Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Jaz ne verjamem, da to učijo v šolah vožnje. Verjamem pa, da ti vozniki komaj čakajo dobiti kartico, da lahko izživijo  vse svoje frustracije skozi vozniške sposobnosti. Takrat jim tudi pamet popolnima odpove in pade v školjko skupaj z odgovornostjo in zavedanjem nevarnosti. 

 

Seveda ne učijo, še po radiu stalno opozarjajo, da je levi pas namenjen izključno prehitevanju in da naj se folk vrača nazaj. Ni težko, preverjeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Seveda ne učijo, še po radiu stalno opozarjajo, da je levi pas namenjen izključno prehitevanju in da naj se folk vrača nazaj. Ni težko, preverjeno. 

Pa te ponovno vprašam; zakaj je potem treba tako početi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Pa te ponovno vprašam; zakaj je potem treba tako početi? 

Zaradi sebičnosti in egoizmA.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Pa te ponovno vprašam; zakaj je potem treba tako početi? 

 

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Zaradi sebičnosti in egoizmA.

veš da se mi z leti in leti gledanja takega početja vedno bolj zdi da zaradi strahu in neznanja. Ko gre mim kamiona, pade noga kar sam dol, večina je itak starejših občanov, kamion velik pa prikola se mau ziblje, bolj počasi mim,, potem ko 1x končno pride mimo kamiona, pa vidi 100m naprej drugega in se že ustraši, pa pomisli, bolje, da ne grem desno, da mu ne priletim v rit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, krucymucy pravi:

Ni dovolj jasno napisano? Ce vozim na primerni varnostni razdalji se redko kdo vrine vmes. 

a si mislil - "primerni varnostni razdalji" -  ?   redkokdo si upa vriniti v 0.3 s ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Pa te ponovno vprašam; zakaj je potem treba tako početi? 

 

2 hours ago, Kmet2 said:

Zaradi sebičnosti in egoizmA.

 

Vcasih pa tud ni vsega kriv narod. Vozni pas Ajdovscina-Sempas je bil do letos dobesedno nevozen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

 

 

Vcasih pa tud ni vsega kriv narod. Vozni pas Ajdovscina-Sempas je bil do letos dobesedno nevozen. 

Kriv je narod...ti bo Borut povedu...ce bi lezali v postli ne bi blo problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, jest mam pa resno vprašanje glede same vožnje na AC.
Se peljem po voznem pasu s predpisanih 130km/h in sem s tem hitrejši od voznikov na prehitevalnem pasu, ker se pač vozijo 110 in gledajo sam porabo in se tresejo ker ni več 4,9877693345 l/100km ampak 4,98933467 l/100km. A me boste organi v modrem ustavili in obtožili prehitevanja po desni? 

Pa še eno glede ozaveščanje in preventive v cp:
Ali se med policijo in svetom za preventivo v cp kdaj kaj izmenjuje info? Zakaj hudiča se 2x letno ne pripravi obnovitvenega CPP tečaja in razlage novitet (krožišča, zadrga, reševalni pas...) in ozaveščanje da se spomladi pojavimo motoristi, pa da v pozni jeseni na cestah drsi pa kaka vožnja po poligonu da se folk navadi uporabljat ABS in na polno zavirat? Če lahko vse to pohvalno delate za motoriste ne vidim razloga da se tega ne bi izvedlo tudi za avtomobiliste. Če bi na 5 let recimo naredili refresh CPP in malce vozakanja po poligonu na vranskem ne bi bilo s tem nič narobe. Cena takih dogodkov je 100% nižja od cene nekaj smrtnih žrtev.

To da folk ne zna enakomerno vozit je pa itak velik problem. Če voziš enakomerno se prav hitro pokaže kako se varnostna veča in manjša, pa sam ne narediš nič, pelješ s konstantno hitrostjo. Sploh ni potrebe po zaviranju ali pospeševanju. Nekateri pa poln gas, pa polna bremza pa to ponavlja 100x na kilometer.

pred 3 urami, Borutt pravi:

Na ac je v dežju levi pas namenjen zaviranju. Isto, kot tisti pesek na izvozu Unec in na Črnem Kalu. 

