Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Tudi jaz sedaj uporabljam eno kartico za dva avta in dva motorja(z eno kartico se vedno peljeva dva vštric mimo rampe).Sedaj pa štiri vinjete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi obvoznica okoli Dunaja je plačljiva. (A22 in A23), poleg tega so na Dunaju celo en most ( Nordbrücke)prekategorizirali v avtocesto, samo zato, da tam rabiš vinjeto.

Zato, ker bi se jih polovica vozila brez registracije vsi pa bi tankali v Avstriji in na Hrvaškem.

To se jih pa že zj pov vozi brez....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Politika je sestavljena iz politikov in bolj malo stroke.

2. Dnevna/desetdnevna vinjeta je namenjena transitu, za katerega je prav, da plača več kot sedaj.

3. Če se nekdo iz Maribora v Ljubljano vozi enkrat ali dvakrat na teden naredi po avtocesti približnio enako, kot tisti, ki se iz Lukovice vozi v Ljubljano dvakrat na dan.

Pa ne vem od kod sedaj ta nasprotovanja vignjet. To je pač predvolilna politična odločitev, ki bi lahko imela za posledico večjo pretočnost osebnih vozil po avtocest. To pa ni nič slabega. Se izgleda res malo vozite po avtocesti v špicah, da ne vesta koliko debilno je 3x stati na relaciji Mb-Lj zato da našteješ par evrov.

1. Politika je sestavljena iz politikov, ki so zidarji, polagalci ploščic, parketarji... V tem smislu sem mislil.

2. Plačali bi več kot sedaj? Meni se zdi, da kvečjemu manj. Sedaj je na Konjicah 10€ za tovornjakarje.

3. To je res. Ampak samo v tvojem primeru. Če se pa nekdo iz Lukovice vozi samo enkrat na teden pa nastane problem.

Nikakor nisem proti vinjetam. Sem že napisal, da sem samo proti ceni le-teh, ker se mi zdi, da plačujemo ceno na račun tujih tovornjakarjev. 213€ se mi zdi za letno vinjeto malo dosti. Se precej vozim po avtocestah, ampak imam ABC :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa ravno sedaj so se spomnili, ko sem si končno kupila abc.bc3.gif

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo pa z dobroimetjem, ki nam bo ostal na ABCju :? Verjetno se bomo obrisali pod nosom :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi deli. Komaj čakam vinjete. Se bom bistveno ceneje vozil čez leto. Sedaj plačam na mesec cca 45-50 €, potem bo pa bistveno ceneje, pa še čakali ne bomo.

Res pa je, da tisti, ki se sedaj malo vozijo, bodo imeli pa minus. Sorry.

Samo še v zakon bi morali dodati, da tistega, ki dobijo brez vinjete je kazen 2000 €, potem pa mislim, da bi z vinjetami več zaslužili.

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za vinjete. tudi če bodo 200 eur bom prišparu. :worship:

Za tiste dvakrat, ko se peljem z motorjem po AC (ponavadi če lije) pa ne mislm plačevat vinjete. Nej jo dajo za 30 eur za motoriste. Z tistimi 300 kg ne naredimo nobene škode in gužve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej vozače bodo dobr rešil... mene za avto ne skrbi, ker mamo 1 avto pri hiši in ta bo imel vinjeto...

me pa zanima kako je za motorje??? to noben ne zna povedat?! to je kr neki... zdej grem lepo do domžal po avtocesti, pol pa ne bom mogu... bom mogu čez tiste vasi, skos je 50 omejitev, pa še prašiči so lahk za vsakim vogalom :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bojo take cene kot so napovedal bom js tut ful ceneje skos pršu, kr me avtocesta ne bo več vidla, pa nej bo z avtam al pa z motorjam.

Avstrija ma 7€ za 10 dni pr ns pa nej bi blo 11 za en dan? To je too much!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bojo take cene kot so napovedal bom js tut ful ceneje skos pršu, kr me avtocesta ne bo več vidla, pa nej bo z avtam al pa z motorjam.

Avstrija ma 7€ za 10 dni pr ns pa nej bi blo 11 za en dan? To je too much!!!!

potem pa se slo daje z razvitimi državami

mimo še letela ni, sploh nimajo nobene primerjave in nobenih realnih cen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr ns pa nej bi blo 11 za en dan? To je too much!!!!

