Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Pozdravljeni.

Imam en problem (ko bi bil samo en.... :trance_33_sleep: )

Uporabljam Outlook expres za pošto in sedaj bi rad prejeto pošto iz mape Prejeto prenesel na drug računalnik, kjer imam ravno tako Outlook expres (sedanji je zrel za formatiranje...)

Ko hočem izvoziti pošto mi ponudi samo opcijo izvoza v Microsoft Outlook , katerega pa ne uporabljam niti ga imam instaliranega.

Pozna kdo rešitev, kako zadevo prenesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo rešitev, kako zadevo prenesti?

Jep. Lahko narediš tako, da poiščeš v folderju Documents and Settings svoj profil in tam notri nekje se najde potem tudi skladišče s fajli - med njimi tudi za Prejeto ... tisto potem skopiraš (mislim, da je za vsako mapo po dva fajla) in 'podtakneš' v nov računalnik.

Lahko ti napišem točno pot, kje to je, če mi poveš, a imaš Windows XP ali Visto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. Lahko narediš tako, da poiščeš v folderju Documents and Settings svoj profil in tam notri nekje se najde potem tudi skladišče s fajli - med njimi tudi za Prejeto ... tisto potem skopiraš (mislim, da je za vsako mapo po dva fajla) in 'podtakneš' v nov računalnik.

Lahko ti napišem točno pot, kje to je, če mi poveš, a imaš Windows XP ali Visto.

Windows XP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, na tem linku v osnovi cela procedura.

Sicer pa: On the old machine, the easiest way to locate Outlook Express' email store is to ask Outlook Express. Fire it up, and then in Tools, Options, on the Maintenance tab there's a button labeled Store Folder. Click that and it will tell you the folder containing your email folder.

Če ne bo delalo, zvrcni jutri, pa bomo zrihtali.

Lahko noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo postopek!

Omogoči, da lahko gledaš skrite datoteke.

Vsa pošta je v tem direktoriju.

"c:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\Application Data\Identities\{FD7108C7-F95D-4A13-AC21-05F0A128D9CA}\Microsoft\Outlook Express"

Ta direktorij posnemi nekam drugam, ustvari račun za pošto na novem računalniku. Ko imaš račun kreiran enostavno povozi novokreiran direktorij Outlook Express s svojim starim (tam kjer imaš pošto). Pozor, če imaš dva direktorija z temi čudnimi ciframi. Vzemi tistega v katerem so datoteke Inbox, Sent items, Deleted items z najnovejšim datumom.... Najbolje je da prekopiraš vse od "c:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\Application Data\Identities\ dalje pa se potem špilaš.

Račun eksportaš tako:

Zaženeš Outlook Express greš pod Tools->Accounts->Export. Naredi ti datoteko tipa *.iaf. To datoteko potem samo po istem postopku importaš Tools->Accounts->Import (izbereš datoteko, *.iaf)

Adresar se nahaja v:

"c:\Documents and Settings\uporabnik\Application Data\Microsoft\Address Book\uporabnik.wab" in ga enostavno prekopiraš na isto lokacijo nazaj. Pomembno je, da ima isti ime kot uporabnik, ki je logiran v Windows. Če boš imel isto ni panike, drugače pa samo predno Outlook Express zaženeš preimenuješ to datoteko. Lahko pa adresar tudi najprej Exportaš in potem Importaš, verndar je prekopirat lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam en problem (ko bi bil samo en.... :trance_33_sleep: )

Uporabljam Outlook expres za pošto in sedaj bi rad prejeto pošto iz mape Prejeto prenesel na drug računalnik, kjer imam ravno tako Outlook expres (sedanji je zrel za formatiranje...)

Ko hočem izvoziti pošto mi ponudi samo opcijo izvoza v Microsoft Outlook , katerega pa ne uporabljam niti ga imam instaliranega.

Pozna kdo rešitev, kako zadevo prenesti?

drugače pa iz outlook express preneseš v outlook in tam izvoziš v pst datoteko. je bolj tečno ampak imaš vse maile in folderje v eni datoteki. sem že tisočkret klel ta microsoft da ima tako zajebane načine izvažanja in uvažanja mailov in naslovov :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanima me kako se najhitreje in najbolj enostavno formatira celotni trdi disk... računalnik bom prodajov pa bi rad čist vse zbrisu... nism tega nikol delov tko da prosim za pomoč

Hvala , lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za danes je to ena povprečna konfiguracija, še gta4 bo treba malo kompromise delat da bo gladko delalo.

Izkašljaj 800-jurja za en dober komp, ali pa si vzemi kakšen dan ali dva in preglej teste posameznih komponent kaj se najbolj splača.

