Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Zaman iščem priročnik Windowsi za telebane,če ga je kdo pripravljen prodati se toplo priporočam.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti, da najprej posodobiš bios, če ga še nisi pa boš potem najbolje videl...

Da ne boš iskal, klikni Tukaj

Evo... bios updejtan oz. flashan, razlike ni. Celo dvakrat sem ga flashal, enkrt pod windowsi drugič pa iz biosa direkt (je aplokacija notr).Še več, uničil sem vsaj en usb ključ (dvakrat rabljen) med poskusom kopiranja, ki mi ga sedaj ne zazna prav noben računalnik več (še en fiksen in en notebook) Veselje, da je kaj.

Torej lahko naredim še kaj?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam USB velik 14gb gor pa ne gre datoteka ki je velika več kot 7gb. Kako je to mogoče?

Ko z desnemu kliku-lastnosti pogledam nezasedeni protor na disku piše da je nezasedeno še 14,9 gb..

Začeli so krožiti USB ključi in pomnilniške kartice, ki imajo napisano neko nazivno velikost (recimo 16 ali 32 GB), v resnici so pa ful manj - ampak trik je, da tudi ko jih damo not v vtičnico kažejo ,da so VELIKI ...

Nekdo pač zanalašč na manjše kartice daje firmware od večjih, samo da nategne kupce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začeli so krožiti USB ključi in pomnilniške kartice, ki imajo napisano neko nazivno velikost (recimo 16 ali 32 GB), v resnici so pa ful manj - ampak trik je, da tudi ko jih damo not v vtičnico kažejo ,da so VELIKI ...

Nekdo pač zanalašč na manjše kartice daje firmware od večjih, samo da nategne kupce!

In tak ključ si kupil v sloveniji v štarcuni in si dobil račun za njega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

problem je sledeči. :unsure:

Imam USB velik 14gb gor pa ne gre datoteka ki je velika več kot 7gb. Kako je to mogoče?

Ko z desnemu kliku-lastnosti pogledam nezasedeni protor na disku piše da je nezasedeno še 14,9 gb..

Kakšna ideja?

l.p.

Če ima usb ključ datotečni sistem FAT32 potem mislim, da je omejitev v velikosti ene datoteke na 4GB FAT32 Ena možnost je da datoteko razbiješ na več delov, ali pa da datotečni sistem spremeniš v NTFS, ampak nisem prepričan če se to da naredit pri usb ključkih (nisem še probal) pri trdih diskih se da to normalno spreminjat. Ampak pazit je treba, ker ti pri tem opravilu ključek/disk sformatira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tak ključ si kupil v sloveniji v štarcuni in si dobil račun za njega?

Informacija je iz druge roek - torej, prijatelj, kupil preko spleta ... Seveda zato, ker je bilo poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še kdo razmišlja o boostanju wi-fi signala v bajti...

http://www.ljdiaz.co...ifi/2008/08/24/

vzorec: http://www.freeanten...ate2/index.html

meni dela perfektno!

prej nisem mogel surfat po internetu z ipod touchem pri jedilni mizi, zdaj gre brez problema!

naredil sem ta "windsurfer", ga usmeril v smer kjer je miza, nastavil transmit power od routerja na 66mW (max 70!!).

kako nastaviš oddajanje signala iz 40mW na poljubno cifro mW?

1. v brskalnik(tam ko tipkaš spletno stran) vpišeš

192.168.1.1

ali 192.168.1.2

ali 192.168.0.1

ali 192.168.0.2

2. napišeš password routerja:

ponavadi je to:

up.ime. : admin

password: admin

3. greš na Advanced>wireless> Transmit Power

tako zgleda to pri meni:

dsc00207.jpg

kaki geek haha :D

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prej sem imel tako,da ko sem v iskalnik vpisal hotmail in izbral sign In ---sem imel na izbiro vse moje hotmaile.Zdaj ko pa sem formatiral pa kakorkoli dam naj se me zapomni...mi potem vedno ostane not le zadnji prijavljen.Ma kdo idejo kako to nazaj narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

delam PP prezentacijo za en projekt v španščini.

bi mi lahko kdo priporočil kakšen pameten program za rezanje filmov in editiranje? nekaj takšnega k se bo lepo ujemalo z power pointom. rad bi naredu izrezke iz enih filmov, jih dal v PP in predstavljal zravn

če se kdo spozna bi bil hvaležen da mi jih nekaj našteje.

