Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

najhuje v takem primeru je pa da sam voziš premišljeno....varno ustaviš... pol te pa takle  nasadi odzadaj... jooo

tud zdej zadnje 3 smrti na nasih cestah... neregistriran, ponoci, brez celade, pijan,.... še mal nesrec je kar se vozi po cestah... groza

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, vandrovec pravi:

Tako je, če greš v ovinek, kot, da je za njim vse prosto...

tako je možno prav v vsakem nepreglednem ovinku neglede na lokacijo. Od živali, kamnov, nesreč, taljana ki obira rošce, pa pusti avtodom na sredini...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, C eagle pravi:

Dosti jih je takih ja...

Je pa res, da bi za autobuse te kraje prepovedal....Ceste enostavno niso primerne...

Če se srečata 2, bo cesta za dolgo zaprta...

Saj ni izogibališč...

Avtobuse bi mogli tukaj likvidirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal je zajebal tudi z zaviranjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

mal je zajebal tudi z zaviranjem

Ni imel šanse. Vsaj 80 se je peljal, kar je bilo prehitro za ugoden izid. Snemalec je šel okrog 60 in se je komot ustavil. Sta pa oba nespametno prehitevala na delu, kjer je ob cesti parkirišče in pred prehodom za pešce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji teden sem se peljal mimo in se takoj spomnil. Ni pa to edini tak ovinek, jih je se veliko in za vsakim lahko pride do take situacije.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, C eagle said:

Dosti jih je takih ja...

Je pa res, da bi za autobuse te kraje prepovedal....Ceste enostavno niso primerne...

Če se srečata 2, bo cesta za dolgo zaprta...

Saj ni izogibališč...

Ne moreš verjet kako so avtobusarji zverzirani po teh poteh. Gre še tam kjer misliš da ni mogoče.

Sicer pa lahko prepovemj avtobuse, ker delajo gužvo, pa motoriste, ker divjajo in zaradi hrupa, pa avte ker onesnažujejo in delajo gužvo, pa ljudi, ker smetijo,....

 

Da bi po pameti, pa ne ????

1 hour ago, Vito23 said:

Avtobuse bi mogli tukaj likvidirati.

ali motoriste ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, vandrovec pravi:

 

 

pred eno uro, Vin pravi:

Sta pa oba nespametno prehitevala na delu, kjer je ob cesti parkirišče in pred prehodom za pešce.

Mogoče bo komu prišlo prav ? Na tem gramoznem parkirišču policaji velikokrat merijo z radarjem. Za gor ni tak problem, za dol pa je treba biti pazljiv, saj se hitro prekorači omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejle kalce - podkraj... iz lepe ceste naenkrat v ovinku dobesedno makedam... po celi cesti na dolgem...par odsekov...zarad neurja u petek in noben ni pospravu ... ni se za špilat ne

Popravljeno . Popravil bajkr88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Vin pravi:

Ni imel šanse. Vsaj 80 se je peljal, kar je bilo prehitro za ugoden izid. Snemalec je šel okrog 60 in se je komot ustavil. Sta pa oba nespametno prehitevala na delu, kjer je ob cesti parkirišče in pred prehodom za pešce.

mel šanso, vzelo mu je prvo kolo, torej slabo napačno zaviranje in nikakovo izogibanje, sicer pa to so detajli, ampak stojim za tem. Sedanji motocikli omogočajo s cornering ABS (predvidevam da ga model ni mel) zaviranje in krmarjenje..ko pa 1x zdrsneš gre samo naravnost.

pred 5 urami, bajkr88 pravi:

prejle kalce - podkraj... iz lepe ceste naenkrat v ovinku dobesedno makedam... po celi cesti na dolgem...par odsekov...zarad neurja u petek in noben ni pospravu ... ni se za špilat ne

če ni zarad dežja je pa zarad avtov, ki sekajo bankine 100% preverjeno poznam ta odsek..zlo podobno je tudi še bolj hitra Kalce - Godovič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

 

če ni zarad dežja je pa zarad avtov, ki sekajo bankine 100% preverjeno poznam ta odsek..zlo podobno je tudi še bolj hitra Kalce - Godovič

od sekanja avtov je povsod..sem bliz doma in je situacija povsod taka da je pesek celo leto ja, tko da  me ne preseneča sploh .... sam zdej tole po neurju je blo pa res tumač... bi mogl spucat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

mel šanso, vzelo mu je prvo kolo, torej slabo napačno zaviranje in nikakovo izogibanje, sicer pa to so detajli, ampak stojim za tem. Sedanji motocikli omogočajo s cornering ABS (predvidevam da ga model ni mel) zaviranje in krmarjenje..ko pa 1x zdrsneš gre samo naravnost.

Ne pomaga ti cornering ABS, če rabiš 50 metrov, da se ustaviš, avti so pa 30 metrov pred tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, ftp said:

Ne moreš verjet kako so avtobusarji zverzirani po teh poteh. Gre še tam kjer misliš da ni mogoče.

