Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Eno vprašanje:

imam Nero verzija 6, pa mi je sporočil sedaj, da ne more zapisati podatkov na DVD+R (kar je standard za ta DVD pekač). Nosilec je Smartbuy, DVD+R, 1-8x, 4.7 GB. Napiše, da je Illegal disc... Could not perform end of Disc-at-once..... Burn process failed...

Ma jebogabog... kaj bi bilo lahko narobe?

Sem pa prevzel pred kratkim od kolega notesnik, tako da.... nimam pojma, kaj in kako je bilo prej... sem hotel samo narediti vse kopije na DVD, pa potem vse pobrisat, pa mi klinc štrajka...

Kakšna ideja? :hmm:

Jah no malo sem iskal po netu pa še najvekrat napišejo da so krivi DVD mediji :(

Probaj še pogledat kako maš nastavljen DMA (direct memory access). Sem pol našel kje se to pogleda :P

Pojdi na: 'Control Panel (nadzorna plošča) --> Systems --> Hardware --> Device Manager' dvakrat klikni na 'IDE ATA/ATAPI Controllers' desno klikni na 'Primary IDE Channel' in pojdi na 'Properties --> Advanced Settings'. Spremeni ´Transfer Mode´ to 'DMA if available' če slučajno ni že vklopljeno. Isto naredi za 'PSecondary IDE Channel'.

Žal pa kaj več ne bi vedel :( verjetno so krivi mediji, mogoče pa tut kakšen upgrade firmware-a ne bi škodil, al pa mogoče je treba sam mal bolj spucat lečo...

Na tem naslovu je nekaj primerov kako rešit probleme z nezapisovanjem CD/DVD: Je precej za prebrat

Pa tle je tut še nakaj možnosti: klik

Pa še tretja stran: klik

Osebno pa priporočam Verbatim medije... men ni še noben crknil, pa tut nobenih napak ni še javljalo. So pa malo dražji .) Pa nekako najboljša hitrost za "peko" DVD-jev naj bi bla 4X

Upam da bo kaj pomagalo :)

Lp Burnout

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

imam Nero verzija 6, pa mi je sporočil sedaj, da ne more zapisati podatkov na DVD+R (kar je standard za ta DVD pekač). Nosilec je Smartbuy, DVD+R, 1-8x, 4.7 GB. Napiše, da je Illegal disc... Could not perform end of Disc-at-once..... Burn process failed...

Ma jebogabog... kaj bi bilo lahko narobe?

Sem pa prevzel pred kratkim od kolega notesnik, tako da.... nimam pojma, kaj in kako je bilo prej... sem hotel samo narediti vse kopije na DVD, pa potem vse pobrisat, pa mi klinc štrajka...

Kakšna ideja? :hmm:

Izogibaj se Smart Buy-em na veliko, ne samo DVD-+R/W, ampak tudi CD-R.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pečem še samo na Verbatim! Naj bi bili najbolj kvalitetni pa do sedaj še nisem imel problemov niti z enim DVD-R al pa CD-R. Pa ne pečem malo.... Uporablam pa zadnje čase tudi CD-R HP, ki so dobijo zelo ugodno v trgovinah Jager :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yello

Torej, situacija je sledeča: MSN messenger 7.0 mi ne dela zdej že skor dva tedna, ker se mi stalno pojavlja napaka 80072efd, ker baje nimam internetne povezave(čeprav je povezava vredu), prav tako pa se mi zaradi omenjene napake ne odpreta računa na hotmailu in yahoo-ju. Sicer uporabljam mozillo, toda tudi s tem brskalnikom "ni povezave". Probal sm že vse: ponovno naloženi messenger-ji 7.0, 7.5, 6.2, ponovno nalaganje IE 6, .dll datoteke vse komplet naložene, nastavitve povezave že stokrat spremenjene pa spet naravnane, anti-spyware programi preiskali računalnik pokrižem in počez-vse to brez haska. Ker trenutno (še) nebi rad formatiral zaradi tega, me zanima če sem morebiti še kaj spregledal?

Hvala lepa za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi kdo to lahko razloži, ker tega jaz ne razumen nič ne spljoh ne... :doze: :doze: :doze:

Pekać noče peći ne Smartbuy ne Verbatim DVD+R, peće pa mi verbatim DVD+RW.... :doze:

Jaoooooooooo..... a bom moral kupovati RW namesto R, da mi bo peklo? Prokleti klinčevi pekaći...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi kdo to lahko razloži, ker tega jaz ne razumen nič ne spljoh ne... :doze: :doze: :doze:

Pekać noče peći ne Smartbuy ne Verbatim DVD+R, peće pa mi verbatim DVD+RW.... :doze:

Jaoooooooooo..... a bom moral kupovati RW namesto R, da mi bo peklo? Prokleti klinčevi pekaći...

Mislim da tale tvoj pekać počasi dušo izpušča .) . Bo treba neki novga nabavt.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yello

Torej, situacija je sledeča: MSN messenger 7.0 mi ne dela zdej že skor dva tedna,

a na webmessenger.msn.com se lahko prijaviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na webmessenger.msn.com se lahko prijaviš?

