Skoči na vsebino

Kdo ima največjo realno hitrost skuterja?


speedbostjan

Priporočene objave

Mene pa še vedno zanima odkod Dunkerju taki interpolni podatki. Take hitrosti, kot si jih dobil ti namreč še nobedn ni vidu. Prvo zato, ker imata Aerox in SpeedFight števec, ki kaže do pičice enako (sem porabu kar nekaj časa, da sem prišu do te ugotovitve). Drugič me zanima, kako pripravi Dunker svojega 50ccm SpeedFighta, da leti 125km/h. Če so za to potrebne kakšnekoli božje molitve ali rituali naj me obvesti. Potem me zanima, kje je bil njegov števec pri 125km/h. Med njegovimi koleni? Ampak njegova hitrost se še ni umirila. Najprej smo zvedeli, da je šou 110km/h (kar je za SF2 50ccm neverjetna hitrost), zdaj že 125km/h (po njegovem števcu, ki ne kaže preko 100km/h). Prav rad bi ga videl enrkat v akciji kako podira zvočni zid (verjetno z vetrom v hrbet in afterburnerjem, imenovanem Fižol). To se pravi, da njegov SpeedFight prehiti mojega Aeroxa s 70ccm, karbonskimi lamelami, prenosi, fedrami takimi in onakimi, valjčki in kupom ostale Malossijeve svinjarije, ki močno zaostaja za Peugeotovo hyper tehnologijo. Verjetno so ti vdelali kakšno turbino ali pa kompresor. Mogoče ima tvoj skuter celo V-TEC. Jast namreč ne poznam nobenega SF2 v Mariboru, ki bi šou preko 85km/h (s tako imenovanim Peugeotovim supersetom 50ccm - ki ga poseduje tudi Dunker). Toliko, kot tebi uspe dobit s 50ccm, ne uspe mojemu frendu s 70ccm, prenosi in auspuhom od Leovinceja (njemu gre za razliko od tebe okol 110 - vendar merjeno po mojem števcu) in ima pravtako SpeedFighta. Prvi SF, Aeroxi, Runnerji, SR-ke in ostalo je res šlo okol 90km/h. Danes ob vseh teh blokadah pa to več ni možno (čeprav so odstranjene).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staremu Runnerju 50 verjetno laže kot pravite vi ampak pri novem pa je stvar drugačna.

Imam novega Runner-ja 50 l.02 deblokiranega + avspuh Leovince ZX ter naštelanega de dela kot urca(valčki, šištice,..). Pospeški so dobri kočna pa po števcu pride do 94km/h. Jezen sem bil, ker gredo drugi po števcih hitreje kot jaz tam nekje 100km/h+.

In primerjava(končno): Šel sem probat komu gre motor boljše meni z novim Runnerjem proti SpeedFightu 2 z polini 70ccm gor in original avspuh. Pospeške ima moj boljše in končna je tudi boljša. Meni je kazalo 94km/h njemu pa nekaj čez 100km/h pa sem ga kar dosti pustil zadaj.

No toliko o Runner-ju. :)

In potem je petelinček zakikirikal in ti si se prebudil v novo jutro. Ugotovil si, kako lepo je sanjat in si še malo zaspal.

Poanta: Domišljija ne pozna meja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno zanima odkod Dunkerju taki interpolni podatki. Take hitrosti, kot si jih dobil ti namreč še nobedn ni vidu. Prvo zato, ker imata Aerox in SpeedFight števec, ki kaže do pičice enako (sem porabu kar nekaj časa, da sem prišu do te ugotovitve). Drugič me zanima, kako pripravi Dunker svojega 50ccm SpeedFighta, da leti 125km/h. Če so za to potrebne kakšnekoli božje molitve ali rituali naj me obvesti. Potem me zanima, kje je bil njegov števec pri 125km/h. Med njegovimi koleni? Ampak njegova hitrost se še ni umirila. Najprej smo zvedeli, da je šou 110km/h (kar je za SF2 50ccm neverjetna hitrost), zdaj že 125km/h (po njegovem števcu, ki ne kaže preko 100km/h). Prav rad bi ga videl enrkat v akciji kako podira zvočni zid (verjetno z vetrom v hrbet in afterburnerjem, imenovanem Fižol). To se pravi, da njegov SpeedFight prehiti mojega Aeroxa s 70ccm, karbonskimi lamelami, prenosi, fedrami takimi in onakimi, valjčki in kupom ostale Malossijeve svinjarije, ki močno zaostaja za Peugeotovo hyper tehnologijo. Verjetno so ti vdelali kakšno turbino ali pa kompresor. Mogoče ima tvoj skuter celo V-TEC. Jast namreč ne poznam nobenega SF2 v Mariboru, ki bi šou preko 85km/h (s tako imenovanim Peugeotovim supersetom 50ccm - ki ga poseduje tudi Dunker). Toliko, kot tebi uspe dobit s 50ccm, ne uspe mojemu frendu s 70ccm, prenosi in auspuhom od Leovinceja (njemu gre za razliko od tebe okol 110 - vendar merjeno po mojem števcu) in ima pravtako SpeedFighta. Prvi SF, Aeroxi, Runnerji, SR-ke in ostalo je res šlo okol 90km/h. Danes ob vseh teh blokadah pa to več ni možno (čeprav so odstranjene).

