Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Vprašanje.. kaj če se recimo vinjeta odlepi in jo izgubim? Potrdilo in račun bi imel vedno zraven... zdej pa nevem, ker jo mam na dokaj občutljivem mestu, pa še ravna podlaga ni, je taka mal grbinčasta al kak nej rečem :D

Če si jo slabo zalepil, je odgovornost tvoja . Brez vinjete, boš zagotovo plačal kazen. Nobeno potrdilo brez vinjete ti ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.. bom probal potem nekako zaščitit. Bom dal pomoje en tanek pleksi čez pa pršraufal :D Pol pa nima kam it hehe

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr kolk govoričenja! Verjemi da če si dal na ne mastno površino sigurno ne bo padla dol... Za 17 EUR bi čez šraufal akrilno steklo? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je na takem mestu da ni problem.. samo strah me je ker je izpostavljena vsemu sranju, pa površina ni čisto ravna ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

ena interna zanimivost z naših ovinjetanih avtocest: ko sem danes prišel s furce mi je soseda, ki dela na eni od cestninskih postaj povedala, da ji je zadnje čase ponoči na šihtu blazno dolgčas: tovornjakarji namreč ponoči ne plačujejo več cestnine (menda max dva na noč!!), ampak se mirno vozijo skozi prehode za vozila z vinjetami, njej pa veselo kažejo osle in najdaljšega od prstov... ker se noben od DARSovih kretenčkov ni spomnil na to možnost in dal rampo na višini npr 2,5 ali 3 metre na prehodih za vinjetirana vozila (kot to delajo v tujini, npr Francozi imajo to celo na vhodih na parkirišča, ne samo na AC)... glede na ogromno število tovornjakov na naših AC, in ker so Darsovi butli tako kvalitetni da zlepa ne bodo znali tega zajeziti, lahko IMHO pričakujemo naslednje leto PRECEJ dražje vinjete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne 10 dnevne vinjete neki. Samo letna vinjeta za 60€ pa me ne zanima, a se kdo vozi 5km po avtocesti al nekdo 1000km po avtocesti, al je nemški al avstrijski turist. Zakaj enkrat neznamo biti odločni, in narediti nekaj v svojo korist, ne pa se nekaj prilagovati tujcom, sej nismo pod njihovim upravljanjem. Ze vse ki vam je vinjeta predraga, pa se ne vozit po avtocesti, pač uporabljajte navadne ceste, jaz ne vidim problema :) Skoraj vsakemu se povrne čez leto oz. polleto cena vinjete, res da enim več enim manj, najmanj pa tistim ki na "svojem avtocestnem odseku" niso imeli cestninske postaje. Fantje in dekleta, ko bo satelistko cestninjenje - žeže bo pošteno bo pa bistveno dražje ;) in plačali boste za vsak km ki ga boste naredili na avtocesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne 10 dnevne vinjete neki. Samo letna vinjeta za 60€ pa me ne zanima, a se kdo vozi 5km po avtocesti al nekdo 1000km po avtocesti, al je nemški al avstrijski turist. Zakaj enkrat neznamo biti odločni, in narediti nekaj v svojo korist, ne pa se nekaj prilagovati tujcom, sej nismo pod njihovim upravljanjem. Ze vse ki vam je vinjeta predraga, pa se ne vozit po avtocesti, pač uporabljajte navadne ceste, jaz ne vidim problema :) Skoraj vsakemu se povrne čez leto oz. polleto cena vinjete, res da enim več enim manj, najmanj pa tistim ki na "svojem avtocestnem odseku" niso imeli cestninske postaje. Fantje in dekleta, ko bo satelistko cestninjenje - žeže bo pošteno bo pa bistveno dražje ;) in plačali boste za vsak km ki ga boste naredili na avtocesti.

Kako si se pa tle zmotu :> odkar smo šli v eu pa še prej so z nami upravljali tujci :> Da bi neki v svojo korist nardili ? povej mi kaj maš ti od tega ? kaj si meu od tega k si od postojne do lj plačal 2.10 eur ? so predori manj drseli ? so ceste popravljali ponoči ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

ena interna zanimivost z naših ovinjetanih avtocest: ko sem danes prišel s furce mi je soseda, ki dela na eni od cestninskih postaj povedala, da ji je zadnje čase ponoči na šihtu blazno dolgčas: tovornjakarji namreč ponoči ne plačujejo več cestnine (menda max dva na noč!!), ampak se mirno vozijo skozi prehode za vozila z vinjetami, njej pa veselo kažejo osle in najdaljšega od prstov... ker se noben od DARSovih kretenčkov ni spomnil na to možnost in dal rampo na višini npr 2,5 ali 3 metre na prehodih za vinjetirana vozila (kot to delajo v tujini, npr Francozi imajo to celo na vhodih na parkirišča, ne samo na AC)... glede na ogromno število tovornjakov na naših AC, in ker so Darsovi butli tako kvalitetni da zlepa ne bodo znali tega zajeziti, lahko IMHO pričakujemo naslednje leto PRECEJ dražje vinjete..

Si misliš kaki idioti upravljajo to slovenijo ? :> In pol govorijo nej gremo na volitve če pa nimaš koga volit k so sami kreteni politiki :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si se pa tle zmotu :> odkar smo šli v eu pa še prej so z nami upravljali tujci :> Da bi neki v svojo korist nardili ? povej mi kaj maš ti od tega ? kaj si meu od tega k si od postojne do lj plačal 2.10 eur ? so predori manj drseli ? so ceste popravljali ponoči ?