Pa na slotech ali podobno malo poglej.

Jaz bi namesto novega kompa za igre rajši vzel xbox360 pa en dober lcd monitorček, pa maš še stari komp gor za web, filme in podobno.

Tudi meni bi tako bolj odgovarjalno (predvsem finančno), vendar si ne predstavljam igranja neke streljačine na "đojstiku"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa iz outlook express preneseš v outlook in tam izvoziš v pst datoteko. je bolj tečno ampak imaš vse maile in folderje v eni datoteki. sem že tisočkret klel ta microsoft da ima tako zajebane načine izvažanja in uvažanja mailov in naslovov :headbang:

Sam uporabljam microsoft outlook in mi je velik bolj pregleden.Tk,da ti svetujem,da ga kr uporabljaš pa ne bo problemov :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače je boljša rešitev priklop na TV preko kompozitnega vhoda (rumeni cinch na TV-ju)

sem priklopil preko kablov, zvok dela, slika pa je še vedno črno-bela in ne barvna. spremenil sem tudi na PAL B, ker je PAL opcij (z različno črko) skoraj toliko kot črk abecede :headbang:

kaka ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa v Raid 0 :) Razlika je očitna ;)

To je res - ko ti crkne en disk, se lahko posloviš od podatkov... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi še ni crknil nikoli disk.. :) Sicer pa pomembne podatke tistih apr 100mb kar jih imam js mam vedno vsaj na 3 kompih :)

Raid 0, to je to ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je razlika med RAID 0 in 1?

RAID 0 pomeni da če imamo 2 diska delujeta skupaj kot en disk (na vsak disk se shrani nekaj podatkov in ko hočeš brat npr. eno datoteko se iz vsakega od tega diska prebere en delež in s tem dvignemo hitrost delovanja računalnika) je pa problem če kateri izmed diskov crkne kr gredo vsi podatki v kurac

RAID 1 pa deluje kot kopirni stroj...torej podatke ki jih shranemo se dvakrat shranejo na disk1 in disk2 in če kateri izmed teh diskov crkne imamo še vedno vse podatke shranjene na drugem disku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi še ni crknil nikoli disk.. :)

A Loto tudi igraš? Disk je praktično edina zadeva, ki v mašini crkne brez zunanjih vplivov.

Sicer pa pomembne podatke tistih apr 100mb kar jih imam js mam vedno vsaj na 3 kompih :)

Raid 0, to je to ;)

Meni osebno je skrajno tečno postavljat mašino na novo, zato imam raje RAID1 in če disk crkne, ga pač zamenjam (in tačas mašina dela dalje).

RAID 0 pomeni da če imamo 2 diska delujeta skupaj kot en disk (na vsak disk se shrani nekaj podatkov in ko hočeš brat npr. eno datoteko se iz vsakega od tega diska prebere en delež in s tem dvignemo hitrost delovanja računalnika) je pa problem če kateri izmed diskov crkne kr gredo vsi podatki v kurac

RAID 1 pa deluje kot kopirni stroj...torej podatke ki jih shranemo se dvakrat shranejo na disk1 in disk2 in če kateri izmed teh diskov crkne imamo še vedno vse podatke shranjene na drugem disku

Tudi pri RAID1 se branje podatkov razdeli na oba diska in je enako hitro kot pri RAID0). Vsaj pri pametnih implementacijah RAID1... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem priklopil preko kablov, zvok dela, slika pa je še vedno črno-bela in ne barvna. spremenil sem tudi na PAL B, ker je PAL opcij (z različno črko) skoraj toliko kot črk abecede :headbang:

kaka ideja?

mislim, da je pri nas PAL G sistem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloo.. :D

Naj mi en pove kak je zaj z tem ker se mi neda kompeltne dokumentacije brat.. lahko js kot navadn lulek (fizična oseba) registriram domeno *.si? Ker bi vzel nekaj domen dokler so še proste hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloo.. :D

Naj mi en pove kak je zaj z tem ker se mi neda kompeltne dokumentacije brat.. lahko js kot navadn lulek (fizična oseba) registriram domeno *.si? Ker bi vzel nekaj domen dokler so še proste hehe

od sredine leta 2008 (nevem točno meseca) lahko domeno zakupiš tudi kot fizična oseba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoce obstaja ksn program ki downloada web page + vse linke ki so na, recimo, prvi strani + vse slike, swfje...skratka vse??

danke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoce obstaja ksn program ki downloada web page + vse linke ki so na, recimo, prvi strani + vse slike, swfje...skratka vse??

danke

Obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!