Hm, mogoče bi, preden nekoga napadeš, vsaj malo pogledal naokoli.

1. Moj skuter doseže po rahlem klančku hitrost 120km/h+, po ravnini gre med 110 in 115 km/h.

2. Moj skuter niti zdaleč nima 50cc, temveč imam noter Polini Sport 70cc.

3. Na skuterju imam Giannelli Sport 6 izpuh, ki je izredno vplival na moč v visokih obratih.

4. Skuter je skorajda optimalno nastavljen, kar se tiče krivulje obratov (le fedri na sklopki so premehki).

Tko da prosim, če ne dajete vsega skupaj v nič, moj Speedfight 2 gre pač s Polini 70cc in športnim izpuhom nekje do 115km/h po ravnini.

Če pa je tako zelo neverjetno, potem pa vabim vsakega izmed vas, da se pride peljat ob meni. Ne rečem, da mi števec ne laže, da pa sedaj vsi pljuvate čez njega, se mi pa zdi krivično - ker me zanima, zakaj bi pri Peugeotu glih moj števec narobe nastavili (itak se vse dela tovarniško).

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem je petelinček zakikirikal in ti si se prebudil v novo jutro. Ugotovil si, kako lepo je sanjat in si še malo zaspal.  

Poanta: Domišljija ne pozna meja.

Kaj je s tabo? :roll:

To kar sem napisal je 100% res. :!:

Zraven je bil tudi x8r-x!

...---------------...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker:pa ne kvasi opet neumnosti no!

lepo ti je Tomosaki opisal kako je s s stvarjo!

tudi moj speedfight gre kvecjemu 110, pa mam polini 70 sport, druge prenose, 17,5 fergazer, leovinci zx (ki bi naj bil boljsi izpuh ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moji deli so zamenjani vsi (MHR, prenosi, frgazer 19, jermen, sklopka, variomat, auspuh ZX,...) . :D samo motor še ni naštelan. Morem najti še tapravo razmirje med valjčki, fedri na sklopki in fedro ki si stiska zadnjo jermenico, saj mi motor spelje pri katastrofalno nizkih obratih. Z vsemi kosi pa mi gre trenutno po števcu 95km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker:ti pravis da je tvoj stevec naredo magneti mirelli?

na mojem speedfightu 1 je stevec od Veglia Borleti (se mi zdi, hihi:)), no morem se tocno preverit, ker zdaj se 3 dni nisem vozo nic...bad vreme

mogoce ma to kaj veze s tvojo (ne)natancnostjo hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem mogoče. Ampak kolkor sem gledal, imajo vsi Speedfighti 2 tak števec kot jest (razen WRC206, ki ima števec samo do 80).

Za Speedfighte 1 pa ne res ne vem.

Predlagam mirovni sporazum, da se ne bomo stepli tukej... Se bomo že nekoč srečali na kakšnem forumskem srečanju (upam) pa bomo tam probali, ane?

Bojna sekira zakopana?

ampak jest ostajam na svojem... :lol: Hecam se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj speedfighti 2 majo vsi istega ja, ki pa je cisto drugacni (in meni osebno grsi, sori;)) od tistega na speedfightu 1...pa to se mi je ze veckrat zgodlo, da so speedfighti 2 lagali vec kot moj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je števec lep, me pa ne matra preveč. :lol: Bom pa enkrat preveril, kakšnega imajo Speedfighti 1. Me prav zanima.

Pa še nekej me zanima... A bi se dalo števec na skuterju kako naštelat? Hm...

No, lepo se imejte, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da gre skuter pravih 100 al pa 110 km/h morš marskej ustvarjat na skuterju ne pa sam kit zamenat,tko da ne preveč gledat na števce...

