Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Hallo. Ogrevam se za nakup starega Burgmana, letnik 00,01 (zaradi financ) pa me zanimajo težave tega modela, na kaj naj bom pozoren in na sploh izkušnje lastnikov! Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Ravno kar sem se registriral, saj do sedaj sem samo bral in bral na forumu a moje reštve ni. Naj opišem malo situacijo.

Sem doma iz obale in kupujem maxi-ja. Imam cca 40 let in prej nisem imel nikoli kakega teškega motorja v maldih letih sem imel Tomos elektronik in sedaj na stara letan pa 50 cm kar seveda mi na mojih kilogramih ( 100 in več odvisno ) ni odgovarjalo saj nikamor ne gre in ne vleče pa še kolegi so me zezali da se izpod mene ne vidi motorja . No toliko o meni . Sedaj pa kaj hočem.

Iščem maxi- ja orientiran sem na velika kolesa ( ni nujno če mi kdo razloži zakaj )

Rabim ga za - v službo , skok v mesto, pa malo naokoli po naših gričih na pršut in refošk

Komoditeta sopotnika me ne zanima ker žena se z menoj noče peljat ( ko bom kupil jo bom poizkusil peljat a se bojim da ne bo pristala )

Stroški vzdrževanja naj bi bili nizki.

Naj navedem kateri odpadejo T-max, Burgam 650, Gillera nexus 500 ( cena mi ne odgovarja)

Moja peferenca Aprilia scarabeo 500, Piaggio Beverly 500 , Kymco xciting 500,

Če pa slučajno ga bom kupil rabljenega s sledečimi pogoji letnik od 2006 naprej , prvi lastnik , in malo km do max. 6000 km na kaj moram biti PAZLJIV da me ne nat...

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ravno kar sem se registriral, saj do sedaj sem samo bral in bral na forumu a moje reštve ni. Naj opišem malo situacijo.

Sem doma iz obale in kupujem maxi-ja. Imam cca 40 let in prej nisem imel nikoli kakega teškega motorja v maldih letih sem imel Tomos elektronik in sedaj na stara letan pa 50 cm kar seveda mi na mojih kilogramih ( 100 in več odvisno ) ni odgovarjalo saj nikamor ne gre in ne vleče pa še kolegi so me zezali da se izpod mene ne vidi motorja . No toliko o meni . Sedaj pa kaj hočem.

Iščem maxi- ja orientiran sem na velika kolesa ( ni nujno če mi kdo razloži zakaj )

Rabim ga za - v službo , skok v mesto, pa malo naokoli po naših gričih na pršut in refošk

Komoditeta sopotnika me ne zanima ker žena se z menoj noče peljat ( ko bom kupil jo bom poizkusil peljat a se bojim da ne bo pristala )

Stroški vzdrževanja naj bi bili nizki.

Naj navedem kateri odpadejo T-max, Burgam 650, Gillera nexus 500 ( cena mi ne odgovarja)

Moja peferenca Aprilia scarabeo 500, Piaggio Beverly 500 , Kymco xciting 500,

Če pa slučajno ga bom kupil rabljenega s sledečimi pogoji letnik od 2006 naprej , prvi lastnik , in malo km do max. 6000 km na kaj moram biti PAZLJIV da me ne nat...

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen :rolleyes:

Pozdravljeni! Koliko se ubadam z maxsiji in sem tudi peljal vse modele vam priporočam za tisto ker ste navedli da bi ga uporabljali (še izven mesta) SCARABEO 500 in BEVERLY 500 zato ker sta višja od ostalih in poznam vaš teren na obali, ker sem velikokrat tam. Pazljivost pri nakupu pa naj bo samo pri dokumentaciji da je vse urejeno in številkah na motorju, kar se pa tiče motorja pa da ga je imela oseba ki je skrbela zanj in redno servisiral. Glede uvoženega motorja je pa tako. Jaz sem iskal 5 mesecev zase res uredo motor in ni bilo pogojev da me kdo naserje ker poznam podrobnosti maxsijev zato ker imam z njimi tudi mehanična dela in servise. Iskal sem po Sloveniji in pogledal 6 Burgmanov in nisem imel sreče, pol pa imam kolega ko iz I uvaža motorje R- MOTO in ga malo povprašam in mi pošteno pove use. Nato sem se začel zanimati in na MOTO IT najdem motor zase, kontaktiram se zmenim, ga grem pogledat in mi ga ta kolega spotoma pripelje. Motor je res bil odličen in ko sem doma naredil vse kontrole in srevis sem videl da sem kupil skoraj nov motor pa čeprav je 2004l. Tudi on ima nekaj odličnih motorje samo tedaj ko sem iskal takšnega ni bilo. Skratka motor če je že od zunaj lep in vzdrževan in ko vidiš kakšen je lastnik mislim da ti pove vse. Kolikor sem zasledil na avtonetu se pri vas na obali prodaja eden črni BEVERLY 500 -KP in koliko je iz fotografije vidno res lep. KM so pa tako. Če je bil lepo vožen je do 10 000km komaj najbolj utečen, ti motorji pa pri rednih servisah in pri normalni uporabi zdržijo ducat km. Za kateregakoli od teh dveh modelov se boste odločili vam ne bo žal za tisto kar ga boste uporabljali, želim pa vam dober nakup in se morda kdaj letos srečava na obali ali na kakšnji skupni vožnji preko foruma MAXSI-01. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrskaj malo tule: Moj maxiscooter, je dosti napisanega. Drugače pa se obrni na uporabnika @Brane-ta. Je z obale in vozi scarabeo 500.

