Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Kašen maš kej signal?

Pa keri router uporabljata?

Pa kakšno zaščito?

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kašen maš kej signal?

Pa keri router uporabljata?

Pa kakšno zaščito?

Moč signala sta dve črtici od petih, zaščita je WEP, WPA in WPA2 (se ne spoznam toliko na te stvari zato sem na netu najdu podatke,upam da so tapravi), za ruter ti pa ne znam povedat kater model je, vem pa da je firma Linksys. Bom se pozanimal

in povedal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moč signala sta dve črtici od petih, zaščita je WEP, WPA in WPA2 (se ne spoznam toliko na te stvari zato sem na netu najdu podatke,upam da so tapravi), za ruter ti pa ne znam povedat kater model je, vem pa da je firma Linksys. Bom se pozanimal

in povedal ;)

Povej sosedu, naj da zahtevek za statični IP......potem bi se morale težave nehati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja te tipe zaščite maš, bol me je zanimal katere uporabljaš, namreč...

Včasih WPA zaščita malo serje in prekinja povezava, odvisno od usb ključa.

Nastavi zaščito na routerju tako da bo geslo nevidno drugim (ssid), in pa da sprejme samo vnaprej vpisane MAC naslove(se pravi ssid odkljukaš show ali obkljukaš hidden in pa IP/MAC filtering v nastavitvah routerja).

MAC naslov dobiš tako da zaženeš konzolo (start/run/cmd) in notri utipkaš "ipconfig /all", poiščeš tistega kjer zraven piše v smilu Wireless adapter in skopiraš tisto kodo ki izgleda nekako tako: 00-1D-7D-71-2D-9C tam v routerju kamor paše, od tebe in soseda, tako boš dovolj varen, pred običajnimi uporabniki in ne rabiš imeti wep ali wpa zaščite, ki včasih povzroča probleme.

Lahko je tudi problem v usb wifi ključu, nekateri radi prekinjajo povezavo, ponavadi samo nekaj dni potem se pa "ulavfajo" ne vem zakaj :).

Če pa vse to ne pomaga bo potrebno ojačat signal na routerju ali wifi kartici, če ima zunanjo antenco je to zelo preprosto, pač olupiš tisto plastično izolacijo in je že močnejše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja te tipe zaščite maš, bol me je zanimal katere uporabljaš, namreč...

Včasih WPA zaščita malo serje in prekinja povezava, odvisno od usb ključa.

Nastavi zaščito na routerju tako da bo geslo nevidno drugim (ssid), in pa da sprejme samo vnaprej vpisane MAC naslove(se pravi ssid odkljukaš show ali obkljukaš hidden in pa IP/MAC filtering v nastavitvah routerja).

MAC naslov dobiš tako da zaženeš konzolo (start/run/cmd) in notri utipkaš "ipconfig /all", poiščeš tistega kjer zraven piše v smilu Wireless adapter in skopiraš tisto kodo ki izgleda nekako tako: 00-1D-7D-71-2D-9C tam v routerju kamor paše, od tebe in soseda, tako boš dovolj varen, pred običajnimi uporabniki in ne rabiš imeti wep ali wpa zaščite, ki včasih povzroča probleme.

Lahko je tudi problem v usb wifi ključu, nekateri radi prekinjajo povezavo, ponavadi samo nekaj dni potem se pa "ulavfajo" ne vem zakaj :) .

Če pa vse to ne pomaga bo potrebno ojačat signal na routerju ali wifi kartici, če ima zunanjo antenco je to zelo preprosto, pač olupiš tisto plastično izolacijo in je že močnejše :)

Bom probal in sporočim. Hvala!!! :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek da se ne matraš, samo probaj izklopit vse zaščite, pa da videš če bo kaj drugače, da ne boš delal zastonj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve mogoče kdo kaj bi to bilo in kako bi to odpravil. Ko odprem kakšno stran na internetu se stran naloži vendar je stran bela. V oni vrstici čisto na vrhu pa piše slika GIF 1x1. To se mi je zdaj mogoče zgodilo na 2 straneh samo ampak je vseeno moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk bi temo o telefonih in brezplačni tehn. pomoči naredil, ampak bom kr tle napisal

zanima me kateri program (če sploh obstaja) morm dat na telefon da lahko gledam prek telefona (internet) youtube posnetke?

pa zanima me če kdo pozna tisti program ki ti za vsako sekundo pove točno lokacijo katerega koli Lpp avtobusa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk bi temo o telefonih in brezplačni tehn. pomoči naredil, ampak bom kr tle napisal

zanima me kateri program (če sploh obstaja) morm dat na telefon da lahko gledam prek telefona (internet) youtube posnetke?

