Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Ti plastični okvirji.... Marsikdo misli, da so obvezni in edini za tablice notri imeti... Kot že napisano, lahko se privijejo (celo zaželjeno je), mora pa biti oznaka vidna -torej ne nekaj skozi številke in črke vrtati. Včasih so tablice imele štiri luknje za priviti, danes pa nič (verjetno zato ljudje mislijo, da jih je prepovedano priviti z vijaki. Jaz imam lepo privite, spodaj pa za ziher še silikonski kit...

Ljudje mislijo da je prepovedano, ker je tudi bilo prepovedano. Slediti vsem spremembam zakonov pa je pri nas malce težje.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni nobena skrivnost več, policisti to že poznajo, tako da niti nima smisla skrivati...

 

Js razumem, sam ce je pa kej debilnega je pa ta tema....to nardis pa si tih! Ne gres pisat na forum pa ne vem kaj....zakaj bi mogl to drugi vedt? A bi radi, da se razpase kotrola teh zadev al kaj? :grrr Brez zamere, fajn zrihtej, pokazu bos pa ze na cesti, ce se srecamo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raje kupi pištolo, da takoj poravnaš račun

eni pa imate resnično bolane ideje

račun je poravnan, več jih pa ne bo prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Divjanje" ni isto kot prekoračitev največje dovoljene hitrosti. Kaj pa sploh je divjanje ? Je mogoče ta izraz kje razložen, da se ga lahko uporablja za določanje kršiteljev oziroma za označitev "divjakov" ? Težko verjetno. Torej odmislite izraz "divjanje" in ostale podobne termine. Pri hitrosti sta dva pojma in sicer prekoračitev največje dovoljene hitrosti in neprilagojena hitrost, katera se nikoli ne izraža v km/h, medtem, ko je prekoračitev največje dovoljene hitrosti vedno v km/h. 

 

Kar pa se tiče opozarjanja v tvojem primeru, bi moral napisati ali je bila hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem si vozil 67 km/h, kar na koncu znese 62 km/h, brez varnostne razlike pa pomeni, da si vozil 62 km/h, kar na koncu znese 57 km/h. V vsakem primeru prehitro oziroma si prekoračil največjo dovoljeno hitrost. Pustimo to, za koliko si prekoračil. 

Pa se posvetimo opozorilu, katero bi, po tvojem mišljenju, policist lahko izrekel. Opozorilo se lahko izreče samo za prekrške, kateri so lažji in, kjer ni predpisanih kazenskih točk (to sem napisal po domače, da bo lažje razumljivo, saj ni globe z eno ali dvema kazenskima točkama, ampak se začne s tremi). Kot sem že prej napisal, ne vem ali je tvoja hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem se tukaj stvar konča s kaznijo, ker se uradno ne more opozoriti za takšen prekršek. Napisal sem "uradno", ker se lahko dva normalna vse dogovorita. Ker pa je tako, da vodstvo zahteva nastavitev limita v radar (neke nizke cifre, kar je v nasprotju z Zdravo Kmečko Pametjo), obstaja verjetnost, da te ni hotel opozoriti zaradi zabeležbe tvoje hitrosti v radar in posledično njegove odgovornosti za storjeni prekršek oziroma bi odgovarjal, ker ni opravil svojega dela. To je resnično in zelo žalostno. 

 

To bi bilo na kratko o tvojem "divjanju" in policistovem nesodelovanju oziroma nezmožnostjo dogovarjanja. 

če napišem 62 potem to pomeni uradno izmerjeno hitrost, z vsemi odbitki. Poznam zakon o prekrških, noter so določila o prekršku neznatnega pomena in določila o opozorilu v primeru storjenega prekrška.