Ti bo povedal kaj več o tem modelu. Drugače pa poglej med "vozniki" maxijev kdo katerega vozi in jih povprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem:

Piaggio Beverly

Yamaha X-MAX

Yamaha X-CITY

Yamaha Majestry

Yamaha TMAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ravno kar sem se registriral, saj do sedaj sem samo bral in bral na forumu a moje reštve ni. Naj opišem malo situacijo.

Sem doma iz obale in kupujem maxi-ja. Imam cca 40 let in prej nisem imel nikoli kakega teškega motorja v maldih letih sem imel Tomos elektronik in sedaj na stara letan pa 50 cm kar seveda mi na mojih kilogramih ( 100 in več odvisno ) ni odgovarjalo saj nikamor ne gre in ne vleče pa še kolegi so me zezali da se izpod mene ne vidi motorja . No toliko o meni . Sedaj pa kaj hočem.

Iščem maxi- ja orientiran sem na velika kolesa ( ni nujno če mi kdo razloži zakaj )

Rabim ga za - v službo , skok v mesto, pa malo naokoli po naših gričih na pršut in refošk

Komoditeta sopotnika me ne zanima ker žena se z menoj noče peljat ( ko bom kupil jo bom poizkusil peljat a se bojim da ne bo pristala )

Stroški vzdrževanja naj bi bili nizki.

Naj navedem kateri odpadejo T-max, Burgam 650, Gillera nexus 500 ( cena mi ne odgovarja)

Moja peferenca Aprilia scarabeo 500, Piaggio Beverly 500 , Kymco xciting 500,

Če pa slučajno ga bom kupil rabljenega s sledečimi pogoji letnik od 2006 naprej , prvi lastnik , in malo km do max. 6000 km na kaj moram biti PAZLJIV da me ne nat...

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen :rolleyes:

Ali res potrebuješ 500 ccm ali več?

Res da so bolj robustni ampak za udobno vožnjo po mojem mnenju ne potrebuješ mrcine!!!

Zadnjič je bilo govora o Malagutiju Spider MAX 500 in sem si ogledal pa je res mrcina. Je pa res da ima malaguti tudi manjše zverinice ki ti prav tako lepo služijo!

V Mozirju je podjetnica, ki zrihta vse kar ima v ponudbi Malaguti ali Peugeot!!!! Cene ima baje ugodneje kot uvozniki ki po mojem nekako nimajo prevelikega interesa. Je pa dejstvo da so maxiji v vzponu in mislim da se ta trend definitivno ne bo obrnil!!!

Je pa verjetno boljše dat 500 al pa 1000 več in imet novo mašino!!!!!!!

Preveri na asu Mozirje pa mogoče kaj najdeš zase!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr ima Xcitinga 500 in lahko rečem da je motor odličen tako za uživancijo kakor tudi za športno vožnjo. Udobje in lega na cesti na nivoju, moči je vedno rezerve.

Glede vzdrževanja pa ni nobenih težav (sedaj ga imamo 4 leta in 11000km), samo redni servisi.

Pa cena je tudi zelo ugodna glede na ostale.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi hvala za odgovore a še vedno kolebam :unsure: . V primeru da se vozite oziroma boste vozili po obali ( Koper ) me prosim kontaktirajte da bomo kako rezino narezali, kako mnenje povedali na štiri oči in vse skupaj zalili, da grlo po taki debati ne bo suho.

