Skoči na vsebino

Vozniški noob.


bullshit49

Priporočene objave

:glare: Ma kaj se sekiraš. Pred ispitno butneš eno rjavo pudmornco :wacko: pol ti bojo pa tko al tko usi uvinki rauni, pa usi semaforji zeleni, znaki se bojo pa itak puskril :devil:

:yea1:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem zelo na psu, kar se tiče vožnje v atvošoli za B kategorijo. Ur sem nabil že ogromno, ta teden sem padel tretjič in naredil čisto začetniško napako. Tako, da me zanima. Ali se mi splača iti za en teden k mojim starim staršem živeti, plačati par ur in tak za đabe narediti, ko tam ni nobenega semaforja. Ker prepričan sem, da logično, da če sem 3 krat padel zaradi brezveznih napak, da bom še četrtič. Kaj bi vi naredili. Ker potem pa še enkrat CPP pa še enkrat ure, da se m ur nabije še en vem koliko... :unsure:

Zdej jst vidm tle ene par možnosti...al se ne znaš/ne moreš skoncentrirat na vožnjo, al te živci prehitr izdajo al si pa pač mal bl nerodn za vozt pa boš mal več rabu... U naši vasi ga je en delal 11-krat.... :rolleyes: Nimaš se kej sekirat sam sproščeno odpelat, pa če ne bo šlo zdej bo šlo pa kdaj kasnej... Kok ur si pa naklepal če ni skrivnost? (ker če maš ti neko povprečno število ur pri katerih bi mogu znal vozt in da sicer dobr voziš zajebeš pa samo na glavni...je sigurno koncentracija in ali živci)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem sam svoje 3 izpite opravil v prvo tako krut ne bi bil!Bi pa bilo res potrebno uvest neki limit. ali vsaj,da če nekdo 3krat pade mora nujno opravit preizkus varne vožnje na Vranskem ali kje drugje!Šele zatem se lahko udeleži ponovnih ur v avto šoli.

Mislim, da naj bi po novem vsak mlad voznik moral v roku 1 leta opraviti tečaj varne vožnje na Vranskem! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj, ok. Ur imam 60. Drugače pa se ne čutim, da nisem sposoben za voznika in na cesto me samega ne bi bilo strah iti. Mislim pa, da izpit rabim in... Kaj a vi bi kar odnehali na morej mestu? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne bi, nas je kar nekaj napisalo, da ne obupat, da se raje probaj pomirit, skoncentrirat na vožnjo in še malo povadit, pa bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKŠNE NAPAKE PA DELAŠ ??? LAHKO PROSIM NAPIŠEŠ?

ne mislim nič slabega ampak, če se ne moreš skoncentrirat in si zmeden na cesti, se ti ne zdi da s tem lahko ogrožaš druge??

si predstavljaš, da zaradi napake koga poškoduješ ali ubiješ? meni se ne zdi pošteno, da s takimi sposobnostmi voziš. a bi šel na operacijo k zdravniku ki se mu dogajajo "napakice" ??

vsako stvar se, da naučit

eni prej, eni kasneje, vsekakor boš naredil takrat, ko boš res razumel kaj zahtevajo prometna pravila !! znanje, umirjenost, zaupanje vase, in koncetracija to je zmaga, pri vsaki stvari ;) ni pa nujno, da v avtošoli to dosežeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah sam trema te jebe....enga kratkega pa gremo.

Pa da me neu kdo zdj napadu,da zagovarjam alkoholiziranost :P

PS.: pa na cesti bolj ogrožajo tisti, ki mislijo da so oh in sploh skoncentrirani in d best šoferji :P

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se totalno strinjam. Če se do zdej ni navadu se ne bo nikoli.

Seveda, saj ko prideš iz avto šole ven vse znaš in si najboljši. Pravo učenje in navajanje se šele prav prične.......

Glede avtošol in zaslužka ti pa dam za prav. Malo je takih, ki se kandidatu res posvetijo in znajo naučit, pokazat,svetovat, itd.....več kot pa je samo zapisano na listu papirja.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem mel tazga inštruktorja za avto. Poleg tega da je znal povedat stvari, ki ti dejansko prov pridejo, pa te poslat v kurac ko je blo treba, je bil še motorist, prva relacijska je bla do mobikroga :D, med urami debate o tekočih dogodkih v moto gp, pa mal je razlagu kako je blo ko je on dirku z motorji.