 

dejstvo, da je to pač prepuščeno posameznemu policistu in da ima v tem primeru on diskrecijsko pravico, ki jo pa mora argumentirati, kar pa je tudi posledica znanja (več ali manj znanja). Absolutno pa sem prekoračil hitrost, mogoče sem imel za koga neprilagojeno hitrost, nekdo bi pa morebiti ugotavljal varnostno razdaljo, da bi lahko oglobil za vožnjo na prekratki varnostni razdalji za drugim vozilom. Ja...

 

pa lp.

Popravljeno . Popravil rogec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Divjanje" ni isto kot prekoračitev največje dovoljene hitrosti. Kaj pa sploh je divjanje ? Je mogoče ta izraz kje razložen, da se ga lahko uporablja za določanje kršiteljev oziroma za označitev "divjakov" ? Težko verjetno. Torej odmislite izraz "divjanje" in ostale podobne termine. Pri hitrosti sta dva pojma in sicer prekoračitev največje dovoljene hitrosti in neprilagojena hitrost, katera se nikoli ne izraža v km/h, medtem, ko je prekoračitev največje dovoljene hitrosti vedno v km/h. 

 

Kar pa se tiče opozarjanja v tvojem primeru, bi moral napisati ali je bila hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem si vozil 67 km/h, kar na koncu znese 62 km/h, brez varnostne razlike pa pomeni, da si vozil 62 km/h, kar na koncu znese 57 km/h. V vsakem primeru prehitro oziroma si prekoračil največjo dovoljeno hitrost. Pustimo to, za koliko si prekoračil. 

Pa se posvetimo opozorilu, katero bi, po tvojem mišljenju, policist lahko izrekel. Opozorilo se lahko izreče samo za prekrške, kateri so lažji in, kjer ni predpisanih kazenskih točk (to sem napisal po domače, da bo lažje razumljivo, saj ni globe z eno ali dvema kazenskima točkama, ampak se začne s tremi). Kot sem že prej napisal, ne vem ali je tvoja hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem se tukaj stvar konča s kaznijo, ker se uradno ne more opozoriti za takšen prekršek. Napisal sem "uradno", ker se lahko dva normalna vse dogovorita. Ker pa je tako, da vodstvo zahteva nastavitev limita v radar (neke nizke cifre, kar je v nasprotju z Zdravo Kmečko Pametjo), obstaja verjetnost, da te ni hotel opozoriti zaradi zabeležbe tvoje hitrosti v radar in posledično njegove odgovornosti za storjeni prekršek oziroma bi odgovarjal, ker ni opravil svojega dela. To je resnično in zelo žalostno. 

 

To bi bilo na kratko o tvojem "divjanju" in policistovem nesodelovanju oziroma nezmožnostjo dogovarjanja. 

 

mater si ti včasih tak pameten da ti že konkretno škodi!

divjanje je za policaje vse nad omejitvijo.

če pelješ 60 na omejitev 50 si divjak. pri 70 že malodane serijski morilec.

medtem, ko je v avstriji 80 v enakih (ali še "hujših") pogojih povsem normalno.

zdaj pa ti meni to razlozi!

in to brez nekih blesavih citatov iz zakonov, če je možno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če napišem 62 potem to pomeni uradno izmerjeno hitrost, z vsemi odbitki. Poznam zakon o prekrških, noter so določila o prekršku neznatnega pomena in določila o opozorilu v primeru storjenega prekrška.

 

dejstvo, da je to pač prepuščeno posameznemu policistu in da ima v tem primeru on diskrecijsko pravico, ki jo pa mora argumentirati, kar pa je tudi posledica znanja (več ali manj znanja). Absolutno pa sem prekoračil hitrost, mogoče sem imel za koga neprilagojeno hitrost, nekdo bi pa morebiti ugotavljal varnostno razdaljo, da bi lahko oglobil za vožnjo na prekratki varnostni razdalji za drugim vozilom. Ja...

 

pa lp.

