Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

IN UPAM, DA BO ZA MOTORISTE DRUGAČNA VINJETA KOT ZA AVTOMOBILE.  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:

Poglejte sliko:

... ta slika se od slovenske ne razlikuje zgolj po tem, da so motorji v nižjem razredu kot avtomobili, ampak so tu v istem razredu kot so avtomobili tudi avtomobili s prikolicami in kombiji.

Torej razlika ni v tem kje je motor, razlika je kje je avto (za sliko slovenije zgolj avto premakni k motorju).....če se bomo preveč pizdakali bodo enostavno avtomobile premaknili v višji razred in ne motorje v nižjega (verjetno ni nihče tako naiven da pričakuje da bodo poleg degradacije motorjev degradirali tudi avtomobile s prikolicami in kombije :grrr ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika je fina stvar-vsaj za nekatere,ki imajo veze in bodo tiskali vinjete.Preberite si članek,da je firma Mirage obrnila 5 miljard tolarjev k tiska nalepke za registrirana vozila.Kako je pa firma Mirage prišla do tega bussinesa - naveza politik Bandelj (tedaj prometni minister) prej pa hišni odvetnik te firme.Fino ne? ,pa se pejmo folk bo itak vse plačal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje (in dekleta)! :slap:

Dajte no! Ali si res želite vsako leto drug potni list, vsako leto drugačen način plačevanja AC?! Ali ne bi raje počakali dokončne rešitve?

Tovornjake v tranzitu lahko date na vlak, malo težje pa boste dali na vlak tovornjak, ki pelje iz Slovenj Gradca v Ilirsko Bistrico in nazaj. Tovornjake na AC? Absolutno.

Kar pa se uporabe in nakupa vinjete tiče pa mi ne recite, da boste kupili tedensko vinjeto, ko boste hoteli iz Unca na Vrhniko po AC (saj verjetno me ne bodo dobili).

Potem si lahko zaželimo le še tega, da bodo vinjete obvezne pri registraciji (seveda tadrage celoletne), pa jih boste plačali tudi tisti, ki 97% dni avto uporabljate le na relaciji Mengeš - Ljubljana in nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem ys razumel so vinjete le prehodna oblika do elektronskega odčitavanja prevoženih km na AC: ali z video kamerami ali na podoben način kot je sedaj ABC (za satelit bi bilo le preveč podatkov se mi zdi)

problem pa vidim v neki drugi varianti pri elektronskem (video?) nadzoru

namreč

gotovo bodo merili čas

in če bo ta prekratek glede na omejitve med A in B merilno (video) točko bo poleg obračuna kilometrine prišla avtomatično še kazenska položnica za prehitro vožnjo

:angry:

to sicer še ne bo jutri - čez kakih 5 let pa gotovo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem pa vidim v neki drugi varianti pri elektronskem (video?) nadzoru

namreč

gotovo bodo merili čas

in če bo ta prekratek glede na omejitve med A in B merilno (video) točko bo poleg obračuna kilometrine prišla avtomatično še kazenska položnica za prehitro vožnjo

:angry:

to sicer še ne bo jutri - čez kakih 5 let pa gotovo

Potem bo pa vseeno če bomo šli po stari cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa se uporabe in nakupa vinjete tiče pa mi ne recite, da boste kupili tedensko vinjeto, ko boste hoteli iz Unca na Vrhniko po AC (saj verjetno me ne bodo dobili).

Potem si lahko zaželimo le še tega, da bodo vinjete obvezne pri registraciji (seveda tadrage celoletne), pa jih boste plačali tudi tisti, ki 97% dni avto uporabljate le na relaciji Mengeš - Ljubljana in nazaj.

Glede na to, da so kazni v drugih državah za vožnjo brez vinjete kar velike, bo dvakrat za premislit ali se splača brez vinjete peljat.

Uvesti obvezen nakup vinjete ob registraciji pa ne verjemem, da bi upali uvesti. Kdo bi pa še volil tako oblast.