jaz sem imel na n95 neki mobilni youtube program in je delal bp, po nadgradnji firmwarea pa je zadeva sla papa ... in zdej ne najdem vec tega programa ... no sej tud nisem pretirano iskal :rolleyes: ... drgac se pa preko browserja povezi na m.youtube.com in bos lahko gledal filmcke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to ... pazi ker zna bit drago ce se bos povezoval preko interneta ... jaz sem imel na morju (cro) moznost wlana in sem tako gledal filmcke in bral posto, brskal po netu ... pol sm pa en vecer bil mal nalit in gledam filmcke na youtubu ( 10-20min), po pomoti pa sem namesto wlan povezave izbral internet ... ko sem doma odprl posto in zagledal poloznico me je kap ... samo interneta je bilo 100 in se nekaj evrov ... glavobol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam čist gori na strni ko ti piše nova objava, maš pod tem gumbek Možnosti pa si tam naštelaj na normalno

mislim da je to to :)

sicer nisem vedel točno ke ampak po času sem si prišel gr tk da :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč: Ko računalnik užgem se že takoj med zagonom pojavijo črtice na ekranu, winsi se sicer normalno zaženejo, ampak ves čas je slika motena s črticami, ki šibajo sem in tja. Kmalu po tem ko mi odpre namizje se pa pojavi blackscreen. Kaj je narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč: Ko računalnik užgem se že takoj med zagonom pojavijo črtice na ekranu, winsi se sicer normalno zaženejo, ampak ves čas je slika motena s črticami, ki šibajo sem in tja. Kmalu po tem ko mi odpre namizje se pa pojavi blackscreen. Kaj je narobe?

po vsej vrjetnosti ti je šla grafična kartica :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč: Ko računalnik užgem se že takoj med zagonom pojavijo črtice na ekranu, winsi se sicer normalno zaženejo, ampak ves čas je slika motena s črticami, ki šibajo sem in tja. Kmalu po tem ko mi odpre namizje se pa pojavi blackscreen. Kaj je narobe?

imam identično... oz. podobno... morš vedt da te črtice so lohk čist drgačne pr men, tko da lahko da zadeva ni ista...

jst resetiram komp pač dokler ne zgine... ponavad tam v tretje rata, včasih pa tud dela bp v prvo. Se pa ne sekeriam preveč ker vse dela bp, je pa nadležno...

Jst bi bolj reku da so kaki driverji, ki se ne skladajo. Recmo jst sm naložu tastare, pol pa neki updatu, pa ne vseh in od takrat se to dogaja... ne vem pa ne...

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še jest bi neki uprašal :trance_33_sleep:

Imam sledeči problem: :unsure:

Danes sem kupil zunanji trdi disk WD My Book 640GB in ga želim formatirati iz FAT32 v NTFS. Sledil sem korakom, ki sem jih zasledil na netu:

Odprite ukazno vrstico (Start >>> Run in vnesite cmd) in vanjo vpisite

Koda:

CONVERT F: /fs:ntfs

- F: je disk, ki ga zelite pretvoriti.

Korak kjer je potrebno napisati kodo (CONVERT F: /fs:ntfs) mi gre v redu, toda potem, ko na koncu pritisnem >Enter< mi izpiše sledeče: "Vnesisite trenutno oznako nosilca v pogonu F:"...in tu je problem, ker ne vem kaj naj bi bila ta oznaka. :hmm:

Za lažjo predstavo prilagam še en screenshot: B)

problmcek.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je to? :naughty:

ja...saj poskusi pa boš videl :D če še nisi

drugače pa prvo v dosu napiši f: in stisni enter ter nato tisti ukaz ki si ga zdej pisal....mislim da bi potem moglo it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V Gmailu ne morem dodat priloge. Ne slike,dokumenta,... NIČ!!! Kaj hudiča mu je?

Hvala za nasvete!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še jest bi neki uprašal :trance_33_sleep:

Imam sledeči problem: :unsure:

Danes sem kupil zunanji trdi disk WD My Book 640GB in ga želim formatirati iz FAT32 v NTFS. Sledil sem korakom, ki sem jih zasledil na netu:

Odprite ukazno vrstico (Start >>> Run in vnesite cmd) in vanjo vpisite

Koda:

CONVERT F: /fs:ntfs

- F: je disk, ki ga zelite pretvoriti.

Korak kjer je potrebno napisati kodo (CONVERT F: /fs:ntfs) mi gre v redu, toda potem, ko na koncu pritisnem >Enter< mi izpiše sledeče: "Vnesisite trenutno oznako nosilca v pogonu F:"...in tu je problem, ker ne vem kaj naj bi bila ta oznaka. :hmm:

Za lažjo predstavo prilagam še en screenshot: B)

problmcek.jpg

Moram priznat, da sem se najprej mal nasmejal...

Rešitev uganke je "My Book". Ah, dobri stari časi, ko se je to hendlalo "na roke"... :doze:

V Gmailu ne morem dodat priloge. Ne slike,dokumenta,... NIČ!!! Kaj hudiča mu je?

Hvala za nasvete!!!

Al nimaš podpore skript pa kukijev, al kakšen trođan, al prevelike priponke, al si v time-outu,... al pa te enostavno sovraži. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Piksna' date='4 Mar 2009 @ 11:29' post='15

Al nimaš podpore skript pa kukijev, al kakšen trođan, al prevelike priponke, al si v time-outu,... al pa te enostavno sovraži. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!