 

Sem želel okroglo 1000. objavo izkoristiti za kakšno "pametno" misel, pa jo moram "skuriti" za nekega "pravnika". Če že poznaš Zakon o prekrških z vsemi spremembami in dopolnitvami, potem moraš poznati tudi Zakon o pravilih cestnega prometa s prav tako spremembami in dopolnitvami. V nadaljevanju ti bo vse jasno, zakaj in kdaj se izreka opozorilo po uradni poti. Neuradna pot je pač nekaj drugega, kar naj ti ne bi poznal, ker pač poznaš samo zakonodajo. 

 

Prvo je potrebno vedeti, da je bila hitrost tvojega vozila, z upoštevano varnostno razliko, 62 km/h, kot si nam sam pojasnil. Torej si prekoračil največjo dovoljeno hitrost za 12 km/h oziroma, po ZPRCP, za več kot 10 km/h do vključno 20 km/h. Ker pa je za takšno prekoračitev v naselju v zakonodaji predpisana globa v višini 250 € z dodatkom 3. kazenskih točk, si pač, zopet po ZPRCP, storil hujši prekršek, za katerega se pa ne izreče opozorilo. Verjamem, da si poučen o razlagi opozorila in veš, da se opozarja samo za prekrške neznatnega pomena. Če kljub temu meniš, da ti je bila storjena krivica, ker te policist ni opozoril za storjeni prekršek, ti predlagam, da celotno zadevo "prodaš" nekemu rumenemu tisku ali pa rumeni televiziji, kjer ti bodo prikimali in te javno označili za mučenika, policista pa označili za nevedneža, ker ne pozna še neobjavljeno spremembo in dopolnitev nekega samo tebi poznanega zakona.  

 

V teoriji in v anonimnosti skriti smo lahko vsi "pametni" in najbolj sposobni, v praksi se pa nato izkaže vse naše znanje in sposobnost s poudarkom na ločevanju možev od fantkov. Je pač tako, da je eno nabijanje, drugo pa utemeljitev svojih prepričanj.

 

Pozorni bralci dobo opazili, da nisem ničesar limal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zakonodajalec 11x+ spremeni prometno zakonodajo, potem je nekaj hudo narobe, o policajih pa raje ne bi.

 

Večina nima občutka.

 

Včeraj videl v MB, na LImbuški ustavljali s pištolo, kjer je 50.

 

Ni odveč povedati, da so lovili, tiste, ki vozijo 55-60

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nah pri nas na Šmartinki, se dobesedno skrivajo za plakati pa merijo hitrost(omejitev 60). Sicer pa zakon je zakon, spoštovati ga je treba. So pa res določeni policisti 'kavboji', ki mislijo, da ko oblečejo uniformo so kapo di banda...žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi bli bolj "cloveski" ane....ne pa roboti, k znajo sam v svojo knjigco zakonov gledat, pa tupit eno in isto. Pa tapkat po svojem znaku na rami, da so bogovi. Niso vsi taki, da ne bo hude krvi, 95% pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater si ti včasih tak pameten da ti že konkretno škodi!

divjanje je za policaje vse nad omejitvijo.

če pelješ 60 na omejitev 50 si divjak. pri 70 že malodane serijski morilec.

medtem, ko je v avstriji 80 v enakih (ali še "hujših") pogojih povsem normalno.

zdaj pa ti meni to razlozi!

in to brez nekih blesavih citatov iz zakonov, če je možno.

 

Sem pač dobra duša in kot takšen rad ustrežem ter pojasnim. Dobrota je sirota. Bom pač reven na ta račun. 

 

Bom začel na koncu tvojega zapisa, ker si napisal nekaj najbolj pomembnega. Zakon je zakon in kot takšen določa različne stvari, tako obveznosti, kot globe za kršitve teh obveznosti ter pojasnila določenih postopkov in ravnanj (na grobo). Torej zakon določa, kako se moramo obnašati in, kako ter na kakšen način bomo kaznovani, če bomo kršili določila tega zakona. Lahko ugotovimo, da nam zakon dopušča marsikatero ravnanje, vendar znotraj zakonsko določenih okvirjev. Za nekoga so ti okviri razumljivi in logični, za drugega pač omejujoči in nelogični. 

