Skoči na vsebino

Pokaži svojo čelado


paris2

Priporočene objave

Smesn mi je, d si napisal, da je 300 € minimum...S tem se ne strinjam.... Seveda pa imas prav, da je verjetno vecja cena garancija za boljso kvaliteto (ne zmeraj) pa tud pr celadi ni za sparat... Moja nolanka je stala 215 € pa ji popolnoma zaupam :worship: ...le glasna je..

No vidiš, če bi dal recimo nekaj € več, bi mogoče dobil boljšo, ki ne bi bila tako glasna..... :P

Sam imam recimo slabe izkušnje z Nolanom, ki je ne kupim več, mogoče je za to krivec Arai, ki sem jo nosil 2 sezoni in kljub temu, da je bila čelada stara 8 oz. 9 let, ko sem jo vozil, je bila neprimerno boljša od 5 let mlajše Nolanke. Take so moje izkušnje, ni pa nujno da se vsi strinjate. Sedaj pa čakam na novo Shoei x-spirit pa bom videl kako se bo ta obnesla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobre čelade načeloma morajo koštat 300€+ da so res dobre

sam to morajo imet ti plastičarji, ker ko se oni razfukajo se dobr razfukajo

...ampak čelada, ki ima recimo polno ceno 500€ je verjetno boljša od tiste, ki je 100€, ali ne?

:slap: Dajta no... Ne streljaj kozlov!

Če ima čelada za 300€ narejene iste teste, kot čelada za 100€ je popolnoma enako varna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ti oceniš koliko je čelada vredna? Res povej, me zanima, da ne bom naplahtan naslednjič, ko bom kupoval čelado in bo na listku napisana cena višja od 300€

schuberth&co.zadvestoevrov.press :rolleyes:

Preberi poste na prejsnji strani in vprasaj pravega... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Dajta no... Ne streljaj kozlov!

Če ima čelada za 300€ narejene iste teste, kot čelada za 100€ je popolnoma enako varna.

Glede varnosti je tako, da morajo vse ustrezati določenim predpisom, glede udobja pa le ni tako..... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm, jst sm pa že mislu, da je ta tema namenjena slikcam čelad, pa da je za pametovanje, katera je pa res najboljšejša pa drugi pojmanimajo itd itd itd že ena druga tema odprta...? :unsure: :hmm:

očitno ne... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari

ne se sekirat

vedno bo tko

pač zdej ma lahk vsak motor pa isto je z internetom

kaj pa pričakuješ, glej kolk je uporabnikov

eko dam še slikco

post-13867-1227107142_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima čelada za 300€ narejene iste teste, kot čelada za 100€ je popolnoma enako varna.

E, to pa ne bo držalo. Če obe čeladi opravita iste teste, še ne pomeni, da sta obe enako varni, le, da obe izpolnjujeta teste katere sta opravili. Še vedno je lahko dražja varnejša od cenejše in obratno. To pa se lahko preveri le z dodatnim testiranjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, to pa ne bo držalo. Če obe čeladi opravita iste teste, še ne pomeni, da sta obe enako varni, le, da obe izpolnjujeta teste katere sta opravili. Še vedno je lahko dražja varnejša od cenejše in obratno. To pa se lahko preveri le z dodatnim testiranjem.

Če neka firma izdela čelado jo bo sigurno dala na najbolj hard test, ki ga še zdrži ane? Zakaj? Zato, da jo boš zaradi tega lahko dražje prodal!

Bolj vsakdanji primer: Če ima Foster's 4,9% in ima Union 4,9% si od obeh enako pijan kljub temu, da imata različno ceno.

Fora pri cenah čelad je v udobnosti(količini razvoja) in imidžu (če imaš Nolan si bol zajeban kot, če imaš Grex).

@MINY: Kako pa veš, da ti bo sploh dobro sedla na glavo?

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FM (Fimez), a še obstaja? Sem namreč imel FM Force one, sedla na glavo, kot ulita, tiha.. Kevlar, za takratnih 300 mark.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole je bla pa moja prva čelada, k sm si jo kupu za na skuterja...

BT, modela ne vem, zneslo je pa takratnih ~15 jurjev...

aja, pa bolš slike glih ne najdem, jo bo treba ekrat škljocnt

post-19918-1227171887_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja prva čelada... Bieffe, ali nekaj takega. Našel na travi ob cesti, verjetno komu padla z žmigavca (z betice ziher ne) :whistle: Sem jo imel na polici v sobi, pa celo zimo sitnaril za avtomatika. Pa še na MZ sem jo imel. Aja, v začetku 80' je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men bo tale varovala glavo :D ...naslednje leto bo pa to moja 1 sezona... slikal je nism zato dajem to slikco z neta gor ;)

nak-07.jpg

Zajec je še v hosti? No, sam vprašam..... :headbang: :evilgrin:

No, tole je bla pa moja prva čelada, k sm si jo kupu za na skuterja...

BT, modela ne vem, zneslo je pa takratnih ~15 jurjev...

aja, pa bolš slike glih ne najdem, jo bo treba ekrat škljocnt

Si jo prerasel, a ne?? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si jo prerasel, a ne?? :naughty:

jp, z uno,k je en post pred njo slikana... :D

(po velikosti buče pa ne, mi niso od takrt nč možgani zrastl... :stupid: :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!