Skoči na vsebino

legalizacije marihuane?


Žarko G.

Priporočene objave

Večina ljudi v toku svojga življenja proba to substanco.

Nekatirim je všeč in jo kadi skoz, nekateri občasno prižgejo kak đoint in nekateri so bli zadovoljni pač z eno novo izkušnjo v življenju

Pol pa nekateri dobijo slabo robo ko prvič probajo in se jim zagabi in govorijo vse najslabše od tega.

Ampak jaz mam vprašanje legalizacije te droge?

moje mnenje je da bi morali travo-merihuano legalizirat ampak ne zarad tega, da bi jaz lahko neumejeno kadil po cesti

ampak moje mnenje je da bi se zmanjšala stopnja kriminala

Nobena skrivnost je da mladina lahko dobi merihuano kdar bi hotela in kjer bi hotela?

Pač mladina si sama izbere kaj bo probala in kaj ne?

spet sm zašel :glare:

Drugač še boljše bi bilo da bi bilo v medicini merihuana dolovljena

zelena mrene je hud problem

ma ne vem kaj naj pišem

tuki si mal preberte če se vam da

http://www.konoplja.org/konoplja_zdravstvo/Konoplja-telo.htm

povejte še svoje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem enakega mnenja.

nisem za legalizacijo ampak samo za dekriminalizacijo...

.

nihče še ni umrl od overdose-a, permanentne posledice so pa iste kot pri tobaku.

To, da policija tako "strogo" kontrolira konzumiranje marihuane, pa mislim da sem pogruntal zakaj...

in sploh ni zaradi tega ker bi marihuana naj bila tako nevarna, temveč zaradi tega, na kaj se čez čas rado preide... in na to na kaj se preide je pa ZELO nevarno...

naj povdarim, da marihuana NI tako ZELO nedolžna, saj je že zelo gensko spremenjena, MISLIM celo, da je vsebnost THCja 5x večja kot pred 20imi leti.

glede zdravil, pa maže za kožo pa te prčkarije pa zato ne odobravajo, ker je to le en izgovor, le en korak več proti legaliziranju marihuane (za kadit).

Je dooosti več učinkovitejših maž za kožo kot pa to prčkanje z canna-maslom.

ne me narobe razumet, jaz tudi ob kaki posebni priložnosti pokadim vendar to ni več kot 1x na mesec.

Moj sošolec je bil kristalno čisti odličnjak v 1. letniku gimnazije, takrat je začel kadit travo, sedaj je zmeden in ima 4nmsje v 2. letniku... v šoli ni druge debate kot pa kdaj bo se spet lahko zakadil.

z tako šibko osebnostjo kot jo ima bo čez kako leto že na horsu

zmanjšanje kriminala??

odvisno iz katerega zornega kota gledaš.

Možnost, da bi se to zgodilo seveda JE, vendar v taki riziko država nebo šla. lahko je bolše----alpa slabše

drugs are poverty...

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko utemeljiš zakaj bi se zmanjšala stopnja kriminala, če bi legalizirali travo?

Ja madona zakaj kej. Vse kar je zdaj vezano na merihuano je kriminal, potem bi blo pa vse legalno, torej je takoj kriminala manj :whistle:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehal bi kmetu podtikat v kuruzo :whistle:

pa v šol se učimo te teorija da zmanjšaš kriminal

http://www.dnevnik.si/novice/znanost/1042240937 hehe :blink:

v šoli se premalo učimo o tem je moje mnenje :)

tako zajebano je imeti nasad, kaj bo le čez 5 let ko bojo škifi meli en poseben gumbek na google earth orodni vrstici

prikaži:

3D zgradbe, ceste, nasade konoplje,...

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umetno vzgojen skunk ma tako visoko vsebnost THC-ja da dejansko kuri mozgane, taprava je tista ki je naravno vzgojena in ne vsebuje toliko THC-ja in ni tako skodljiva. Legalizacija marihuane? Ne vem ce bi bilo to najboljse? Dekriminalizacija? Recimo. Kdor je pametn bo ze znal presoditi kdaj in kako pogosto jo bo uporabljal. Problem je mladina, ki ne razmislja ravno prevec kar se tice uporabe tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, več kot očitno je, da se v šoli res premalo naučite :trance_33_sleep:

... in še tisto kar se naučijo je teorija :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem osebno proti legalizaciji,je vstopna droga,in preden napišete "saj ni trda droga"naj povem,da veliko tistih ki začne z travo nadaljuje pot z coco,horsom.....kakšna legalizacija neki ne sanjajte! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, več kot očitno je, da se v šoli res premalo naučite :trance_33_sleep:

ne štekam... mi lahko prosim objasniš?

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse legalizirat ...

... kdor naredi potem "sranje" pa na prisilno delo ...

... brez izjeme glede na substanco ...