 

V zvezi "divjanja" pišeš nekaj na splošno brez pojasnitve ali zakonske razlage takšnega ravnanja. Mogoče je, da ti je kdo rekel, da si "divjal", čeprav si samo prekoračil največjo dovoljeno hitrost, vendar ti nihče ni nikoli napisal kazen zaradi tvojega "divjanja". Napiši, kje in kdaj te je nekdo označil za divjaka ali kaj hujšega in je to tudi napisal v uraden dokument. Vsem nam pokaži uraden dokument, kjer si zapisan kot divjak in ne kot storilec prekrška zaradi prekoračitve največje dovoljene hitrosti. Verjamem, da vsi nestrpno čakamo.

 

V naši ljubi deželici so vsi vozniki, kateri so prekoračili največjo dovoljeno hitrost, samo storilci prekrška. Prav tako je v Avstriji, kjer te za prekoračitev največje dovoljene hitrosti doleti kazen in ne zastonj vikend paket v termah. 

Še enkrat te pozivam, da pokažeš, kje je napisano, da je pri nas prekoračitev največje dovoljene hitrosti označena kot divjanje ali pa kaj hujšega in v kateri državi je normalno, če prekoračiš največjo dovoljeno hitrost. 

 

V izogib "pametovanju" ti predlagam ponovno branje prvega stavka tvojega zapisa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če lahko nekdo divja 80 na uro tudi tam kjer je omejitev 90? :B

Pač to je že bol filozofsko stališče, kaj pomeni divjati... js sm siguren da če bi me prijela volja bi lahko tudi v coni 40 divjal..

Nikjer ni točno zapisano in definirano kaj divjanje sploh je... tudi pri 30 se da gumo skurit, po zadnji metat in bog ne daj kolenčkat.

 

 

[..] prekoračil največjo dovoljeno hitrost za 12 km/h [...] storil hujši prekršek

 

Sej vem da sem samo pedanten in se gre tu samo za pravno semantiko, ampak ko vidim besedo HUJŠI prekršek zaradi 10kmh pa postanem tako zelo neverjetno jezen da mi popokajo žile iz telesa : D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pač dobra duša in kot takšen rad ustrežem ter pojasnim. Dobrota je sirota. Bom pač reven na ta račun. 

 

Bom začel na koncu tvojega zapisa, ker si napisal nekaj najbolj pomembnega. Zakon je zakon in kot takšen določa različne stvari, tako obveznosti, kot globe za kršitve teh obveznosti ter pojasnila določenih postopkov in ravnanj (na grobo). Torej zakon določa, kako se moramo obnašati in, kako ter na kakšen način bomo kaznovani, če bomo kršili določila tega zakona. Lahko ugotovimo, da nam zakon dopušča marsikatero ravnanje, vendar znotraj zakonsko določenih okvirjev. Za nekoga so ti okviri razumljivi in logični, za drugega pač omejujoči in nelogični. 

 

V zvezi "divjanja" pišeš nekaj na splošno brez pojasnitve ali zakonske razlage takšnega ravnanja. Mogoče je, da ti je kdo rekel, da si "divjal", čeprav si samo prekoračil največjo dovoljeno hitrost, vendar ti nihče ni nikoli napisal kazen zaradi tvojega "divjanja". Napiši, kje in kdaj te je nekdo označil za divjaka ali kaj hujšega in je to tudi napisal v uraden dokument. Vsem nam pokaži uraden dokument, kjer si zapisan kot divjak in ne kot storilec prekrška zaradi prekoračitve največje dovoljene hitrosti. Verjamem, da vsi nestrpno čakamo.

 

V naši ljubi deželici so vsi vozniki, kateri so prekoračili največjo dovoljeno hitrost, samo storilci prekrška. Prav tako je v Avstriji, kjer te za prekoračitev največje dovoljene hitrosti doleti kazen in ne zastonj vikend paket v termah. 

