Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

...ne razumem zakaj takšno piskanje.....

50 EUR za motor za letno vinjeto se mi ne zdi veliko....to je manj kot pica+pivo/mesec....pa ni glavobolov in napenjanja oči, kje so "DARS-lovci".

Sicer pa nikjer ne piše, da je obvezna.....tisti, ki se pa samo enkrat na leto pelje po avtocesti, si lahko takrat kupi tudi sedem dnevno vinjeto (in jo seveda takrat do konca izkoristi)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ja, dečki in deklice, kdo pa bo polnil našo državno blagajno, če ne mi??

sicer pa, če pomisliš, kolk je prej nekdo plačal avtocesto, ko se je 3x na teden peljal iz mb v lj na kak sestanek??

potem je 95 € milina!!

za tetke in stričke, ki se enkrat na leto peljejo v lj al pa na morje, pa je tedenska za 15€ isti klinc, kot pa prej cestnina od mb do morja in nazaj..

glede na veliko število komentarjev, da se z mopedulljami sploh ne vozite po avtocesti, potem pa vinjete sploh ne rabite, in sploh ni kakšnega problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Ostati morajo vsaj polletne vinjte za motor!!!

Tu bi se morali zavtet in napisat eno pismo na ministerstvo, to pismo bi pa podpisali vsi motosvetovci!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prav zaradi Hrvaške spreminjajo sistem. 200mio € iz evropskih skladov je bakšiš, ki ni omembe vreden, anede :glare:

To je itak naš denar, ki ga plačujemo v skupno blagajno, pol pa nam še kakšno drobtinico pod kakšnim pogojem vrnejo :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko bo stala motoristična... :rolleyes:

...saj še ni sprejeto. To so le predlogi (no, skoraj je fiksno), ki jih je treba še potrditi. Za bajk pa je menda 49 evrov predlagana cena letne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na veliko število komentarjev, da se z mopedulljami sploh ne vozite po avtocesti, potem pa vinjete sploh ne rabite, in sploh ni kakšnega problema

Seveda, ravno zato je ne bom kupil, ker bo 45€, ker za dvakrat dol pa gor po avtocesti pa res ne rabim vinjete, 17€ bi še dal. Za avto pa jo bom definitivno nabavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...saj še ni sprejeto. To so le predlogi (no, skoraj je fiksno), ki jih je treba še potrditi. Za bajk pa je menda 49 evrov predlagana cena letne.

Hvala, sem sedaj slišal, da bi bila cena polovična :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos kupim polletno tam nekje 15 aprila. Drugo leto pa bom ziher ceneje prišel skozi z tedenskimi vinjetami, kot z letno. Če jih kupim 6 se mi še splača, mislim pa da jih več kot ene 2 ali 3 ziher nebom potreboval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko se je o tem govorilo in pisalo tudi v temi:

Nastop predsednika ZMKS na TV Trenjih 21.2.

Upam da nisem prevelik naivnež če tudi tokrat pričakujem od Zveze, da bi se potrudila v lobiranju in probala izposlovat za prihodnjo sezono polletne vinjete za motocikliste. Upam, da se oglasi forumaš ZMKS in pove kakšno vzpodbudno na to temo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos kupim polletno tam nekje 15 aprila. Drugo leto pa bom ziher ceneje prišel skozi z tedenskimi vinjetami, kot z letno. Če jih kupim 6 se mi še splača, mislim pa da jih več kot ene 2 ali 3 ziher nebom potreboval.

saj nikjer ne piše, da bo letna za motor 95€, ter tedenska 15€. To je za avto.

Ma včeraj sem kupil letno...ko jih j.....ako propadam propadam otmjeno.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj nikjer ne piše, da bo letna za motor 95€, ter tedenska 15€. To je za avto.

Če bodo poslanci sprejeli predlog vlade, bodo motoristi za vinjete odšteli polovično ceno, torej letna bo 47,5, enotedenska pa 7,5 evra. -> Vir: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=196031

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko se je o tem govorilo in pisalo tudi v temi:

Nastop predsednika ZMKS na TV Trenjih 21.2.

Upam da nisem prevelik naivnež če tudi tokrat pričakujem od Zveze, da bi se potrudila v lobiranju in probala izposlovat za prihodnjo sezono polletne vinjete za motocikliste. Upam, da se oglasi forumaš ZMKS in pove kakšno vzpodbudno na to temo.

LP

To je res. V zahvalo so se nekateri delali norca iz ZMKS, nas zmerjali z Janševimi ritolizniki, itd, itd.

ZMKS predlaga, da sedaj zadevo "urejajo" tisti, ki so imeli lansko leto veliko za povedati. In so bili najbolj pametni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ravno zato je ne bom kupil, ker bo 45€, ker za dvakrat dol pa gor po avtocesti pa res ne rabim vinjete, 17€ bi še dal. Za avto pa jo bom definitivno nabavil.

Enako razmišljam tudi jaz. Koroška avtoceste ne bo videla še lep čas ne. Torej pride v poštev le tedenska, tu in tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si bom še lahko privoščil vožnjo in vzdrževanje motorja, bom tudi plačal za letno vinjeto, samo da mi ne bo potrebno razmišljati kje se lahko vozim in kje ne, pa ali se bom slučajno danes peljal po AC? kje bom kupil vinjeto? itd....