Ta izjava recimo je nekaj kar še nisem slišal. Če je to bilo dodano v CPP je to še ena točka ki bi spadal med prej omenjen obnovitveni tečaj CPP. Lahko to potrdiš s kakim dokumentom?
Kolikor vem je levi pas AC namenjen prehitevanju, odstavni pas pa za manevre zaviranja ko pride do okvare ali reševanje problemov (izsiljevanja, pred tabo vrteč se avto ipd).

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, farang pravi:

Borutt, jest mam pa resno vprašanje glede same vožnje na AC.
Se peljem po voznem pasu s predpisanih 130km/h in sem s tem hitrejši od voznikov na prehitevalnem pasu, ker se pač vozijo 110 in gledajo sam porabo in se tresejo ker ni več 4,9877693345 l/100km ampak 4,98933467 l/100km. A me boste organi v modrem ustavili in obtožili prehitevanja po desni? 

 

 

 

 

50. člen iz Zakona o pravilih cestnega prometa, ki govori o prehitevanju:

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;
2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;
3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, farang pravi:

  Če lahko vse to pohvalno delate za motoriste ne vidim razloga da se tega ne bi izvedlo tudi za avtomobiliste. Če bi na 5 let recimo naredili refresh CPP in malce vozakanja po poligonu na vranskem ne bi bilo s tem nič narobe. Cena takih dogodkov je 100% nižja od cene nekaj smrtnih žrtev.

Tudi sam podpiram takšno idejo. Sam bi moralo biti brezplačno ali pa skoraj zastonj. Na pet let, po 60-tem pa vsako leto.

Pa ne samo fijakanje po poligonu, mogoče tri, štiri ure z inštruktorjem po navadnih cestah.

Če tega ne narediš, odvzem izpita.

 

Mam tako službo, da dnevno naredim tam 50-150km po lokalnih cestah, in dobro da sem bolj jebiga tip človeka, drugače bi že zdavnaj dobil čir na želodcu.

Problem pa so tukaj mladi vozniki, ker zaradi brskanja po telefonu in pomembnih klicev nima časa vozit in bit pozoren na okolico.

Druga skrajnost so starejši, ker se njim očitno vse dogaja bolj počasi: da spelje rabi frej od Maribora do Lublane, pri cifri omejitve vedno odštejejo vedno vsaj 20 km/h, žmigavci v rondojih so dodatna oprema, ko pade sneg pa itak več kot 30 ne gre niti po regionalki.

Aja, rondoji so pa itak poglavje zase. Deda se peddeset  let vozi po isti cesti, in ko mu naredijo rondo, je vsaj eno leto čisto zgubljen.

Popravljeno . Popravil Buschi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Frenk 67 pravi:

50. člen iz Zakona o pravilih cestnega prometa, ki govori o prehitevanju:

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;
2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;
3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

eno je prehitevanje, drugo pa vožnja mimo, če gre desni mal hitreje, kar se zgodi, ko v paniki, sploh če je dež avto med prehitevanjem po levem pasu zavira, gredo žal šleparji hitrej. Ampak ne prehitevajo. To je realnost. Drugo bo pa bogibatina povedal :D

 

pred eno uro, farang pravi:

Ta izjava recimo je nekaj kar še nisem slišal. Če je to bilo dodano v CPP je to še ena točka ki bi spadal med prej omenjen obnovitveni tečaj CPP. Lahko to potrdiš s kakim dokumentom?
Kolikor vem je levi pas AC namenjen prehitevanju, odstavni pas pa za manevre zaviranja ko pride do okvare ali reševanje problemov (izsiljevanja, pred tabo vrteč se avto ipd).

