Skoči na vsebino

Perspektive moto zborov


Priporočene objave

Citat iz neke druge teme:

...dokler se jih ne bodo vsi navelicali, ko jih ne bodo vec na spile vabili, bodo pac nehali.

Glede na to, da po moto zborih "kolobarijo" skorajda vedno eni in isti bendi, ki smo se jih že malo naveličali, me zanima, kaj menite kakšne so perspektive slovenskih moto zborov v prihodnje?

Mene, recimo, če vidim da bodo spet npr. LET 3, na tak zbor ne zvleče nobena živa sila več.

Zdi se mi pa tudi, da so se ljudje v teh desetih letih "največjega razcveta" moto scene že malo naveličali tega in bi bilo razmišljat v smeri, kako bi se dalo še kako drugače zorganizirat in popestrit te dogodke, ne pa da je vse po istem kopitu: najprej dva, trije totalno zlajnani bendi, potem pa obvezno še striptiz, ki si niti tega imena ne zasluži.

Saj vem, da se bo našel kdo, ki bo rekel, da mi ni treba hodit po zborih, če mi ni všeč, ampak taka so pač moja opažanja in motoristi oz. bodoči motoristi in motoristke ter drugi obiskovalci pač nismo eni debili, ki bi bili zadovoljni z vsakim "skropucalom" od moto zbora, za katerega je treba po možnosti še plačat, kot je postala praksa v zadnjem času.

No, zdaj sem pa že skoraj cel esej napisala. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja...probat ne bi blo greh...ni treba, da se slisi extremna elektronska muzika...sploh je pa se veliko glasbenih zvrsti, ki bi lahko prisle v postev...

Dvomi, da afro-ameriski latniki motorjev, ki se udelezujejo srecanj po Ameriki poslusajo samo rock in podobno glasbo...

Pa ne me zdej napadat ces, da to pa ze ne, itd...

Lohk bi probal :?

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja...probat ne bi blo greh...ni treba, da se slisi extremna elektronska muzika...sploh je pa se veliko glasbenih zvrsti, ki bi lahko prisle v postev...

WTF : Ne vem no če bi tole glih pasal na motozbore. To je tko kukr da bi na gasilskih veselicah nažigal Heavymetal :lol:

Imam rajš (dobro) preigravanje starih blues,rock,etc komadov z neznanimi bendi, ker pač to paše v to sceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce bi pa probal z vec odri?

Samo pol bi verjetno prislo tud do kaksnih provokacij, ce bi se zbor delil po sorti glasbe...pol bi ble pa peesdarije :(

Me matra ferbec... :D

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej probat res ni greh, sam je pa res, da edino na motozborih še lahko slišiš kako dobro preigravanje, ker kjerkoli drugje tako sučejo same čudne zadev, (no ja se tud najde kakšen zbor, ko ni čisto vse kot mora bit). Sicer nisem mahjena samo v eno zvrst glasbe, je pa res da mi je rock in podobno všeč. Zato tud hodim na zbore (poleg motorističnega vzdušja, seveda.. :wink: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če večino organizatorjev moto zborov vprašaš zakaj ta in ta bend in ne nekja "novega" ti bo rekel, da ne dela koncerta ampak moto zbor.

Volk sit in koza cela !

Vprašanje pa tudi kako bi se "drugi" bendi znašli v moto srenji ?

Si predstavljaš da bi blo Soča Reggae Bike Riversplash ?

No, meni bi odgovarjalo ! 8)

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi načeloma tut bil za še kakšno drugo muziko (sam da je kvalitetna) recimo mal jazzy pa mal rege pa nekaj etno... Sam buhnedej kakšnih štanc pa turbofolk muske, ker potem sigurno pobegnem iz zbora.

Po drugi strani pa se redko spomnim bendov pa muske na moto zboru - mam pač druge obveznosti takrat (šank pa motorji pa kakšna pa šank pa šank...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pridem na zbor mau pratle pa motorje pogledat, pa če se kaj zanimivega dogaja. Ponavadi še isti dan odpujsam domov. Mora bit pa res dober bend da ostanem do jutra. Ja pa rok pridem poslušat, bog ne daj da bi začel kakšno elektronsko musko šibat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definirejte elektroniko...

