Skoči na vsebino

Kdo ima največjo realno hitrost skuterja?


speedbostjan

Priporočene objave

Jest ti bom sporočil, ko bom skuterja "navaljčil", kot se spodobi. Mogoče bo to že jutri.

Sicer pa mi gre po števcu do 125km/h, tko da me mogoče lahko šteješ v klub realnih hitrosti nad 100.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mislim, da imamo zmagovalca...

Stavim, kar hočete, da x8r-u leti skuter najbolj izmed vseh nas - če je poštelan in z ustreznimi prenosi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če ga boš našel na tem forumu...

Kot drugo, tud če ima kdo tko poštelanga, ima njegov skuter skor ziher več kg kot tvoj... pa smo spet tam. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas lahko 99& trdim da mi gre 100. po števcu 105-110 in pa ne laže prav veliko napram avtu. pospeški so pa cca. 3s do 50 in pa 5s do 70. 100 nabere nekje v 20s(vse to merjeno z uro). bom pa še verjetno vso pospeševanje posnel s kamero, narejo divx in po želji komu informativno poslal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj gre po štecu zablokiran 59 km/h :wink: tkoda vm ne sežem do kolen, v vaših brzinah... :roll:

mare, jez bi se pa priporoču za tist divX :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je tak vse v dvomih kako v kakem času prideš do realnih hitrosti ker števci vsi švinglajo in to si neda noben dopovedati pa lahko vsakemu zatrdiš da števec švinglaon bo trdil da nešvingla to so pač taki ki so neizkušeni pa vrjamejo samo števcu.

Škoda pač za take ljudi ko jih lahko števec vse napi....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede laganja števca sem pa kar pošten, anede? Dejte me mal pohvalit. :lol:

Od tiste vožnje ob Kawasakijevem boku raje vedno odštejem 15, preden komu povem koliko sem se peljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol je pa tvoj števec res eno čudo...

Prejle sem se pravzaprav spomnil na eno utemeljitev, da moj števec niti ni tako sfaliran... Recimo da se jaz peljem 100. Ostalim skuterjem (od kolegov) kaže:

Gilera Runner: 100

Yamaha Aerox: 96

Malagauti Firefox: 95

Italjet Dragster: 100

Aprilia SR 50: 104

Piaggio NRG: 100

Piaggio Typhoon: ne gre toliko :lol:

No, torej imam nek povsem povprečen števec... Laže, ampak približno toliko kot vsi drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da gre skuter pravih 100 al pa 110 km/h morš marskej ustvarjat na skuterju ne pa sam kit zamenat,tko da ne preveč gledat na števce...

Če mislš da ti motor dobr gre potem je to dovolj,konec koncev motor rihtaš zase ne pa zato da boš drugim govoru kolk gre...

Kaj piše na števcu je čist brez pomena.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj speedfight kaze enako kot gilera runner 125/180...cisto isto. NRG kaze 8 km/h vec kot meni, runner 50 kaze 10+ km/h vec kot meni, sr 50 itak najbolj laze med vsemi 50ccm skuterji... tak da tisti ki mate runnerje pa sr-e...kar lepo odstevajte kilometre;)

Leti pa moj 110 (mogoce kak Km/h ali dva manj vcasih...)

Drugace pa vsi skuterji brez blokad letijo okoli 85-90 najvec! ce hoces vec je pa treba zacet menjavat stvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polini 70 sport, drugi sekundarni prenosi, 17,5 polini fergazer, leovinci hand made ZX...zaenkrat...

ampak saj ziher tudi 125ke lazejo kaj:) ampak vseeno gre preko 100 ziher...

tvoj pa malo bolj laze;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mu že jaz reko da njegov števec na speedfightu nenormalno laže za speedfighta. ker števci od speedfighta zelo malo lažejo ampak on si tega neda dopovedat. res pa jeda ful laže apriliji sr50 in guneru50 tema dvema skuterjema pa zelo laže števec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staremu Runnerju 50 verjetno laže kot pravite vi ampak pri novem pa je stvar drugačna.

Imam novega Runner-ja 50 l.02 deblokiranega + avspuh Leovince ZX ter naštelanega de dela kot urca(valčki, šištice,..). Pospeški so dobri kočna pa po števcu pride do 94km/h. Jezen sem bil, ker gredo drugi po števcih hitreje kot jaz tam nekje 100km/h+.

In primerjava(končno): Šel sem probat komu gre motor boljše meni z novim Runnerjem proti SpeedFightu 2 z polini 70ccm gor in original avspuh. Pospeške ima moj boljše in končna je tudi boljša. Meni je kazalo 94km/h njemu pa nekaj čez 100km/h pa sem ga kar dosti pustil zadaj.

No toliko o Runner-ju. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tiste vožnje ob Kawasakijevem boku raje vedno odštejem 15, preden komu povem koliko sem se peljal...

Česa si jest ne dam dopovedat? Hudičevo dobro se zavedam, da moj števec laže kot pes teče. Ampak toliko pač lažejo skuterski števci, jebiga. Če pa vama kaže bolj točno, sta pa lahko le zadovoljna.

Vsi veseli in srečni? Ql. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem že napisal, kako se da (sorazmerno zelo točno) izmeriti realna hitrost - pelješ 60 km/h med kilometrskimi oznakani in če to pot opraviš v 1 minuti, ti števec kaže realno. No edini odziv je bil, da števci pri nižjih hitrostih ne lažejo veliko... Ker v glavnem še vsi hodite v šolo, ali nekaj :?: študirate, pa vam preračunavanje dela probleme, vam bom pomagal. Glavna debata je o 100 km/h - da ali ne (večina trdi da).

S konstantno hitrostjo 100 km/h (po števcu) pelji po ravni cesti med kilometrskimi oznakami, ki so ob cesti. To pot opravi v obe strani, seštevek deli z dva in če je števec realen bo rezultat 36 sekund. Glede na odstopanje si lahko vsak sam izračuna realno hitrost, če mu to ne uspe naj mi pošlje privatno sporočilo, samo jaz sem po izobrazbi samo kuhar :oops: :twisted: :? :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol je pa tvoj števec res eno čudo...

Prejle sem se pravzaprav spomnil na eno utemeljitev, da moj števec niti ni tako sfaliran... Recimo da se jaz peljem 100. Ostalim skuterjem (od kolegov) kaže:

Gilera Runner: 100

Yamaha Aerox: 96

Malagauti Firefox: 95

Italjet Dragster: 100

Aprilia SR 50: 104

Piaggio NRG: 100

Piaggio Typhoon: ne gre toliko  :lol:  

No, torej imam nek povsem povprečen števec... Laže, ampak približno toliko kot vsi drugi.

Moj gre okol 200km/h po dunkerjevem števcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!