Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Premisli pri sebi - ali res rabiš mobilnost ali ne. Stacionarca je dosti lažje popraviti in nadgraditi, je tudi cenejši, žal pa ga ne moreš vzet na kavč. :D

Jaz mobilne potrebe zadovoljujem z brskanjem na  tablici in telefonu, ponavadi pa pri večini še službeni laptopi poflikajo to razliko. 

 

Hvala še enkrat, tu sva enakega mnenja :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a

 

Enostacno se izklopi, pokaže se modra stran z nekimi šiframi napake (tok se ne spoznam na kompe, da bi vedel za kaj gre, kao nekaj s sistemom), potem ga resetiram, včasih enkrat, včasih dvakrat in se ponovno postavi v funkcijo, je pa res, da je škatla stara cca. 10 let.

 

Tudi sam sem hotel reči, da bi lahko bili RAMi. Ponavadi se to dogaja ravno takrat.

 

Glede prenosnika: vprašaj se, če ga sploh rabiš? A ga boš nosil seboj?

Jaz ga imam zgolj zato, da pač ga vržem v kufer od motorja in lahko na končnih dnevnih lokacijah nanj prekopiram "spraznem" SD kartice fotiča in GoPro kamere, zgolj zato.

Da sem bolj mobilen in imam vse pri roki, pa si nisem omislil tablice (sem se je naveličal saj sem jo imel že pred leti tako da ..... 2x premisli. Po nepotrebnem si boš naredil stroške, če boš kupoval notesnik, ki ga boš imel doma samo na mizi. Za takšen gnar dobiš že vrhunsko kišto z zelo zelo dobro HD grafiko.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

moj NERO protestira... noče odpret nobene slike. ali je naložena z neta ali z mobilca...

 

lahko, da sem jaz kakšen program nevede zbrisala al mu kaj drugega ne paše... nimam pojma

 

dejstvo je, da rabim nov program (nero mi sploh ni všeč!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nero za slike? Vem, da imas v paketu pri Nerotu (program za DVDje pect), se pregledovalnik filmov, slik...ampak to niso najhitrejsa orodja.

Za slike pregledovati imas npr. Windows Picture and Fax Viewer, za obdelovati slike pa Mspaint, Gimp (podobno adobe photoshop, samo for free)

Sklepam da kliknes na sliko in se avtomatsko odpre nero photosnap viewer. Naslednjic odpri datoteko z desnim klikom miske in izberi Open with (Odpri z), kjer izberes drugi program za pregledovanje slik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urko, hvala za hitr odgovor! lansko leto mi je sodelavec na novo inštaliral računalnik (s čimer že v štartu nisem bila zadovoljna, ker je dal stare windowse gor, čeprav so bli novi pred tem! in seveda zgubila večino datotek :( )in je to gor dal... kot sem že napisala mi ni bil nikoli všeč, zato sem ga sedaj tud dol vrgla... zdej slike delajo z "osnovnim" programom v XP brez problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za kej, z veseljem pomagam.

Mozno, da je sodelavec dal starejso verzijo windowsov zaradi specifikacije racunalnika.

Ce imas premalo pomnilnika (pod 1024Mb) in slab procesor (pod 2GHz), se windows 7 ali 8 pocasneje odzivajo, kar gre vecini na zivce.

V kolikor imas pa dobro masinko, se lahko nalozi tudi novejse windowse, samo okoli licenc je malo bolj zapleteno, kot pri XPjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js to vse vem in zastopim... sam lahk bi pogledu kaj sm mela gor pa tko naredu kokr je...

 

zdaj vsaj vem komu NE dat računalnika ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V kratkem bom moral zamenjat računalo in bi rabil nasvet, katero osnovno ploščo  s podnožjem 1150 vzet. Procesor bo i5 ('navaden' ali K verzija, še ne vem) Rad bi neko 'zlato sredino' .....  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glej na matično ploščo kot na stvar, ki jo boš nadgrajeval (prehitro se zamenjajo RAM-i, PROCI).

