Skoči na vsebino

Rezervoarji, filtri za bencin, pipce...


Jason

Priporočene objave

mene bolj ko ne zanima kje to delajo brez barvanja...ker tam, kjer je vdrtina,ni počen ne lak in ne barva...ni niti tako grozno vidno,od blizu se pa le vidi....Ima kdo kak konkreten naslov,ime,firmo,ki to dela?

Kot ti je že bilo napisano...vsaka firma,ki popravlja poškodbe od toče.Zdaj pač najdi firmo,ki ti je najbližje.google vse najde :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vdrtine se ven vleče na različne načine, ponavadi kar s spoterjem, pri čemer spoter na več točkah vdrtine točkovno privarijo ter nato z utežjo na spoterju vdrtino potegnejo ven.

Samo to še dodam, da se zaradi varnosti pri takem popravljanju v rezervoar nalije vodo, kar prepreči izhlapevanje vnetljivih bencinskih hlapov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo to še dodam, da se zaradi varnosti pri takem popravljanju v rezervoar nalije vodo, kar prepreči izhlapevanje vnetljivih bencinskih hlapov.

...ali pa se ga nastavi na izpuh in se ga "prepuca" z izpušnimi plini.

Tako smo delali s starimi jajci pred mnogomi leti (ampak nam je enkrat vseeno kest'l vzglo v zrak)... :P:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem govoril z lastnikom podjetja fazer glede popravila tanka. pravi da ni problem popravit.problem je ce je udolbina prevelika oz če iz notranje strani z orodjem ne pride zraven. Sem ga pa ravno dobil med delom ko je poravljal točo na avtu, lahko rečem le da dela čudeže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ni problem popravit. to sem tudi jaz ugotovil, pri kleparju.

problem je na novo barvat, ker proizvajalci motociklov ne dajejo "recepta" za barvo in v katalogu barv na razpolago nismo našli barve mojega motorja (kawasaki candy burnt orange).

tako, da to ostaja problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajo dajo recepturo...vsaka barva ma svojo oznako ki to jo pa nočejo ponavad na servisih izdat. Rečmo honda ma oznako ponavad pod zicem od barve, kawasaki je nima. Ko sem klical za kawasakija na različne servise mi nihče ni hotel povedati kode barve, razen na elisi se je dobila prijazna gospodična ki mi jo je povedala.

Kako torej do barve. PPG ter Lechler (proizvajalca barv) imata barvne lističe narejene večidel za vse znamke ter modele ter modelna leta motociklov. Tam potem potom kode barve (če jo imaš) ali pa samo potom modelnega leta ter modela dobiš svojo barvo. Preverjeno! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako torej do barve. PPG ter Lechler (proizvajalca barv) imata barvne lističe narejene večidel za vse znamke ter modele ter modelna leta motociklov. Tam potem potom kode barve (če jo imaš) ali pa samo potom modelnega leta ter modela dobiš svojo barvo. Preverjeno! :)

torej je rešitev obiskati ličarja z PPG ali Lechler barvami...

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej je rešitev obiskati ličarja z PPG ali Lechler barvami...

hvala.

Lechler barve boš dobil v CRD na Letališki v Ljubljani

Tam kjer je bil Elan, Parkelj(popravilo viličarjev)...

Ko sem šel za avto iskat barvo sem samo povedal model, leto izdelave pa ti potem on najde v ačunalniku katere barve so takrat imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Te teme se nimamo (iskalnik je ne najde).

Iscem torej filter bencina z premerom prikljuckov 14mm. Ostale dimenzije niso pomembne.

Dejstvo je, da ga na celem internetu ne najdem. Proizvajalci filtrov jih ali ne delajo, ali pa so neustrezni (precej premajhni). 14mm ga ni za najti.

Gledal sem louisov katalog, kjer jih je polno, vendar ima najvecji premer 8mm. Kar me ZELO cudi glede na to, da sem na

stirih motorjih imel premer > ali 14mm, cesar se dobro spomnim.

Hein gericke pa nima skoraj nic: mogoce ustrezal, vendar je premer vprasljiv, verjetno pa sodec po sliki premajhen.

Za filter pise, da je za 80er motocikle, pa vseeno ne vem, ce je ustrezen.

Prosil bi koga, naj mi pove, kje naj najdem ustrezen filter.

Zakaj ga rabim? Ker mi je v cetrti uplinjac prisla umazanija, podobna kavni usedlini in zamasila glavno sobo.