Fantje resno mislim.. :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr ima Xcitinga 500 in lahko rečem da je motor odličen tako za uživancijo kakor tudi za športno vožnjo. Udobje in lega na cesti na nivoju, moči je vedno rezerve.

Glede vzdrževanja pa ni nobenih težav (sedaj ga imamo 4 leta in 11000km), samo redni servisi.

Pa cena je tudi zelo ugodna glede na ostale.

lp

Kateri model ima : z direktnim vbrizgom in ABS ali starejšo izvedbo? Ali je imel prej kak drugi scooter da lahko primerjaš razliko : pospeški, okretnost po mestu, učinkovitost zavor ...

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrskaj malo tule: Moj maxiscooter, je dosti napisanega. Drugače pa se obrni na uporabnika @Brane-ta. Je z obale in vozi scarabeo 500.

Ti bo povedal kaj več o tem modelu. Drugače pa poglej med "vozniki" maxijev kdo katerega vozi in jih povprašaj.

Hval za odgovor, a na tistem postu sem bil in dobro pregledal a na moj odgovor ni pravega odogovora. Večino se govori o Burgamnu T-max kar mene ne zanima.

Imel sem v mislih podobno zadevo:

Beverly 500 : prednosti - velika kolesa , dober agregat, dobra okretnost v mestu itd

slabosti - malo prstora pod sesežem , slaba vetrovna zaščita itd

Scarabeo 500: prednosti - velika kolesa, dober agregat, ....

slabosti-

Kymco xciting 500

odgovore oziroma nasvete dobim lahko od nekoga ki je te zadeve imel ali vozil da lahko primerja in od nekoga ki se v te zadeve razume, kot sem omenil sem jaz popolni laik.

Hvala za namig da pišem Branetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hval za odgovor, a na tistem postu sem bil in dobro pregledal a na moj odgovor ni pravega odogovora. Večino se govori o Burgamnu T-max kar mene ne zanima.

Imel sem v mislih podobno zadevo:

Beverly 500 : prednosti - velika kolesa , dober agregat, dobra okretnost v mestu itd

slabosti - malo prstora pod sesežem , slaba vetrovna zaščita itd

Scarabeo 500: prednosti - velika kolesa, dober agregat, ....

slabosti-

Kymco xciting 500

odgovore oziroma nasvete dobim lahko od nekoga ki je te zadeve imel ali vozil da lahko primerja in od nekoga ki se v te zadeve razume, kot sem omenil sem jaz popolni laik.

Hvala za namig da pišem Branetu.

Pozdravljeni! Če ste se odločili za XCITING 500 vam predlagam od letnika 07 daljeje,ker je veliko izboljšan od predhodnika in so v večjem delu že odpravljene seriske napake. Vedeti pa morete da motor si morete kupiti po lastni želji in okusu, mi ostali pa vam lahko pomagamo pri svetovanju in izkušnjah. Še enkrat velijko uspeha pri nakupu, če ga boste imeli 9.5 se pa morda srečava kje na obali, ker se odpravljam ravno tja in tam podrobnosti podebatirama. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ravno kar sem se registriral, saj do sedaj sem samo bral in bral na forumu a moje reštve ni. Naj opišem malo situacijo.

Sem doma iz obale in kupujem maxi-ja. Imam cca 40 let in prej nisem imel nikoli kakega teškega motorja v maldih letih sem imel Tomos elektronik in sedaj na stara letan pa 50 cm kar seveda mi na mojih kilogramih ( 100 in več odvisno ) ni odgovarjalo saj nikamor ne gre in ne vleče pa še kolegi so me zezali da se izpod mene ne vidi motorja . No toliko o meni . Sedaj pa kaj hočem.

Iščem maxi- ja orientiran sem na velika kolesa ( ni nujno če mi kdo razloži zakaj )

Rabim ga za - v službo , skok v mesto, pa malo naokoli po naših gričih na pršut in refošk

Komoditeta sopotnika me ne zanima ker žena se z menoj noče peljat ( ko bom kupil jo bom poizkusil peljat a se bojim da ne bo pristala )

Stroški vzdrževanja naj bi bili nizki.

Naj navedem kateri odpadejo T-max, Burgam 650, Gillera nexus 500 ( cena mi ne odgovarja)

Moja peferenca Aprilia scarabeo 500, Piaggio Beverly 500 , Kymco xciting 500,

Če pa slučajno ga bom kupil rabljenega s sledečimi pogoji letnik od 2006 naprej , prvi lastnik , in malo km do max. 6000 km na kaj moram biti PAZLJIV da me ne nat...

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen :rolleyes:

jest bi kupil kaj manjšega za začetek - če je to tvoj prvi maxi.