Ne, tud tm se mi noče vpisat in mi hkrati prijazno odklanja povezavo :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da tale tvoj pekać počasi dušo izpušča . Bo treba neki novga nabavt.

lp

Ne spušča duše, ker peče RW in navadne 700 MB CDje brez težav... večji problem je firmware, ki ni bil posodobljen od aprila 2004! :eek: Če bi bil novejši, bi najbrž tudi ostale CDje lepo kalibriral ali karkoli in bi delalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, i did it again..... <_<

Ko zalaufam računalnik, če mi sploh uspe, mi napiše CMOS checksum error, nato mi po 4 minutah resetira in noče več užgat...nato mi tudi gumb za vklop ne deluje več...sumim da je napajalnik šel, flashal sem biose, ne pomaga nič...zdaj že dva dni ne morem vklopit računalnik...

vse to se je zgodilo po tem ko sem v matično navrtal 4 nove luknje da sem boljše pritrdil hladilnik za procesor SilentTower...vrtal sem na označenih mestih, ob vklopu računalnika pa se je nekaj zakurilo malo zasmrdelo in sedaj je tako kot pač je....v petek sem uspel dvakrat priti v Xp(tako da sem vsakič resetiral biose) da sem flashal biose, sedaj ne dela nič več spljoh...danes poizkusim z enim drugim napajalcem, če pa ima kdo kako idejo ali se mu je ka podobnega že dogajalo, posim za nasvete....

:hmm: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Sorry ampak vrtanje v matično se ne sliši preveč zdravo :grrr pa četudi na "označenih" mestih. :D

IMHO si skuril matično, tako da ti lepo predlagam nakup nove, preden še ostale komponente riknejo :closedeyes:

Lahko jo pa tudi neseš na servis, mogoče je samo kakšen kondič odpihnilo.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na matično, če si vrtal na predelu kjer ni povezav, sej se vid, so take črtice male :). Če si vrtal čez povezave pol si mrzu.

Pa poglej če je kaki kondenzator napihnjen, tiste okrogle pokončne zadeve :), če je napihjen je ponavadi malo dvignjen na vrhu, včasih še kej vn steče. Če se računalnik enkrat prižge in enkrat ne, pa tud če se že, pa ne pride v winse, v dosu pa dela, so ponavadi kondenzatorji.

Če bi pa napajalc šel, se kišta ne bi več prižgala, vseeno preglej tist konektor, ki je pritrjen na matično (velik žičk), če je kej rjavo, al pa se je kej plastika stopila.

Na spodnji sliki, se vidjo lepo povezave in kako kondenzator zgleda, če je fuč.

post-4351-1137340650_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem nič na plati, kar bi kazalo da je skurjena. Fora je da sem poizkusil drugo grafo not, drug ram, drug disk in nikoli ne dela, in drug napajalnik. Zdej bi moral samo še dat svoj procesor v kako matično da vidim če procesor dela! vendar ne poznam nobenga ki bi mel socket 754...

<_<

:lol1:

Sorry ampak vrtanje v matično se ne sliši preveč zdravo :grrr pa četudi na "označenih" mestih. :D

ja sej nisem vrtal na slepo, prebral sem na forumih da ni problema če vrtaš na označenih mestih...kjer ni nobenega vezja ali česa drugega....ta mesta so že v proizvodni označena z belimi krogi v slučaju da se odločiš dodajat kako hlajenje...

to ni prva matična ki je bila prevrtana in ne zadnja.... .)

je pa zadnja moja katero sem vrtal :huh: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utipkaj v google "ime plate review", pa boš hmal vidu. Za nf3 ne vem, za nf4 je pa Epox bolša. Splošno gledano, je pa Asus bolj cenjeno podjetje. Tko da najbolš da res pogledaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katera plata je boljša Epox ali Asus....obe na nv3 250 čipovju?

:hmm:

asus

Ups, i did it again..... <_<

Ko zalaufam računalnik, če mi sploh uspe, mi napiše CMOS checksum error, nato mi po 4 minutah resetira in noče več užgat...nato mi tudi gumb za vklop ne deluje več...sumim da je napajalnik šel, flashal sem biose, ne pomaga nič...zdaj že dva dni ne morem vklopit računalnik...

vse to se je zgodilo po tem ko sem v matično navrtal 4 nove luknje da sem boljše pritrdil hladilnik za procesor SilentTower...vrtal sem na označenih mestih, ob vklopu računalnika pa se je nekaj zakurilo malo zasmrdelo in sedaj je tako kot pač je....v petek sem uspel dvakrat priti v Xp(tako da sem vsakič resetiral biose) da sem flashal biose, sedaj ne dela nič več spljoh...danes poizkusim z enim drugim napajalcem, če pa ima kdo kako idejo ali se mu je ka podobnega že dogajalo, posim za nasvete....

:hmm: :whistle:

tko dela pc, ko je plata v kurcšlusu, ki ga napajalnik zazna...sicer si vrtal kjer je pocahnano in to ne gre skup, ampak vseeno...daj komu na test, ki ima kartice za testiranje plat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je.. in razlog za ta kratki stik je velikokrat kak železni opilek, ali podobnega. Tud sam sem že to doživu ko mi kar naenkrat ni delu USB port zadej na plati.. :rolleyes: Delal je kratki stik med data line in power line.

Tak da če se le da sprobaj komponente posebaj, torej še proc probi prklopit al pa use skup na drugi plati pa po sistemu izločanja probi ugotovit kaj bi blo narobe. Checksum error je pa zmer kaka pi***ja zadi k ni ne tč ne mš. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehnično ali ne tehnično.......

Zakaj meni MSN ne dela...

Problem: Zelo težko se sploh logiram (parkrat me vn vrže kao d trenutno storitev ni možna) pol pa pogovor z ostalimi traja kakih 10sekund in me dobesdno MSN ignorira. Prejemniku sploh ne pokaže mojih sporočil, če pošlem smilije, lih tko kadar pošiljam slikce.... :angry: MSN je pa verzija 7.5 z nadgradnjo MSN plus... Pa noben ne dela, ne sam ta verzija <_<

Kako popravim :?

tnx za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čekiraš za viruse in spyware prvo.. Pol če ne drugač naloži še enkrat msn, probi se logirat še z WIN messenger, če bo delal iste probleme..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!