Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Je*eš tak EU, k nas samo nateguje od kruha naprej. Še malo pa bom rekel živela partija - takrat je vsak frizer lahko svojo bajto naredu, dans smo pa inženirji revčki v podnajemniških kvartirjih. Ne vem kje so vse tiste famozne prednosti k so jih kravaratji našteval ob vstopu, res ne. Škoda besed.

Očitno si bl švoh inženir, al kaj?

(sori, nočem bit žleht, sam kolkr poznam inženirjev, so vsi kr dobr plačani ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo o debati o cenah:

http://www.kleinezeitung.at/allgemein/auto...343739/index.do

komentarji so zanimivi.

navedeni so tudi podatki o dolzini AC v primerjavi AUT in SLO in cenah vinjet.

barbika & company odkrivajo toplejso vodo.

zelo zanimivo, če bi pa kaj razumel, bi bilo pa verjetno še bolj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo o debati o cenah:

http://www.kleinezeitung.at/allgemein/auto...343739/index.do

komentarji so zanimivi.

navedeni so tudi podatki o dolzini AC v primerjavi AUT in SLO in cenah vinjet.

barbika & company odkrivajo toplejso vodo.

Če se dobro spomnim, so imeli Avstrijci tudi težave z EU zaradi vinjet in potem še zaradi omejevanja tovornega prometa.

Zadnji predlog bo po mojem kar OK. Največji problem Slovenije v zvezi z AC je nestrokovnost ali podkupljivost javnih uslužbencev, ki pripravljajo javne razpise in pogodbe ter preverjajo kvaliteto gradnje in prevzemajo objekte. Poleg tega pa še nizke cene za tovorni promet.

Glede tega koliko bodo vinjete stale pa je stvar nacionalne zakonodaje in ocenjenih stroškov, dokler ne gre za jasno diskriminacijo tujcev. Komur to ni všeč, naj se ne vozi skozi Slovenijo. Meni je tudi tečno kadar moram v Avstriji, poleg vinjete, plačevati še tunelnino. Še bolj mi je tečno kadar moram zaradi tega stati in čakati v koloni. Vendar, glede na to, da je potovanje čez S. Italijo, Bolzano in Insbruck še bolj tečno plačam in se peljem naprej proti DE in nič ne žnarim vsak dan na AMZS kako grdi so Avstrijci ali Hrvati.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zanimivo, če bi pa kaj razumel, bi bilo pa verjetno še bolj :whistle:

Nicht nach Slowenien und auch nicht durchfahren!

a tega ne razumeš !? ne se peljati v in ne skozi Slovenijo !

Realen pogled na situacijo je podel tovariš Fritz ! :grim

Potrošniški nasvet : ne kupuj stvari katerih kasneje zaradi visokih stroškov obratovanja ali vzdrževanja ne moreš uporabljati !

Stara cesta ! To je za nas ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo o debati o cenah:

http://www.kleinezeitung.at/allgemein/auto...343739/index.do

komentarji so zanimivi.

navedeni so tudi podatki o dolzini AC v primerjavi AUT in SLO in cenah vinjet.

barbika & company odkrivajo toplejso vodo.

Ice, kaj se še sploh trudiš, 90% itak ne razume kaj si prilimal. Znano pa je, da smo Slovenci ovce, star link: Forbes, in naši levodesni politični pastirji širijo čredo na vsakogar, ki si drzni prestopit slovensko mejo in mu okrog vratu obesijo zvonec, pardon mislim vinjeto. Po stari slovenski navadi smo pa privoščljivi, če jaz travo žvečim, jo daj še ti.

Se za dolgo časa spet poslavljam z enim prisrčnim beeeeeeeeeeh DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nicht nach Slowenien und auch nicht durchfahren!

a tega ne razumeš !? ne se peljati v in ne skozi Slovenijo !

hvala ker si mi prevedel en stavek, ki ti je bil najbolj všeč... moram ti povedati, da ne gre za to, da ne razumem besedila.. eh.. saj nima smisla... ker je to itak politika ... lahko bi tudi kak drug komentar prevedel.. so tudi boljši, a ne :whistle:

kot naprimer, "Die Slowenen haben wenigstens a Schneid. Die neue Situation bei der Maut gibt es erst seit der Beschwerde bei der EU da man vorher schon gejammert hat. BRAVO SLOWENIEN das kleine Land fi..t die EU."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tega ne razumeš !? ne se peljati v in ne skozi Slovenijo !

naj grejo čez mađarsko - bodo morali vinjeto kupit.

naj grejo čez Italijo - bodo morali cestnino plačat.

naj grejo z avijonom - bojo morali takse plačat.

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj grejo z avijonom - bojo morali takse plačat.

:-)

..in še delo bom imel. Fino. :fredy: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ker si mi prevedel en stavek, ki ti je bil najbolj všeč...

saj sem vedel da boš razumel in da bo tudi tebi všeč ! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si bl švoh inženir, al kaj?

(sori, nočem bit žleht, sam kolkr poznam inženirjev, so vsi kr dobr plačani ... )

Da si dober, moraš imeti kilometrino. Nič ne pride samo od sebe. In ne, niso vsi inženirji dobro plačani. Sem pa moral vse sam prigarati, medtem ko so se nekateri z izbirnimi vsebinami pririnili do korita!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj grejo čez mađarsko - bodo morali vinjeto kupit.

naj grejo čez Italijo - bodo morali cestnino plačat.

naj grejo z avijonom - bojo morali takse plačat.

naj grejo peš - jih bomo na poti pričakali s praznimi krigli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj grejo peš - jih bomo na poti pričakali s praznimi krigli

bodo plačali polnjenje... bo dražje kot vinjeta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pičkin dim proti "sedmici" na Eurolottu. :P

dzeparac za tebe in vse z belimi skornji :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji predlog bo po mojem kar OK. Največji problem Slovenije v zvezi z AC je nestrokovnost ali podkupljivost javnih uslužbencev, ki pripravljajo javne razpise in pogodbe ter preverjajo kvaliteto gradnje in prevzemajo objekte. Poleg tega pa še nizke cene za tovorni promet.

