Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

no vglavnem zanima me ena stvar

http://www.youtube.com/watch?v=p_0FR5NgNmo

na 8:20 se jasno vidi kako je izbral deskop, kaj točno hoče printscreenat. kako se to naredi? edine znane opcije z printscreenom so mi alt+prtscrn alpa samo prtscrn... to bi res rabu včasih, da nekaj izbereš in screenaš, kako mičkeno slikco al kj takega. :) mogoče je to kak dodatn software?

hvala za pomoč vnaprej

zadeva se imenuje Microsoft Office OneNote (Microsoft Office Pack 2007), funkcija pa "Izrezovanje zaslona oz. hotkey "Windows + S"

zelo dolgo sem iskal tole stvarco nevedoč, da jo imam že dolgo na računalniku!

kako dela? preprosto izbereš funkcijo, z miško označiš polje katero želiš izrezati, in izrezek se shrani v odložišče :)

mogoče bo še komu koristila informacija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam "gadwin printscreen 4.3 "! Tu si tudi pixle nastavljaš,al označiš z miško ali pa kar cel ekran itd....

V glavnem uporaben program!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna kdo dober okensko programiranje v Visual studio 2008??? Rabil bi en program za seminarsko nalogo, po možnosti proti plačilu :rolleyes:

na mojem USBju se da najd kakšen...samo niso neki ful zakomplicirani...malo upredeli kaj rabiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No imam na računalnik priklopljen zvočni sistem 5.1 pa mi zej več ne dela center zvočnik niti woofer na visti, samo stranski. Na xpjih pa je normalno delal. Ka ve kdo kak bi bil lahk problem da se ga rešim in da dela vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaa, vse se da nastavt. Najdi tu vmes:

speaker fill

bass management

;) Pa če še slučajn nimaš niti na 5.1 nastavlen tud najd.. to boš pa že hehe

post-9211-1231878674_thumb.jpg

post-9211-1231878830_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pm :krneki: a tk vas matrajo :unsure: kolk seminarskih na leto morate naret?

Ja letos mamo prvo, pa bomo mogl še pri podatkovnih bazah, pa mogoč še pri apju enkrat.......mal prefukjen profesor.........drgač 1. pa 2. letnik nismo mel, smo mogl sam vaje oddajat, 3. in 4. pa vaje, ki jih seveda oceni + test, ki ga pišeš na list + test ki ga pišeš na računalnik......pol so pa še te seminarske tu.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No imam na računalnik priklopljen zvočni sistem 5.1 pa mi zej več ne dela center zvočnik niti woofer na visti, samo stranski. Na xpjih pa je normalno delal. Ka ve kdo kak bi bil lahk problem da se ga rešim in da dela vse?

Pejd u nadzorno ploščo/zvoki in avdio naprave, pol maš pa tam pod nastavitve zvočnika pa klikni dodatno...tam pa zbereš 5.1 zvočniki za prostorski zvok...men tud ni use delal pol sm pa sam to naštimov in je spet normalno delovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dela na visti, samo stranski. Na xpjih pa je normalno delal. Ka ve kdo kak bi bil lahk problem da se ga rešim in da dela vse?

Nazaj na Xp.Sam sem imel visto glih en dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcZ in benny0104: Mam tak naštiman tam, in tam ko dam da preveri mi dela. Ko pa hočm muzka pa igrce in filmi pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj na Xp.Sam sem imel visto glih en dan

Men je vista čist ok, dela vse brez problema in je hitra. Sej čakam da pride windovs 7 ven. Zaenkrat pa bo vista ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prišel do čudnega problema ki ga doslej nisem imel :headbang:

imam nov LCD toshiba in ko priklopim gor laptop (S-video kabl v 1 video in 2 audio in na scart v TV) imam sliko črno belo, zvoka ni pa še resolucijo morem naštinat na sekundarnem čudno in mi še primarni monitor potem nekaj serje.

kakšno resolucijo ima 37" LCD in ali je NTSC ali PAL, pa refresh rate???? prej sem priklapljal na navaden tv in nikoli ni bilo problema :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resolucija:

Za analogne signale NE nastavljaš resolucije - izberi (lahko) le input in še sistem, če imaš (DK, BF,.. in PAL). Ostalo je v dratih.

