Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

malo sm brskal pa nič našel...metzeler racetec...kako se kaj obnese na cesti (ne pista). Namreč na motorju sm jo dobu, zadaj k0, spredaj k2. Sploh pa me zanima kako se bo obnesla zdej rečmo pr teh temperaturah do 20°C

thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sm brskal pa nič našel...metzeler racetec...kako se kaj obnese na cesti (ne pista). Namreč na motorju sm jo dobu, zadaj k0, spredaj k2. Sploh pa me zanima kako se bo obnesla zdej rečmo pr teh temperaturah do 20°C

thnx

Nikak.

To je guma za na pisto, menjaj za po cesti in jo prihrani za obisk piste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sm brskal pa nič našel...metzeler racetec...kako se kaj obnese na cesti (ne pista). Namreč na motorju sm jo dobu, zadaj k0, spredaj k2. Sploh pa me zanima kako se bo obnesla zdej rečmo pr teh temperaturah do 20°C

thnx

Da se še vedno vozit sam ogret jo je mal težje. Če jo mahneš proti morju se še vedno dobr pelje(pa mam k2 spredi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol mam kr dost možnosti da mi zdrsne pr teh temperaturah...d208rr verjetno ni primerljiva guma...je tale metzeler dost bl športna pomojm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam racetec k3,pred par dnevi sem se pelu,z začetka ko po jajcih,pol sem se pa opogumu pa je kr šlo.Res pa da za pretiravat ni glih s temi gumami v tem cajtu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni

gume so prišle do stanja da jih moram menjat

kaj pravite poznavalci za gume:

-spredaj: Pirelli Sport Demon Front 110/80 -17 TL 57H M/C

-zadaj: Pirelli SPORT DEMON 140/70 -18 TL 67H M/C

je pa za motorček yamaha xj 600 n 45kw

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

gume so prišle do stanja da jih moram menjat

kaj pravite poznavalci za gume:

-spredaj: Pirelli Sport Demon Front 110/80 -17 TL 57H M/C

-zadaj: Pirelli SPORT DEMON 140/70 -18 TL 67H M/C

je pa za motorček yamaha xj 600 n 45kw

lp

Pireli so dobre gume samo so zelo mehke in nenarediš veliko km,če še nisi imel Metzelerk jih daj enkrat gor,če boš izbral dobre in neboš preveč škrtaril boš vedno vozil Metzeler.Sam sem probal že vse živo in se vedno vrnil na Metzeler,ker jih enostavno nočem menjat na 2K kil. ampak mi mora guma zdržat vsaj 8k kil.kar pri Metzelerkah ni problem tudi z mojim BMW-ejem z 163 Ps + Akrapovič ca 11 Ps. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pireli so dobre gume samo so zelo mehke in nenarediš veliko km,če še nisi imel Metzelerk jih daj enkrat gor,če boš izbral dobre in neboš preveč škrtaril boš vedno vozil Metzeler.Sam sem probal že vse živo in se vedno vrnil na Metzeler,ker jih enostavno nočem menjat na 2K kil. ampak mi mora guma zdržat vsaj 8k kil.kar pri Metzelerkah ni problem tudi z mojim BMW-ejem z 163 Ps + Akrapovič ca 11 Ps. :whistle:

Saj Brumer je majstr, sam posplošuje pa ko hudič.

Firma ima različne modele gum. Dirkalna guma ni isto kot potovalna guma, saj to menda ti logika kaže. V teh dimenzijah nimaš dosti izbire, tako da najdi več gum in potem na internetu povprašaj kera je boljša(grip, vzdržljivost...) Poglej za kake teste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Brumer je majstr, sam posplošuje pa ko hudič.

Firma ima različne modele gum. Dirkalna guma ni isto kot potovalna guma, saj to menda ti logika kaže. V teh dimenzijah nimaš dosti izbire, tako da najdi več gum in potem na internetu povprašaj kera je boljša(grip, vzdržljivost...) Poglej za kake teste...

tele gume mi najde med drugim tudi če označim po znamki in modelu motorja :yes:

kar se tiče mojih 60 konjev verjetno ne more glih vničit gume tak kot tisti z 100 km,

me bolj zanima grp, da se bom z lažjo vestjo nagnil .) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vem, je sport demon najbolj športna guma v tem rangu. Na moji bivši NSR125 sem imel Dunlop Sportmax(brez drugih oznak), ki so tudi držale kar solidno. Vseeno ne pričakuj glih neke visoke kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar vozim motorje (od l.1995)vozim ves čas pirelli.Včasih dragon,potem oz.zdaj pa corso.Moram rečt,da prisegam na pirelli in da jih kupim na vsak motor,ki ga imam saj se mi zdi razlika med pirelli in kakim dunlopom ali michelinom grozna!Naj živi pirelli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Pirelli naj bi bile manj obcutljive, kako pa Metzeler ce jih primerjamo z Michelinom?

Vse te gume so tu nekje. Ne boš falil pr nobeni firmi, samo model moraš pravi vzet pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdrav vsem skupaj,

gledam to temo in bi rad poiskal kaksne pnevmatike kupit, pa mi ne dela iskalnik :(

ali je tehnicna tezava na portalu ali pa ne prenese mozille?

torej kakšne, cigave, katere,.... pnevmatike za V Stroma 650?

Stil in nacin voznje:

-80% voznje po asfaltu (po suhem in mokrem), 20% makedam in gozdne potke (samo v v suhem);

-srednja hitra voznja v dvoje, obcasno zelo hitra solo;

-vecina km v dvoje brez prtljage (enodnevni izleti), letni dopust otovorjen s 3 kovcki, cca 2.000-3.000 km, drobiz km vsak dan v sluzbo;

-sem se pozabil kaj povedat?

original so namescene Bridgestone:

-spredaj: 110/80 R19 M/C (56H)

-zadaj: 150/70 R17 M/C (69H)

maksimalna hitrost motorja, 190 - 200 km/h v dvoje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Metzeler Z6...prenesejo tudi makedam, čeprav ne sodijo tja...

p.s. ...prišla je izboljšana verzija Z6 interact...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nameravam nabavit gume diablo super corsa za moj motorček. Predvsem ga imam namen uporabljat za vožnjo po stezah, koker se bo dalo (bodo dopuščale finance), nisem med najhitrejšimi tako da mi je vseeno če guma drugič ne bo držala kot prvič, ker ne bom občutil razlike :D.

Prav tako bi imel motor za kakšen občasen izlet po naši deželici in kot prevozno sredstvo, se pravi na cesti bo šlo počasi lagano, vseeno pa ne bi rad da me na kakem mokrem predelu zabriše vn.

Bo tale guma vredu? Vem da je bolj primerna za na stezo kot cesto. Tudi ko bo na stezi bo brez uporabe grelcev, ne cesti pa bo večkrat deležna segrevanja/ohlajanja.

Predvsem me zanima če jo kdo uporablja za podobne namene in kako se obnese? Ali bi kašna druga guma bila bolj primerna? Sicer vem da bi bolša kombinacija bila tale za na stezo in druga guma za na cesto, ampak štart sezone bo samo z enim parom.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme najboljša!Na cesti se pač moraš kak km več peljat,da jo ogreješ!Sam odločit se moraš katero trdoto-mehkost boš mel!Znanec jo ma skozi na mille l.02 uporablja pa zelo po redko na pisti in je zelo zadovoljen!Sam sem imel na drugih!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj si zdaj napisal ti druga kot oznako zmesi supercorse???(trdnost-mehkost)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj si zdaj napisal ti druga kot oznako zmesi supercorse???(trdnost-mehkost)

Nisem dobro prebral.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!