Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 26 minutami, a79 pravi:

Policaj je samo clovek, kateremu se je po vase dogodek odvil pred ocmi. A da je bil totalno sokiran, pretresen zaradi videnega pa ni mozno? V situaciji kakrsni se je znasel, je lahko podal zmedeno videnje dogodka... 

To je mozno.

Vendar, zakaj se je to zgodilo? Ali je treba preganjati nekoga, ki je brez celade popolnoma nezasciten in dejansko lahka tarca za gospo s koso in ali ga ne bi bilo bolj varno poiskati kasneje na osnovi tablice?

In predvsem, kako prepreciti, da se podobni primeri ne bi ponovili.

Se vedno verjamem, da bo preziveli razjasnil zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, a79 pravi:

Policaj je samo clovek, kateremu se je po vase dogodek odvil pred ocmi. A da je bil totalno sokiran, pretresen zaradi videnega pa ni mozno? V situaciji kakrsni se je znasel, je lahko podal zmedeno videnje dogodka... 

Izjava se je začela spreminjati, ko se je posnetek pojavil na spletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, DinDiin said:

Zakaj? Saj lahko korigiras.... 

Ja u praksi je pa nekaj drugega na tem ovinku je med drugim razgledna točka in redno se tu ustavljajo tudi zavijajo levo prek polne črte iz nasprotne smeri ovira zdaj je zdaj je ni trenutek loci do katastrofe.    

12 hours ago, DAMI34 said:

Sicer pa kaj razlagat ljudem, ki ne poznajo jadranke, ki iz videoposnetka vidijo vse.

Od panti veka se vozim po Jadranki takorekoč ti jo zvozim z zaprtimi očmi,res pa je da ne hodim 50x na sezono preganjat motor do karirastega prta

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Izjava se je začela spreminjati, ko se je posnetek pojavil na spletu.

Uradna izjava ali izjava na licu mesta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

...se pravi ni ravnal strokovno...

Sokiran, pretresen... Verjetno brez izkusenj s smrtnimio nesrecami... ne vem..

Zdi se mi, da gre debata v smeri, kot da je policaj kriv..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Endlich pravi:

To je mozno.

Vendar, zakaj se je to zgodilo? Ali je treba preganjati nekoga, ki je brez celade popolnoma nezasciten in dejansko lahka tarca za gospo s koso in ali ga ne bi bilo bolj varno poiskati kasneje na osnovi tablice?

In predvsem, kako prepreciti, da se podobni primeri ne bi ponovili.

Se vedno verjamem, da bo preziveli razjasnil zadevo.

Seveda bi bilo varneje in verjetno fant ne bi izgubil zivljenja... Sam pol bi prisli do ugotovitve, da nihce ni vozil motorja..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/30/2020 at 9:30 AM, DAMI34 said:

vsekakor brez čelade 80km/h ponoči je že umetnost voziti, sploh po mrazu. Tako da zna biti trhla izjava, da ju je izgubil iz vidnega polja..

Se je tvoja teorija o trhlosti lepo potrdila.

On 12/3/2020 at 8:24 PM, DinDiin said:

Pulcaj in ostali bojo najprej sebe zascitili, ker so nad zakonom. Pol pa dolg nic... 

Strokovno temu pravijo "modra zavesa".


https://youtu.be/GRC4Ac6IB1w

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, a79 pravi:

Policaj je samo clovek, kateremu se je po vase dogodek odvil pred ocmi. A da je bil totalno sokiran, pretresen zaradi videnega pa ni mozno? V situaciji kakrsni se je znasel, je lahko podal zmedeno videnje dogodka... 

strokovno usposobljen človek - naj bi bil.. kaj pa če je bil šokiran zaradi situacije katero je posredno ali celo neposredno povzročil ..

pred 8 urami, a79 pravi:

Seveda bi bilo varneje in verjetno fant ne bi izgubil zivljenja... Sam pol bi prisli do ugotovitve, da nihce ni vozil motorja..

gor si preberi - policaj je samo človek ...  če je človek potem ima tudi on možnost izbire ... lahko bi pel s civilnim avtom pa nebi bežali .. lahko bi poklical kolege ..lahko bi posnel vse skupaj in opustil direktni pregon ter si mogoče priskrbel nalog za preiskavo in testa alkohola in droge pa bi to opravil na njunem domu.. lahko bi med šihtom mislil s svojo glavo na ljudi in ne na štrajk.. eto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, a79 pravi:

Sokiran, pretresen... Verjetno brez izkusenj s smrtnimio nesrecami... ne vem..

