Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Ni variante, da se splača popravljat... V večini primerov se rešujejo samo podatki iz diska, samo to je pa takoooo drago, da imaš lahko s tem pokrite celoletne stroške za motor :)

Pred kratkim sem imel en disk na reševanju. Cena je bila po dilanju 200 eur+DDV (začetna cena je bila 700+DDV) :unsure:

Je pa res, da so dol dobili ma ama vse !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mas AMDja ga lahko navijes v BIOSu, ker amdji to ponavad podpirajo (vsaj amd xp so...), pa yravn ti tut spremeni ime proca..iy nvm amd 1600xp + v amd 2200xp +....lahko to nardis z jumperji, seprav spreminjas frekvenco pa multiplajr, lahko pa tut recimo sam procesor prstimas za to...seprav ga odklenes..treba zalit mostičke z lepilom pa prevodno pasto itd itd itd

za obremenitev si pa lahko nardis tko k mam jest na spredni strani serverja....

http://www.linuxzone.cz/index.phtml?idc=42...1&allcomm=1

da ti ledice pokažejo kok je proc obremenjen...jest mam 4 zelene, 2 rumene, eno rdeco pa eno modro kontrolno...da vem da vezje dela hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, enkrat je blo men dolgčas, pa sem mal napisu, upam da novincem razumlivo :)

klik

Vsaka čast, sm rabu neki tacga da je za kmete... Zdej bom pa probu kej zrihtat pa ne uničt računalnika :whistle:

Sm probu zadevo, sam edino kar se je dalo štelat je bla frekvenca procesorja pa frekvenca rama. Dalo se je samo premaknit s 100 na 133 in obratno, brez vmesnih vrednosti. Multyplier mam 10 in se ga ne da štelat. A mam mogoče tko zastarele biose da je za en k....(letnik 2000)?

Mam pa zdej procesor 1333mhz.

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši katero plato maš, pri starejših je tako da je mogla bit že plata malo bolši "model", da je omogočala kaj več navijanja. Pri procesorju pa lahko spreminjaš množilnik, sam ga moreš najprej odklenit, to se naredi pa tko da se poišče take male zlate povezave k so označene z L1 na procesorju, pa se tiste točke poveže z svinčnikom, itak brezveze, bolš je fsb dvigovat :), upam da ti kaj rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši katero plato maš, pri starejših je tako da je mogla bit že plata malo bolši "model", da je omogočala kaj več navijanja. Pri procesorju pa lahko spreminjaš množilnik, sam ga moreš najprej odklenit, to se naredi pa tko da se poišče take male zlate povezave k so označene z L1 na procesorju, pa se tiste točke poveže z svinčnikom, itak brezveze, bolš je fsb dvigovat :), upam da ti kaj rata.

Mam plato K7S5A. Procesor je pa podhlajen, sploh ne pride čez 30°. Pa pr unmu programu za navijat grafično mi ni jasno zakaj ko dam

scan for artifacts se nč kej ne zgodi, al pa mogoče je treba en cajt počakat. Sm pa pomoje mal preveč naviu(odoka), ker so se mi začele kr črte pojavlat pa zmeri mnj je blo videt na zaslonu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj imaš dosti stvari za svojo plato, tud navijalski bios, ki ti bo omogočal da se lahko bolj igraš :)

Z grafo daš pa tist scan, da išče napake v sliki, če pride do kakih črt(artefakti) v tistem okenčku, jih zazna in izpiše, to pomen da si preveč navil, pač odviješ do te mere da ne zazna nobene napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pr unmu programu za navijat grafično mi ni jasno zakaj ko dam scan for artifacts se nč kej ne zgodi, al pa mogoče je treba en cajt počakat. Sm pa pomoje mal preveč naviu(odoka), ker so se mi začele kr črte pojavlat pa zmeri mnj je blo videt na zaslonu...

Sm pogruntou zadevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj imaš dosti stvari za svojo plato, tud navijalski bios, ki ti bo omogočal da se lahko bolj igraš :)

Z grafo daš pa tist scan, da išče napake v sliki, če pride do kakih črt(artefakti) v tistem okenčku, jih zazna in izpiše, to pomen da si preveč navil, pač odviješ do te mere da ne zazna nobene napake.

Kaj čm pa pol nardit s tistim .rom filom ko zdownloadam? Drgač pa ful hvala, mislm da bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi ratalo. Če jst prow zastopm je treba to tkole:

Nardiš zagonsko disketo.

Nardiš eno mapo na trdm disku pa daš notr tista dva fajla(aminf333.exe, CHB0120.rom) npr. C:BIOS\...

Resetiraš računalnik, daš disketo notr.

Pol k ti disketo potegne napišeš C:\>BIOS\aminf333 CHB0120.rom, prtisneš enter.

Jst sm tko naredu, sam v dosu nism mogu napisat znaka ">". Tko da sm pol napisu C:\BIOS\aminf333 CHB0120.rom, prtisnu enter, pa mi je napisalo invalid disc drive al neki tacga. Drgač pa najprej samo napiše A:\>, jst dam pol escape, pa me pomakne dol v prazno vrstico, pol pa začnem s C:\...

Ni mi ratalo. Če jst prow zastopm je treba to tkole:

Nardiš zagonsko disketo.

