Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

eno vprašanje...imam 14 delov filmčka(downloadal sem file v katerem se skrivajo deli - vsak po 6Mb dolgi....gre pa za en film) in bi jih rad zlepil skupaj....a kdo priporoča kakšen fleten program za to.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zdaj lepo špona (kot bi mogel) in Mustang je srečen  :)

hvala za vso pomoč!

Sam moj komentar ... ce je to pomagal da si dal na 10Mb in sedaj dela je lahko razlogov vec. Predolg kabel (nad 100 m), slab kabel s konektorji vred, slaba mrezna kartica, ...

Glede komentarjev da ADSL dela max 8Mb, to je ze res ... kaj pa ko bo se en racunalnik prkloplen gor, pa en routercek vmes ... pol pa ne bo zabavno ko bos med racunalniki kopiral s hitrostjo 10Mb namesto 100Mb.

V vsakem primeru bi jaz to se mal raziskal in zagotovo ne bi bil zadovoljen s polovicnim delovanjem moje opreme, ce imas racunalnik v garanciji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slucajno kdo ve kako bi ustimal podnapise na DVDju (na TV), format filma je pa DivX (ta format je podprt). Tud podnapisi nej bi se nekak dal ustimat, a je kje ksna fora? Film in podnapisi imajo na CDju enako ime...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam moj komentar ...  ce je to pomagal da si dal na 10Mb in sedaj dela je lahko razlogov vec. Predolg kabel (nad 100 m), slab kabel s konektorji vred, slaba mrezna kartica, ...

Glede komentarjev da ADSL dela max 8Mb, to je ze res ... kaj pa ko bo se en racunalnik prkloplen gor, pa en routercek vmes ... pol pa ne bo zabavno ko bos med racunalniki kopiral s hitrostjo 10Mb namesto 100Mb.

V vsakem primeru bi jaz to se mal raziskal in zagotovo ne bi bil zadovoljen s polovicnim delovanjem moje opreme, ce imas racunalnik v garanciji ...

:hmm: Sem dobil že mnogo takšnih namigov, ja. Mislim, da bomo malo reklamirali... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slucajno kdo ve kako bi ustimal podnapise na DVDju (na TV), format filma je pa DivX (ta format je podprt). Tud podnapisi nej bi se nekak dal ustimat, a je kje ksna fora? Film in podnapisi imajo na CDju enako ime...

ponavadi podpirajo DVD/Divx predvajalniki srt podnapise, kar pomeni, da moraš spremenit podnapis iz obstoječega, verjetno iz sub v srt s programom, ki ima to možnost, za pretvorbo ti priporočam Subtitle Workshop (http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1), glede samega imena je pa verjetno, da mora bit isti kot film, včasih je pa celo zahteva, da ni enako ime..., priporočam, da zapečeš vse skupaj na CDRW (upam, da jih podpira tvoj predvajalnik) in sprobaš kaj deluje!

veliko sreče!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede komentarjev da ADSL dela max 8Mb, to je ze res ... kaj pa ko bo se en racunalnik prkloplen gor, pa en routercek vmes ... pol pa ne bo zabavno ko bos med racunalniki kopiral s hitrostjo 10Mb namesto 100Mb.

wan port na routerjih je ponavadi 10mbit, pa tudi če ni, je velika verjetnost, da se bosta modem in router bolje zastopila, PC z routerjem pa tudi na 100Mbit.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wan port na routerjih je ponavadi 10mbit, pa tudi če ni, je velika verjetnost, da se bosta modem in router bolje zastopila, PC z routerjem pa tudi na 100Mbit.

Ja tkole bom rekel ... res da nisem 1000 PC-jev in ADSL modemov skupaj dajal, toda se vedno, ko sem bil zraven je zadeva cist lepo spilala in tudi sicer ne bi smelo biti nobenega razloga (oz. ga jaz ne vidim, ce ga pa kdo pozna ... pa prosim mi naj pove ... bom pac se eno stvar vec vedu) da ne bi. Razen v primeru okvare. Tko da za moje pojme MORA zadeva spilat, ni pardona in se pod razno ne bi naslanjan na kakrsnekoli verjetnosti (tudi 99.9%) o tem ali bo pa prek routerja bols delal itd. Nic ne recem da ne bi, samo ... pac tak sem pri teh stvareh. Verjetnosti pri delovanju racunalnika ne sme biti :grrr ... lahko jo samo izracunava. :grim

Sicer pa Mustang ni povedal (oz. jaz nisem prebral) ali mu mrezna kartica normalno dela, ce je prikloplen na LAN.

