :kva2:

Zivim v lj in nevednezi ne vejo, pa se mi ne da pregovarjat?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Kmet2 pravi:

Haha zanimivo da mene nikoli noben ne dohiti in sem iz lj pa ni važno al sem na čoperju al pa na trajektu. Eni imate res probleme, že tu se vidi nastrojenost in pametovanje, le kako naj potem kaj dosežemo skupaj proti lopovom in kriminalcem na vladi.

Res za nikamor !

Niti ne, nekateri take stvari pač povemo, ker so se nam zgodile,  v bistvu pa si jih sploh ne jemljemo k srcu. Vsaj jaz ne! Če bi si, bi prodala motor in se vozila izključno z  avtom. Dejansko je res zelo malo stvari, zaradi katerih bi me skrbelo, na splošno :eek:.

Sem kar neki menefregist :whistle:

Res, da si naredil ogromno kilometrov, ampak največ nevšečnosti se mi  zgodi od službe do doma in obratno, še posebej poleti, ko so temperature kar visoke, za domov pa je izhod iz Kopra zaradi Luke skoraj onemogočen. Ljudje so utrujeni, nervozni, nikoli nimajo časa, stalno nekam hitijo. V tistem kaosu je motorist še kar ogrožen. Predvsem vozniki velikih tovornjakov, ki hitijo v Luko ali ven, te zlahka spregledajo, saj si kot neka mravljica, tam vmes., med njimi, druge poti pa ni.

Kar pa se hrvatov tiče, pa lahko rečem, da ali grem samo na plominko, ali pa na jadranko, z domačini še nisem nikoli imela težav.

V nobenem smislu.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KARMEN1 pravi:

največ nevšečnosti se mi  zgodi od službe do doma in obratno, še posebej poleti,

manj deli u službi, da nauš zmatrana domol hodila in prej pejt spat, da nauš zaspana vozila v službo ... evo .. rešen problem ... brihtn sm js štajerski žabar s kranjskimi tablicami :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Jaz sem zaposlena v gospodarstvu, ne v javnem sektorju :eek:

bravo ti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!