So ceneji - in ne potrebuješ takoj 40KM - za se učit. Po mojem.

Več ko je ccm3 dražji so!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ravno kar sem se registriral, saj do sedaj sem samo bral in bral na forumu a moje reštve ni. Naj opišem malo situacijo.

Sem doma iz obale in kupujem maxi-ja. Imam cca 40 let in prej nisem imel nikoli kakega teškega motorja v maldih letih sem imel Tomos elektronik in sedaj na stara letan pa 50 cm kar seveda mi na mojih kilogramih ( 100 in več odvisno ) ni odgovarjalo saj nikamor ne gre in ne vleče pa še kolegi so me zezali da se izpod mene ne vidi motorja . No toliko o meni . Sedaj pa kaj hočem.

Iščem maxi- ja orientiran sem na velika kolesa ( ni nujno če mi kdo razloži zakaj )

Rabim ga za - v službo , skok v mesto, pa malo naokoli po naših gričih na pršut in refošk

Komoditeta sopotnika me ne zanima ker žena se z menoj noče peljat ( ko bom kupil jo bom poizkusil peljat a se bojim da ne bo pristala )

Stroški vzdrževanja naj bi bili nizki.

Naj navedem kateri odpadejo T-max, Burgam 650, Gillera nexus 500 ( cena mi ne odgovarja)

Moja peferenca Aprilia scarabeo 500, Piaggio Beverly 500 , Kymco xciting 500,

Če pa slučajno ga bom kupil rabljenega s sledečimi pogoji letnik od 2006 naprej , prvi lastnik , in malo km do max. 6000 km na kaj moram biti PAZLJIV da me ne nat...

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen :rolleyes:

Pa še ena stvar

Zakaj pa prav Yamaha - sej je fejst in fajn ampak saj obstajajo tudi drugi fajni skuterčki.

npr. Peugeot al pa Malaguti al pa .........

no kitajcev pa ?????????? mogoče 50ccm3 za mladino maxija bi pa jaz kupil kej evropejskega!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Piaggio X7 250? Za po mestu pa to kaj si napisal pa res ne rabi it več ko 127 km/h. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model ima : z direktnim vbrizgom in ABS ali starejšo izvedbo? Ali je imel prej kak drugi scooter da lahko primerjaš razliko : pospeški, okretnost po mestu, učinkovitost zavor ...

Hvala za odgovor

Ima starejši model (letnik 2005) ampak ni blo z njim do zdaj res nobenih problemov. Prej je mel cestni motor, tko da ne morem dat neko primerjavo.

Vozi ga tud brat, ki ga mal bolj tera, pa tud jz se vozm dostkrat kot potnik in lahko rečem so pospeški odlični kljub veliki teži (200kg) in zavore tudi. Na račun teže je malo slabša okretnost na mestu, je pa zato lega po ovinkih zelo dobra pa kot sm že napisal udobje tudi.

Končna hitrost je 160kmh do rdečega polja, čeprav vleče tud po tem (sam verjetno ni priporočljivo).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima starejši model (letnik 2005) ampak ni blo z njim do zdaj res nobenih problemov. Prej je mel cestni motor, tko da ne morem dat neko primerjavo.

Vozi ga tud brat, ki ga mal bolj tera, pa tud jz se vozm dostkrat kot potnik in lahko rečem so pospeški odlični kljub veliki teži (200kg) in zavore tudi. Na račun teže je malo slabša okretnost na mestu, je pa zato lega po ovinkih zelo dobra pa kot sm že napisal udobje tudi.

Končna hitrost je 160kmh do rdečega polja, čeprav vleče tud po tem (sam verjetno ni priporočljivo).

lp

Prosil bi te, če lahko povprašaš vašega serviserja kakšna je točna razlika med 500 in 500i - torej med starejšim in novejšim modelom ( motor in estetika ). Imam na vidiku letnik 2006 stari model full dobra cena in letnik 2007 nov model z občutno višjo ceno. Prosim, če ga lahko še vprašaš če lahko razlika med novim in starim modelom tudi do 1200€ :unsure: za isti letnik ali recimo 6 mescev razlike september 2006 in marec 2007

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena stvar

Zakaj pa prav Yamaha - sej je fejst in fajn ampak saj obstajajo tudi drugi fajni skuterčki.

npr. Peugeot al pa Malaguti al pa .........

no kitajcev pa ?????????? mogoče 50ccm3 za mladino maxija bi pa jaz kupil kej evropejskega!!!!