... gremo enga spohat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihče še ni umrl od overdose-a, permanentne posledice so pa iste kot pri tobaku.

To, da policija tako "strogo" kontrolira konzumiranje marihuane, pa mislim da sem pogruntal zakaj...

in sploh ni zaradi tega ker bi marihuana naj bila tako nevarna, temveč zaradi tega, na kaj se čez čas rado preide... in na to na kaj se preide je pa ZELO nevarno...

Aja, dolgoročni učinki so isti kot pri tobaku? :hmm: , zanimivo.

Da se rado preide. A res? Verjamem, da za te trditve imaš podatke iz raziskav, ki to potrjujejo in nam jih boš pokazal. Saj verjetno gre za podobno zgodbo kot pri pivu, ki naj ne bi bilo tako nevarno a potem ljudje rado prešaltajo na žganja in ratajo kronični alkoholiki...

umetno vzgojen skunk ma tako visoko vsebnost THC-ja da dejansko kuri mozgane, taprava je tista ki je naravno vzgojena in ne vsebuje toliko THC-ja in ni tako skodljiva. Legalizacija marihuane? Ne vem ce bi bilo to najboljse? Dekriminalizacija? Recimo. Kdor je pametn bo ze znal presoditi kdaj in kako pogosto jo bo uporabljal. Problem je mladina, ki ne razmislja ravno prevec kar se tice uporabe tega.

A da jih kar 'kuri'. Seveda spet govorimo o znanstveno dokazanih zadevah, kjer doza THC do količine X ne 'kuri' možgane nad količino X pa jih? :hmm: Saj boš ta dognanja delil z nami, anede (linki na znanstvene članke na netu ipd.).

Sem osebno proti legalizaciji,je vstopna droga,in preden napišete "saj ni trda droga"naj povem,da veliko tistih ki začne z travo nadaljuje pot z coco,horsom.....kakšna legalizacija neki ne sanjajte! :nono:

Seveda, vsi kroniki so začeli s pivom. In če spiješ en pir si na dobri poti, da postaneš kroner :grrr

ne štekam... mi lahko prosim objasniš?

Ti bom jaz. Odprete temo o marihuani in jo imenujete merihuana; kracate o nekih zadevah, kot bi požrli vso znanje tega sveta in kot argument navajate neke šolske zgodbice, cccc; moja slovenščina ni bogve kaj, a se trudim pisati tako, da me bodo ljudje razumeli - tvojo je prav boleče brati.

----------------------------------------------------------

Legalizacija marihuane - DA (vendar ne za mladoletnike)

Državno nadziran, brezplačen metadonski program za vse odvisnike od horsa - DA

Več denarja, kot odvzameš kriminalu, bolje je za celotno skupnost. Na prepovedanih drogah kriminal zasluži ogromne vsote denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

----------------------------------------------------------

Legalizacija marihuane - DA (vendar ne za mladoletnike)

Državno nadziran, brezplačen metadonski program za vse odvisnike od horsa - DA

Več denarja, kot odvzameš kriminalu, bolje je za celotno skupnost. Na prepovedanih drogah kriminal zasluži ogromne vsote denarja.

----------------------------------------------------------

se ne strinjam s legalizacijo marihuane....nekako je pretenka črta za prestopit na "drugo" stran....

se strinjam z nadziranim in brezplačnim metadonskim programom...vendar drastično zvečati kazni za posedovanje in uživanje teh substanc....ob morebitnem povratništvu pa zdravljenje odplačati z družbeno koristnim delom....drugače ne vidim efekta (mogoče sem že bolj kratkoviden.... :trance_33_sleep: )

se popolnoma strinjam da več denarja kot vzameš kriminalu, boljše je za družbo....mogoče bi bilo v kombinaciji z višjimi kaznimi,eventuelnim zasegom premoženja za "dilanje" manj denarja za tovrsten tip kriminala, saj bi vsak dvakrat premisli, predno bi se spustil v kaj takega...

Ampak to je samo moje mišljenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse legalizirat ...

... kdor naredi potem "sranje" pa na prisilno delo ...

... brez izjeme glede na substanco ...

... gremo enga spohat ...

Provokator......ko te ne bi znao...... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vrstnem redu - najprej najstarejšo obrt legalizirat :whistle: potem pa marihuano sicer najstnice nebodo legalno imele denarja zanjo. :whistle: sicer bo še naprej cvetela siva obrt!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, dolgoročni učinki so isti kot pri tobaku? :hmm: , zanimivo.

Da se rado preide. A res? Verjamem, da za te trditve imaš podatke iz raziskav, ki to potrjujejo in nam jih boš pokazal. Saj verjetno gre za podobno zgodbo kot pri pivu, ki naj ne bi bilo tako nevarno a potem ljudje rado prešaltajo na žganja in ratajo kronični alkoholiki...