V vsakem primeru je pa njegova stvar kaj bo naredil ... glede na njegov odgovor sklepam, da je se v garanciji ... in jaz bi na njegovem mestu to izkoristil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem priklopljen na LAN :grrr

Smo pa probali in preko routerja dela zadeva b.p. Če pa je direktno povezan z modemom, je pa treba naštimat na 10Mb.

:hmm: v garanciji je pa res še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod garancijo bo šlo tole verjetno težko skozi, ker bodo in eni in drugi rekli "nam deluje na LAN-u brez težav, smo testirali 24ur, bla bla ..."

Je pa z računalniško opremo žal tako, da se med proizvajalci le svetle izjeme držijo vseh standardov, ki bi morali veljati na vseh področjih. Eni se odklonijo od standarda v levo drugi v desno potem je pa piz******.

Ravno zaradi tega v poslovna okolja, zahtevam/vgrajujem/svetujem Intel platforme z "Designed for" certifikatom. Zihr je zihr, je rekla nuna in nataknila kondom na svečo. Je že tko, da če skrbiš za veliko PC-jev hočeš mir, če imaš pa čas za igračkanje pa lahko kupiš AMD-ja na SiS chipsetu (beri: karkoli) :huh: .

P.S. Moj domači PC je star 6 let in ima gor še vedno prvo inštalacijo Windowsov NT, ter pred par leti upgrade-ano (ne ponovno naloženo) na Win2000. O menjavi ne razmišljam ... in ja, vse je Intel B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da za moje pojme MORA zadeva spilat, ni pardona

Zadeva spila, v cem je problem :?

in se pod razno ne bi naslanjan na kakrsnekoli verjetnosti (tudi 99.9%) o tem ali bo pa prek routerja bols delal itd. Nic ne recem da ne bi, samo ... pac tak sem pri teh stvareh. Verjetnosti pri delovanju racunalnika ne sme biti  :grrr ... lahko jo samo izracunava. :grim

A zdaj mi bos pa rekel, da se tebi Windozeti niso nikoli sesuli :blink: A si uveljavljal garancijo prii Mikro$oftu.... :hmm: Si dobil novo verzijo? Denar nazaj :hmm: Ma daj, prosim te, ce je bolj nezanesljiva stavar na svetu, kot so pa racunalniki.... (Mogoce zenske)

Sicer pa Mustang ni povedal (oz. jaz nisem prebral) ali mu mrezna kartica normalno dela, ce je prikloplen na LAN.

Sicer kasneje, ampak povedal je, da dela....Garancija :?

... da je se v garanciji ... in jaz bi na njegovem mestu to izkoristil.

V Sloveniji :? Garancijo, za stvar , ki deluje, ce jo prav nastavis :hmm: ...Si mogoce kdaj poskusal uveljavljati garancijo za pokvarjeno stvar....Recimo skisano mleko.....Kar izvoli....

(Mogoce za mleko bi ti se uspelo z racunom :) )

Dej prosim, ne brez veze neki nabijat.... Najprej probi, pol pa siki....Ce ti bo pa ratal, se priporocam na PM, ker bi rad vedel, kako ti je uspelo.....

Najlepsa hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva spila, v cem je problem  :?

A zdaj mi bos pa rekel, da se tebi Windozeti niso nikoli sesuli  :blink: A si uveljavljal garancijo prii Mikro$oftu.... :hmm: Si dobil novo verzijo? Denar nazaj  :hmm:  Ma daj, prosim te, ce je bolj nezanesljiva stavar na svetu, kot so pa racunalniki.... (Mogoce zenske)

Sicer kasneje, ampak povedal je, da dela....Garancija  :?

