Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

pred 31 minutami, mato295 pravi:

Ali lahko prilepiš kako sliko, kako to izgleda.

Tam je malo dvoumno napisano, katera zaščita je boljša, pri starih skuterjih ali t-max?

Zascita je bila boljsa, pri obeh elektricni, starejsih. Ampak to zaradi same pozicije sedenja in velikosti samega skuterja (Tmax). Sedaj vec zraka pride pod hlacnici. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, sem v gledanju novega scooterja za nakup in sem nekaj prebral tudi na temo prodajalca R-Moto, zato me zanima tudi vaše mnenje glede naslednjega scooterja.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17673152&display=BMW C650GT ABS C 650 GT

Zdi se mi nekam malo KM glede na letnik in kako se vam zdi cena glede na KM, če bi bili realni? Sem v dvomih, saj očitno uvaža iz Italije in ne vem, če je to realna slika motorja. 

 

Po drugi strani gledam tudi tega, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17658067&display=Suzuki BURGMAN 650 EXECUTIVE

je pa letnik 2010, cena pa kar visoka glede na letnik, ste morda drugačnega mnenja?

Kako se ta dva motorja primerjata med sabo? Kakršnekoli informacije so dobrodošle.

 

Hvala

Popravljeno . Popravil Agent Smith
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Je kdo slišal za Honda Pantheon 150? Kako je s rezervnimi deli za tako stare skutere? Tudi za Peugeot Geopolis 250 me zanima, se dobijo deli brez težav, saj je motor Piaggio?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem že nabavil nekaj drugega. Že nekaj let opažam, da na tem forumu, vsaj glede skuterjev, ne moreš izvedeti nič uporabnega. Očitno smo slabi poznavalci te scene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi napisal kaj si nabavil bi bilo morda drugače, bi se lahko razvila debata.

Če so pa vsi tako skrivnostni in redkobesedni kot ti, pa je kot je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motofil pravi:

Sem že nabavil nekaj drugega. Že nekaj let opažam, da na tem forumu, vsaj glede skuterjev, ne moreš izvedeti nič uporabnega. Očitno smo slabi poznavalci te scene.

Že nekaj let so tisti, ki so ostali na "maxi skuterjih" na svojem in na tem delu motosvet foruma ne sodelujejo več (žal) ... 

tudi tule jih najdeš: https://www.facebook.com/maxiscooter.si/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, zundapp pravi:

Ko bi napisal kaj si nabavil bi bilo morda drugače, bi se lahko razvila debata.

Če so pa vsi tako skrivnostni in redkobesedni kot ti, pa je kot je..

Nisi dojel očitnega. Ni poanta v motorju, katerega sem kupil, ampak, v teh za katere sem spraševal. Tako da, zdaj ni več pomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

pozdravljeni  maxi skuteraši

10 let sem motorist, trenutno imam v lasti bmw r 1200 rt, s katerim sem zelo zadovoljen( redni servisi, letos prevoženih komaj 180 km ).Pred 4 leti sem zbolel in vse do maja letos mi je uspelo voziti motor brez problema. Ampak usoda življenja je tako hotela, da nisem več sposoben voziti bmw-ja, ker mi je zaradi izube mišične mase, ratal pretežek. Da pa ne bi bil brez dvokolesnika vas sprašujem:

RAZLIKA  MED YAMAHO T-MAX IN SUZUKI BURGMAN 650.

vem, da je mogoče že napisano, ampak jaz nisem nič našel

Hvala na odgovorih in lep motoristični pozdrav

Bankir

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiraj pred nakupom, ker T-max sploh ni lahek. Ima 220kg+ in je kar "težka krava". Burgman je pa še težji.  T-max je med vožnjo ok, kakšno manevriranje z ugasnjenim motorjem pa ni nič kaj lahko, to ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Ko se začne nagibati pa postane kar hitro težak. Še en minus je pa dokaj širok sedež. 

Kaj ti pa nagaja, kakšni nepredvideni hitri manevri in hitro lovljenje ravnotežja?

Mene je recimo zmotila teža (CBF-ke 1000) samo pri postavljanju na centralno stojalo, ko sem "malo shujšal" - na 63 kg.... :(  

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla

problem imam v ustavljanju.Visok sem 174 in kljub temu, da imam na BMW nižji sedež, postavitev nog na tla ni sigurna.Moti me predvsem to, da so nožne tačke točno v liniji mojih nog in zato moram postaviti noge bolj narazen in s tem izguba težišča.Drugače sama vožnja odlična.Motor ima težo s polno opremo cca 280 kg, kar je cca60 več kot t-max.Z izleti po  Evropi sem končal, ker mi zdravje to preprečuje. Mislim pa tudi, da sta T-MAX , kot Burgman nižja kot <BMW in s tem močnejši oprijem nog s tlemi. Rad pa bi imel nekaj, da lahko naredim kakšen izlet do morja, v bosno na čevape itd.