 

 

 

hecal se je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

a si mislil - "primerni varnostni razdalji" -  ?   redkokdo si upa vriniti v 0.3 s ..

Ne, pri predpisani oz. pri taki, kot jo avto sam drzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

hecal se je

A, ok :)

@Frenk 67, men je to jasno kaj pravi zakon. Ampak zakon ni bil pisan za današnje razmere na cesti.

Govorim o vsakodnevni poti, na kateri se lepo peljem po desnem pasu po omejitvi, ne želim nikogar prehitevat ker si lepo tempomat naštelam na 130 in se peljem (dokler seveda gre), od Logatca naprej gre seveda počasneje. Se ne vtikam v prehitevalni pas, ampak je vsaj polovico časa le ta počasnejši od voznega. Kaj naj naredim, zapeljem na prehitevalni pas in porinem kolono naprej, al naj vozim naprej po svojem pasu znotraj omejitve in če je to hitreje kot na prehitevalnem pač so be it. 

Za ta primer me zanima kako na to gledajo možje v modrem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Vcasih pa tud ni vsega kriv narod. Vozni pas Ajdovscina-Sempas je bil do letos dobesedno nevozen. 

japajade.. kako nevozen? do letos sem se normalo vozil..

pred eno uro, krucymucy pravi:

Ne, pri predpisani oz. pri taki, kot jo avto sam drzi.

stari ni to srbija..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Ma si se ti qurac normalno vozu. Al pa mas hoovercraft.

ok..ni mi poznana ta težava.. 2 tedna nazaj sem zadnjič peljal dol ..če so vmes popravili  nisem kriv da se normalno peljem.. pa  5 pet prej tudi.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, thumper said:

ok..ni mi poznana ta težava.. 2 tedna nazaj sem zadnjič peljal dol ..če so vmes popravili  nisem kriv da se normalno peljem.. pa  5 pet prej tudi.. 

 

5 hours ago, Kugelschreiber said:

Vcasih pa tud ni vsega kriv narod. Vozni pas Ajdovscina-Sempas je bil do letos dobesedno nevozen. 

 

Zadnji dve leti so prekopali skor celo. Letos je bla zaprta mim sela do ajdovscine. Lani sempas selo. Prej je blo vozit 100km/h po voznem res nemogoce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, farang pravi:

Borutt, jest mam pa resno vprašanje glede same vožnje na AC.
Se peljem po voznem pasu s predpisanih 130km/h in sem s tem hitrejši od voznikov na prehitevalnem pasu, ker se pač vozijo 110 in gledajo sam porabo in se tresejo ker ni več 4,9877693345 l/100km ampak 4,98933467 l/100km. A me boste organi v modrem ustavili in obtožili prehitevanja po desni? 

Pa še eno glede ozaveščanje in preventive v cp:
Ali se med policijo in svetom za preventivo v cp kdaj kaj izmenjuje info? Zakaj hudiča se 2x letno ne pripravi obnovitvenega CPP tečaja in razlage novitet (krožišča, zadrga, reševalni pas...) in ozaveščanje da se spomladi pojavimo motoristi, pa da v pozni jeseni na cestah drsi pa kaka vožnja po poligonu da se folk navadi uporabljat ABS in na polno zavirat? Če lahko vse to pohvalno delate za motoriste ne vidim razloga da se tega ne bi izvedlo tudi za avtomobiliste. Če bi na 5 let recimo naredili refresh CPP in malce vozakanja po poligonu na vranskem ne bi bilo s tem nič narobe. Cena takih dogodkov je 100% nižja od cene nekaj smrtnih žrtev.

To da folk ne zna enakomerno vozit je pa itak velik problem. Če voziš enakomerno se prav hitro pokaže kako se varnostna veča in manjša, pa sam ne narediš nič, pelješ s konstantno hitrostjo. Sploh ni potrebe po zaviranju ali pospeševanju. Nekateri pa poln gas, pa polna bremza pa to ponavlja 100x na kilometer.