V Sloveniji  :? Garancijo, za stvar , ki deluje, ce jo prav nastavis  :hmm: ...Si mogoce kdaj poskusal uveljavljati garancijo za pokvarjeno stvar....Recimo skisano mleko.....Kar izvoli....

(Mogoce za mleko bi ti se uspelo z racunom :)  )

Dej prosim, ne brez veze neki nabijat.... Najprej probi, pol pa siki....Ce ti bo pa ratal, se priporocam na PM, ker bi rad vedel, kako ti je uspelo.....

Najlepsa hvala  :)

Kot prvo ... ocitno ne locis med HW in SW ... nc, nc, nc ... Iz tega sledi, da nima smisla ti zacnem razlagat karkoli o Windowsih in itd. Priporocam ti kar celo zbirko za Telebane. Mogoce bo pa kaj pomagalo.

Kot drugo, da, kasneje je povedal, da mu dela preko routerja, ampak to se ne pomeni, da mu dela zadeva na LAN-u na 100Mb-ih. Pac ne ves kako zadeve delujejo.

Kot tretje ... na pol deluje, ce bo mrezna delala tudi na 100Mb-tih na LAN-u se bom delno strinjal s tabo (za cuda) in rekel da deluje. Da ti mogoce prevedem na tebi bolj domace okolje: max. omejitev na cesti je npr. 130. Ti se lahko 130 peljes v tretji prestavi ... torej ne rabis jih imeti 6. Torej zate je motor izpraven (ne bos uveljavil garancije), ce ima samo tri prestave ostali zobniki so pa fuc (ne mores prestavljati visje). Saj hitreje itak "ne mores" zaradi omejitev, ko bos pa prisel na nemske avtoceste ... Upam, da je dovolj bedna primerjava zate, da jo razumes.

Kot cetrto sem ze uveljavlal garancijo in to uspesno ... ce jo ti ne ... moje sozalje. Sicer pa iz tvojih odgovorov itak kar :SS neznanje, tko da se niti ne cudim, da tebi ne uspe in te lahko vsak ...

Kot peto ... nisem nic sikal oz. nabijal ... samo povedal sem svoje mnenje (demokracija) ... je pa cisto od njega odvisno a bo uposteval ali ne bo. Tako kot sem se jaz odlocil ali bom uposteval tvoje mnenje ali ne. No ja samo, da sem to se zapisal, pa brez zamere.

Kot sesto ... vedno sem pripravljen sprejemati nova znanja (kar tudi veckrat napisem in tudi tokrat sem), samo ocitno bom moral biti bolj ekspliciten in povedati tudi od koga oz. kaksne osebe. Vec o tem ne bi. Skoda casa.

@Mustang: se moje zadnje mnjenje glede te zadeve. Glede na to, da imas dostop do router-ja daj se en racunalnik zraven priklopi (ga bos ze kje staknil). Potem daj obadve mrezni na full speed. Pa poglej ce ti bo vse dobro delal. To pomeni, da bos imel dostop do neta ter da bodo podatki med racunalniki sibali s 100Mb hitrostjo. Ker ce ti bo to stimal, je lahko problem v nekompatibilnosti mrezne in modema in pac potem se res nimas kej sekirat (uveljavljat garancijo), ker se pac proizvajalec kot je hotschko omenil ni drzal vseh standardov. Aja probi se nalozit zadnjo verzijo driverjev za mrezno (ce ze nimas instalirane), lahko ti tudi to resi problem.

Aja pa Mustang to ni misljeno kot sikanje oz. nabijanje ... to je samo moj nasvet. Cist samo od tebe je odvisno ali ga bos uposteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tebi se klanjam :notworthy: in se ti opravicujem za moje neznanje in izrazanje mojega mnenja....

Ti pa vedno rad pomagam, ce imas tezave. Torej, gres v svoj nadzorni center, na levi strani pod Moznostmi klikni na "Nezazeljeni uporabniki", vpises moj Nick in potem kliknes na "Posodobi spisek nezazeljenih uporabnikov".