Zdi se mi, da gre debata v smeri, kot da je policaj kriv..

Noben ni zapisal, da je policaj kriv, če sem prav preletel. Vsi se strinjamo, da so motoristi v osnovi naredili bedarijo. Če ne drugega, vsaj čelado daj na glavo... Toda zakaj laganja : "izgubil iz vidnega polja" in "motorist pobegnil, a so ga kmalu izsledili" ... Oboje ne drži. Vozili so jim za ritjo do konca, preživeli motorist pa ni bežal. Tako pač logično človek sklepa, da se nekaj prikriva ...

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kölm pravi:

Noben ni zapisal, da je policaj kriv, če sem prav preletel. Vsi se strinjamo, da so motoristi v osnovi naredili bedarijo. Če ne drugega, vsaj čelado daj na glavo... Toda zakaj laganja : "izgubil iz vidnega polja" in "motorist pobegnil, a so ga kmalu izsledili" ... Oboje ne drži. Vozili so jim za ritjo do konca, preživeli motorist pa ni bežal. Tako pač logično človek sklepa, da se nekaj prikriva ...

saj to... napisal si "oboje ne drži" .. kaj pa če še kaj ni res???

če bi imela policija posnetek postopka bi ga lahko objavili in rekli -to je to .. in bi bilo končano.. 

lahko pa ga imajo in ga nočejo pokazati ane.. glede na prvotna prikrivanja dejstev je tudi to možno..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi pametnejši odneha, v tej dirki na izpadanje pa so šli do konca, saj drugačnejšega razpleta skorajda ni bilo za pričakovati..."ko je jači". za tragično nesrečo so krivi vsi, za ostale prekrške samo motoristi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Spasku pravi:

Ja u praksi je pa nekaj drugega na tem ovinku je med drugim razgledna točka in redno se tu ustavljajo tudi zavijajo levo prek polne črte iz nasprotne smeri ovira zdaj je zdaj je ni trenutek loci do katastrofe.    

Od panti veka se vozim po Jadranki takorekoč ti jo zvozim z zaprtimi očmi,res pa je da ne hodim 50x na sezono preganjat motor do karirastega prta

 

torej če jo zvoziš z zaprtimi očmi bi jasno lahko vedel, da ni bilo nikogar, da četudi ne snemaš ne obstaja prav veliko šanse se umakniti, če se kamper odpravi preko polne črte na razgledno točko. Če spelje z razgledne točke, ga pa dobro vidiš in ni neke panike ustaviti.

Nadalje, če nekdo snema , taisti vidi vsaj 500m še kontra. Takih posnetkov imam vsaj še 6 komadov. So vsi javni. En in isti ovinek, večinoma posneto jeseni in pozimi.

A se človek preganja do prta, al samo do Paklenice ne igra bistvene vloge. Jadranka je jadranka, izven sezone odlična za se "preganjat".

Tako da, če moralizirava, vedno te loči v neviden ovinek (ko ne vidiš kaj je zadaj) trenutek do katastrofe, če nekdo lazi preko polne, če je za ovinkom nesreča, če so na cesti koze ali skala. 

Če poznaš neko drugačno tehniko vedeti, kaj je za ovinkom, kar z besedo na dan, do takrat bom pa smatral, da prav si tvegamo, kaj je za ovinkom. Jaz in tisoče drugih, ki se podijo po jadranki.