Pa v tem primeru bi še vedno potrebovali prodajna mesta vinjet in kontrole le teh. Ali pa naj bi kar slovenski vozniki sponzorirali tuce, ki se prevažajo po naših avtocestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg obračuna kilometrine prišla avtomatično še kazenska položnica za prehitro vožnjo

mah, hja... bomo pač vmes na pumpah po 10¸minut stal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, hja... bomo pač vmes na pumpah po 10¸minut stal :D

Se vam še ni zgodilo, da ste se pri Monfalconu pripeljali na cestninsko postajo, pa je ob bolj ali manj simpatični mladenki (ali pa tudi ne), ki vam je vzela tistih par evrov, stal še policaj, ki je preveril vstopni čas in vstopno cestninsko postajo? Poznam ljudi, ki so na račun tega že plačevali. Vendar pa bo treba še malo uskladiti ure, ne pa, da mi na ABC izpisku piše, da se Log - Vrhnika vozim pol minute, Vrhnika - Log pa 6 minut. .)

Science fiction? Ne, sedanjost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobri stari časi,

resnični dogodki doživeti na sovoznikovem sedežu:

1 leto 1980 - znanec po Titovi (sedanji Dunajski) divja s 140km/h, ustavi ga miličnik in (maximalna) kazen je 5.000 DIN ... znanec plača 10.000 DIN in reče:"Tovariš miličnik, zadržite ostanek, čez 5 minut bom peljal nazaj."

2 leto 1979 - znaca pusti punca in fant se napije kot afna nato pa greva divjat na Titovo - nakar ga ustavi policija:"Kaj pa je s tabo?" reče miličnik "Tovariš miličnik," odgovori znanec " ys sm takooo zalubln, ona me pa ne maaaaraaaaa" se zjoka na volanu

"No, no, ne jokat" se razneži miličnik "lepo počasi pelji domov in glej, da se kaj ne zgodi."

čista resnica, sem bil poleg

:yes:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je blo zato ker je imel vinjeto na avtu  :blink:

:topic:

mogoče nisi kaperow

:doze:

naj ti poizkusim razložiti, če ti bo mogoče sedaj šlo bolj gladko:

hotel sem powdariti, koliko svobode je bilo včasih v primeri z danes, ko nas jebejo s cestninskimi postajami, vinjetami, videonadzorom prometa ....

kapiš?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče nisi kaperow

:doze:

naj ti poizkusim razložiti, če ti bo mogoče sedaj šlo bolj gladko:

hotel sem powdariti, koliko svobode je bilo včasih v primeri z danes, ko nas jebejo s cestninskimi postajami, vinjetami, videonadzorom prometa ....

kapiš?

:?

Jur, tudi mene tole muči. A si za ustanovitev društva za zaščito pravic človeka in državljana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur, tudi mene tole muči. A si za ustanovitev društva za zaščito pravic človeka in državljana?

PGC?

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, PGC. :) Ampak šalo na stran. Mislim, da je vse večji nadzor res hud problem in enkrat bo še revolucija zaradi tega. Če bo vpričo totalnega nadzora sploh mogoča :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že v EU pa sprejmimo vinjeto itak noben od ns ni pr koritu, da bi lahko kej spremenil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če bo vpričo totalnega nadzora sploh mogoča  :?

ne bo

ampak to = :topic:

zato odpri novo temo v "politiki"

:yes:

če upaš

:naughty:

me boš imel skoz "na grbi"

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Na cestninskih postajah ne bo več čakanja. Vlada je potrdila predlog ministra Žerjava o uvedbi vinjet za osebna vozila.

Po vročih in dolgotrajnih razpravah o cestninjenju na avtocestah je vlada potrdila predlog ministrstva za promet, da v Sloveniji za osebna vozila dobimo vinjete. Cestninjenje tovornjakov ostaja nespremenjeno. Vinjete naj bi nadomestile pobiranje enkratnih cestnin in bi veljale do uvedbe satelitskega cestninjenja. Slednje naj bi za tovornjake zaživelo do leta 2009, za ostale uporabnike avtocest pa do 2010

vir. 24ur.com

me pa zanima nekaj. Tu piše za osebna vozila... kaj pa to pomeni za motorje? Mormo met vinjete ali se lahko voziš brez, v kar sicer dvomim.

