Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti, ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. rezervoar za gorivo....

Jaz si to razlagam tako, da lahko nalepim nalepko kamorkoli na motor, le vidna mora biti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši je tisti, ki Hrvatom prodaja 10-dnevne vinjete.....

:worship: :worship: :worship:

saj so si jih vedno želeli......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma te nalepke me nekako spominjajo na une nalepke za tehnični pregled ki potem niso delovale....zna bit da bodo zdej dva meseca na sceni lih ko je sezona pol bodo rekli da ne deluje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BAJE NA VINSKIH CESTAH TUD MORAŠ IMET VINJETO...

a ima kdo kaj več podatkov

Lp, vinjeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa brez zajebancije.

Nalepke morajo biti nalepljene tako kot piše na vinjeti. Torej na kriminalnem mestu na bencinskem tanku ali alu okvirju pod njim, če je dovolj raven in širok. Lepljenje na druga mesta ni predvideno!

(1) Cestninski zavezanci, ki uporabljajo vozila, ki nimajo vetrobranskega stekla, lahko

uporabljajo vinjeto, ne da bi jo namestili na vozilo. Enako velja za vozila, za katera je

proizvajalec izdal tehnično potrdilo, da se na njihova vetrobranska stekla vinjet ne sme lepiti.

Brez zajebancije menim, da se lahko sklicujem na ta odstavek - moje vozilo nima vetrobranskega stekla.

Sem pa pravkar poklical 080 1503 in izvedel, da vilice (pod križem) so vidni del motornega kolesa in so primerne za nalepko... ;)

HHV, ti pa kar na tank zalimaj. :slap:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj folk vi jeste vinjete al ja :eek: .....cela 2 dni že laufam po vseh črpalkah, poštah.... po bližnji in daljni okolici pa nikjer za dobit za motor. Mislm tko so vsem odveč pa se jih otepamo, pa tako povpraševanje po njih :whistle: . Ampak prejle sm pa mela srečo in ujagala še tazadno na pošti :naughty: , če bi blo treba bi se pa tud stepla zanjo, k dons jo pa res pod mus nucam. Tko d zdj se začnem pa lohk sekirat pa mozgat kam jo napopam, k je res nagravžno zelene barve :grim (zgleda bi blo letos fajn met kako zeleno Kawo, drug let kakega KTMja.... :whistle: ). A je kdo preveru pr unih sokoljih nadzornih učih na cestah, k majo čez preverjanje, kako je s temle limanjem na taprvo vilco....gre čez al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...HHV, ti pa kar na tank zalimaj. :slap:

Ni šans!

...

Sem pa pravkar poklical 080 1503 in izvedel, da vilice (pod križem) so vidni del motornega kolesa in so primerne za nalepko... ;)

...

Ok, te držim za besedo in sklepam, da se je že po mojih in drugih protestih kaj premaknilo. Jaz sem od nadzornikov dobil informacijo, še tako kot sem jo napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa nalepko! :D Obseden še iz časov, ko sem jih lepil v He-Man (himen?) albume (ene 20 let nazaj)? In ta NALEPKA mi je vzbudila kanček nostalgije iz otroških let. Sicer ni po mojem okusu (bi raje imel Skeletorja gor), ampak bom potrpel. Bom si mogoče kupil še kakšno, da bom imel dve. Namreč, niso si enake. Ene imajo luknje na drugih delih :kva2:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....cela 2 dni že laufam po vseh črpalkah, poštah....

skoči še po čike v 3dva trafike in vprašaj za vinjete ter plačaj z moneto ! lahko dobiš nagradnega jurja nazaj ! čez kak mesec seveda !

pa novo temo bo treba odpret

AC moto driversi in ploščilci pnevmatik ! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši je tisti, ki Hrvatom prodaja 10-dnevne vinjete.....

:worship: :worship: :worship:

saj so si jih vedno želeli......