In odkar vozim jadranko, nisem opazil, da bi vsaj večina motoristov, kaj drugače vozila taisti ovinek, Predvsem pa se nihče ne ustavi in gre pogledat, a je fraj :P

Kot voznik avtomobila ali kombija ali nečesa na 4 kolesih, ti lahko povem, da vsak vsaj malo zdrav v glavo ne bo šel zavit takoj na parkirišče. Je mnogo bolj varno odpeljati mimo in v ovinku zaviti nanj, ker se vse lepo vidi.

lp iz the WAWINKA :P

 

 

pred 10 urami, a79 pravi:

Uradna izjava ali izjava na licu mesta?

tudi uradna, torej izjava policije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

strokovno usposobljen človek - naj bi bil.. kaj pa če je bil šokiran zaradi situacije katero je posredno ali celo neposredno povzročil ..

gor si preberi - policaj je samo človek ...  če je človek potem ima tudi on možnost izbire ... lahko bi pel s civilnim avtom pa nebi bežali .. lahko bi poklical kolege ..lahko bi posnel vse skupaj in opustil direktni pregon ter si mogoče priskrbel nalog za preiskavo in testa alkohola in droge pa bi to opravil na njunem domu.. lahko bi med šihtom mislil s svojo glavo na ljudi in ne na štrajk.. eto..

iz posnetka , baje je bila nesreča čez 200m ni sicer videti da gre za nor pregon, pa tudi ne, da bi policijski avto lahko kakorkoli dohitel in zbil motor.

Zato so mi čudne mučke, da je dohitel motor, potem je tega izgubil izpred oči.

Zanimivo, tale ki je odkorakal peš, je tudi dal izjavo...le kje je ta izjava.

Špekulacij je lahko kolikor hočemo. Predvidevam sicer, ker so bili vpleteni tudi drugi organi, da je bil opravljen ogled policijskega vozila s strani preiskovalnega sodnika. No ja upam..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, DAMI34 said:

Kot voznik avtomobila ali kombija ali nečesa na 4 kolesih, ti lahko povem, da vsak vsaj malo zdrav v glavo ne bo šel zavit takoj na parkirišče. Je mnogo bolj varno odpeljati mimo in v ovinku zaviti nanj, ker se vse lepo vidi.

Vsak malo zdrav v glavo ne bo na silo prehiteval preko polne črte, da bi bil prvi na posnetku in ne bo norel skozi nepregleden ovinek...  tudi na javnem forumu verjetno ne bo objavljal teh neumnosti in zagovarjal neumno obnašanje v prometu. 

Poglej sliko in video. Ga ni junaka, ki bi rešil, ko se nekdo odloči zaviti preko polne črte na parkirišče. Sploh pa ne pri ~3x prekoračitvi hitrosti in taki nepreglednosti v zavoju. 

436082756_obrti.thumb.png.9727e56a96b69a13d2a3d66803b6e5fa.png 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, XTR pravi:

Vsak malo zdrav v glavo ne bo na silo prehiteval preko polne črte, da bi bil prvi na posnetku in ne bo norel skozi nepregleden ovinek...  tudi na javnem forumu verjetno ne bo objavljal teh neumnosti in zagovarjal neumno obnašanje v prometu. 

Poglej sliko in video. Ga ni junaka, ki bi rešil, ko se nekdo odloči zaviti preko polne črte na parkirišče. Sploh pa ne pri ~3x prekoračitvi hitrosti in taki nepreglednosti v zavoju. 

436082756_obrti.thumb.png.9727e56a96b69a13d2a3d66803b6e5fa.png 

Je to tvoj posnetek?

Če je, povej vozniku pred teboj, naj gre na varno vožnjo....

Vstop v levi ovinek mu dela težave. Mu želim, da ne naleti na kak šleper ali avtobus...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, C eagle said:

Je to tvoj posnetek?

Ne. Na mojem (narejenem pol ure pred tem) ni nič atraktivnega. Pilota ne poznam.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, XTR pravi:

Vsak malo zdrav v glavo ne bo na silo prehiteval preko polne črte, da bi bil prvi na posnetku in ne bo norel skozi nepregleden ovinek...  tudi na javnem forumu verjetno ne bo objavljal teh neumnosti in zagovarjal neumno obnašanje v prometu. 

Poglej sliko in video. Ga ni junaka, ki bi rešil, ko se nekdo odloči zaviti preko polne črte na parkirišče. Sploh pa ne pri ~3x prekoračitvi hitrosti in taki nepreglednosti v zavoju. 