Še enkrat te pozivam, da pokažeš, kje je napisano, da je pri nas prekoračitev največje dovoljene hitrosti označena kot divjanje ali pa kaj hujšega in v kateri državi je normalno, če prekoračiš največjo dovoljeno hitrost. 

 

V izogib "pametovanju" ti predlagam ponovno branje prvega stavka tvojega zapisa. 

 

K sreči imamo tudi Zakon o prekrških, ki miličnike omejuje v njihovi samovolji.

 

 

Prekršek neznatnega pomena

6.a člen

Za prekršek neznatnega pomena šteje prekršek, ki je bil storjen v okoliščinah, ki ga delajo posebno lahkega in pri katerem ni nastala oziroma ne bo nastala škodljiva posledica ali je ta neznatna.

 

Res pa je, da se o tem odloča pri sodniku od primera do primera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Aynach: kot 'hujši' prekršek je mislil prekršek kjer dobiš pike..

Vse jasno, samo terminologija me jezi. Ampak to je postranskega pomena, mene jezijo tudi ljudje ki se postavljajo pred vrata od lifta in blokirajo prehod.

In komarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi prišel do ta male tablice - jo lahko kupim od koga?

NIKAKOR ker motor,če nimaš LASTNE tabilce moraš prodati s tablico neglede ali je mala ali velika ! Samo če imaš lastno tablico jo lahko zadržiš za drugi motor !  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah, meni bo to plahto pločevine na Duku raztrgalo od vibracij.  Verjetno jo bom kar obrezal in dal obnoviti črni rob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi prišel do ta male tablice - jo lahko kupim od koga?

 

Poskusiti ni greh. Naj ne bi bilo. 

 

(1) Registrske tablice, izdane za označitev vozila, so vezane na vozilo. Oznako registrske tablice je mogoče na posebno zahtevo izbrati po lastni želji. Registrske tablice z izbranim delom oznake so vezane na lastnika vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah, meni bo to plahto pločevine na Duku raztrgalo od vibracij.  Verjetno jo bom kar obrezal in dal obnoviti črni rob.

Nevem,če je to pametno saj na tablici nesmeš ničesar spreminjat razen, da daš okvirček ali zvrtaš max 2 luknji v belo polje in še te morajo biti zvrtane tako,da ne moti čitljivosti številk,če nočeš imeti posla s policaji(sploh v tujini) je najpametneje da vijak pobarvaš z belo barvo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko znaša kazen za neprimerno montirano tablico(dvignjeno) in koliko je kazen če je sploh nimaš gor, ob registriranem motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik preveč da se s tem igraš. Če ti pa ni odveč 500 euričev potem pa po želji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko znaša kazen za neprimerno montirano tablico(dvignjeno) in koliko je kazen če je sploh nimaš gor, ob registriranem motorju?

Borutt ? :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko znaša kazen za neprimerno montirano tablico(dvignjeno) in koliko je kazen če je sploh nimaš gor, ob registriranem motorju?

 

Prvo je kazen za nepravilno montirano tablico:

 

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

(6) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik vozila, ki ravna v nasprotju s četrtim ali petim odstavkom tega člena.

 

 

Drugo je pa kazen, če ni tablice:

 

(1) Za udeležbo v cestnem prometu morajo biti vozila registrirana, imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo in biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

(7) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali tretjim odstavkom tega člena.

 

 

Ker pa se najde še kakšen "pametnjakovič" in si sposodi tablico, pa še naslednja kazen:

 

(2) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katero niso bile izdane.

 

 

Ker pa se živemu človeku vse zgodi, je dobro vedeti, da je teh 500 € pri neregistriranemu vozilu malo, ker obstaja tudi možnost kazni zaradi nezavarovanega vozila, katera je prav tako 500 €. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!