Škoda k ga nisem za motor mel :) (Pavlič, kdor ga pozna)

Drugače pa tole vse diši po provokaciji... Ampak bi dejansko lahko bila uporabna tema.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj, ok. Ur imam 60. Drugače pa se ne čutim, da nisem sposoben za voznika in na cesto me samega ne bi bilo strah iti. Mislim pa, da izpit rabim in... Kaj a vi bi kar odnehali na morej mestu? :unsure:

Nikoli se ne odneha. Enim uspe malo prej drugim pa malo kasneje, na koncu je pa oboje eno in isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka... ja no ene so res take, da nimam filinga v smislu, da ... recimo pri parkiranju velikokrat nimam občutka kako dati avto notri, na avtocesti velikokrat nimam občutka na vključevalnem pasu v kakšni meri se mi približujejo oddaljujejo vozila. Tudi kakšen znak pozabim, enkrat se mi je zgodilo, da mi je avto kar začel s ceste, da mi je inštruktor obrnil volan, ko sem gledal mrtvi kot. Pa tudi tako... hitrost mi včasih na avtocesti kar pade, recimo, ko grem z avtoceste kar avtomatsko začnem popuščati gas, ali pa ko menjam pas kar hitrost zmanjšam, čeprav ne bi smel. Včasih tudi zaviram brez občutka... ne vem... pa tudi tega nimam... recimo, če sem na stranski cesti... kdaj se bo zgodilo, da se mi bo zdel dovolj daleč, pa ni in ga bom izsilil, kdaj pa je dovolj daleč, da bi komot lahko speljal pa čakam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka... ja no ene so res take, da nimam filinga v smislu, da ... recimo pri parkiranju velikokrat nimam občutka kako dati avto notri, na avtocesti velikokrat nimam občutka na vključevalnem pasu v kakšni meri se mi približujejo oddaljujejo vozila. Tudi kakšen znak pozabim, enkrat se mi je zgodilo, da mi je avto kar začel s ceste, da mi je inštruktor obrnil volan, ko sem gledal mrtvi kot. Pa tudi tako... hitrost mi včasih na avtocesti kar pade, recimo, ko grem z avtoceste kar avtomatsko začnem popuščati gas, ali pa ko menjam pas kar hitrost zmanjšam, čeprav ne bi smel. Včasih tudi zaviram brez občutka... ne vem... pa tudi tega nimam... recimo, če sem na stranski cesti... kdaj se bo zgodilo, da se mi bo zdel dovolj daleč, pa ni in ga bom izsilil, kdaj pa je dovolj daleč, da bi komot lahko speljal pa čakam.

Glej ful brez zamere ampak sem imel ob branju teh napak :eek:

Jz ti resnično,če si tega ne zmišljuješ svetujem,da greš prvo na Vransko na poligon opravit šolo vožnje.Vsaj enkrat in res opraviš najmanj en tečaj varne vožnje,ker si ga očitno več kot potreben.Navsezadnje se gre tako za tvoje življenje,kot za življenja drugih udeležencev v prometu!

Glede parkiranja marsikdo nima na začetku eni celo nikoli in jim pomagajo inštruktori.kako lahko pozabiš znak,avtomatsko spustiš gas,zaviranje...si sploh z glavo pri vožnji ali misliš nato kako trava raste oz. rožice cvetijo? Ok ocenit razdaljo na ogledalo je na začetku v vsakem novem vozilu in sploh kot novemu vozniku nekaterim res malo težje-pomagaj si z pogledom nazaj na začetku,da boš dobil neko orientacijo kaj pomeni neki v ogledalu,da bo med izpitno vožnjo lažje.Kako zgleda v srednjem in levem ogledalu!

Kako pa ne moreš ocenit kdaj lahko ven zapelješ iz stranske poti na glavno,ko gledaš avto kako se priližuje mi pa res oprosti ni najbolj jasno?!Glede hitrosti mal poznaš kaj pomeni km/h in m/s?Se pravi koliko hitro se ti približuje avtomobil?

Se pravi,da mora po predvidevanju bit avto od tebe oddaljen seveda pod predpostavko,da imaš avto v brzini in boš takoj speljal in pospešil cirka ne vem 100m,če je to ravnina in je možno,da imajo vozniki večjo hitrost pa velik več,v mestu spet manj.Malo opazuj promet,kot sopotnik in voznik boš vidu kak se vse skupi odvija.Očitno nikoli ko si sedel v avtu kot sopotnik nisi polagal niti najmanjše pozornosti nato kako poteka vožnja!