V rezervarju je sicer sito, ki pa ocitno ne prepusca drobih delcev. Uplinjaci so bili pol leta nazaj kompletno ocisceni

in restavrirani, motor pa je potem laufal vsega skupaj okrog pol ure. Tako da sito ni opravilo svoje naloge. Tudi zracni filter je original, nov in zasciten z oljem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasaj, bi te res prosil, nekje 13 do 15mm bi bili ustrezni. Najbolj seveda 14 (to je prikljucek na cev, se ve).

Dobis za pivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te teme se nimamo (iskalnik je ne najde).

Iscem torej filter bencina z premerom prikljuckov 14mm. Ostale dimenzije niso pomembne.

Zakaj ga rabim? Ker mi je v cetrti uplinjac prisla umazanija, podobna kavni usedlini

Nobena benzinska cev ni za motorje deblejša(notranji fi) 5- 8 mm ali pri avtomobilih max.8-10mm.Nevem kam bi rad montiral ta filter mogoče na oljni odušnik mašine.Tu pa se nemontira filter ampak samo zviješ mrežico in jo zarineš v odušno cev ! Če pa to res rabiš za benzin, daj na filter z premerom npr. fi 8 gor kos cevi gumijaste, ki je za benzin in ima zunanji premer 14 mm potem boš imel priključke fi 14 mm.

Ps. in nepozabi na objemke !!!:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem jih kupval v Velu črnuče. 14 mm se pa tud men zdi mal velik za notranjji premer :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V rezervarju je sicer sito, ki pa ocitno ne prepusca drobih delcev. Uplinjaci so bili pol leta nazaj kompletno ocisceni

in restavrirani, motor pa je potem laufal vsega skupaj okrog pol ure. Tako da sito ni opravilo svoje naloge. Tudi zracni filter je original, nov in zasciten z oljem.

Ne vem kako zgleda pipca za bencin pri tvojem motorju, vem pa da imajo nekateri motorji po dva filtra (sita)na pipci. Zna se zgodit da odpade spodnji, krajši filter pa ti potem potegne smeti na dnu. Zna bit tečno, če ne veš da morata bit dva. Zgleda vse ok, v resnici pa en filter plava nekje v tanku bencin pa lepo teče mimo filtra.

Če boš dal dodaten filter na dovod goriva boš itak rešil zadevo, samo glej da bo dovolj fini. Kakšen univerzalen, za avtomobile zna bit pregrob. Sem probal pa se ni obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena benzinska cev ni za motorje deblejša(notranji fi) 5- 8 mm ali pri avtomobilih max.8-10mm.Nevem kam bi rad montiral ta filter mogoče na oljni odušnik mašine.Tu pa se nemontira filter ampak samo zviješ mrežico in jo zarineš v odušno cev ! Če pa to res rabiš za benzin, daj na filter z premerom npr. fi 8 gor kos cevi gumijaste, ki je za benzin in ima zunanji premer 14 mm potem boš imel priključke fi 14 mm.

Ps. in nepozabi na objemke !!!:hmm:

Hvala za idejo, za 8mm notranji premer imajo v Louisu kar nekaj filtrov. Drugac pa je moja cev res 14, tud pri kawasakijih

je bla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za idejo, za 8mm notranji premer imajo v Louisu kar nekaj filtrov. Drugac pa je moja cev res 14, tud pri kawasakijih

je bla.

Jz sem ga kupil v tragovini TRAMAS o moje jih imajo v večini trgovin z moto deli.Je pa takšen,da ima debelejši in tanjši vhod-izhod in ga tam pač odrežeš z alfa nožem :naughty: Lahko jutri izmerim,če...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena benzinska cev ni za motorje deblejša(notranji fi) 5- 8 mm ali pri avtomobilih max.8-10mm.Nevem kam bi rad montiral ta filter mogoče na oljni odušnik mašine.Tu pa se nemontira filter ampak samo zviješ mrežico in jo zarineš v odušno cev ! Če pa to res rabiš za benzin, daj na filter z premerom npr. fi 8 gor kos cevi gumijaste, ki je za benzin in ima zunanji premer 14 mm potem boš imel priključke fi 14 mm.

Ps. in nepozabi na objemke !!!:hmm:

Brumer jst mam servis letos,kam mi svetuješ it-poznaš kjerga za yamahe,ki je za zaupat?

En tip mi svetovau,da naj ne čakam lih 10 000km,da naj prej menjam???

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer jst mam servis letos,kam mi svetuješ it-poznaš kjerga za yamahe,ki je za zaupat?

En tip mi svetovau,da naj ne čakam lih 10 000km,da naj prej menjam???

Elisa v Domzalah ali pa Jure Primc na Dolgem mostu. V Elisi dobis celo nadomesten motor (beri: skuterja s polnim tankom) za tisto urco ko ti dela servis.

Pa servis je najbrs enkrat na leto ali 10k km.

Popravljeno . Popravil special749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!