Upam, da bo to resilo tvojo tezavo .)

Hvala in Lp

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospoda, prosim, ne kregajte se. Sploh pa ne če sem jaz vmes. To dovolim samo ženskam :lol1:

Hvala vsem za nasvete, ki jih upoštevam, testiram, itd... :)

Iz vseh strani sem dobil same uporabne nasvete, tako da je tole res super.

@TNT: Niti podrazno nisem vsega tega razumel kot sikanje/nabijanje, ampak kot dobre nasvete. Z driverji sem se že zdavnaj poigral in tam ni problema. Res gre morda za nekompatibilnost... Ampak bom res izvedel test, kot si ga predlagal. Samo router nekje staknem, pa še enega laptopa zraven pa da vidimo to čudo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje kaj je bolj zdravo za monitor...ker mi računalnik ves dan dela mene pa ni zraven ampak pridem enkrat na uro pogledat kaj se dogaja me zanima sledeče....kaj je bolje da ga ugašam z gumbom za izklop ali da se sam ugaša(vsakih 15 minut nedela se izklopi sam) ....ker me zanima ali mu kaj škodujem če ga v eni uri naprimer dvakrat vžgem in ugasnem z gumbom za izklop ali da enostavno sam poskrbi za to(prehod v stanje pripravljenosti).... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno datoteko Koledar za fante 2005.dat katero mi noče odpreti oz zavrteti noben program...poizkusil sem z Jet audio, WMP 10, Bsplay, WinDvd, Real player....javlja mi jo kot Nero Show Time aplikacijo... :doze:

s čim naj jo odprem....dolga je 1Mb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno datoteko Koledar za fante 2005.dat katero mi noče odpreti oz zavrteti noben program...poizkusil sem z Jet audio, WMP 10, Bsplay, WinDvd, Real player....javlja mi jo kot Nero Show Time aplikacijo... :doze:

s čim naj jo odprem....dolga je 1Mb...

2 različna koledarja z tem naslovom sem jaz dobil kot excel datoteko - probaj to, samo pazi, na enem so bile debele babe :kva2: :oops: , na drugem pa nagi nabildani tipi :SS , tako da ne bo nobene panike če enostavno zbrišeš file - seveda razen če ti ni všeč kaj od zgoraj omenjenega .) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy :004 :worship: :OK:

no, da je ta koledar malo drugačen(od pervyjevih) prilagam insert iz meseca Novembra...(če kdo želi koledar v celoti naj mi pošlje mail na PM ;) )

post-291-1104934471_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze dolgo ni blo govora o Linuxu, da vidm ce mi zna kdo pomagat..

Po formatiranju particije z Winsi se mi ob zagonu racunalnika ne prikaze vec moznost izbire o zagonu Linuxa ali Windowsov.. Kako to dobim nazaj? :) Imam zagonsko disketo in Cdje..

Hvala za odgovore :fredy: ;)

Popravljeno . Popravil SeLoTeJp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi en problem.Kupil sem brezžični ruter,nekaj probal skupi spacat pa mi ne rata.Moram povedati,da je moje rač. znanje bol v podnu.Na škatli od ruterja pišeEnhanced 2.4GHz Wierless DI-614+na uni stvari z anteno v drugem računalniku paDWL-520+.Če ma keri kej pojma kako se to zažene,da bo delalo in bi bil priravljen priti k meni naj me kontaktira na diverdoo@siol.net.

A ja še to sem iz Domžal. Za morebiten odziv že naprej lepa hvala,pa ne bo zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problemček: ne štarta mi Internet Explorer-ja! Ne preko bližnjice, ne direktno iz direktorija, ne nikakor. Ponovno štartal jebeno vezje, ne dela nikamor spljoh!

Konfiguracija: Windows eXtreme Problems, Pentium 4 2,53 GHz, 512 Mb Ram

Kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna ideja?

Instaliraj Firefox :P Ali pa zamenjaj Windowse za kaj drugega :D

(Na nivo BIOSa ali pa kasnega EEPROMa se raje ne bom spuscal, da ne bo spet TNT :fight2: ker ne locim HWja od SWja .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!