Ta izjava recimo je nekaj kar še nisem slišal. Če je to bilo dodano v CPP je to še ena točka ki bi spadal med prej omenjen obnovitveni tečaj CPP. Lahko to potrdiš s kakim dokumentom?
Kolikor vem je levi pas AC namenjen prehitevanju, odstavni pas pa za manevre zaviranja ko pride do okvare ali reševanje problemov (izsiljevanja, pred tabo vrteč se avto ipd).

 

 

 

Oni to resujejo s poloznicami in filanjem proracuna. Se pa ta trenutek borijo, da proracun malo trpi. Drugace pa, ko jebe narod!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Zadnji dve leti so prekopali skor celo. Letos je bla zaprta mim sela do ajdovscine. Lani sempas selo. Prej je blo vozit 100km/h po voznem res nemogoce. 

jaz sem tam vozil 120-130.. brez problemov..odkar so jo naredili .. je pa res , da ne maram tistih , ki delajo gužvo.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kugelschreiber pravi:

 

 

Vcasih pa tud ni vsega kriv narod. Vozni pas Ajdovscina-Sempas je bil do letos dobesedno nevozen. 

Obstajata levi in desni prometni pas. Samo v vednost. 

Tam je prometa manj, kot od A1 do spodnjega Burgerja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, farang pravi:

Borutt, jest mam pa resno vprašanje glede same vožnje na AC.
Se peljem po voznem pasu s predpisanih 130km/h in sem s tem hitrejši od voznikov na prehitevalnem pasu, ker se pač vozijo 110 in gledajo sam porabo in se tresejo ker ni več 4,9877693345 l/100km ampak 4,98933467 l/100km. A me boste organi v modrem ustavili in obtožili prehitevanja po desni? 

Pa še eno glede ozaveščanje in preventive v cp:
Ali se med policijo in svetom za preventivo v cp kdaj kaj izmenjuje info? Zakaj hudiča se 2x letno ne pripravi obnovitvenega CPP tečaja in razlage novitet (krožišča, zadrga, reševalni pas...) in ozaveščanje da se spomladi pojavimo motoristi, pa da v pozni jeseni na cestah drsi pa kaka vožnja po poligonu da se folk navadi uporabljat ABS in na polno zavirat? Če lahko vse to pohvalno delate za motoriste ne vidim razloga da se tega ne bi izvedlo tudi za avtomobiliste. Če bi na 5 let recimo naredili refresh CPP in malce vozakanja po poligonu na vranskem ne bi bilo s tem nič narobe. Cena takih dogodkov je 100% nižja od cene nekaj smrtnih žrtev.

To da folk ne zna enakomerno vozit je pa itak velik problem. Če voziš enakomerno se prav hitro pokaže kako se varnostna veča in manjša, pa sam ne narediš nič, pelješ s konstantno hitrostjo. Sploh ni potrebe po zaviranju ali pospeševanju. Nekateri pa poln gas, pa polna bremza pa to ponavlja 100x na kilometer.

Ta izjava recimo je nekaj kar še nisem slišal. Če je to bilo dodano v CPP je to še ena točka ki bi spadal med prej omenjen obnovitveni tečaj CPP. Lahko to potrdiš s kakim dokumentom?
Kolikor vem je levi pas AC namenjen prehitevanju, odstavni pas pa za manevre zaviranja ko pride do okvare ali reševanje problemov (izsiljevanja, pred tabo vrteč se avto ipd).

 

 

 

Po črki zakona gre lahko samo kolona vozil na desnem pasu hitreje od kolone vozil po levem pasu. Ker pa poznam zadevo, vem, da je na desnem pasu veliko voznikov z enakomerno hitrostjo, medtem, ko so na levem pasu vsi ostali. Jaz grem za tistimi na levem pasu in jih vsaj na desnega spravim. Občasno tudi pisno. 