Mogoče bi ti celo svetoval,da menjaš inštruktorja,ker,če te nekdo tolk časa ni uspel naučit takšnih stvari s tabo pa se je vozil naokrog po mojem mišljenju tudi ni nek inštruktor!Da pa te je dal na izpitno pa....

Pa vso srečo v šoli varne vožnje po kateri boš verjetno sploh zvedel uvidel a si za šoferja ali ne!Zato raje dve kot nobena!

Pa ne se trest za tisti dinar koliko pride!Verjemi,da te bo veliko bolj bolelo,stalo,če boš sebi ali komu drugemu prizadejal neki slabega zaradi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka... ja no ene so res take, da nimam filinga v smislu, da ... recimo pri parkiranju velikokrat nimam občutka kako dati avto notri, na avtocesti velikokrat nimam občutka na vključevalnem pasu v kakšni meri se mi približujejo oddaljujejo vozila. Tudi kakšen znak pozabim, enkrat se mi je zgodilo, da mi je avto kar začel s ceste, da mi je inštruktor obrnil volan, ko sem gledal mrtvi kot. Pa tudi tako... hitrost mi včasih na avtocesti kar pade, recimo, ko grem z avtoceste kar avtomatsko začnem popuščati gas, ali pa ko menjam pas kar hitrost zmanjšam, čeprav ne bi smel. Včasih tudi zaviram brez občutka... ne vem... pa tudi tega nimam... recimo, če sem na stranski cesti... kdaj se bo zgodilo, da se mi bo zdel dovolj daleč, pa ni in ga bom izsilil, kdaj pa je dovolj daleč, da bi komot lahko speljal pa čakam.

Parkiranja te lahko eden od domačih nauči, brez problema, da neboš plačeval ur v avtošoli. Samo probat je treba parkrat. Če nisi zdravniškega spričevala kupil, se boš tudi ocenjevanja razdalje in hitrosti drugih avtov pri vključevanju na cesto in na avtocesti sčasoma naučil, privadil,... Mislim, da si manjka samo veliko prakse, tak da ne obupat prehitro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem zelo na psu, kar se tiče vožnje v atvošoli za B kategorijo. Ur sem nabil že ogromno, ta teden sem padel tretjič in naredil čisto začetniško napako. Tako, da me zanima. Ali se mi splača iti za en teden k mojim starim staršem živeti, plačati par ur in tak za đabe narediti, ko tam ni nobenega semaforja. Ker prepričan sem, da logično, da če sem 3 krat padel zaradi brezveznih napak, da bom še četrtič. Kaj bi vi naredili. Ker potem pa še enkrat CPP pa še enkrat ure, da se m ur nabije še en vem koliko... :unsure:

Najvažneje je,da neobupaš,vse to je narejeno za ljudi in je VSAK,ki je naredil ZDRAVNIŠKI pregled je sposoben narediti tudi izpit !!!

Najprej,pa si poišči DRUGEGA inštruktorja(po možnosti raje malo starejšega z izkušnjami) sam poznam par takih(mlajših),ki jim nebi nikoli dovolil nekoga šolati.Sicer pa,če bi imel avtar malo bolje izpolnjen bi ti mogoče lahko tudi kaj več svetoval na koga se obrni,če si slučajno iz Dolenjske me pokliči na GSM.

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že napisal nekdo...poizkusi menjati inštruktorja,avtošolo...se najdejo tut bedaki k v takih(ki niso sihurni vase)služijo in jih izkoriščajo. To ne znaš oceniti hitrosti vozila ki se ti približuje je malce čudno pa še vseeno-če v takem primeru nisi siguren,počakaj...bolj varno...drgač pa glede na tvoje pisanje še nisi dobil pravega občutka za gas,bremzo...vožnjo...na tvojem mestu bi menjal najmanj inštruktorja,če ne celo avtošole.

Aja...pa vrjemi da nisi edini s takim problemom-poznam dekle(ja je punca),ki je naredila več kot250ur preden je dobila izpit pa sedaj vozi brez problema...

Le brez strahu...ti bo že prišlo enkrat pod kožo...želim ti da čimprej

PS:zgoraj sem samo napisal svoje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že napisal nekdo...poizkusi menjati inštruktorja,avtošolo...se najdejo tut bedaki k v takih(ki niso sihurni vase)služijo in jih izkoriščajo. To ne znaš oceniti hitrosti vozila ki se ti približuje je malce čudno pa še vseeno-če v takem primeru nisi siguren,počakaj...bolj varno...drgač pa glede na tvoje pisanje še nisi dobil pravega občutka za gas,bremzo...vožnjo...na tvojem mestu bi menjal najmanj inštruktorja,če ne celo avtošole.

