Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Avto ali motor, letno ali polletno?

nova vlada prodaja vinjete po isti ceni samo za avtomobile ! moto autobahn farerji naj bodo potem raje doma če ne vedo v ovinke vozit ! :fredy:

samo res ! ne rečem gleda LJ obvoznice pa še ostalih kratkih fint ko moraš na AC, ni neki užitek motorirat pa AC ! Ja se ti mudi ! Če si "divjak" te nič ne ustavi na katerikoli cesti !

Na AC pa taka gužva da so na voznem pasu samo kamioni na prehitevalnem pa osebna vozila ! Popizdiš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem letošnjo polletno za motor sigurno zvozil. In bom polletno sigurno kupil v sezoni 2009.

Eno je, ali se voziš samo med vikendom zato, da se voziš, drugo pa, da se z motorjem kdaj pelješ iz potrebe, da prideš od A do B po najhitrejši poti, včasih tudi ponoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz je letos nisem kupil, je šlo skozi. Drugo leto pa bom. Pa bom delal gužvo na avtocesti.... Pride kje kakšen kraj, ko pač ne gre drugje, kot po avtocesti, če hočeš po najkrajši poti. Da bi pa po njivah iskal bližnice, samo da je zastonj..., pa ne. GPS-a pa nimam, zaenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z mopedom si eden izmed redkih

AC je fajn,ko te kje dobi noc ali dez(se huje ce je kombinacija), tebi se pa mudi domov. Gres lepo na AC, in se mirno pripeljes do doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom tudi vzel obe. Za motor je letna od polletne dražja le 10 €. Zakaj vinjeta na motorju? Ljubljanska obvoznica, Mariborska hitra cesta, Pesniški rondo in še kakšen odsek je kjer je brez vinjete treba kar precej po ovinkih. Zakaj bi se sekiral in skrbel ali sem v prekršku. Pa še kdaj pa kdaj lahko pohitim po AC, da se izognem dolgočasnim cestam in sem prej na zanimivih ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z mopedom si eden izmed redkih

Aja, a ti pogosto na nadvozu sediš in preštevaš motocikle na avtocestah ali obvoznicah? :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil obe letni vinjeti....za avto in motor....cena....82,50 EUR kar ni drago

Ni drago (je pa to tako kot bi nam nabili še eno cestnino)- sem pa eden tistih ki sem še vedno proti vinjetam... Ker se pač zelo malo vozim po avtocestah - ko grem recimo iz Kamnika v LJ s svojim avtom kar je 5 krat na leto se mi pa res ne splača imet vinjete. Morje več ali manj samo z motorjem obiskujem - takrat pa po ringu mal bolj poženem da sem čimprej na brezovci :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni drago (je pa to tako kot bi nam nabili še eno cestnino)- sem pa eden tistih ki sem še vedno proti vinjetam... Ker se pač zelo malo vozim po avtocestah - ko grem recimo iz Kamnika v LJ s svojim avtom kar je 5 krat na leto se mi pa res ne splača imet vinjete. Morje več ali manj samo z motorjem obiskujem - takrat pa po ringu mal bolj poženem da sem čimprej na brezovci :D ...

poglej, nikjer ne piše, da je vinjeta obvezna.....jo pač ne rabiš kupit in si prišparal....

jaz osebno ki sem vsak dan bodisi v avtu ali na motorju nočem razmišljati o vinjeti in kje naj se peljem, da jo ne bom rabil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje bo dars preživel pri teh cenah vinjet. Janša nam je dal darilo in je fajn Pahorju poturil to svinjarijo. Po avtocesti se vozimo praktično zastonj, sedaj bodo morali zaradi EU uvesti še 10 dnevne in so v riti. Doslej so denar pocuzali od tujcev, sedaj pa tudi to ne bo šlo več. Nam kot potrošnikom je zaenkrat fino, a ko bo treba zbrati denar za vse sorte vzdževanj in gradnjo novih odsekov bo pa sranje.

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje bo dars preživel pri teh cenah vinjet. Janša nam je dal darilo in je fajn Pahorju poturil to svinjarijo. Po avtocesti se vozimo praktično zastonj, sedaj bodo morali zaradi EU uvesti še 10 dnevne in so v riti. Doslej so denar pocuzali od tujcev, sedaj pa tudi to ne bo šlo več. Nam kot potrošnikom je zaenkrat fino, a ko bo treba zbrati denar za vse sorte vzdževanj in gradnjo novih odsekov bo pa sranje.

Kolikor sem razumel tega novega prometnega ministra, zvišanje cen vinjet ni dolgoročna rešitev. Verjetno imajo namen odkriti kje najbolj pušča nenasitna darsova vreča in jo rajši zakrpajo kot pa da jo polnejo brez učinka, ker ni nikoli dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nam kot potrošnikom je zaenkrat fino, ...

