Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Wellcome to reality! Jasno je bilo, da nam ne bodo dolgo pustili, da bi nam gastarbajterji in turisti subvencionirali cestnine. Če smo vsi naenkrat plačali manj kot prej, pač nekaj ne štima. Računica je neizprosna: DARS ima en kup kreditov ki jih je treba plačati, če ne iz cestnin jih bomo pa plačali iz proračuna. In nesmoselne so primerjave s Švico, ki nima za odplačat kreditov za avtoceste.

X2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zdej talevi mal nabijajo pa pretiravajo sam predstavljajte si kakšen je prihranek pri zaposlenih na cestninskih postajah pa novih cestninskih nitreba postavljat darsu se pa kolca po korupciji da bi mal provizijo vlekl od raznih seriserjev in pogodbenikov pri vzdrževanju kar razmislte nk turist iz erope gre za 2 tedna na hrvaško obalo ja bo pa 2 krat vinjeto kupu al pa poolletno to je sam nabijanje tko saj mamo močno opozicijo se bojo že zmenil :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zdej talevi mal nabijajo pa pretiravajo sam predstavljajte si kakšen je prihranek pri zaposlenih na cestninskih postajah pa novih cestninskih nitreba postavljat darsu se pa kolca po korupciji da bi mal provizijo vlekl od raznih seriserjev in pogodbenikov pri vzdrževanju kar razmislte nk turist iz erope gre za 2 tedna na hrvaško obalo ja bo pa 2 krat vinjeto kupu al pa poolletno to je sam nabijanje tko saj mamo močno opozicijo se bojo že zmenil :whistle: :whistle:

Prihranek pri zaposlenih je bolj boren. Samo študentov nimajo več, redno zaposleni pa so postali nadzorniki za vinjete. Poleg tega so nabavili še en kup avtomobilov za nadzornike. Tekoči stroški so tako večji sedaj ko se vozijo naokoli (gorivo, vzdrževanje,..), kot prej ko so sedeli v kabini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me ali lahko (smeš) v Šentilju pripelješ po avtocesti iz Avstrije in greš takoj za prehodom (pred črpalko) dol na staro cesto brez slovenske vinjete ali pa je tam že znak za obvezno uporabo vinjete? Vem, da je to samo 100m ampak zanima me princip, zato ne svetovat naj pač reskiram in peljem (spljoh ne gre zame). Kje bi lahko našel natančni zemljevid z odseki, kjer je obvezna uporaba vinjet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je na tej pupi z veliko označeno, da se tam lahko kupijo vinjete....torej teoretično bi šlo.

Enaka stvar je na Obrežju (hr)-> prehod in čez 200m pumpa, kjer vsi na veliko kupujejo vinjete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so najhujše one scene, ko te ob vstopu v SLO napadejo znaki za obvezno vinjeto. Seveda tujec nima izbire, kot da jo kupi. In potem na AC stojiva vštric. Ziher je že kak pogledal, če ni mogoče parking listka kupil namesto vinjete :D

Drugače pa sem zadnjič nekaj študiral - govorilo se je, da se znajo vinjete podražiti po novem letu. Glede na to, bi kupil polletno vinjeto za motor pred novim letom in jo luknjal šele marca recimo. Bi to šlo? Verjetno ne, ker pravijo da velja od dneva nakupa, se pravi jo obvezno ob nakupu še luknjajo.

Itak pa je Žerjav povedal, da do junija ali julija ne bo sprememb. Potem pa; verjetno dvig cen in uvedba 10-dnevnih vinjet. Seveda, poletna sezona. Zdej se jim ne splača stroška z njimi delat - premalo tranzita.

Banda DARS-ova. Kje je pa moj keš z ABC kartice? Smradi. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali lahko (smeš) v Šentilju pripelješ po avtocesti iz Avstrije in greš takoj za prehodom (pred črpalko) dol na staro cesto brez slovenske vinjete ali pa je tam že znak za obvezno uporabo vinjete? Vem, da je to samo 100m ampak zanima me princip, zato ne svetovat naj pač reskiram in peljem (spljoh ne gre zame). Kje bi lahko našel natančni zemljevid z odseki, kjer je obvezna uporaba vinjet?

ne vem. ampak glej spodaj (ce kaj pomaga).

Mislim, da je na tej pupi z veliko označeno, da se tam lahko kupijo vinjete....torej teoretično bi šlo.

Enaka stvar je na Obrežju (hr)-> prehod in čez 200m pumpa, kjer vsi na veliko kupujejo vinjete.

na sentilju je stvar resena tako, da so tiste stare policijske cuze (desno), kjer so policaji kontrolirali potne liste, preuredili v prodajna mesta za vinjete.

ergo se vinjete kupijo pred pumpo oz. pred izvozom z avtoceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa sem zadnjič nekaj študiral - govorilo se je, da se znajo vinjete podražiti po novem letu. Glede na to, bi kupil polletno vinjeto za motor pred novim letom in jo luknjal šele marca recimo. Bi to šlo? Verjetno ne, ker pravijo da velja od dneva nakupa, se pravi jo obvezno ob nakupu še luknjajo.

Itak pa je Žerjav povedal, da do junija ali julija ne bo sprememb. Potem pa; verjetno dvig cen in uvedba 10-dnevnih vinjet. Seveda, poletna sezona. Zdej se jim ne splača stroška z njimi delat - premalo tranzita.

Banda DARS-ova. Kje je pa moj keš z ABC kartice? Smradi. :angry:

Kupiš letno za motor in je....razlika v ceni je minimalna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Glede na to, bi kupil polletno vinjeto za motor pred novim letom in jo luknjal šele marca recimo. Bi to šlo? Verjetno ne, ker pravijo da velja od dneva nakupa, se pravi jo obvezno ob nakupu še luknjajo.

Itak pa je Žerjav povedal, da do junija ali julija ne bo sprememb. Potem pa; verjetno dvig cen in uvedba 10-dnevnih vinjet. Seveda, poletna sezona. Zdej se jim ne splača stroška z njimi delat - premalo tranzita.

...

Na začetku je bilo rečeno, da ob nakupu se odločiš kdaj ti začne veljati. Jo kupiš letos decembra in ti jo preluknjajo za marec 09.

Prepovedano je bilo pa prodajati nepreluknjane vinjete.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sanjal sem, da bo letna vinjeta nekaj nad 160 € (za avto)... :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem sanjal, da so za motor zaston... No, če dava povpreček, sva pa na istem. :whistle:

Ampak, če gledamo ceno bencina julija in sedaj...., bi lahko za avto bile letne po 40 evrov, za bajk pa 20.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar so "nabijali" po radiu, da bo 80€ in 10 dnevna (to sem preslišal, ampak mislim, da je govoril o 20€).

Sedaj pa lahko odpremo novo "glasovanje": "Koliko bo letna vinjeta 2009?" :headbang:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo 10 dnevna 20€, bo vlada slej kot prej, spet dobila pozdrav iz EU v obliki pisma, kot ga je sedaj.

Banda pokvarjena.

PieS.: Maus....zbuuuuuud se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedanje vinjete se bodo pravgotovo podrazile, tko da ce mate kasno moznost nabavt pol-letne vinjete nepreluknane to hitr naredite :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zbudu sem se... kaj politika dela, da bi ugajala :lol1:

ko se bodo še drugi zbudil, bo za realnost že prepozno.... plačal bomo itak vsi :whistle:

najbolj, da grem nazaj spat ... :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!