Glede na to, da imam več poklicev in sem hotel z njihovo pomočjo zastonj osvežiti znanje cpp določenim skupinam, od katerih je izrazila interes točno nobena skupina, bi rekel, da vsi vse vedo. Kar se pa tiče motoristov, se je pa potrebno prijaviti, ker je takšen naval. 

Vsakdo vozi, kot mu paše in kritizira ostale. Človeško. Dokler ni v nasprotju cpp in ZKP. 

V primeru dežja na levem pasu na ac nastajajo luže, katere ustvarjajo nenadno in nehoteno zaviranje. Vsaj tukaj na našem območju je nekaj takšnih točk, od katerih so jih nekaj že sanirali. 

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

50. člen iz Zakona o pravilih cestnega prometa, ki govori o prehitevanju:

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;
2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;
3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 100 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 300 evrov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke.

Še tisto o eni hitrejši koloni najdi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

eno je prehitevanje, drugo pa vožnja mimo, če gre desni mal hitreje, kar se zgodi, ko v paniki, sploh če je dež avto med prehitevanjem po levem pasu zavira, gredo žal šleparji hitrej. Ampak ne prehitevajo. To je realnost. Drugo bo pa bogibatina povedal :D

 

hecal se je

Jaz ti bom samo povedal, da bwga mati to tvoje znanje o prehitevanju in vožnji mimo, katero sem že milijonkrat razložil. 

Hitro poglej, kaj je prehitevanje in, kaj je vožnja mimo. Pa se potem spet javi oziroma dvigni roko in boš vprašan. Kot v šoli :lol1:

Nisem se hecal. Pa ti zapelji pri večji hitrosti v lužo, kjer bi Mausu samo sivo okoli ušes ven gledalo. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, farang pravi:

A, ok :)

@Frenk 67, men je to jasno kaj pravi zakon. Ampak zakon ni bil pisan za današnje razmere na cesti.

Govorim o vsakodnevni poti, na kateri se lepo peljem po desnem pasu po omejitvi, ne želim nikogar prehitevat ker si lepo tempomat naštelam na 130 in se peljem (dokler seveda gre), od Logatca naprej gre seveda počasneje. Se ne vtikam v prehitevalni pas, ampak je vsaj polovico časa le ta počasnejši od voznega. Kaj naj naredim, zapeljem na prehitevalni pas in porinem kolono naprej, al naj vozim naprej po svojem pasu znotraj omejitve in če je to hitreje kot na prehitevalnem pač so be it. 

Za ta primer me zanima kako na to gledajo možje v modrem.

 

Saj točno to sem v nekaj zapisih spraševal ostale. Pač nerazumljivo ravnanje tistih na levem pasu. 

Jaz gledam tiste na levem pasu in se čudim, kako, da jim ne vklopi, da bi se premaknili na hitrejši pas. 

pred 2 urami, solorider pravi:

Oni to resujejo s poloznicami in filanjem proracuna. Se pa ta trenutek borijo, da proracun malo trpi. Drugace pa, ko jebe narod!

Midva bi morala ob kakšnem kralju živali proslaviti to trpljenje naroda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Obstajata levi in desni prometni pas. Samo v vednost. 

Tam je prometa manj, kot od A1 do spodnjega Burgerja. 

Ga je res manj kot ostala primorska AC, ampak tam so desni pas, v smeri LJ-NG tovornjaki sfukali do amena. Edino @thumper je tam komot  picil 130. 

 

Thumci, morde si vozu 130. Vse je mozno. Ampak ce si to pocel na desnem voznem pasu, med ajdovscino in vogrskim, si krepko testiral fedre, amortizerje stol in hrbtenico. 

 

Priznam, de sem si tam dovolil vozit po levem pasu. In se umikat tistim ki so me dohiteli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!