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si bom še lahko privoščil vožnjo in vzdrževanje motorja, bom tudi plačal za letno vinjeto, samo da mi ne bo potrebno razmišljati kje se lahko vozim in kje ne, pa ali se bom slučajno danes peljal po AC? kje bom kupil vinjeto? itd....

.. v bistvu imaš kar prav. Pa bomo kupili, pa bo. Samo ne za tako ceno, upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res. V zahvalo so se nekateri delali norca iz ZMKS, nas zmerjali z Janševimi ritolizniki, itd, itd.

ZMKS predlaga, da sedaj zadevo "urejajo" tisti, ki so imeli lansko leto veliko za povedati. In so bili najbolj pametni.

ZMKS, si pa velik povedu na to temo, to sam dokazuje, da ste res bili janševi ritoliznki, itd, itd, :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,

jeb**mater, zdaj oni komisar že u luft skače da je cena previsoka, pa kaj bi rad, preklet kreten a mu res ne more noben gobca sesut? Najboljš, da damo kar polletno za euro pa nam letne za 600 pa bo srečen. Ja pi**a no. To ne morš verjet. A se dečko še ni nikol pelu iz Gorice v Milano in seštel kok je zagonu? Al pa u esterajhi za tunele zmetav?

Kje je zdaj AMZS, kje so vsi kalimeroti, da bi skočili v luft? je*****ater, ovce ovce in nič drugega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,

jeb**mater, zdaj oni komisar že u luft skače da je cena previsoka, pa kaj bi rad, preklet kreten a mu res ne more noben gobca sesut? Najboljš, da damo kar polletno za euro pa nam letne za 600 pa bo srečen. Ja pi**a no. To ne morš verjet. A se dečko še ni nikol pelu iz Gorice v Milano in seštel kok je zagonu? Al pa u esterajhi za tunele zmetav?

A gremo nazaj na stari sistem? :naughty:

Aja, tukaj so cene vinjet v avstriji ... 10-dnevna stane 7,6 evra za avto ... pa imajo 'ful višji standard' ;)

Lej, Miki - dejva se mal okol obrnit ...pomisliva ... sej veš ... kakorkol se obračava, mava riti zadaj ... :D Ampak to samo zato, ker se žreva. Sicer včasih okol različnih reči, ampak vseen ...

Dejstvo je - lahk je cena vinjet mal vija ,pa bo marsikomu predraga, lahk je pa mal nižja, pa bo prepoceni in ne bo rentabilno ... zdej, kd obi vedu, kaj je prov in kaj ne?

upam, da se bodo gradbene mafije zdej mal razhajkale ... ker po mojem bi mi lhk mel že šestpasovnice v vsaki slovenski vasi, tolk dnarja je šlo v te reči ... Tko da - al nas nategujejo, al pa res ne znamo slovenci cest delat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gremo nazaj na stari sistem? :naughty:

Aja, tukaj so cene vinjet v avstriji ... 10-dnevna stane 7,6 evra za avto ... pa imajo 'ful višji standard' ;)

Lej, Miki - dejva se mal okol obrnit ...pomisliva ... sej veš ... kakorkol se obračava, mava riti zadaj ... :D Ampak to samo zato, ker se žreva. Sicer včasih okol različnih reči, ampak vseen ...

Dejstvo je - lahk je cena vinjet mal vija ,pa bo marsikomu predraga, lahk je pa mal nižja, pa bo prepoceni in ne bo rentabilno ... zdej, kd obi vedu, kaj je prov in kaj ne?

upam, da se bodo gradbene mafije zdej mal razhajkale ... ker po mojem bi mi lhk mel že šestpasovnice v vsaki slovenski vasi, tolk dnarja je šlo v te reči ... Tko da - al nas nategujejo, al pa res ne znamo slovenci cest delat :naughty:

Mah lej, gre za to da vedno gospodom popuščamo - vedno na naš račun. Kdaj bo kdaj kaj za nas dobro? kot je že nekdo napisal - recimo, da je bilo do sedaj dobro za nas - slabo za tranzit, sedaj pa bo obratno. Ko so vzpostavili zahtevo po uvedbi krajših vinjet nikjer ni bilo omenjena cena - nikogar ni motila oz noben se vanjo ni spotikal. Ampak naši pajaci morajo potemn naredit tako, da se JAnezu zategne štrik, da bo Fric ceneje prišel do Franjota na dopust. Meni osebno, k sem prej zmetal cca 45€ za cestnine na mesec se gotovo splača, pa če bi bila 200€ - ni pa pošteno oziroma je lopovsko in oderuško, da za teh 5 km AC ,kolikor jih premoremo, računajo tolikšen denar kot nikjer v EU. Ko se že vse primerja s cenami v EU, ko je tam kaj cenejše, so pa vsi tiho.

Je*eš tak EU, k nas samo nateguje od kruha naprej. Še malo pa bom rekel živela partija - takrat je vsak frizer lahko svojo bajto naredu, dans smo pa inženirji revčki v podnajemniških kvartirjih. Ne vem kje so vse tiste famozne prednosti k so jih kravaratji našteval ob vstopu, res ne. Škoda besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V prispevku o vinjetah je govora tudi o vinjetnem sistemu in cenami za motoristične vinjete. Pol letne vinjete naj bi ostale tudi v letu 2010 in to po stari ceni 17,5 EUR (letna 27,5 EUR)

Časopis DELO, Ljubljana 5.maja 2009, stran 3.

Avtor članka: Aleš Stergar

post-18793-1241550928_thumb.jpg

post-18793-1241550947_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!