Maus! Obljuba dela dolg. Tole zgoraj leti nate. Čim manj izjem po 29. členu prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji predlog bo po mojem kar OK. Največji problem Slovenije v zvezi z AC je nestrokovnost ali podkupljivost funkcionarjev, ki ne pripravljajo javne razpise in pogodbe ter ne preverjajo kvaliteto gradnje in ne prevzemajo objekte in ne prevzemajo odgovornosti za to, čeprav so jih sami posredno naročili. Poleg tega pa še nizke cene za tovorni promet.

Maus! Obljuba dela dolg. Tole zgoraj leti nate. Čim manj izjem po 29. členu prosim.

Tisto kar sem boldal je bistvo problema, ne v uslužbencih :P ... (razliko med uslužbencem in funkcionarjem pa poznaš) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dzeparac za tebe in vse z belimi skornji :evilgrin:

Kurba sn v soboto vido, da jih ded res ma.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar sem boldal je bistvo problema, ne v uslužbencih :P ... (razliko med uslužbencem in funkcionarjem pa poznaš) :whistle:

OK, moja napaka zaradi napačnega označevanja ne-odgovornih oseb. Vem, da tole zgleda kot eno žnarenje tjavseprek vendar se mi zdi, da je relacija MZP-DARS-izvajalci hudo problematična. Temu dodajmo še združenje avtoprevoznikov in je zmešnjava popolna.

Ice & Dawe - sam bi bil, seveda, bolj vesel, če bi imeli tedensko vinjeto za 5€ in letno za 50€ a so me nekako prepričali, da je finančni okvir tak, da potrebujemo tako drage vinjete. Strinjam pa se, kar sem že napisal..da bi morale te veljati izključno na avtocestnem križu in ne npr. od Šentilja do MB, saj naprej proti jugu ni AC ali pa od Škofij do Kopra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, moja napaka zaradi napačnega označevanja ne-odgovornih oseb. Vem, da tole zgleda kot eno žnarenje tjavseprek vendar se mi zdi, da je relacija MZP-DARS-izvajalci hudo problematična. Temu dodajmo še združenje avtoprevoznikov in je zmešnjava popolna.

Ice & Dawe - sam bi bil, seveda, bolj vesel, če bi imeli tedensko vinjeto za 5€ in letno za 50€ a so me nekako prepričali, da je finančni okvir tak, da potrebujemo tako drage vinjete. Strinjam pa se, kar sem že napisal..da bi morale te veljati izključno na avtocestnem križu in ne npr. od Šentilja do MB, saj naprej proti jugu ni AC ali pa od Škofij do Kopra.

Soglašam z večino, s "finančnim okvirom" pa prav gotovo ne, te avtoceste smo že davno plačali in preplačali, od bencinskih dinarjev, samoprispevkov, davkov in ne vem česa še vse (to da so denar namenjen atocestam porabili za vse drugo samo za avtoceste ne, pa ne bi smel biti moj problem, čeprav vedno bolj očitno je).

Jaz bi se po avtocestah rad samo vozil (torej plačal uporabnino), ne pa da izpade, da jo moram najprej kupiti (se pač vozim bistveno premalo, da bi bilo 90€ sprejemljivo).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... da je finančni okvir tak, da potrebujemo tako drage vinjete.

.....in v tem zajcu grmi tic. "gospodarno" poslovanje in postopki razpisov so "malo" podrazili vse skupaj, placala bosta tako jozek in marica.

spregledajo tudi dejstvo, da si ljudje enostavno ne bodo vec pripravljeni privosciti vinjete in s tem prevoza po AC, gneca na ostalih cestah se bo povecala za faktor xx in s tem tudi vse posledice te gnece; od zastojev do nesrec, obremenitve okolja in slabsanja zivljenskih pogojev za ljudi zivece ob glavnih cestah.

po moje je strogo financni pogled z strani drzave na AC zgresen ravno zaradi prej nastetih razlogov. koliki so stroski zastojev (in pogojenega onesnazevanja okolja), zdravljenj zaradi nesrec, popravil zaradi preobremenitve infrastrukture itd. itn., ki rezultirajo samo iz zvisanja cen vinjet ?

namesto da bi jih pocenili - kar bi bil ekonomsko gledano bolj preudaren ukrep, saj bi s tem pritegnili bistveno vecje stevilo vozil na AC in ne samo medkrajevni promet, kateri bo zaradi visanja cen v nemalem stevilu padel - jih podrazijo za 95%. posledice bodo, po moje, vse prej kot ugodne za financni proracun RS.

in negativna spirala se vije dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zadnjih informacijah, ki jih je dobila ZMKS, je šel v Državni zbor predlog:

- da se za avtombile uvede tedenske, mesečne in letne vinjete

- da se motorna kolesa uvede tedenske, polletne in letne vinjete

Mesečnih vinjet za motoriste ne bo. Namesto njih bodo polletne.

Ceno polletnih vinjet bodo določili v Državnem zboru. Višina cene polletne vinjete naj bi bila nekako sorazmerna glede na ceno avtomobilistične vinjete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!