Aja...pa vrjemi da nisi edini s takim problemom-poznam dekle(ja je punca),ki je naredila več kot250ur preden je dobila izpit pa sedaj vozi brez problema...

Le brez strahu...ti bo že prišlo enkrat pod kožo...želim ti da čimprej

PS:zgoraj sem samo napisal svoje mnenje...

Vseeno ste me malo narobe razumeli. Nisem rekel, da nimam občutka za gas in bremzo. Imam. Samo recimo ko se na avtocesti razvrščam kar avtomatsko spustim gas, ker se posvetim drugi stvari, oziroma zmanjšam, da se bom lažne premaknil tako nekako.

Tisto o stranski cesti je pa tako. No morda sem malo pretiraval. Ja, pač... zaradi sigurnosti raje počakam. Tako ja.

Inštruktor je pa v redu in ga ne bom menjal. Če bom kaj menjal bom menjal avtošolo v eni vukojebini. Pa to ni vas. Je mesto brez semaforjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najpametneje bo, da počakaš dve do tri leta ter ponoviš avtošolo in izpitno vožnjo.

V tem času ti ne bodo mogli že prvi teden vzeti izpita.

V tem času ne boš zbil nobenega motorista, ker med iskanjem paličice za žmigouc ne boš skoncentriran.

Frajer ni tisti, ki ima avto, temveč tisti, ki ima šoferja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že napisal nekdo...poizkusi menjati inštruktorja,avtošolo...se najdejo tut bedaki k v takih(ki niso sihurni vase)služijo in jih izkoriščajo. To ne znaš oceniti hitrosti vozila ki se ti približuje je malce čudno pa še vseeno-če v takem primeru nisi siguren,počakaj...bolj varno...drgač pa glede na tvoje pisanje še nisi dobil pravega občutka za gas,bremzo...vožnjo...na tvojem mestu bi menjal najmanj inštruktorja,če ne celo avtošole.

Aja...pa vrjemi da nisi edini s takim problemom-poznam dekle(ja je punca),ki je naredila več kot250ur preden je dobila izpit pa sedaj vozi brez problema...

Le brez strahu...ti bo že prišlo enkrat pod kožo...želim ti da čimprej

PS:zgoraj sem samo napisal svoje mnenje...

Jaz pa poznam dekle, ki je imela prek 300 ur in zamenjala par avtošol (tudi inštruktorjev) in nato le naredila izpit. Problem pa je v tem, da se sedaj pelje največ 10km kajti več ne upa. Torej tudi ure niso vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne moreš skoncentrirat, priporočam da ne voziš. Res.

Ah dej dej...še tok leseni so se navadl vozt...fanta je treba na poligon dat za kakšen dan, pa mal more razčistit v glavi pa bo uredu... Se pa strinjam da takrat ko se ne moreš skoncetrirat na vožnjo, pa naj bo to tud izkušen šofer je bolš da se ustaviš za minuto kot pa da pride do kakega neljubega dogodka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa poznam dekle, ki je imela prek 300 ur in zamenjala par avtošol (tudi inštruktorjev) in nato le naredila izpit. Problem pa je v tem, da se sedaj pelje največ 10km kajti več ne upa. Torej tudi ure niso vse!

Veš kaj je dostkrat problem...ne to da je en lesen...ampak to da si misl da je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj je edino problem.. da praktično vsak dobi izpit. To JE problem. Videvamo dnevno svega i svašta na cesti, ni da ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem vsakega, ki neve vozit je po moje strah pred avtom, motorjem, avtobusom, vlakom :? :unsure: za kar pač dela izpit

strah bi pa komot premagal na kakem poligonu, kjer bi imel malo več placa in manj gneče, pa da proba gas, bremza, levo desno, brisalci, pa meglenke :grim :?

zdaj pa je mogoče koga strah na cesti, pa ne upa dat malo gasa, kaj pa če kam skoči avto, pa volan stiska kot da bi ga hoto kdo stran vzet... :grim

ko pa premagaš strah, pa nimaš nekih čudnih pomislekov pa lepo sproščeno voziš

mogoče bi bilo potrebno vpeljati v učno snov avto šol tudi to, kako sam avto deluje... vsaj nekaj splošnega... mogoče kaj je kuplunga (sklopka), kaj sploh pomeni tisti kazalec za obrate merit...

moje mnenje :whistle: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!