436082756_obrti.thumb.png.9727e56a96b69a13d2a3d66803b6e5fa.png 

 

zdej ne vem kateri posnetek komentiramo.

če ta dva, ko si ti objavil, potem nimata nobene zveze z mojim posnetkom. Zgornji posnetek, je voznik motorja preblizu črte ima pa čisto dovolj prostora, da se odmakne. Zaznam tudi nesigurno vožnjo, saj nima enakomerne linije.

če komentiramo, kako boš ustavil v nepreglednem ovinku ko je trop ovc na cesti, je tudi odgovor znan: težko.

Se pa vedno rad pustim podučit, takim, ki svojega posnetka nikjer ne objavijo, da bi lahko njihove linije po jadranki naštudiral :P

Dejstvo je, da v nepreglednem ovinku pač ne zaviješ na parkirišče, ker drugače povzročiš nesrečo. Sem za isti ovinek lepo zapisal, kako lahko narediš prekršek.

Veliko visim na jadranki, poznam marsikatero njeno past, pa še vedno pride lahko do presenečenja. To je potrebno vzeti v obzir, voziti z nekoliko rezerve, biti 100% skoncentriran, pa še se lahko zgodi nesreča.

Če nočeš nesreče in hočeš biti varn, potem je bolje ostati doma. Jaz celo priznam, v sezoni ne maram jadranke, je preveč neznanih dejavnikov, premal je prosta in prazna za lepo vožnjo.

 

 

pred 36 minutami, vandrovec pravi:

Dirkalni motorji so za dirkanje...kdor bi se s takim motorjem vozil po omejitvah bi izgledal smešno :naughty:

men je smešno, da samo dirkalni motorji vozijo hitro, pol jih pa ateji na GSkah cepijo :P

 

pred 6 minutami, XTR pravi:

Ne. Na mojem (narejenem pol ure pred tem) ni nič atraktivnega. Pilota ne poznam.  

kako ni?

Dej posnetek, da se bomo mal zgražal, sploh pri znakih, kjer je omejitev 40. Sem že zapisal, plačam večerjo takim, ki tam gredo 40 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DAMI34 said:

Se pa vedno rad pustim podučit, takim, ki svojega posnetka nikjer ne objavijo, da bi lahko njihove linije po jadranki naštudiral :P

Na youtubu najdeš moj posnetek tega zavoja. Hitrost pa sam oceni. :) Poglej še slalom na poligonu, tudi ta posnetek je poučen.. :P  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Na youtubu najdeš moj posnetek tega zavoja. Hitrost pa sam oceni. :) Poglej še slalom na poligonu, tudi ta posnetek je poučen.. :P  

dej linke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Na youtubu najdeš moj posnetek tega zavoja. Hitrost pa sam oceni. :) Poglej še slalom na poligonu, tudi ta posnetek je poučen.. :P  

lahko pokažeš svoj posnetek? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

 Če poznaš neko drugačno tehniko vedeti, kaj je za ovinkom, kar z besedo na dan, do takrat bom pa smatral, da prav si tvegamo, kaj je za ovinkom. Jaz in tisoče drugih, ki se podijo po jadranki.

dron in displej na armaturo ali pa HUD vizir... če se vozi pol ure od karlobaga do paklenice baterije pa zdržijo 15 min se glih na počivačišču ustaviš pa mu zamenjaš baterije.. pa še nevarni situaciji si se izognil ker si ustavil namenoma..

 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, XTR pravi:

Kar brskajta.. :P 

sem iskal po guglu:

pod XTR objestna vožnja ni zadetkov :(

razočaran sm

pred 2 urami, thumper pravi:

dron in displej na armaturo ali pa HUD vizir... če se vozi pol ure od karlobaga do paklenice baterije pa zdržijo 15 min se glih na počivačišču ustaviš pa mu zamenjaš baterije.. pa še nevarni situaciji si se izognil ker si ustavil namenoma..

 

je velik cenej povezava čelada čelada, pa gre en naprej in javlja.. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!