A da jih kar 'kuri'. Seveda spet govorimo o znanstveno dokazanih zadevah, kjer doza THC do količine X ne 'kuri' možgane nad količino X pa jih? :hmm: Saj boš ta dognanja delil z nami, anede (linki na znanstvene članke na netu ipd.).

Seveda, vsi kroniki so začeli s pivom. In če spiješ en pir si na dobri poti, da postaneš kroner :grrr

Ti bom jaz. Odprete temo o marihuani in jo imenujete merihuana; kracate o nekih zadevah, kot bi požrli vso znanje tega sveta in kot argument navajate neke šolske zgodbice, cccc; moja slovenščina ni bogve kaj, a se trudim pisati tako, da me bodo ljudje razumeli - tvojo je prav boleče brati.

----------------------------------------------------------

Legalizacija marihuane - DA (vendar ne za mladoletnike)

Državno nadziran, brezplačen metadonski program za vse odvisnike od horsa - DA

Več denarja, kot odvzameš kriminalu, bolje je za celotno skupnost. Na prepovedanih drogah kriminal zasluži ogromne vsote denarja.

Lepo si to napisal, se zelo strinjam!!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridobljeno znanje iz tega področja sem črpal iz dokumentarnih filmov, knjig ter izkušenj.

Prepričan sem, da raziskave, ki potrjujejo, da je marihuana ene vrste "vstopna droga" obstajajo. Trdno sem prepričan, da slednje potrjujejo. Rade volje bi ti jih pokazal, vendar nimam vire, ki bi mi omogočali dostop do tovrstnih informacij.

Glede mojega izražanja, pa se bom zagovarjal z dejstvom, da nisem enthuziast slovenskega jezika, zato predpostavljam rabo domaščine.

V kolikor bom sam spoznal, da je moje izražanje nerazumljivo, neprimereno, bom rajši objasnil objave v angleščini, nemščini, francoščini ali španščini.

tvoje objave bom pa komentiral potlej, mislim, da preveč spreobrnjeno interpretiraš moje izjave.

aja, čist offtopic pa bom omeno da rajš vidim človeka k si skadi tisti 1 joint na dan, kot pa zveste kadilce k popizdavlejo od parkinzona ko nimajo 5 minut čika v papih.

in zaj povej da naj podam raziskavo ki temelji na pravnomočnih argumentih "saj se tistim ki kadijo čike nič bol ne trosijo tace kot tistim keri kadijo merihuano."

z takim znanjem kot ga nekateri trosite tu gor bi lahko kaj bolj koristnega naredli kot pa meni cukrali pamet.

nisem še tak pameten, zato se niti nebom delal, čaka me še douga pot.

arogantno obnašanje ni nekak moj stil, zato bom zdaj rajš vstavil konje.

vi pa filozofirajte dalje vzpodbujajte te male piceke brez hrbtenice k mislijo da so carji k kadijo po parkih (in ki res mislijo da bo marihuana kdaj v slo legalna)

pa brez kakšnihkoli zamer, nisen tu da sklepam sovraštva

büüü :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne strinjam s legalizacijo marihuane....nekako je pretenka črta za prestopit na "drugo" stran....

OK, vendar upam, da se istočasno zavedaš vsaj dveh ali treh stvari:

- če je zadeva popularna a nelegalna, bo cvetel črni trg = organizirani kriminal (ker ima najbolj učinkovito organizacijo);

- imamo legalizirani drogi alkohol in nikotin, zakaj tudi teh ne prepovemo?;

- ali uživanje alkohola nedvoumno vodi h kroničnemu alkoholizmu? Ali uživanje marihuane vodi k uživanju težkih drog? Ali obstajajo kakršnikoli dokazi za te trditve?

se strinjam z nadziranim in brezplačnim metadonskim programom...vendar drastično zvečati kazni za posedovanje in uživanje teh substanc....ob morebitnem povratništvu pa zdravljenje odplačati z družbeno koristnim delom....drugače ne vidim efekta (mogoče sem že bolj kratkoviden.... :trance_33_sleep: )

se popolnoma strinjam da več denarja kot vzameš kriminalu, boljše je za družbo....mogoče bi bilo v kombinaciji z višjimi kaznimi,eventuelnim zasegom premoženja za "dilanje" manj denarja za tovrsten tip kriminala, saj bi vsak dvakrat premisli, predno bi se spustil v kaj takega...

Ampak to je samo moje mišljenje

Mislim, da ne razumeš poante brezplačnega metadonskega programa. S tem uničiš črni trg. Preprodaja in posedovanje heroina postaneta odvečni saj vsak registrirani odvisnik dobi svojo dozo. S tem sicer ne zagotoviš rešitve za vse odvisnike a vsaj zmanjšaš druge negativne učinke odvisnosti (črni trg/kriminal; kriminalne aktivnosti odvisnikov, da bi prišli do denarja za 'šus'; širjenje nalezljivih bolezni itn.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem, da raziskave, ki potrjujejo, da je marihuana ene vrste "vstopna droga" obstajajo. Trdno sem prepričan, da slednje potrjujejo. Rade volje bi ti jih pokazal, vendar nimam vire, ki bi mi omogočali dostop do tovrstnih informacij.