Sicer pa ne hodim na zbore zarad muske, ker me itak v večini primerov razočara... striptiz... enako. Do zdaj sem mogoče na enem-dveh zborih vidu dobrega.

Pridem mal pogledat folk, motorje, se ga nabutam s kolegi, torej prespim, si vzamem dan dopusta (sobota) z izkljopljenim telefonom pa se ga spet mal nabutam v miru, prespim, pa domov pod tuš...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hodem na zbore, da si mal ogledam motorje pa če je možno tut kako predelavo, pol pa juhu na šank, pa kakšno besedo s kolegi spregovort. Glede muske je pa tako dokler bo rock pa metal bo kul, ko bo pa elektronka pa mene ne bo tam. :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da tudi rocka (se posebej starega), Lucy ti to ves, ne maram in ne prebavljam se potrudim, da mi glasba pade na slepo pego.

Ce pa je alkohola dovolj se pa s kako brhko mladenko tudi zavrtim.

Ce pa je alkohola prevec pa tudi s kakim frendom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moto zboru si ne predstavljam nobene druge muzike kot ROCK (rock'n roll, metal v vseh izvedbah ipd.). Malce je res "tečno", da poslušamo ene in iste bende in komade, ampak jaz poslušam to glasbo že 30 let, pa je še zmeri OK. Sicer pa majo novi bendi edino na zborih možnost nabirat kilometrino. Pa zbor tudi ni samo zaradi glasbe, a-ne??? Pir tud pijem že 30 let pa je še zmeri no.1!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko je tko, kot je napisala večina: Moto zbori niso koncerti! Muzika je kulisa za večino, zabava za navdušence. Govorim o manjših zborih, ki se dogajajo vseprek Slovenije vsak vikend. Tam bendi večinoma igrajo za pijačo, ne pa za dnar. Dobre bende je treba pa pošteno plačat, kar si lahko privoščijo le veliki zbori. Sicer je pa v slo število kakovostnih bendov silno omejeno, če se da, se dobi kakšne hrvate, dlje pa ne sežemo. Tak pač je! Glavno, da je družba in žur. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matur, Per, Rock. V tem vrstnem redu! Vseeno pa karkoli od tega mi odrežejo ali spremenijo na npr. limonado ali govedno, buh ne dej elektronko, grem drgam! Kot vidm, smo ta star kar istih misli. Ane de Fifty, Brmm in ostale stare gajbe. :wink:

Pa tudi Rok ima prav, zakaj bi pa glih na vsak zbor letal. Smo se tudi že drugje v istem času dobro zabavali, pa eventuelno samo malo uletel, pa spet drugam. Zato pa obvesno bikers free vstop za take stvari. Večje zadeve kot so Lendava, Pula itd so pa itak klasa zase in so bolj redke.

:drinking: :multi: :drinking: :silly: :sleeping: :drinking: :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je dogajanje na zboru in kasnejši vtisi bolj odvisno od tega kakšna je družba. Letos sem bila na precej zborih (čeprav so mi Hrvaški lepši od Slovenskih) in je bilo prav povsod fajn, četudi se bendi in scena ponavljajo. Tja greš, da mal folka spoznaš in da zažuraš do konca in naprej in je vedno fajn! Pa seveda da mal motorček pogledaš. :D :D

P.S. Z Bibo vedno zmagava :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja...probat ne bi blo greh...ni treba, da se slisi extremna elektronska muzika...sploh je pa se veliko glasbenih zvrsti, ki bi lahko prisle v postev...

WTF : Ne vem no če bi tole glih pasal na motozbore. To je tko kukr da bi na gasilskih veselicah nažigal Heavymetal :lol:

Imam rajš (dobro) preigravanje starih blues,rock,etc komadov z neznanimi bendi, ker pač to paše v to sceno.

Mislim, da scena ne oz ne bi smela prejudicirati tudi glasbenega okusa....

Veliko je mlajših motoristov, ki imajo bolj odprte glave za vse zvrsti glasbe.

Motor+usnje+pivo+rock IMHO ni celotna moto scena. Mogoče je kdaj bila, zdaj pa mislim, da se to spreminja oz. bi se moralo. Meni osebno so tudi motozbori postali že dolgočasni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!