Saj nisem omenil Yamaho .Kot omenjeno sem neodločen med Piaggio Beverly in Kymco xciting 500.

Kupujem oa kaj večjega ker 50ccm3 sem imel in pri moji teži in velikosti je vse skupaj izgledalo smešno pa še po naših gričih ni vleklo.

V mladih letih pa sm se le švercal z kakim močnejšim motorjem tako da nisem ravno zelen a praksa vseeno manjka zato vseeno malo na poligon in lepe poti za prakso ( segrevanje )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Piaggio X7 250? Za po mestu pa to kaj si napisal pa res ne rabi it več ko 127 km/h. :trance_33_sleep:

Želim si 500 , ker mi ni všeč da motor v klance dela na full temveč da pod nizkimi vseeno lepo vleče-tu pa igrajo kubiki. :whistle:

Pri drugih Piaggio scooterih mi niso všeč zelo majhna kolesa in na splošno design. :closedeyes:

Kolebam še le med dvema : Piaggio Beverly 500 in Kymco Xciting 500. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je izbirati med tema dvema, Beverly in Xciting, potem bi jaz izbral slednjega. Zakaj? Mi je lepši, ima, predvidevam, več prostora pod sedežem in ... mi je lepši :)

Kar se pa Piaggio maxijev tiče in oblikovanja. Kaj pa manjka Apriliji Atlantic Sprint in Gileri Nexus? Saj sta oba tudi Piaggio, no, ne piše ravno Piaggio gor, a pod plastikami so Piaggio motorji, elektronika,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexsus se mi zdi scooter za mlade oziroma mlade po načinu vožnje . Jaz sem za bolj umirjeno in praktično ( po mestu ). Pri imenu Beverly CRUISER že ime pove. Kot motor - mašina pa jim zelo zaupam saj sem kot že omenjeno precej sledil ta forum pa sledim še forumu v Italji, ki je zelo na mestu . Prilagam link za tiste , ki razumejo oziroma govorijo Italijansko: http://www.beverlyclub.net/smf/index.php. Motor Beverlya se montira še na mnogo druge scooterje.

Pri Kymcu pa mi ni jasna razlika kot že prej omenjeno med xciting 500 in xciting 500i. Kaj pomeni v izboljšavah tisti i ( Vbrizgavanje ) ampak a res pomeni toliko bolje in manj problemov da je toliko dražji? Tudi kar zadeva oblike po slikah ne opažam neke spremembe ( tu bi pomagal nekdo ki ga ima ) . :whistle:

Hvala za nasvet vsaka varjanta dobrodošla.

P.s. Mislim, da je že veliko da sem skrčil izbor na dva modela ( res precej različna a tako je ). Odkar sem poročen sem se nalezel ženine bolezni ko pride v trgovino : " a ti je všeč ta majčka li so boljše te hlače " ja hallo!!! :naughty: :headbang::headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexsus se mi zdi scooter za mlade oziroma mlade po načinu vožnje . Jaz sem za bolj umirjeno in praktično ( po mestu ). Pri imenu Beverly CRUISER že ime pove. Kot motor - mašina pa jim zelo zaupam saj sem kot že omenjeno precej sledil ta forum pa sledim še forumu v Italji, ki je zelo na mestu . Prilagam link za tiste , ki razumejo oziroma govorijo Italijansko: http://www.beverlyclub.net/smf/index.php. Motor Beverlya se montira še na mnogo druge scooterje.

Pri Kymcu pa mi ni jasna razlika kot že prej omenjeno med xciting 500 in xciting 500i. Kaj pomeni v izboljšavah tisti i ( Vbrizgavanje ) ampak a res pomeni toliko bolje in manj problemov da je toliko dražji? Tudi kar zadeva oblike po slikah ne opažam neke spremembe ( tu bi pomagal nekdo ki ga ima ) . :whistle:

Hvala za nasvet vsaka varjanta dobrodošla.

P.s. Mislim, da je že veliko da sem skrčil izbor na dva modela ( res precej različna a tako je ). Odkar sem poročen sem se nalezel ženine bolezni ko pride v trgovino : " a ti je všeč ta majčka ali so boljše te hlače " ja hallo!!! :naughty: :headbang::headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa Piaggio maxijev tiče in oblikovanja. Kaj pa manjka Apriliji Atlantic Sprint in Gileri Nexus? Saj sta oba tudi Piaggio, no, ne piše ravno Piaggio gor, a pod plastikami so Piaggio motorji, elektronika,...

Atlantic Sprint je zame eden najlepših skuterjev, mogoče celo najlepši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!