Vidiš, jaz sem pa prepričan, da temu ni tako. Ker si ti začel, bi se spodobilo, da svojo izjavo argumentiraš. Na razpolago imaš internet, jezike obvladaš..ali potrebuješ še kaj?

BTW - ali je pivo/vino vstopna droga za vse kronične alkoholike?

P.S.

Na začetku si se potrudil in si lepo berljivo pisal. Prosim, da ne odgovarjaš v francoščini, ker je ne razumem. V ostalih naštetih jezikih pa te bom brez težav razumel. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, vendar upam, da se istočasno zavedaš vsaj dveh ali treh stvari:

- če je zadeva popularna a nelegalna, bo cvetel črni trg = organizirani kriminal (ker ima najbolj učinkovito organizacijo);

...tako kot pri vseh stvareh (prostitucija,šverc,itd...)

- imamo legalizirani drogi alkohol in nikotin, zakaj tudi teh ne prepovemo?;

...ne vem....verjetno od kajenja ne počnem pizdarije naokoli oziroma sem polno opravilno sposoben....verjetno so tudi posledice na organizem manjše...kot sem že rekel....nebi vedel....nisem strokovnjak na tem področju

- ali uživanje alkohola nedvoumno vodi h kroničnemu alkoholizmu? Ali uživanje marihuane vodi k uživanju težkih drog? Ali obstajajo kakršnikoli dokazi za te trditve?

tudi tukaj ti ne morem pomagati...kot sem že napisal, nisem strokovnjak na tem področju....je pa kar nekaj forumašev, ki so strokovnjaki na tem področju.

Mislim, da ne razumeš poante brezplačnega metadonskega programa. S tem uničiš črni trg. Preprodaja in posedovanje heroina postaneta odvečni saj vsak registrirani odvisnik dobi svojo dozo. S tem sicer ne zagotoviš rešitve za vse odvisnike a vsaj zmanjšaš druge negativne učinke odvisnosti (črni trg/kriminal; kriminalne aktivnosti odvisnikov, da bi prišli do denarja za 'šus'; širjenje nalezljivih bolezni itn.).

ne verjetno res ne razumem poante.nikakor ne morem razumeti, zakaj moram podpirati brezplačne metadonske terapije in s tem neposredno plačevati užitke odvisnikom iz svojega žepa, sebi bom pa moral plačati pivo oziroma cigarete.potemtakem uvedimo še brezplačne alko terapije (saj veš, zastonj pivo,šnops,vino,itd...),pa brezplačne nikotinske terapije (zastonj cigarete in cigare), pa brezplačne sex terapije (poznam par kandidatov...),itd.

Če se ne motim, so metadonske terapije že sedaj "brezplačne" (če zanemarimo to, da jih vsi ostali legalni odvisniki in neodvisniki plačujemo , kar se mi ne zdi OK)

domnevaš, da bi s brezplačnimi metadonskimi terapijami in legalizacijo marihuane uničil črni trg. Osebno mislim, da ne. Osebno mislim, da bi samo povečal število odvisnikov , kakšna je pa potem takšna družba pa si lahko predstavljamo. Če bi imel metadon iste učinke na telo (oziroma užitke pri odvisniku od drog) , potem bi verjetno odvisniki kupovali (oziroma dobijali) metadon namesto droge,kajne?

Lahko pa da se tudi motim.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem....verjetno od kajenja ne počnem pizdarije naokoli oziroma sem polno opravilno sposoben....verjetno so tudi posledice na organizem manjše...kot sem že rekel....nebi vedel....nisem strokovnjak na tem področju

Vsak ima pravico do svojega mnenja. Ker se ne strinjam z večjim delom tvojega posta se bom osredotočil na nekaj, kar se mi zdi pomembno. Vidiš, ko ti omenim legalni drogi mi ti kot primer manjše škodljivosti od marihuane privlečeš tobak/nikotin in govoriš o opravilni sposobnosti istočasno pa spregledaš alkohol. Uživanje alkohola ima kot posledico vrsto nesreč v prometu, na delovnem mestu in doma. Alkoholizem (kakorkoli je prišlo do njega) je vzrok za težave in razpad mnogih slovenskih družin. Zakaj je torej alkohol v redu, marihuana pa ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v šol se učimo te teorija da zmanjšaš kriminal

pa obdavčal bi vse

Ampak če ful obdavčiš, se spet začne 'trgovina na črno', pa maš spet kreminalce ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!