x2 sej baje da jih potrebujejo tudi zadaj :rolleyes: Se pravi hrvati kupijo eno za ceno dveh in še 10 dnevna je...Juhu navalte :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil povzetek teh 55+ strani okoli vinjet: prvo stališče je bilo (z redkimi izjemami) odklonilno; argument pa v večini primerov "AC je tako samo za pussyje, počasnete, stare ate na .... "; potem pa neke vrste šok ob napovedanih cenah, pa potem zatišje in ob objavi novice, da sedaj pa bodo čisto zares, malo dnevne politike v stilu "navadna predvolilna poteza JJ-a", pa hrup ob trenutnem pomanjkanju (kdo hudiča je pa pokupil vse moto-vinjete? mogoče traktoristi?!? ) in na koncu še dilema in ugotovitev: barva je res za marsikoga malo mimo, ampak kam jo zalepit (imam občutek, da se kar veliko motosvetovcev srečuje s to dilemo). In na koncu pridem do spoznanja, da nas kljub temu prvemu neodobravanju vožnji po AC (in seveda po hitrih cestah in obvoznicah) kar precej, ki bomo izkotistili teh 17,5€ ... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil povzetek teh 55+ strani okoli vinjet: prvo stališče je bilo (z redkimi izjemami) odklonilno; argument pa v večini primerov "AC je tako samo za pussyje, počasnete, stare ate na .... "; potem pa neke vrste šok ob napovedanih cenah, pa potem zatišje in ob objavi novice, da sedaj pa bodo čisto zares, malo dnevne politike v stilu "navadna predvolilna poteza JJ-a", pa hrup ob trenutnem pomanjkanju (kdo hudiča je pa pokupil vse moto-vinjete? mogoče traktoristi?!? ) in na koncu še dilema in ugotovitev: barva je res za marsikoga malo mimo, ampak kam jo zalepit (imam občutek, da se kar veliko motosvetovcev srečuje s to dilemo). In na koncu pridem do spoznanja, da nas kljub temu prvemu neodobravanju vožnji po AC (in seveda po hitrih cestah in obvoznicah) kar precej, ki bomo izkotistili teh 17,5€ ... :yea1:

Hehe. Bravo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu pridem do spoznanja, da nas kljub temu prvemu neodobravanju vožnji po AC (in seveda po hitrih cestah in obvoznicah) kar precej, ki bomo izkotistili teh 17,5€ ... :yea1:

Glede na to, da so cestninske nalepke potrebne tudi na mestnih vpadnicah in obvoznicah (v Mariboru npr. je ena izmed samo 5-ih možnih povezav med levim in desnim bregom hitra cesta), to niti ni tako čudno. Če bi bile res samo za avtoceste, bi verjetno bilo drugače - vsaj jaz o nakupu ne bi razmišljal.

Za avto pa itak nikoli ni bilo dvoma.

D.

PS: Je morda kdo opazil, kako bedasto so označene hitre ceste oz. ceste, kjer je potrebno imeti cestninsko nalepko? V Mariboru so oznake ZA odcepom oz. križiščem ipd. :slap: Bo treba kakšno video dokumentacijo narediti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Je morda kdo opazil, kako bedasto so označene hitre ceste oz. ceste, kjer je potrebno imeti cestninsko nalepko? V Mariboru so oznake ZA odcepom oz. križiščem ipd. :slap: Bo treba kakšno video dokumentacijo narediti...

300 - 800€ je več kot 35 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje....smo pa nekaj štrumfal danes....

Ste kaj gledal te oznake za vinjeto na uvozih na avtoceste? Gor je narisan samo avto, motrja ni. A potem to za motor ne velja, saj ima vinjeta za motor drugačen logo ?! :hmm:

Recimo se postavimo v kožo tujca motorista....vidi narisan avto in gasa dalje brez vinjete.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300 - 800€ je več kot 35 :whistle:

Vsekakor - je pa vseeno lopovsko, da table za cestnino postavijo tako, da ko jo vidiš, je že prepozno - nazaj ne smeš, ker je to prav tako par 100€ težek prekršek, naprej pa tudi ne bi smel, saj vendar nimaš nalepke...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to: Gor pa dol se vozi, je rdeče barve in okrogle oblike?

...Zelena vinjeta na modrem motorju! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazte to: "V trgovina in franšiznih prodajalnah se je povečalo povpraševanje po obojestranskih selotejpih. Po nekod so zaloge že pošle..."

hm le zakaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

balkanci že študirajo, kako bodo državo nategnili za 15€.....

Država je pa rajo pri vinjetah že NATEGNILA :BUA: tega ne smeš pozabiti in to za veliko MILIJONOV €€€€€€ :whistle:

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še večja bedarija pa je, da mi z vinjeto plačamo avtoceste in hitre ceste, tovornjakari pa samo avtoceste, čeprav jih v tem primeru bolj uničujejo... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podpiram uvedbo vinjet..zakaj? ker se je v mojem domačem kraju promet bistveno zmanjšal..

pa mislim da se še kak tak najde..

sam sem jo kupil tudi za motor..pa čeprav je po starem sistemu ne bi izkoristil..se pravi če ne bi bile obvoznice vključene v območje vinjete..

jokcanja o nategih in nepravičnosti in kako so turisti bogi in neobveščeni pa ne jebem..ker imajo vsi vinjete za avstrijo, pa so table manj vidne..

nabit kazni vsem..itak je sam tranzit vse skupaj in nimamo nič drugega od njih kot to da grejo zastonj na sekret na bencinskih črpalkah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah.......zdej jo morm jst kupit da naredim bogih 100 m po avtocesti...dva meseca se bom švercu pol pa bodo itak rekli da ne deluje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!