Kupi nekaj osnovnega za i5, čez 3 leta pa zopet zamenjaj celoten komp, starega pa daj v oglas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

eno vprašanje in sicer, Youtube mi noče več predvajat videa... kar nalaga in nalaga.... Sem pa danes popoldne updejtal Javo in imam občutek da bi znalo biti kaj v povezavi s tem, ker včeraj zvečer mi je vse normalno fuunkcioniralo....

 

Se mogoče komu sanja, kaj bi lahko bilo?

 

Hvala za pomoč!

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti enake tezave dela tudi na drugih brskalnikih? chrome, mozzila, ie?

 

Da, tudi na drugih mi dela enake probleme.... Je pa zanimivo, da včeraj po tem, ko sem spisal tale post, pa je zadeva delala normalno :)

 

Bom videl kaj bo danes.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja možnost pretvorbe SPSS datotek (.sav) v Excelove (.xls) brez namestitve SPSS paketa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Mi zna kdo pomagat? V glavnem včeraj ponoči je net nenadoma prenehal delovati. Na modemu utripa online lučka, dalje pa ne gorijo ali utripajo. Ko dam iskanje napak napiše da se windows ne more seznaniti z dns serverjem. Probal sem vse (resetirat, odklopit itd...) pa ne deluje. Nastavitev ni noben spreminjal zato ne vem kaj bi lahko narobe blo. Je pa do zdaj net deloval brezhibno par let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je sprememba na modemu (kakšna lučka ne gori/utripa, ki je do sedaj), potem pokliči tvojega internet providerja pa naj preveri modem, če v redu deluje ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni, potrebujem hiter nasvet.

Kupujem prenosni trdi disk in ne vem ali naj kupi wd pasport 1GB ali WD my book 1G?

V čem je razlika??? Razen velikost in napajanje.

 

Namen imam arhivirat video in slike, ter jih preko WD payer-ja predvajat po tv.

 

Kaj mi bolj priporočate??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, potrebujem hiter nasvet.

Kupujem prenosni trdi disk in ne vem ali naj kupi wd pasport 1GB ali WD my book 1G?

V čem je razlika??? Razen velikost in napajanje.

 

Namen imam arhivirat video in slike, ter jih preko WD payer-ja predvajat po tv.

 

Kaj mi bolj priporočate??

Po moje nima veze, a je "passport" a "my book"....me pa zmotilo...zakaj 1GB, če dobiš za 50€ 1TB? A sploh še prodajajo 1GB diske?  ;)

Vzemi tistega, ki ti je bolj všeč in ki ima hitrejšo povezavo, ki bo seveda kompatibilna s player-jem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

ima mogoce kdo ksno idejo kaj bi bilo  imam comp star cca 1,5 leto pa zadnje case opazam da mi nekaj nagaja  ampak to samo pri igranju ksnih iger vse ostalo deluje bp...namrec igra normalno deluje..po nekaj minutah zacne štekat...pol pa zmrzne in vrze v power saving mode zaslon zaspi in se nic ne odziva razn prisilnega restarta pa ni vazn al je  igra z vlkimi zahtevami al ne...

comp je pa:

intel core i5 3450   3.10GHz

windows 8.1    64bit

graficna geforce gtx 650

ram 8gb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti skuša comp dopovedat da si prestar za igrce :D drugače pa poglej da se ti ne pregreva poberi si dol gpuz program in malo poglej kaj se dogaja s temperaturo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima mogoce kdo ksno idejo kaj bi bilo  imam comp star cca 1,5 leto pa zadnje case opazam da mi nekaj nagaja  ampak to samo pri igranju ksnih iger vse ostalo deluje bp...namrec igra normalno deluje..po nekaj minutah zacne štekat...pol pa zmrzne in vrze v power saving mode zaslon zaspi in se nic ne odziva razn prisilnega restarta pa ni vazn al je  igra z vlkimi zahtevami al ne...

comp je pa:

intel core i5 3450   3.10GHz

windows 8.1    64bit

graficna geforce gtx 650

ram 8gb

za začetek zmanjšak frekvenco rama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!