Baje naj bi bila celo letna vinjeta za osebno vozila 140€ :slap:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debili totalni :headbang: :headbang:

Kot vedno smo tudi tokrat unikat. Tovornjaki cestninjenje po starem, avtomobili vinjete. Če bo cena res okoli 140 € , bo v ljubljani nastal prometni kaos. Sedaj se med vožnjo proti primorski ne bo dalo izogniti centru niti po obvoznici, če se ne motim, ker moraš vsaj za 1 km na AC pred Brezovico :headbang: :headbang: :headbang:

Kretenizem 1 A

Potem bodo uvedli še takso za vožnjo po Ljubljani in bomo štajerci čez Novo Mesto hodili na morje :headbang:

Bravo vlada jeb*********** :headbang:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citat iz 24ur.com

.... Razvidno pa bo tudi ali bo vlada upoštevala priporočila UMAR in cene za vinjete nastavila med 11, kolikor naj bi stala dnevna, in 213 evrov, kolikor bi naj stala letna vinjeta. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da uvedba vinjet ne bo pomenila več prometa po normalnih cestah (rezerviranih za motorna kolesa :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debili totalni :headbang: :headbang:

Kot vedno smo tudi tokrat unikat. Tovornjaki cestninjenje po starem, avtomobili vinjete. Če bo cena res okoli 140 € , bo v ljubljani nastal prometni kaos. Sedaj se med vožnjo proti primorski ne bo dalo izogniti centru niti po obvoznici, če se ne motim, ker moraš vsaj za 1 km na AC pred Brezovico :headbang: :headbang: :headbang:

Kretenizem 1 A

Potem bodo uvedli še takso za vožnjo po Ljubljani in bomo štajerci čez Novo Mesto hodili na morje :headbang:

Bravo vlada jeb*********** :headbang:

Po moje pa bojo nekateri deli brezplačni in neboš rabo vinjete, recimo tako kot zej lj. obvoznica, nekateri krajši avtoceste ... sam ka pa vem....pri nas so vsega zmožni. Jaz se vozim tedensko iz koroške v lj (študent) in z izogibanjem cestnine na vranskem zapravim približno 140€. Brez izogibanja pa bi približno 250€. Če mi dajo letno vinjeto za okol 150€ jo kupim, če bo dražja pa bom temeljito premislil.

Pa še to naj mi nekdo razloži: A more bit vinjeta obvezno nalimana na steklo, al je lahk recimo z selotejpom gor pripopana? Ker dol se je neda odlimat brez da bi jo uničil (vsaj tako mislim da je pri avstrijskih). Če mi avto crkne in si sposodim maminega (ki 100% nev kupla vinjete) nebom smel z njim na avtocesto al kaj, pa čepral sem plačal? Naj se jeb*jo, če ga bojo take srali!

Če ne bojo pač lokalne ceste pele veselo pesem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edit: Pa še to, a bom dobil kaj denarja nazaj, če vrnem ABC kartico? Ko sem jo kupil, je blo nekje napisano da dobim določen % nazaj če jo vrnem v par letih. Tej vem da je stala okrogle 4 jurje, sam nevem če jo imam že 2 leti.

P.S: Zakaj v tej temi nimam možnosti edit in moram star po forumu z novim postom (sem logiran normalno)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to naj mi nekdo razloži: A more bit vinjeta obvezno nalimana na steklo, al je lahk recimo z selotejpom gor pripopana? Ker dol se je neda odlimat brez da bi jo uničil (vsaj tako mislim da je pri avstrijskih). Če mi avto crkne in si sposodim maminega (ki 100% nev kupla vinjete) nebom smel z njim na avtocesto al kaj, pa čepral sem plačal? Naj se jeb*jo, če ga bojo take srali!

Če ne bojo pač lokalne ceste pele veselo pesem :whistle:

mene bolj muči ali bom lahko iz avta na motor vinjeto prenesel. Namreč sedaj ni blo problema abc kartice iz avta vzet in se z mopedom pelat po avtocesti (ne da bi to kdaj naredil, ampak dobro je imet vsaj možnost). Namreč oseba, ki kupi dobroimetje/vinjeto se istočasno lahko pelje samo z enim prevoznim sredstvom po avtocesti - seveda to velja samo če bomo spet motoristi isto kvalificirani kot avtomobilisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj muči ali bom lahko iz avta na motor vinjeto prenesel. Namreč sedaj ni blo problema abc kartice iz avta vzet in se z mopedom pelat po avtocesti (ne da bi to kdaj naredil, ampak dobro je imet vsaj možnost). Namreč oseba, ki kupi dobroimetje/vinjeto se istočasno lahko pelje samo z enim prevoznim sredstvom po avtocesti - seveda to velja samo če bomo spet motoristi isto kvalificirani kot avtomobilisti.

Če bo vsaj približno kot v Avstriji, bo morala biti vinjeta prilepljena v vozilu in je torej ne bo mogoče prenašati iz vozila v vozilo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!