Če mislš da ti motor dobr gre potem je to dovolj,konec koncev motor rihtaš zase ne pa zato da boš drugim govoru kolk gre...

Kaj piše na števcu je čist brez pomena.... :wink:

jest pravim isto, nobenemu od zgoraj navedenih ne gre motor več kot REALNIH 90km/h, speedfight od dunkerja, sicer ga še nisem videl, ampak dvomim o hitrost 125km/h po števcu, pa da je menjal samo bat pa cilinder ter izpuh, za tako hitrost, moras ze res prefuka* use...ne vem, zakaj hudiča leti potem meni aprilia (70 CC polini gus kit, 17,5 vplinjac, drug jermen, športna sklopka polini, valčki, Gianelli NRX) in mojih 65kg samo 95km/h.......????Po števcu, speedifigti pa ne vem kdo še vse pa kr 120, pa še več...Haloo, samo z menjavo kita in izpuha ti motor ne more it več kot pa 100km/h realnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

typeR:sori, ampak mam prijatla ki ma 70kit zelezni pa prenose menjane pa avspuh in ko se jaz nisem mel fergazera drugega sem mel na speedfightu isto zamenjano...prehitel sem ga pa ko nic...njemu tudi ne gre tak dobro, pa se stevec laze zelo...tak da e vem kako je z sri, se mi zdi da ne grejo tako dobro...pa btw, ni odvisna hitrsot, lahko mas ti zanic pospeske pa ti gre 110 al pa pospeske da te dviguje na zadno in ti gre "samo 95"...pa mas isto stvari menjanih...ne mormo prek foruma primerjat kako komu gre ker stevci lazejo vsakemu drugace pa odvisno je zelo kak mas skuter nastelan, tak da sem ziher, da mas ti boljse pospeske kot jaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Morali bi si enkrat sposodit policijski radar (samo potem skuterja več nobedn nazaj nebi dobu) in preverit kolk so meritve točne. Jast sem sicer Aeroxa pripravu, da je šou 120km/h po števcu na ravnini, vendar so bili pospeški zanič in do 90km/h je bilo vse polno lukenj. Z navadno 50ccm je šou med 80 in 85 po števcu (mogoče so krive moje kile, ki so še večje od hitrosti - preko 85 :D ), z menjavo na 70ccm nisem dosegu skoraj nič razen pospeškov, z auspuhom tudi ne, šele ko sem menjal zobnike je bla stvar čisto drugačna in je skuter šou 100km/h po števcu. Potem sem menjal še jermen (kar originalnega od Yamahe, ker Ariete mi je razcotalo) in druge valjčke in je šou 110km/h. Potem pa, tako nepredvidljiv kot pač skuter zna bit, so se mu pospeški poslabšali (za mano je bilo pa okol 3000 km) in končna zboljšala. Zelo. Imam vbistvu vse razen, fergazer je star in dela malenkost bogatejšo mešanico (v upanju da nebi zaribal cilinder). Deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, trenutno leti okol 110km/h, če se nagnem za krmilo, pospešek do 100 pa je okol 17 do 18 sek. Moram porihtat še pospešek, ker ne cukne vedno takoj iz mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pospesek do 100 pr teh 70ccm skuterjih je skoraj brezveze merit e mi zdi (beri prevlke stevilke;)) bolj pametno je pomoje do enih 80, ker od 80 do 100 skuter se najmanj pol tolko kot do 80:) hm, morem zmerti malo danes pospesek:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pospesek do 100 pr teh 70ccm skuterjih je skoraj brezveze merit e mi zdi (beri prevlke stevilke;)) bolj pametno je pomoje do enih 80, ker od 80 do 100 skuter se najmanj pol tolko kot do 80:) hm, morem zmerti malo danes pospesek:)

Pazi, da nebo čudno vreme pa veter, ker ko jast naletim na take vremenske razmere, skuter pou majn leti :D :D Ok malo pretiravam, ampak pozna pa se tudi, če en prdne pred tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut lohk! :D

Sej pa nikjer nism omenu, da furam 50 kubičnega sesalca :)

Pospeške maš skoraj ko Runner 180 FX :D Kolko te kaže vaga ko stopiš na njo?

Hja FX je 4-Taktna rajt? Štirtakterji pa pod malimi obrati ne vlečejo tak dobro (sploh če je kubikaža bl mejhna).

Potegne pa do ene 105km/h. Do 70-75 ful vleče pol pa postopoma nabira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!