Prav nič mi ni fino, da moram kupiti celoletno vinjeto zaradi obvoznic. Ponavljam, obvoznic in ne avtocest!

..., a ko bo treba zbrati denar za vse sorte vzdževanj in gradnjo novih odsekov bo pa sranje.

Sranje je zaradi lopovščin in fučkanja davkoplačevalskega denarja in ne zaradi novih odsekov. Bi bili lahko mnogo cenejši!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v informacijo: (vir: Motori.hr - 28.11.2008)

Vlada RH je na zatvorenom dijelu jučerašnje sjednice dala suglasnost društvu Hrvatske autoceste d.o.o. da motocikli, motorni tricikli i četverocikli plaćaju 40 posto nižu cestarinu od dosadašnje, priopćeno je iz Vladina Ureda za odnose s javnostima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem razumel tega novega prometnega ministra, zvišanje cen vinjet ni dolgoročna rešitev. Verjetno imajo namen odkriti kje najbolj pušča nenasitna darsova vreča in jo rajši zakrpajo kot pa da jo polnejo brez učinka, ker ni nikoli dovolj.

Če bi bil jaz prometni minister bi krepko krepko povišal cestnino za tovornjake, domačim avtoprevoznikom pa bi dal po drugi strani kakšno olajšavo, da bi bili praktično na istem. Tujci pa naj še kar naprej tako lepo vozijo in smradijo po naši deželi, če imajo denar. Do sedaj so to počeli praktično brezplačno.

Vinjeta za motor? Če jo bom kupil bom polletno in to verjetno sredi aprila, saj mi bo potem veljala do sredi oktobra. Pred oz. po tem obdobju pa ne nameravam hodit na kakšne res dolge fure, da bi bilo nujno imet vinjeto.

Vinjeta za avto? Pade letna 100% ker se mi z tedenskim furanjem iz koroške v lj in nazaj enostavno splača. Prej sem porabil letno 150€ za cestnino, ker sem se izogibal eni cestninski postaji. Drugače bi dal 250€. Sedaj pa dam 55€ in grem skoz po avtocesti. Luksuz.

LP

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kupu :P ... kr obe ... celoletni in to samo zaradi barve ... ta barva bolj paše k motorju in avtu kot zelena :whistle:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Kako pa odstranjevanje vinjet dol z laka-tanka, se vam zdi to primeren kraj.Marsikdo bo poškodoval lak in bo pri tem zelo vesel.

...škoda laka, pa še grdo jo je videti sredi tanka. Jaz sem jo dal na zgornji del vilic. Poskusi prej malo s fenom segreti, pa narahlo z nohti dol potegnit. Ostanke lepila pa s kakim alkoholom. Nikakor pa ne z redčilom (bognedaj nitrom!!!) ali acetonom.

Še zanimivost: nekateri tarnajo, da z avta ne morejo dol spravit nalepke. Jaz sem jo z nohtom dol potegnil, lepilo je pa kar s krpo šlo dol z malo VODE... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa odstranjevanje vinjet dol z laka-tanka, se vam zdi to primeren kraj.Marsikdo bo poškodoval lak in bo pri tem zelo vesel.

Lak se sploh ne poškoduje. Segreješ s fenom, ostanke lepila pa z wait špiritom spucač. Preverjeno. Sem sam odstranil vse nalepke ki so ble tovarniško polimane po motorju, pa vinjeto tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zanimivost: nekateri tarnajo, da z avta ne morejo dol spravit nalepke. Jaz sem jo z nohtom dol potegnil, lepilo je pa kar s krpo šlo dol z malo VODE... :blink:

Jebal se z njo pol ure pas mater (se pardoniram ampak mi je prebilo plafon :rtfm: ), grel in grel in grel, pa se je sam cefrala. Da ne govorim kolk lepila je gor ostal. Kot da bi jo s cianokolom prilepil na šajbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tank je še nisem prilepil, me je kar groza, da bi jo moral tam gledati, kaj šele dol spraviti. Baje je edino mesto kjer ne plačaš kazni.

Z avta pa jo odstraniš najlepše ko je temperatura pod ničlo. Vzameš šlahtel za čiščenje steklokeramičnih plošč in zarineš.

Ostane še malo lepila, ki kar odleti, ker je zmrznjeno.

Drugi način pa je, da nalepko povaljaš po roki, da lepilo pobere nekaj kožne maščobe, pa potem pripopaj na šipo. Dol gre za šalo.

Lastoročno izprobana zadeva z nalepkami za tehnični pregled.

Na motorju pa nebi probal, lahko pri vožnji odleti.

Ima še kdo kaj idej glede vinjet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!