Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Kolega me je prepričeval, naj vzamem intel core 2 duo namesto amd dual core x2.

Pa tu mi je dal neka testiranja, če keri ve kaj to pomeni?

test1

test2

Po moje bom kar amd-ja vzel...

c2d je nekoliko hitrejši, ampak itak ne boš opazil, razen pri kaki benchmarkih, boljši za ekstremno navijanje, je pa dražji in hitre plate so dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Windowsih se mi je začelo dogajat, da mi kar naenkrat ne delajo več nemški znaki (umlauti).

Normalno do njih pridem tako, da s kombinacijami tipk 'ALTGR+¨' in znakom, nad katerim želim 'umlaut', pride ven pravi znak (npr. 'Ä'). Zadnje čase pa se mi zgodi, da to kar neha delat in pri pritisku na 'ALTGR+¨' dobim samo dva znaka '¨¨' - če potem pritisnem še kak znak (npr. 'a', se le ta izpiše dodatno, a brez pikic). Isto velja tudi za vse ostale 'akcente' (â,é, ő , ...).

Še najbolj čudno je to, da v nekaterih programih to na začetku dela, čez čas pa neha (npr. Firefox). Po ponovnem zagonu (samo) tega programa spet dela... Isto pri OpenOffce 2.3 ...

WTF? Je kdo že imel to težavo?

D.

PS: Kar precej mailov pišem v nemščini in so mi razni 'oe' in 'ue' grdi - raje uporabljam umalute - če le gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam težavo pri zagonu računalnika. ko ga prižgem se mi zelo dolgo zaganja, recimo okrog 5 minut traja, da pride iz začetne strani v windows. v bistvu zmrzne začetna stran.

potem dela vse normalno. pregledala sem disk pa je vse ok.

kaj bi to bilo?

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta zamrznitev se zna zgoditi zaradi interneta, kadar imamo ADSL direktno priklopljen v računalnik in ne preko routerja. Takrat ko se pojavi desktop, računalnik išče v mreži še kakšen drug računalnik in ta zamrznitev traja nekaj časa.

Če se ti je zadeva pojavila sedaj nenadoma je povsem možno da je kriv kakšen program, ki si ga inštaliral, če se spomneš kakšnega programa ki si ga inštaliral odkar se ti sedaj pojavljao porblemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam težavo pri zagonu računalnika. ko ga prižgem se mi zelo dolgo zaganja, recimo okrog 5 minut traja, da pride iz začetne strani v windows. v bistvu zmrzne začetna stran.

potem dela vse normalno. pregledala sem disk pa je vse ok.

kaj bi to bilo?

dr.looney :devil:

Tako kot ti je Vikking napisal, če imaš računalnik povezan neposredno na ADSL modem izklopi samodejno dodeljevanje IP-ja in ga vpiši ročno. Pri SIOL-u ima ADSL modem IP naslov 192.168.2.1 (prevzeti prehod), računalniku pa nastaviš IP na 192.168.2.X (kje je 1<X<255, napr. 192.168.2.2). Maska omrežja 255.255.255.0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot ti je Vikking napisal, če imaš računalnik povezan neposredno na ADSL modem izklopi samodejno dodeljevanje IP-ja in ga vpiši ročno. Pri SIOL-u ima ADSL modem IP naslov 192.168.2.1 (prevzeti prehod), računalniku pa nastaviš IP na 192.168.2.X (kje je 1<X<255, napr. 192.168.2.2). Maska omrežja 255.255.255.0

kje točno se to naredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje točno se to naredi?

Control Panel -> Network Connection -> Local Area Connection -> Internet Protocol (TCP/IP) (Properties)

IP Address: 192.168.2.2

Network mask: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.2.1

DNS

193.189.160.11

193.189.160.12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej kot greš vse to spreminjat preveri IP naslov modema/routerja. To nardiš tako, da odpreš dos-ovo okno (start -> Programs -> Accesories -> Command prompt) in vpišeš: "IPCONFIG /all" ter pogledaš kakšen IP ima Default Gateway. Če je 192.168.2.1 potem je postopek takšen kot sem ga opisal, drugače prirediš vse prej opisano IP-ju tvojega modema/routerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(start -> Programs -> Accesories -> Command prompt) in vpišeš: "IPCONFIG /all"

Tu sem jaz tudi delal izmeritve hitrosti interneta, nekaj podobnega se mi zdi

samo je že dolgo od tega :unsure:

Imaš mogoče tudi vse ostale ukaze, kje pri roki?

Ali ima kdo vse te ukaze?

Ker tu se da dosti zadevščin preverit!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

carsko, hvala lepa :worship:

malo drugače mi izpiše:

gledam IP privzetega prehoda? torej 192.168.1.1. ? ali gledam ip?

Jeb**** slovenščine :-) Ja prevzeti prehod.

Torej nastavi svoj IP na 192.168.1.2, Default Gateway (privzeti prehod) pa na 192.168.1.1 vse ostalo kot sem napisal, če si pri siol-u. Drugače so DNS-i drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeb**** slovenščine :-) Ja prevzeti prehod.

Torej nastavi svoj IP na 192.168.1.2, Default Gateway (privzeti prehod) pa na 192.168.1.1 vse ostalo kot sem napisal, če si pri siol-u. Drugače so DNS-i drugi.

Super! Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvete ampak to pri meni ne pride v poštev. imam kabelski internet. torej imam tudi stalen ip naslov.

kaj bi še lahko bilo?

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvete ampak to pri meni ne pride v poštev. imam kabelski internet. torej imam tudi stalen ip naslov.

kaj bi še lahko bilo?

dr.looney :devil:

Imaš stalni IP vpisan v nastavitvah ali ti ga dodeli vsakič, ko prižgeš računalnik. Da ne brcamo u temo lahko mrežno kartico izklopiš in preobuješ računalnik. Če se zažene brez pauze je problem v nastavitvah mrežne kartice, drugače je nekaj drugega. Kako imaš priključen kabelski modem (USB ali mrežna kartica) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse probala . nič bolje.

stalni ip imam napisan v nastvitvah. modem gre preko mrežne.

nimam pojma, kaj bi še lahko bilo.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računalnik čist kot solza, en antivirusni program, požarni zid in adware......

ne preostane mi drugega kot da kišto odprem pa pogledam v jetra :rolleyes: (to bom jutri ko pridem iz službe)

naredila obnovitev sistema, pregledala disk, defragmirala....

al pa bom še enkrat windowse čez vrgla pa bo mir

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!