Skoči na vsebino

Windows™ 7


Windows 7  

81 članov je glasovalo

  1. 1. Ali boste ohranili sedajšnji OS ali razmišljate, da bi prešli na novega?

    • OS bom nadgradil na Windows 7
      46
    • OS ne bom nadgradil, obdržal bom starega
      36


Priporočene objave

Enako...No P4 3.0 (vsaj tahitri za 775 socket) so prišli ven l.2004 ni glih 10 let. Jaz mam istega sam @3.8, 2gb DDR800 in radeona 4850 1gb, pa zadeva leti.

Me je pa razočaral windows7 s podporo, brez net posodobitev ob prvi instalaciji (kako boš brez povezave?) je explorer stalno ven metalo.

Pri meni na originalih W7 Pro ni nič ven metalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je pa razočaral windows7 s podporo, brez net posodobitev ob prvi instalaciji (kako boš brez povezave?) je explorer stalno ven metalo.

Ni popravu nič. Pol pa se jebal 3h z nanovo instalacijo in zdej spet ne popravi svojih hib, ne avtomatsko ne prisiljeno.

Ne razumem v čem je problem?

Pač nima čisto-čisto vseh gonilnikov in če sedaj veš, da imaš mrežno kartico, ki ni podprta z gonilniki, ki so v inštalaciji jih pač poiščeš in jih sam dodaš. Če pa proizvajalec teh gonilnikov ni izdal in/ali jih ni možno najti pa zamenjaš mrežno kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje čimper z windowsov in boste vidli kaj ste zamujali ves čas. Windowsi 7 imajo stvari ki so jih imeli pri applu že pred leti, applov os je veliko bolj napreden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje čimper z windowsov in boste vidli kaj ste zamujali ves čas. Windowsi 7 imajo stvari ki so jih imeli pri applu že pred leti, applov os je veliko bolj napreden.

Da, tolko je napreden, da 90% (to št. sem si izmislu, je zgolj po mojem občutku) vseh iger in programov, ki obstajajo, na njem ne dela! :rolleyes: Ko bo CAD podpora na applu vsaj polovica trenutne na windowsih, bom mogoče začel razmišljati poskusu tega OS-a, do tedaj pa ne pride v upoštev niti za internet čekirat. Sory, nimam nič proti applu, mam še vedno xpje in čisto vse mi dela brez enega problema. Trenutno še nimam potrebe da bi šou na win7. kar sem jih testiral, delujejo vredu. Problem pa je, da cad programi še vedno niso povsem prilagojeni novemu sistemu. Tako da bo potrebno še malo počakati. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje čimper z windowsov in boste vidli kaj ste zamujali ves čas. Windowsi 7 imajo stvari ki so jih imeli pri applu že pred leti, applov os je veliko bolj napreden.

Seveda, če imaš viška keša za drago mašino in drag pa ne vedno iberfuncionalen softver. Si kdaj slišal za linux? Dela na še tako kilavi konfiguraciji, je brezplačen in ves softver (recimo), ki ga povprečen user rabi je brezplačen in nič manj funkcionalen od tistega pod Mac OS-om ali Winsi.

Drugače je pa meni najlepša modra barva, taka tirkizno modra...včasih pa tudi rdeča.

trance_38_surprise.gif

Roll it again, Sam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, če imaš viška keša za drago mašino in drag pa ne vedno iberfuncionalen softver. Si kdaj slišal za linux? Dela na še tako kilavi konfiguraciji, je brezplačen in ves softver (recimo), ki ga povprečen user rabi je brezplačen in nič manj funkcionalen od tistega pod Mac OS-om ali Winsi.

Drugače je pa meni najlepša modra barva, taka tirkizno modra...včasih pa tudi rdeča.

Roll it again, Sam ;)

imam na enem računalniku linuxe ampak so bolj tak tak. Za programiranje je apple idealen, se hitro povrne začetna investicija. in ga priporočam tudi vsem za domačo uporabo, ker je 100x boljši od windowsov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ja, sej folk ful forsira ta Apple. Ne bom pljuval čezenj ali ga hvalil, ker z njim nimam skoraj nobenih izkušenj, sem pa razne teste pregledal, kjer primerjajo OSX in Win7, pa ima vsak od njiju svoje prednosti do te mere, da bi težko rekel, kateri je boljši. Jaz bom na Oknih ostal do nadaljnega, ker se občasno sproščam tudi v igrah pri katerih je Win7 še vedno bolj podprt. Tudi s CS4 in Acadom nimam težav, kot bi jih moral imeti po besedah Japkarjev. Finta je ta, da so oni že takoj po Win2000 (ali pa recimo XP-jih) šli na Apple in potem jim je merodajen zadnji Mikromehki sistem, ki so ga imeli. Čas pa gre naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jaz tudi pogosto slišim od Applefanov, ampak nihče ne ve povedat v čem zaostaja :huh: Recimo, jaz sem že povedal, v čem ne zaostaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jaz tudi pogosto slišim od Applefanov, ampak nihče ne ve povedat v čem zaostaja :huh: Recimo, jaz sem že povedal, v čem ne zaostaja.