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam PP prezentacijo za en projekt v španščini.

bi mi lahko kdo priporočil kakšen pameten program za rezanje filmov in editiranje? nekaj takšnega k se bo lepo ujemalo z power pointom. rad bi naredu izrezke iz enih filmov, jih dal v PP in predstavljal zravn

če se kdo spozna bi bil hvaležen da mi jih nekaj našteje.

HVALA!

Lahko probaš s temle: Easy Video Splitter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam dve vprašanji:

1. obstaja kakšen adapter med digitalnim izhodom grafične kartice in navadnim (običajnim do zdaj)? Ker imam monitor samsung LCD, ki nima takega vhoda.

2. isto grafično kartico sem dobil, ker naj nebi delala. Jaz sem jo priključil in dela normalno vse do vstopa v windows, kjer se na hitro prikaže plav ekran (0,5s) in

nato računalnik resetira. Driverji so še od stare kartice radeon 9250, nova pa je radeon HD3650 (obe so na AGP vodilu).

Torej naj grem ponovno nalagat windows xp oz. novejšega, ali pa je kartica po tem, kar se zgodi, zanič?

Hvala 100X!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. isto grafično kartico sem dobil, ker naj nebi delala. Jaz sem jo priključil in dela normalno vse do vstopa v windows, kjer se na hitro prikaže plav ekran (0,5s) in

nato računalnik resetira. Driverji so še od stare kartice radeon 9250, nova pa je radeon HD3650 (obe so na AGP vodilu).

S staro katico pa dela normalno?Driverje od nove kartice moraš dat tud gor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adapter seveda obstaja, pretvornik iz dvi na vga, majo v vsaki računalniški štacuni.

Z grafično je pa takole. Tele radeoni so mel mal probleme z nekaterimi matičnimi ploščami, se niso ujel. Jst sem jih ene par zamenjal (novih) pa mi ni noben delov :D. Zbriši driverje čisto in ne pusti da jih naloži sistem za grafiko. Pa boš videl če bo delala. Takoj pa ko boš naložil driverje se bo stvar resetirala.

Mogoče so že kej popravel pri novejših različicah, probaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še kdo razmišlja o boostanju wi-fi signala v bajti...

http://www.ljdiaz.co...ifi/2008/08/24/

vzorec: http://www.freeanten...ate2/index.html

meni dela perfektno!

prej nisem mogel surfat po internetu z ipod touchem pri jedilni mizi, zdaj gre brez problema!

naredil sem ta "windsurfer", ga usmeril v smer kjer je miza, nastavil transmit power od routerja na 66mW (max 70!!).

kako nastaviš oddajanje signala iz 40mW na poljubno cifro mW?

1. v brskalnik(tam ko tipkaš spletno stran) vpišeš

192.168.1.1

ali 192.168.1.2

ali 192.168.0.1

ali 192.168.0.2

2. napišeš password routerja:

ponavadi je to:

up.ime. : admin

password: admin

3. greš na Advanced>wireless> Transmit Power

tako zgleda to pri meni:

dsc00207.jpg

kaki geek haha :D

Zanimiva stvar :surrender:

Jaz bi samo mal popravil da bi vsaj nekak zgledalo :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dve vprašanji:

1. obstaja kakšen adapter med digitalnim izhodom grafične kartice in navadnim (običajnim do zdaj)? Ker imam monitor samsung LCD, ki nima takega vhoda.

