Skoči na vsebino

Vozniški noob.


bullshit49

Priporočene objave

Pa kakšen strah? pa vi nisete normalni.

:stupid:

spodaj piše moje mnenje

te pa ti povej kaj je problem, jaz namreč nimam teh izkušenj ker sem vse 3 izpite naredil v prvo z minimalnimi urami v avtošoli in sem tukaj povedal svoje mnenje ;) menda se to sme na forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj je edino problem.. da praktično vsak dobi izpit. To JE problem. Videvamo dnevno svega i svašta na cesti, ni da ni.

Da. To velja tako 'navzdol', kot tudi 'navzgor'. Eni 'dirkači' enostavno niso za na cesto ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka... ja no ene so res take, da nimam filinga v smislu, da ... recimo pri parkiranju velikokrat nimam občutka kako dati avto notri, na avtocesti velikokrat nimam občutka na vključevalnem pasu v kakšni meri se mi približujejo oddaljujejo vozila. Tudi kakšen znak pozabim, enkrat se mi je zgodilo, da mi je avto kar začel s ceste, da mi je inštruktor obrnil volan, ko sem gledal mrtvi kot. Pa tudi tako... hitrost mi včasih na avtocesti kar pade, recimo, ko grem z avtoceste kar avtomatsko začnem popuščati gas, ali pa ko menjam pas kar hitrost zmanjšam, čeprav ne bi smel. Včasih tudi zaviram brez občutka... ne vem... pa tudi tega nimam... recimo, če sem na stranski cesti... kdaj se bo zgodilo, da se mi bo zdel dovolj daleč, pa ni in ga bom izsilil, kdaj pa je dovolj daleč, da bi komot lahko speljal pa čakam.

Kolega, a izpit za motor že imaš !? :( :wacko: :? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa v avtošoli bi mogl učit ljudi tut ketne gor devat. Saj ne, da bi bil jaz nek hud profi v tem ampak, ko ti en Žabar eno uro daje ketne na avto pod hišo se ti zasmili in mu greš pomagat :krneki:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res ne vidite,da se tip zajebava????????????? Izpit bo šel delat v mesto brez semaforjev??????? :headbang:

Rad bi videl izpitni center,kjer ti dajo izpit brez da na izpitni uri voziš skozi semaforizirana križišča. Razen,če te pofukajo vsi člani komisije kar v garaži,in na tak način dobiš potrdilo. :unsure:

Če pa Bulšit misli resno,mu pa svetujem,da hudičevo premisli pri sebi,če je sploh za šoferja. Kesanje po nesreči ne reši življenja.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res ne vidite,da se tip zajebava????????????? Izpit bo šel delat v mesto brez semaforjev??????? :headbang:

Rad bi videl izpitni center,kjer ti dajo izpit brez da na izpitni uri voziš skozi semaforizirana križišča. Razen,če te pofukajo vsi člani komisije kar v garaži,in na tak način dobiš potrdilo. :unsure:

Če pa Bulšit misli resno,mu pa svetujem,da hudičevo premisli pri sebi,če je sploh za šoferja. Kesanje po nesreči ne reši življenja.!

tud jaz sem že na to pomislu, da se nam en lepo doma smeje :D , k mu mi pišemo nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res ne vidite,da se tip zajebava?????????????

Bejž no :huh:

To bi bil vsekakor prvi tak primer v zgodovini motosveta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, vsi smo nekoč bili vozniški noob-i ... ;)

A vseeno - to, kar moraš prikazat na izpitni vožnji, da še narediš izpit, je po mojem mnenju pod minimumom vozniškega znanja, ki ga potrebuješ za količkaj varno in normalno udeležbo v prometu. In če trenutno niti tega nisi sposoben, potem pač res še nisi zrel za izpit in moraš še (dosti) vadit. :whistle:

Današnji promet je žal prezahteven, da bi se 'noob'-i lahko sproti učili vozniških veščin, ki so potrebne za količkaj varno vožnjo.

Verjetno bi bilo najbolje it na enega od mnogih poligonov v Sloveniji z družinskim ali prijateljevim avtom vadit samo vožnjo tako dolgo, da dobiš občutek. Dokler se moraš aktivno ukvarjat s tem, kateri pedal je za kaj, kako se prestavi v višjo/nižjo prestavo, kako avto peljati ravno, ... ti preprosto ne ostane dovolj časa, da bi razmišljal še o prometnih predpisih, opazoval znake, semafore itd.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se samo v roke vzemi pa bo!

poznam kolega ( sosed) ki je izpit naredil šele v peto imel je okoli 110ur. Imel je vse mozne probleme z vožnjo od parkiranja speljevanja v klanec, bocni pogledi...

No vglavnem sedaj ima izpit že cca 6 let in je vse ok. Nobene nesreče vozi tako kot mi vsi. Fora je da je med glavno vožnjo vedno zmrznil (je bolj živčne sorte).

Tako da se meni 3je padci ne zdijo polomija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Glede na to, da je govora o BBBBB kategoriji, predlagam preselitev topica v "Avtomobilizem"

Aktivatorju teme pa še vedno svetujem izpit za doktorja miksologije, ker bomo imeli z njim boljše izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na izpitni vožnji 6x :naughty:

3x za B, prvič padel ker sem peljal 90 namesto 60, drugič ker nisem popolnoma ustavil na STOP znaku, v tretje pa sem naredil brez napake. Nadaljne kategorije (C,E in A) pa sem naredil v prvo.