Problem je verjetno, ker ti LCD slabo bere nosilec za barvo. Slika tako ostane monochrome. Probaj s krajšim kablom za S-VHS ali pa je lahko problem že v kompatibilnost PC:TV (a manj verjetno) - prej v dušenju kabla ipd.

Za digital (ko uporabljaš VGA-out, še bolje DVI-out, še bolje pa HDMI-if you have it):

-če si kupu full HD, pol W-UXGA 1920X1080 (po domače HD), če pa tega ali ne dosežeš ali nisi kupil,

-WXGA 1366X768.

Ali prvo ali drugo MORA delat. In between - okol 98% da ne bo delovalo.

Refresh daj na auto ali pa kot imaš na laptopu (raje auto-ker ponavadi pri preklopu outputa tudi računalnik zniža R-rate, ker pri visoki res. grafika počepne..., sploh pri laptopih).

Pervy, lahko pa, da tudi kaj nisi prav vtaknil... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestavil bi si računalnik, pa bi potreboval pomoč. Računalnik bi bil namenjen bolj zahtevnim igram pa tudi kakšen fotošop in proengineer bi poganjal.

ASUS P5Q Deluxe

QUAD Q6600

4 GB Ram (predlagajte kateri ram)

HD4850 (predlagajte katera je dobra)

LC Power LC6550 550W

Disk 500GB

Je vredu, bi kaj zamenjal,...? Predlagajte prosim. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za danes je to ena povprečna konfiguracija, še gta4 bo treba malo kompromise delat da bo gladko delalo.

Izkašljaj 800-jurja za en dober komp, ali pa si vzemi kakšen dan ali dva in preglej teste posameznih komponent kaj se najbolj splača.

Pa na slotech ali podobno malo poglej.

Jaz bi namesto novega kompa za igre rajši vzel xbox360 pa en dober lcd monitorček, pa maš še stari komp gor za web, filme in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestavil bi si računalnik, pa bi potreboval pomoč. Računalnik bi bil namenjen bolj zahtevnim igram pa tudi kakšen fotošop in proengineer bi poganjal.

ASUS P5Q Deluxe

QUAD Q6600

4 GB Ram (predlagajte kateri ram)

HD4850 (predlagajte katera je dobra)

LC Power LC6550 550W

Disk 500GB

Je vredu, bi kaj zamenjal,...? Predlagajte prosim. Hvala

Jaz bi dal močnejši napajalnik in dva diska v RAID-1...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz bi namesto novega kompa za igre rajši vzel xbox360 pa en dober lcd monitorček, pa maš še stari komp gor za web, filme in podobno.

..no takole sem jaz storil in ni mi žal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne misleš navijat se ti bol splača dvojedernika z višjo frekvenco, kot pa tegale 4jedrnika, ker če aplikacija ne izkoristi dodatnih jeder(in zelo malo jih, špili po večini ne) se tam samo grejejo. Grafična je čist vredu. Napajalnik se ti res splača en hud kupet (čeprov bo tud ta dovolj), da nimaš nkol problemov s tem. Ram spet odvisno al boš naviju al ne, če ne boš ti je čist vseeno kerga, če boš pa pač enga doberga uzameš k nese višje frekvence od privzetih. Plošča je vredu, disk tudi.

Drugače pa tko kot so drugi rekli, če veliko igraš igre je konzola bolša izbira, odvisen kaj bi rad igral.

Glede črnobele slike, ponavadi tale pretvornik v scart heca, Kupi namenski kabel, pa bo in barva in zvok :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prišel do čudnega problema ki ga doslej nisem imel :headbang:

imam nov LCD toshiba in ko priklopim gor laptop (S-video kabl v 1 video in 2 audio in na scart v TV) imam sliko črno belo, zvoka ni pa še resolucijo morem naštinat na sekundarnem čudno in mi še primarni monitor potem nekaj serje.

kakšno resolucijo ima 37" LCD in ali je NTSC ali PAL, pa refresh rate???? prej sem priklapljal na navaden tv in nikoli ni bilo problema :krneki:

pri nas je PAL sistem....če si priklopil preko scart pretvornika na scart priklop na TV-ju s pomočjo kablov (S-video in cinch kabli) preveri, kako imaš nastavljene SCART vhode na TV-ju (ponavadi najdeš to v meniju TV-ja, kjer določiš kakšen je scart vhod)

drugače je boljša rešitev priklop na TV preko kompozitnega vhoda (rumeni cinch na TV-ju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!