V vsem, navidez se je že približal v delovanju pa zaostaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsem, navidez se je že približal v delovanju pa zaostaja.

matr, kakšn strokoven odgovor od nekoga, ki raztura win7 in apple. po mojem pa ne, a ne de? mislm, razturaš...

drgač bi naštel tisto kar te moti tako pa... v slogu: vi pa ne delate prov. kaj pa? ne, ne delate prov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr, kakšn strokoven odgovor od nekoga, ki raztura win7 in apple. po mojem pa ne, a ne de? mislm, razturaš...

drgač bi naštel tisto kar te moti tako pa... v slogu: vi pa ne delate prov. kaj pa? ne, ne delate prov...

daleč od tega, da razturam, samo za hobi programiram, kar je pa manj od amaterskega poznavanja... za take kot so tu, ki poznajo samo xp in so poskusili w7 je dovolj, če napišem, da ne deluje tako hitro in ni tako pregleden kot applov os in da se w7 večkrat kaj zalomi.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daleč od tega, da razturam, samo za hobi programiram, kar je pa manj od amaterskega poznavanja... za take kot so tu, ki poznajo samo xp in so poskusili w7 je dovolj, če napišem, da ne deluje tako hitro in ni tako pregleden kot applov os in da se w7 večkrat kaj zalomi.

razumem. 25let profesionalno v informatiki in moje mnenje: če v windowsih ne iščeš tistega kar nimajo, ne iščeš tistega, kar na forumih označujejo, da crkne in na kakšen način crkne in jih uporabljaš za svoje delo, ne boš verjel, delujejo... w7 je strojno požrešen, predvsem trpi ram ampak... ta je skor zastonj...

ne spuščam se v debato o unix-u, linux-u... vsak je za nekaj dober in ima nekje drugje pomankljivosti. taka nasplošna sodba o bljak in fuj windowsih pa pri meni ne zdrži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki uporablja rač. zase že sam najbolje ve kaj mu paše in kaj je boljše zanj, včasih ni škoda preizkusiti nekaj drugega, mogoče vse le ni tako slabo in včasih je stvar vredna denarja.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daleč od tega, da razturam, samo za hobi programiram, kar je pa manj od amaterskega poznavanja... za take kot so tu, ki poznajo samo xp in so poskusili w7 je dovolj, če napišem, da ne deluje tako hitro in ni tako pregleden kot applov os in da se w7 večkrat kaj zalomi.

Sicer ne programiram ničesar, ampak v 4-ih mescih delovanja se mi na Win7 Ultimate ni zalomilo še čisto nič. Celo precej manj požrešnosti sem zasledil v primerjavi z Visto. Poknil sem ga celo na AMD 2000+ z enim gigom rama, ki ga je cajt povozil že leta 2003 (šit, 7 let nazaj), pa za officove applikacije in brskanje po netu dela BP. Celo kake stare igre uspe poganjat brez neprebavljivega zatikanja (Wall-E recimo). Sicer imam 7-ko na 4-ih računalnikih in samo na enem starem HP-ju se mi je Win7 zameril, da niso imeli goničev za mrežno. Potem sem jih cuknil dol in vse ostalo se je avtomatsko inštaliralo (voznikov za celo kolono). Sicer laično mnenje, ampak mislim, da OSX ni toliko boljši, da bi bil za to vreden takšnega slavospeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za programiranje je apple idealen, se hitro povrne začetna investicija. in ga priporočam tudi vsem za domačo uporabo, ker je 100x boljši od windowsov.

Zakaj že 100-krat boljši? Po čem to sodiš? In kaj je zate "programiranje"? Skripte v PHP-ju zna (skor) vsak ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že 100-krat boljši? Po čem to sodiš? In kaj je zate "programiranje"? Skripte v PHP-ju zna (skor) vsak ... :-)

Trenutno izdelava aplikacij za jabučke kar ni nič posebnega ampak polek službe ni časa za kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno izdelava aplikacij za jabučke kar ni nič posebnega ampak polek službe ni časa za kaj več.

Si pa hudo nedefiniran v teh izjavah. Kakšne aplikacije, ker, če spremljam potek tvojih postov, bi človek rekel da si si s temi aplikacijami poplačal mašino in to tako, mimogrede (poleg osnovne zaposlitve)?

Predlagam ti, da se v prihodnje debat menim, da je nekaj boljše, ker...lotevaš bolj argumentirano. Zato sem ti napisal tisto o barvah vendar kaže, da me nisi razumel.

Vsak sistem ma svoje prednosti in prepričevat enega Ducatista, da je Yama po defaultu boljša (ali obratno), brez nekih argumentov, ni lih pametno početje. Velja tudi za OS-e.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam na enem računalniku linuxe ampak so bolj tak tak. Za programiranje je apple idealen, se hitro povrne začetna investicija. in ga priporočam tudi vsem za domačo uporabo, ker je 100x boljši od windowsov.

Kaj pa ima Apple tako posebnega za programiranje?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delal sem na 7, linuxih in ap os in w7 je približek ap os ampak še vedno zaostaja .

Mene pa moti izraz "linuxih", ker če bi ga uporabljal, bi vedel, da se napiše "delal sem na linux-u". Linux je jedro operacijskega sistema, ki postane uporaben šele z dodatkom številnih orodij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa moti izraz "linuxih", ker če bi ga uporabljal, bi vedel, da se napiše "delal sem na linux-u". Linux je jedro operacijskega sistema, ki postane uporaben šele z dodatkom številnih orodij...

Res ne pišem po pravopisu, je pa res, da če druge ni, se je pa treba na vsako besedo spraviti, razumem to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne pišem po pravopisu, je pa res, da če druge ni, se je pa treba na vsako besedo spraviti, razumem to.

lp

Če napišeš "uporabljal sem že linuxe", je to enako, kot ko je Bush rekel " na internetih" ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!