Hvala na odgovoru

Lp Bankir

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, bankir said:

ojla

problem imam v ustavljanju.Visok sem 174 in kljub temu, da imam na BMW nižji sedež, postavitev nog na tla ni sigurna.Moti me predvsem to, da so nožne tačke točno v liniji mojih nog in zato moram postaviti noge bolj narazen in s tem izguba težišča.Drugače sama vožnja odlična.Motor ima težo s polno opremo cca 280 kg, kar je cca60 več kot t-max.Z izleti po  Evropi sem končal, ker mi zdravje to preprečuje. Mislim pa tudi, da sta T-MAX , kot Burgman nižja kot <BMW in s tem močnejši oprijem nog s tlemi. Rad pa bi imel nekaj, da lahko naredim kakšen izlet do morja, v bosno na čevape itd.

Hvala na odgovoru

Lp Bankir

Burgman je precej tezek, ampak lepo uravnotezen z zelo nizkim teziscem. Ga nisem vozil ze dolgo, po spominu je dokaj sirok in moras stopit v razkorak. Ce step-trough ni pogoj, vrzi oko se na hondo integra in serijo nc. Nizki, ozki z zelo nizkim teziscem, pa bolj motorji kot skuterji. Z DCT se pelje kot skuter. Gas in gres. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,Burgmana ti odsvetujem,zaradi menjalnika.Je težak ku sam hudič.Verjemi,ker sem si lastiv dva komada.Meni je razneslo menjalnik....stroškov še pa još.Mislim,da je T-Max boljša izbira zate.To je moje mnenje.Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tmax nima stopalk, je pa spodaj precej širok in moraš enako stopiti precej na široko. Ga pa morda rešuje dokaj nizko težišče.

Na spodnji sliki je 170 cm visok voznik pa ne more stopiti na tla z obema nogama hkrati. 

tmax500.jpg.5acc240481192fb97317c00c81751a7b.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, corleone48 pravi:

Oj,Burgmana ti odsvetujem,zaradi menjalnika.Je težak ku sam hudič.Verjemi,ker sem si lastiv dva komada.Meni je razneslo menjalnik....stroškov še pa još.Mislim,da je T-Max boljša izbira zate.To je moje mnenje.Srečno

hvala.najprej moram prodati mojega bmw r 1200 rt. sem pa pri kolegu probal x-maxa.vrhunsko😀

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha je glede skuterjev verjetno v vrhu.Tudi x-max.Verjetno ti bo dobro služil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, corleone48 pravi:

Yamaha je glede skuterjev verjetno v vrhu.Tudi x-max.Verjetno ti bo dobro služil.

še eno vprašanje

kaj pomeni za omenjenega skuterja prevoženih cca 40000 km? je to malo za skuterja ali veliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno,kako je vdrževan in kdo ga je imel.Videl sem že skuterje z prevoženimi 85000km+,pa je izgledal kot s fabrike,in take,ki so imeli par tisoč kilometrov,pa so bili kot da bi jih imeli 100000km.Zato pazi,da te ne nategnejo.Glede Yamahe pa verjemi,da dela tudi 100000+.Škoda,ker grem jutri na morje,ker če ne,bi ti z veseljem pomagal.Pazi na tresljaje,na zvok motorja,ki mora biti ok in tudi,nenazadnje ,kako skuter izgleda navzven.Srečno.Yamaha t-Max dela kilometre.Bodi brez skrbi😀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, corleone48 pravi:

Odvisno,kako je vdrževan in kdo ga je imel.Videl sem že skuterje z prevoženimi 85000km+,pa je izgledal kot s fabrike,in take,ki so imeli par tisoč kilometrov,pa so bili kot da bi jih imeli 100000km.Zato pazi,da te ne nategnejo.Glede Yamahe pa verjemi,da dela tudi 100000+.Škoda,ker grem jutri na morje,ker če ne,bi ti z veseljem pomagal.Pazi na tresljaje,na zvok motorja,ki mora biti ok in tudi,nenazadnje ,kako skuter izgleda navzven.Srečno.Yamaha t-Max dela kilometre.Bodi brez skrbi😀

najlepša hvala😍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tmax 500 mi je pri 58k km prvič malo ponagajal. Merilnik hitrosti ne kaže več, predvidevam pa, da gre le za okvaro senzorja na kolesu. Kupljen je bil z 50 kkm,... uvožen iz Italije. Vprašanje, če so res realni kilometri.

Mi je pa pooblaščeni serviser rekel, da so 500 boljši od naslednika -  530, če se ne motim.

@Mavti bi ti verjetno lahko več povedal o vzdržljivosti. Se mi zdi, da on pa malo več prevozi...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2024 ob 12:37, corleone48 pravi:

Odvisno,kako je vdrževan in kdo ga je imel.Videl sem že skuterje z prevoženimi 85000km+,pa je izgledal kot s fabrike,in take,ki so imeli par tisoč kilometrov,pa so bili kot da bi jih imeli 100000km.Zato pazi,da te ne nategnejo.Glede Yamahe pa verjemi,da dela tudi 100000+.Škoda,ker grem jutri na morje,ker če ne,bi ti z veseljem pomagal.Pazi na tresljaje,na zvok motorja,ki mora biti ok in tudi,nenazadnje ,kako skuter izgleda navzven.Srečno.Yamaha t-Max dela kilometre.Bodi brez skrbi😀

 

yamaha.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno in dosti kilometrov ti želim....lp iztok

naj ti služi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!