Nardiš eno mapo na trdm disku pa daš notr tista dva fajla(aminf333.exe, CHB0120.rom) npr. C:BIOS\...

Resetiraš računalnik, daš disketo notr.

Pol k ti disketo potegne napišeš C:\>BIOS\aminf333 CHB0120.rom, prtisneš enter.

Jst sm tko naredu, sam v dosu nism mogu napisat znaka ">". Tko da sm pol napisu C:\BIOS\aminf333 CHB0120.rom, prtisnu enter, pa mi je napisalo invalid disc drive al neki tacga. Drgač pa najprej samo napiše A:\>, jst dam pol escape, pa me pomakne dol v prazno vrstico, pol pa začnem s C:\...

Mi je že ratalo, sm dal pol tista dva fajla na disketo pa je poteglno. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem: računalnik ne zažene Windows-ov že od samega začetka. Torej prenosnik se je zacikljal tako, da se požene, dela cca. 10 sekund, nato se resetira in se spet zažene. Očitno se Windowsi nočejo zagnati.

Ima kdo kakšno idejo, kako rešiti? Obstaja kakšen Recovery Disk ali kaj podobnega? Sem sicer nekaj poskušal z Recovery Console, pa ne bi rad diska formatiral (disk je drugače razdeljen na dve particiji C: in D:, vsi podatki so na D:, tako da te particije nikakor ne bi formatiral, prav tako pa bi rad kakšen košček podatkov dobil tudi s C:).

Danke in finke za kakršenkoli koristen napotek... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem: računalnik ne zažene Windows-ov že od samega začetka. Torej prenosnik se je zacikljal tako, da se požene, dela cca. 10 sekund, nato se resetira in se spet zažene. Očitno se Windowsi nočejo zagnati.

Ima kdo kakšno idejo, kako rešiti? Obstaja kakšen Recovery Disk ali kaj podobnega? Sem sicer nekaj poskušal z Recovery Console, pa ne bi rad diska formatiral (disk je drugače razdeljen na dve particiji C: in D:, vsi podatki so na D:, tako da te particije nikakor ne bi formatiral, prav tako pa bi rad kakšen košček podatkov dobil tudi s C:).

Danke in finke za kakršenkoli koristen napotek... :worship:

Ponavadi je to napaka RAMA - nisi točno napisal do kam pride zagon - v kolikor vidiš napis windows in spodaj tisto ćrtkano črto, ki se pomika ... je to 100% ram

--------------------------------------------

Lahko pa preveriš sistemske datoteke (napaka na sistemu)

s sistemsko datoteko zaženeš PC

vtipkaš

- run

- sfc /scannow

--------------------------------------------

Tole je ponavadi uspešno - popravi ti boot sektor

Vstaviš Windows XP CD v cd enoto

Boot iz CD-ja

NE izberi “Press F2 to initiate the Automated System Recovery (ASR) tool

temveč nadaljuj po standarni poti (kot da boš na novo instalirali Windowse)

in ko prideš do možnosti kjer lahko izereš “To repair a Windows XP installation using Recovery Concole, press R” izbereš to.

vneseš administracijsko geslo

Sedaj pa vpišeš in poženeš naslednje ukaze:

CD ..

ATTRIB –H C:\boot.ini

ATTRIB –S C:\boot.ini

ATTRIB –R C:\boot.ini

del boot.ini

BOOTCFG /Rebuild

CHKDSK /R /F

FIXBOOT (tukaj te vpraša “Sure you want to write a new bootsector to the partition C: ?” pritisneš y in enter)

sedaj pa samo še reset z ukazom:

EXIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Sem najprej hotel narediti to, pa sem še pred tem izbral CHKDSK, ga pognal in voila: računalnik se je celo vzpostavil. Sicer je trajalo enih 5 minut, da je naložil vse programe, ampak sedaj že pospešeno prenašam še tiste datoteke, ki jih nisem imel na backup-u. Tako da sem že zadovoljen, bo pa očitno morala slediti ponovna inštalacija in celotna prenova prenosnika, da bo spet delalo brez preglavic.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Sem najprej hotel narediti to, pa sem še pred tem izbral CHKDSK, ga pognal in voila: računalnik se je celo vzpostavil. Sicer je trajalo enih 5 minut, da je naložil vse programe, ampak sedaj že pospešeno prenašam še tiste datoteke, ki jih nisem imel na backup-u. Tako da sem že zadovoljen, bo pa očitno morala slediti ponovna inštalacija in celotna prenova prenosnika, da bo spet delalo brez preglavic.... :D

Ko končaš si naredi na particijo D: Ghost (norton symantec) preprosta zadevca - poženeš iz boot diskete

ali boot cd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam fedoro core 7...pa se mi rc.local ne zažene več pri zagonu kompa....tko da morm zmer pri rebootu sshjat pa sh rc.local....

sam tega mi ni blo nikol treba...

plizz če kdo ve kaj naj nardim da se mi ta skripta požene pri zagonu...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..po parih urah dojel....octino se v parih distrotih /etc/rc.local ne zažene...se pa zažene /etc/rc.d/rc.local....tko da simpl je tanartabulij :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje!?Zakaj mi windovs media player predvaja zvok slike pa ne?Prosim za rešitev,verjetn je enostavn ampak men tole ne gre!! :headbang: :headbang: Hvala!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!