2. isto grafično kartico sem dobil, ker naj nebi delala. Jaz sem jo priključil in dela normalno vse do vstopa v windows, kjer se na hitro prikaže plav ekran (0,5s) in

nato računalnik resetira. Driverji so še od stare kartice radeon 9250, nova pa je radeon HD3650 (obe so na AGP vodilu).

Torej naj grem ponovno nalagat windows xp oz. novejšega, ali pa je kartica po tem, kar se zgodi, zanič?

Hvala 100X!

Ko boš imel še priklopljeno staro kartico, izbriši vse drajverje. Nato priklopi novo in naloži nove drajverje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam problem... pred pol urce prižgem računalnik in kar naenkrat mi ne kaže črne barve, oziroma cel ekran je tak motn... ne vem v čem je problem, vse nastavitve sm predrkal tako na windowsih7 kot na ekranu... tud print screen sm naredu, si poslal na gmail, odpru na drugmu računalniku in vse kaže normalno... samo na tem računalniku ne... mogoče ve kdo kaj bi še pogledal??'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adapter seveda obstaja, pretvornik iz dvi na vga, majo v vsaki računalniški štacuni.

Z grafično je pa takole. Tele radeoni so mel mal probleme z nekaterimi matičnimi ploščami, se niso ujel. Jst sem jih ene par zamenjal (novih) pa mi ni noben delov :D. Zbriši driverje čisto in ne pusti da jih naloži sistem za grafiko. Pa boš videl če bo delala. Takoj pa ko boš naložil driverje se bo stvar resetirala.

Mogoče so že kej popravel pri novejših različicah, probaj :)

Sem uredil nastavitve v bios in je delalo.

Zdaj pa imam drug problem. Uničila se mi je matična plošča (poškodba pri fiksiranju hladilnika čipa) in sem že dobil drugo od kolega. Ta plošča je imela overclockan procesor, ki se je menda skuril. Ali se v takem primeru lahko uniči tudi matična? Jaz sem zamenjal procesor (athlon, je tudi na seznamu podprtih in je prej delal), vse prav priključil in se sploh ne odziva ko pritisnem gumb za vžig. Bi moral priklopiti tudi 3-pin priključek CPU FSB na matični? Čeprav takega kabla ni nikjer. Čemu je sploh namenjen ta priključek?

Še en problem je, da se je na zadnji strani plate pojavila raza čez lak (ko sem s kombinirkami držal za podnožje plate- shit happened ) in so lahko prekinjene povezave (6 bakrenih žičk). To bom preveril jutri, če teče tok skozenj, sicer zalotati.

Ampak glavno vprašanje je, zakaj se kljub prižgani diodi za power na matični sploh ne užge. Prejšnja se je prižgala, čeprav je bila že močno poškodovana- se je ni dalo niti lotati.

Ali naj vse skupaj vržem stran in kupim drugo, ali bi to vseeno moralo delovati?

THNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali naj vse skupaj vržem stran in kupim drugo, ali bi to vseeno moralo delovati?

Pravi škrip mojster si ti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko da si prekinil povezave če si oreng zarezal, to sigurno ni ugodno :D

Tisto kjer piše cpu fsb, mora nekje blizu na plošči pisat tudi kako mora biti povezano, recimo za athlona velja da dela na 133mhz fsbja(hitrost notranje ure), in na plati sigurno piše v kaki poziciji(če sploh) mora biti mostič, da da od sebe 133mhz, verjetno je pa tko da če je brez da je na auto, kar bi moralo delat.

Jaz bi se za začetek tako lotil, nekje na plati obstaja mostič kjer piše zraven CMOS ali pa clear cmos, tam so 3je "pini", izklopi napajanje, pretakni iz pina 1-2, na 2-3, malo počakaj in pretakni nazaj na 1-2. Tako boš resetiral nastavitve v biosu. Če je bil prej sistem navit, je lahko ohranil nastavitve in se tvoj s temi "navitimi" noče zagant, po resetu pa naj bi se :)

Seveda je lahko še marsikaj narobe, sploh če pogledaš v kakšnih rokah je plata :D, ampak že ta clear bi znal pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!