Ja no sej to je žalostno da drugi z nami upravljajo, zakaj bi mogli??? A kaj imam od tega da sem plačal 2,10€ od lj do postojne? To da mi hitro naredijo avtocesti do bleda? Če nebi bilo cestnin, se bi vrjetno danes po avtocesti pelali samo okoli ljubljane. Res da gre veliko v žep raznoraznim tajkunom oz. komurkoli že, ampak bodi fer, pa priznaj da nekaj gre pa tudi v izdelavo avtocesto oz. tunelov. Se pa strinjam, da bi lahko stvari malo boljše naredili ampak vseeno bolje to kot nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

ena interna zanimivost z naših ovinjetanih avtocest: ko sem danes prišel s furce mi je soseda, ki dela na eni od cestninskih postaj povedala, da ji je zadnje čase ponoči na šihtu blazno dolgčas: tovornjakarji namreč ponoči ne plačujejo več cestnine (menda max dva na noč!!), ampak se mirno vozijo skozi prehode za vozila z vinjetami, njej pa veselo kažejo osle in najdaljšega od prstov... ker se noben od DARSovih kretenčkov ni spomnil na to možnost in dal rampo na višini npr 2,5 ali 3 metre na prehodih za vinjetirana vozila (kot to delajo v tujini, npr Francozi imajo to celo na vhodih na parkirišča, ne samo na AC)... glede na ogromno število tovornjakov na naših AC, in ker so Darsovi butli tako kvalitetni da zlepa ne bodo znali tega zajeziti, lahko IMHO pričakujemo naslednje leto PRECEJ dražje vinjete...

Kaj nimajo na cestninskih postajah kamer, da bi pobeglim tovornjakarjem poslali pozdravček po pošti :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bral ja :whistle: Me pa nekaj zanima, glede na to da na 24ur piše da morajo oni preverjat pravilno nalepljenost vinjete, torej mi lahko oni kurac tam šari po avtu?! Valda ga ne pustim zraven iz principa, čeprav mamo povsod in na avtih in motorjih pravilno nalepljene, nimajo oni kaj prskat tam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

kalkulacije pravijo da v kolikor uvedejo vinjete za krajše obdobje ( 10 dni) bo treba za letno plačat 125 EUR za polletne pa 80 EUR ! :fredy: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blefirajo, ker nas hočejo nategnit... Mahnit barabe po prstih, ki nam hočejo keš iz žepov pobrat... Če se uvedejo vinjete za krajše časovno obdobje se jih bo pa spet velik več prodalo pa smo na istem, če se je splačalo dosedaj, se bi moralo tudi od zdaj naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da gre veliko v žep raznoraznim tajkunom oz. komurkoli že, ampak bodi fer, pa priznaj da nekaj gre pa tudi v izdelavo avtocesto oz. tunelov. Se pa strinjam, da bi lahko stvari malo boljše naredili ampak vseeno bolje to kot nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govori se,da bodo izdali 10-dnevne vinete (ukaz EU) stala,pa naj bi 15-20 EU, obetajo si(Darsovci) veliko manjši zaslužek kot letos v 6-tih mesecih in bi radi,da se letna vineta podraži na 120 Eu za avto in za motor bi potemtakem stala 60 EU. :headbang: :headbang:

Ps. samo za primerjavo v Švici imajo ca 2.5 K kil. avtocest in stane "letna" vineta,tako za avto kot za motor(40 SFRS) 28 EU,to je vsota katero zasluži vsak kvalificiran delavec v dveh urah.Živela SLO + nova "ablast" :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Živela SLO + nova "ablast" :headbang: :headbang: :headbang:

Katera je že to?

Se mi zdi, da ste nekateri kar naenkrat ploščo obrnili.

Pa dejansko prosim odgovor na poudarjeno vprašanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živela SLO + nova "ablast" :headbang: :headbang: :headbang:

Isti ku*** drugo pakovanje. Eni in drugi so dobro vedeli,da bo slej ko prej prislo do tega!

Me prav zanima,kaj bo eu rekla,ko bojo nasi prisli ven z ceno 10 dnevnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej so čist nori s takimi cenami. Če bo res tok draga, jo bom sam za avto kupu. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wellcome to reality! Jasno je bilo, da nam ne bodo dolgo pustili, da bi nam gastarbajterji in turisti subvencionirali cestnine. Če smo vsi naenkrat plačali manj kot prej, pač nekaj ne štima. Računica je neizprosna: DARS ima en kup kreditov ki jih je treba plačati, če ne iz cestnin jih bomo pa plačali iz proračuna. In nesmoselne so primerjave s Švico, ki nima za odplačat kreditov za avtoceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če se uvedejo vinjete za krajše časovno obdobje se jih bo pa spet velik več prodalo pa smo na istem, če se je splačalo dosedaj, se bi moralo tudi od zdaj naprej.

naj živi gostilniška JJ logika izračuna na osnovi katere se je tudi uvedel celoten vinjetni sistem ! saj bo :SS enkrat pač, če sploh ! :fredy: upanje in JJ umirata zadnja ! ups na Bruca sem še pozabil ! hrabro umiranje ! :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Avstriji 10dnevna vinjeta 7€, pa majo avtocest skor več kot lokalnih, v SLO pa dve glavni avtocesti, pa take cene.

to jim čist pere :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!