Sicer pa lahko prepovemj avtobuse, ker delajo gužvo, pa motoriste, ker divjajo in zaradi hrupa, pa avte ker onesnažujejo in delajo gužvo, pa ljudi, ker smetijo,....

 

Da bi po pameti, pa ne ????

ali motoriste ???

Mogoče se nisva zastopla.

Ne sovražim avtobusarjev iz principa....

Enostavno cestna infrastruktura za take goliate ni primerna.

Drugače pa se strinjam ja. Prepovedat bi morali obisk vseh človeških dvonožnih bitij! Taki umazanci kot smo mi, človeška rasa, ne boš našel v naši galaksiji...

Osvinjamo prav vsak košček. Mogoče imam srečo, da sem obiskal kar nekaj vršacov v spremstvu strica, ki je bil vrhunski alpinist, gorski reševalec, zdravnik letalec, predvsem pa po prepričanju naravovarstvenik. Zmeraj je rekel: Kar človek prinese v gore,  naj s seboj odnese v dolino. In tega se držim...

Če bi se tega vsi držali, bi bili vsi koščki naravnih lepot čisti.

Za konec pa, če bi se vsi držali predpisov, bi bili policaji in reševalci SKORAJ brez dela...

Srečno in varno na cesti vsem...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bajkr88 pravi:

od sekanja avtov je povsod..sem bliz doma in je situacija povsod taka da je pesek celo leto ja, tko da  me ne preseneča sploh .... sam zdej tole po neurju je blo pa res tumač... bi mogl spucat

Ja samo žal ni več rajonskih cestarjev, ki so to sproti uredili. Zadnjič klical vzdrževalca za cesto pri nas, se je zahvalil za info in dejal, da že dolgo ni bil na našem koncu ?!

Spucali so, da ne bo pomote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, C eagle said:

Enostavno cestna infrastruktura za take goliate ni primerna.

tako kot ni primerna za dirke in divjanje (omejitve velikokrat niso zastonj)

1 hour ago, C eagle said:

Za konec pa, če bi se vsi držali predpisov, bi bili policaji in reševalci SKORAJ brez dela...

tega bi pa bili veseli vsi, brez izjeme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Vin pravi:

Ne pomaga ti cornering ABS, če rabiš 50 metrov, da se ustaviš, avti so pa 30 metrov pred tabo.

če če..tipu je pač guma zdrsnila, blokiral je prednjo. Nadalje, bolje je pod avtobus priletet, ki je višji pa še 20m naprej. Preden trčiš se čas zelo podaljša, tak da lahko razmišljaš, kaj in kako boš počel, pa preigraš nekaj scenarijev preden naredi bum, vsaj pri meni, preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, MARE 65 pravi:

Hmm a ni interesantno koliko filma se ti zvrti v tisočinki sekunde...

aha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Vin said:

Ne pomaga ti cornering ABS, če rabiš 50 metrov, da se ustaviš, avti so pa 30 metrov pred tabo.

Ne, to je res, Imas pa 30m casa, da najdes luknjo ali se vsaj ognes oviri, ker dokler ne zdrsnes lahko zavijas ipd... Ko zdrnes si projektil, pa se trenja ni veliko in se hitrost skoraj nic ne zmanjsa po asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sekunda je dolga pet minut ... ups .. zajeb .. kaj zdaj ... bremza .. kolo spodneslo .. kje je izhod .. kaj moram narest ,,, a bo šlo mimo ...ups ... bolelo bo ... auč ..

vse se to dogaja ... seveda, če se spomneš ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je pa tisto: pa ne že spet !  Oz moj sine se vedno spomne, da je najprej: fak, spet bom padu. In pol se odvijajo stvari počasi naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo offtopic..

https://gf.me/u/yjmznv

Donacija za 2Wheel

Glede na to, da se je vsak kdaj znašel v situaciji, kjer je bil odvisen od pomoči drugega.. pa tudi, če je bilo po lastni neumnosti. (MaxWrist)

Kogar zanima lahko pogleda, ostali pa se prosim ne obremenjevati z objavo.

Srečno vožnjo in lep pozdrav

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spet izseljevanje, spet v Ljubljani. Motor sicer ni bil videt prevec sesut, so pa motorista na nosila dajali in fiksirali. Upam da se čim prejin brez trajnih posledic zliže in gre naprej. Avto je kar fejst počen.

20200903_164208.jpg

20200903_164159.jpg

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, MdAzz pravi:

Spet izseljevanje, spet v Ljubljani. Motor sicer ni bil videt prevec sesut, so pa motorista na nosila dajali in fiksirali. Upam da se čim prejin brez trajnih posledic zliže in gre naprej. Avto je kar fejst počen.

ne morem locirat, kje je to ?

že vem .. Hradeckega ?

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!