Sem pa imel strašno tremo na izpitnih vožnjah. Na prvi izpitni celo tako da sem moral 2x popravljat avto da sem ga parkiral rikverc v box. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo boš naslednjič naredil, predvsem pa je pomembno, da zaupaš v svoje sposobnosti, sklepam, da te pokoplje tremaaaaa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikar obupat. Me nekako spominjaš na moji hčerki. Vsi otrokom vcepljamo, da naj bodo previdni na cesti, pazljivi itd. Ko pa pride čas, da greš na cesto, za začetnika ni enostavno in se počuti zelo nesamozavestnega, nesigurnega. Današnje ceste pa zahtevajo izkušenega in dinamičnega voznika, ki se zna odločiti zelo hitro, drugače si že POČASNE in te ostali udeleženci preklinjajo. Vse to pa se boš naučil postopoma, z leti in kilometri postaneš dober voznik. Se pa strinjam, da nekateri ne postanejo nikoli dobri vozniki, če ne boš postal dober, pa postani vsaj previden.

Predlagam, da določene vaje opraviš doma, kje na parkingu, kot so parkiranje, bočno parkiranje, speljevanje z ročno navkreber,.. Če znaš suvereno nekatere vaje, je to zelo dobro za samozavest na izpitu.

Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem mel tazga inštruktorja za avto. Poleg tega da je znal povedat stvari, ki ti dejansko prov pridejo, pa te poslat v kurac ko je blo treba, je bil še motorist, prva relacijska je bla do mobikroga :D , med urami debate o tekočih dogodkih v moto gp, pa mal je razlagu kako je blo ko je on dirku z motorji.

Škoda k ga nisem za motor mel :) (Pavlič, kdor ga pozna)

Drugače pa tole vse diši po provokaciji... Ampak bi dejansko lahko bila uporabna tema.

Ja Pavlic je legenda :worship: me je mu za A1 pa mi je vse revije zrihtu katolege in podobnu.

Bulšga inštruktorja v Sloveniji NE MOREŠ DOBIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tu da je bil živcen pa da je mu tremo je krneki jst sm mu pred izpitno se eno uro na poligonu pa je začelu padat in sm fuknu pri zaviranju u sili pa si razbu kolenu cez 15minut sem pa izpitno pelu in naredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tu da je bil živcen pa da je mu tremo je krneki jst sm mu pred izpitno se eno uro na poligonu pa je začelu padat in sm fuknu pri zaviranju u sili pa si razbu kolenu cez 15minut sem pa izpitno pelu in naredu

Pa zdej že znaš bremzat? Ker tisto zavoranje v sili v avtošoli ni ubistvu nikakršna sila in se da ustavit tud po mokrem z najslabšimi gumami brez problema (vem, sem vozil z YBR-ko po dežju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tu da je bil živcen pa da je mu tremo je krneki jst sm mu pred izpitno se eno uro na poligonu pa je začelu padat in sm fuknu pri zaviranju u sili pa si razbu kolenu cez 15minut sem pa izpitno pelu in naredu

Kapo dol pred tabo,da si z razbitim kolenom še mogo vozit. Takih je malo! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zdej že znaš bremzat? Ker tisto zavoranje v sili v avtošoli ni ubistvu nikakršna sila in se da ustavit tud po mokrem z najslabšimi gumami brez problema (vem, sem vozil z YBR-ko po dežju).

ja jst sm mu tut YBR pa je bil moker sedež pa hlače za dežju sm mu ( k so iz tazga material da drsijo :headbang: ) pa sm su okol 50-60 pa me je sm zapelalu po zicu. Dragač pa znam bremzat :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapo dol pred tabo,da si z razbitim kolenom še mogo vozit. Takih je malo! :whistle:

se ni blu ornk sm mu dvoje hlače taku da sm si sm kožo posnel pa mal mi je zateklu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, B sem naredil v četrto..

1. živčen, kup malih napakic

2. sem zapeljal na nasprotni pas, ker me je nekdo izsilil, pa ga komisija ni sploh vidla (???)

3. kombi zaparkiral znak, ki ga nisem opazil in sem se ustavil 1m naprej od znaka (!!!)

4. ravno po telovadbi (v srednji smo telovadili v bližnjem lokalu) po treh pirih, odvozil b.p.

Vem kakšen je filing... pa kakšna jebena križišča, kjer so nas vozili. Enostavno si mogoče še preveč skoncentriran na vse in premalo na pomembne zadeve. Predvsem zato, ker ne veš, katere so pomembne zadeve. Večino tega osvojiš v prvem tednu samostojne vožnje, ko veš, da nimaš še enega para oči za backup in (kar je boljše) nimaš nekoga, ki ti nerga za vsako neumnost. Pa ko imaš avto od avtošole... ga ne šparat. Ni tvoj, tudi če ga razbiješ. :) Samo merkej na ostale v prometu.

Pogovori se z inštruktorjem. Povej mu, kaj ti ne sede, kje imaš slab občutek ipd. Če je kolikor toliko dober, ti bo povedal kaj in kako. Sicer pa zamenjaj inštruktorja. Namen avtošole je, da TEBE naučijo varne vožnje, ne pa da TI daš vse od sebe, da bo inštruktor vesel in zadovoljen (to ni srednja šola!). Tip je plačan, da te nekaj nauči. Če ni tega sposoben, jih je še malo morje takih, ki so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga šele v četrto naredil, sem bil zelo živčen, u četrto sem bil pa sprošćen, ker mi je čis dol viselo če nardim al ne in sem naredil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!