Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

šuška se, da bo letna okoli 50-60 € ... :whistle: :xx:

:grrr :grrr :grrr :grrr :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm...kaj pa če kupiš letno, nalimaš in čez 5 mescev prodaš avto? :D Prej so pisali da nalepka velja do xx datuma, sedaj bomo pa pisali, da je vinjeta velja do xx datuma :D

Od kupca avtomobila bos poskusal iztrziti nekaj tudi za vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kupca avtomobila bos poskusal iztrziti nekaj tudi za vinjeto.

To mora biti urejeno tako kot je za primer razbitja stekla v Avstriji in verjetno je tudi za primer prodaje. Nova nalepka pač.

Vse ostalo je kraja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še, ko so bile nalepke za tehnični, so ti v primeru razbitja stekla (če si imel stekla zavarovana), dali novo nalepko na stroške zavarovalnice.

Za vinjete,po moje, naši sploh niso poštudirali na to možnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mora biti urejeno tako kot je za primer razbitja stekla v Avstriji in verjetno je tudi za primer prodaje. Nova nalepka pač.

Vse ostalo je kraja!

Zakaj? Saj na nalepki ni podatkov o lastnistvu (ali pac?). Za eno leto ima to vozilo placano avtocesto in zdravo. Se najmanj kolobocij bo tako, da ti kupec placa razliko do izteka veljavnosti, ti pa (ce kupis novo vozilo) kupis novo nalepko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle sem na Valu 202 slišal, da naj bi bila cena letne vinjete 50-60 € in polletne 30-40€! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle sem na Valu 202 slišal, da naj bi bila cena letne vinjete 50-60 € in polletne 30-40€! :naughty:

super, se bom kr naroču :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je predlog ministrstva za promet podan vladi. To bosta edini vrsti vinjet. Kamioni bodo plačevali po istem sistemu. Tista polletna bi bila za na motor kar primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... To bosta edini vrsti vinjet. ...

Slišal isto. Kje pa je 10 dnevna??? :unsure:

Ali bo za tujce zastonj? :headbang:

Meni bi se splačalo - za avto. Glede na vse slišano se mi zdi tako nizka cena tipični predvolilni populizem. Slej ko prej bo potrebno zakrpat tole luknjo in seveda bo to iz naših denarnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal isto. Kje pa je 10 dnevna??? :unsure:

Ali bo za tujce zastonj? :headbang:

Meni bi se splačalo - za avto. Glede na vse slišano se mi zdi tako nizka cena tipični predvolilni populizem. Slej ko prej bo potrebno zakrpat tole luknjo in seveda bo to iz naših denarnic.

in dnevna ??? 11,00 € ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi tujci potem morali kupit polletno. :naughty: Za Švaba, ki se enkrat na leto zapelje od jesenic do kopra in nazaj je to kar draga zadeva. So pa na ta račun lahko celoletne vinjete cenejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi tujci potem morali kupit polletno. :naughty: Za Švaba, ki se enkrat na leto zapelje od jesenic do kopra in nazaj je to kar draga zadeva. So pa na ta račun lahko celoletne vinjete cenejše.

Ali pa se bo SLO izognil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi uvedli VINJETE za vinske ceste :beer2: , ki jih je v Sloveniji že kar nekaj.

Ceno zanje določimo glede na količino popitega vina, lahko tudi na okoliš ( dolenjski, štajerski, primorski ).

Prepričan sem, da zanimanja ne bi manjkalo.post-17098-1205913619.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 10 dnevne bi morale bit.. Pa čeprav po 10-15 eur, kar je glede na ceno letne še vedno ogromno.. Ne zdi se mi fer do tujcev, da morajo za 1 izlet kupit polletno.. Kot, da bi jaz moral za 1x v Avstrijo tudi nabavit to.. Vem, da bi se mi zdelo bedno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 10 dnevne bi morale bit.. Pa čeprav po 10-15 eur, kar je glede na ceno letne še vedno ogromno.. Ne zdi se mi fer do tujcev, da morajo za 1 izlet kupit polletno.. Kot, da bi jaz moral za 1x v Avstrijo tudi nabavit to.. Vem, da bi se mi zdelo bedno..

V Švici imajo samo letne . Pa naj še večkrat pridejo k nam, da bodo izkoristili vinjeto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 10 dnevne bi morale bit.. Pa čeprav po 10-15 eur, kar je glede na ceno letne še vedno ogromno.. Ne zdi se mi fer do tujcev, da morajo za 1 izlet kupit polletno.. Kot, da bi jaz moral za 1x v Avstrijo tudi nabavit to.. Vem, da bi se mi zdelo bedno..

Švicarji so pa res bedniki... :whistle:

Autobahn tolls: In Switzerland you pay an annual motorway tax, even if you're only using the motorways for an hour or two. A vehicle sticker, or vignette, must be displayed on the windscreen by all vehicles. Of course, if you don't need to use a motorway you don't need to pay, although it's difficult to cross the country without doing so.

Jaz pa sem mnenja, da bi tujci morali plačati še več, za državljane Slovenije pa bi avtoceste morale biti zastonj... :naughty:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj bodo cnej kt pa v Avstriji !Bravo vlada !

Prav to so hoteli slišati, zato pa je bilo toliko špekulacij s ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober link, (mal ga je sicer zj*) .

Me pa zanima, ali so vinjete v Švici tudi za motorje ali ne . (mogoče piše ampak nisem bral :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Švici imajo samo letne . Pa naj še večkrat pridejo k nam, da bodo izkoristili vinjeto :whistle:

Glede na to, se potem tujci pri nas ne bi imeli kaj kurčit. Mislim da je sedanji predlog min. za promet za nas domačine fenomenalen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!