Mater nekateri ste ovce brez primere.

Kar naprej ponavljate en stavek, ki ga ni izrekel nihče iz DARSA ali ministrstva.

Kje ste dobili teh 11€???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto vseeno je koliko bo dnevna. Sigurno je ne bo noben motorist kupil, ko se bo peljal iz bežigrada do brezovice potem pa po stari cesti na morje, da se izogne gneči v mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdaj se nisem vozil po AC in se zdaj tudi ne bom PIKA

jaz tut AMEN. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno je ne bo noben motorist kupil, ko se bo peljal iz bežigrada do brezovice potem pa po stari cesti na morje, da se izogne gneči v mestu.

Zato, da se v mestu izognem gužvi, se z mopedom peljem med kolonami. In za to še ne rabim vinjete.

Sicer pa ste se Ljubljančani precej razvadili s tem, da ste se zastonj vozili po avtocestah. Sedaj, ko je tega konec, pa jamrate......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako se bomo pa vsaj izgonili tistim, ki nam vozijo za ritjo, ko gremo na ABC in potem pridejo zastonj skozi (oziroma na moj račun). Začuda imajo vsi dobre avtomobile, za vinjeto pa nimajo denarja (oziroma bojkotirajo sistem na račun tistih, ki se držimo pravil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako se bomo pa vsaj izgonili tistim, ki nam vozijo za ritjo, ko gremo na ABC in potem pridejo zastonj skozi (oziroma na moj račun). Začuda imajo vsi dobre avtomobile, za vinjeto pa nimajo denarja (oziroma bojkotirajo sistem na račun tistih, ki se držimo pravil).

boš reku da je kdo pršu za tabo čez ABC z avtom? .) ta je pa kr lovska... skor ne verjamm... itak bi ga pa lahko ti prjavu, pa kamere so pa use .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje te ti živiš, človek? :) Če je bila celo oddaja na Preverjenem o tem švercanju skozi ABC-je. Če se zadnji avto pripelje dovolj za tvojo ritjo ga verjetno računalnik smatra kot eno vozilo oziroma prikolico in se izmuzne skozi ABC brez finančnih stroškov. Enkrat je bila celo ena anketa na najdipikasi in je vsak 10-i odkljukal, da se pelje skozi ABC-ja brez tablice.

Kamere sicer so, kazni tudi, potem pa zmanjka pri izvedbi. Sej tak je itak povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako se bomo pa vsaj izgonili tistim, ki nam vozijo za ritjo, ko gremo na ABC in potem pridejo zastonj skozi (oziroma na moj račun). Začuda imajo vsi dobre avtomobile, za vinjeto pa nimajo denarja (oziroma bojkotirajo sistem na račun tistih, ki se držimo pravil).

pa če bi se jaz peljal na "tvoj račun" kot praviš bi ti mene prijavil ?

kaj pa bi imel od tega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neumno vprašanje. Zamisli si, da bi vsi to počeli. Sistem vzdrži zaradi poštenjakov. Na račun teh si lahko potem nekateri privoščijo, da pridejo ugodno skozi. Torej, je pošteno, da jaz plačujem ABC medtem, ko se ti lahko zaradi tega, ker pač sem pošten do Darsa, prideš fajn skozi? Zakaj ne bi bilo obratno in bi ti plačeval, jaz bi se pa na tvoj račun švercal? To je isto, kot da bi bila midva soseda in bi jaz metal v tvoj koš za smeti, odvoz bi pa plačal samo ti. Upam, da zdaj veš, zakaj bi te prijavil. Lahko se pa zmeniva na naslednjem parkirišču in si deliva stroške.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj hudiča ne podeseterijo cestnino za kamijonarje. Tako ali tako avtoceste najbolj razrijejo oni. Z avtom lahko pelješ 1000 x po isti progi pa ne boš naredil take škode , kot en šlepar. Da sploh ne govorim o motorju. Naj jim nabijejo cestnino pa ponudijo avtovlak za tretjino cestnine pa bo mir.

Kamionisti že zdaj plačujejo dosti višje cestne takse, kot mi, zato imamo vsi pravico voziti se po lepih cestah. Pa naj utrdijo podlago tako, da ne bo kolesnic zaradi tovornjakov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!