Skoči na vsebino

Mangart


Priporočene objave

Rogerg.....vcasih je potrebno odpreti oci. Na vrhu imas razgled na Belopeska jezera, na Travnik, lahko opazujes plezalce na ferrati Via della vita, ob lepem vremenu Grosglockner.

Kras..ni problem sanacije v tistem asfaltu...potrebno je pogledati nad to tocko. Nad tem mestom visi nekaj ton skalovja, ki ga na cesto lahko prinese ze prvo dezevje. Iz zgornje strani se lepo vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nvm js sm se vozu do vrha in nism nc vidu...res pa je da nism pes hodu nic pa se hitr sm se vrnu nazaj ker je blo skoz bl oblacno....

ustavu sm se spodaj pr klopci in sel tam mal pes naprej do prepada in se vidi u dolino...

bom kdaj drugic bolj pogledu ce bom se sel :D

kazni ti noben ne bo dal...tabla je zato ker ce se bo kaj naredilo da ne bojo oni odgovarjali za nesreco ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nvm js sm se vozu do vrha in nism nc vidu...res pa je da nism pes hodu nic pa se hitr sm se vrnu nazaj ker je blo skoz bl oblacno....

ustavu sm se spodaj pr klopci in sel tam mal pes naprej do prepada in se vidi u dolino...

bom kdaj drugic bolj pogledu ce bom se sel :D

kazni ti noben ne bo dal...tabla je zato ker ce se bo kaj naredilo da ne bojo oni odgovarjali za nesreco ....

Na vrhu parkiraš in greš 20m po travi pa vidiš čudo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vcasih je potrebno odpreti oci. Na vrhu imas razgled na Belopeska jezera, na Travnik, lahko opazujes plezalce na ferrati Via della vita, ob lepem vremenu Grosglockner.

 

Meni cestnina vsekakor ni bila breme, dalo se je pa tudi kaj dogovoriti ...

 

pict3486.jpg

 

pict3501.jpg

 

pict3497.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tisti sanaciji po toliko letih še vedno nič še kar manka pol asvalta plus tabla za prepoved. Mah....

Tut jst sm dav 5 evru za ekološko takso, kaj pa če sam pičiš naprej kaka kazen pride, če sploh pride ? 

 

Ne pride,ker ni podlage, da bi ti nek kekec dal kazen, ker si se vozil po regionalni cesti. Ko sem enkrat šel gor me je tip ustavil. Obrazložil sem mu, da na vrhu jst ne bom parkiral in grem samo gor in dol. Tip je vztrajal z eko takso. Obrazložil sem mu tudi, da on te koncesije nima in naj gre gor pobirat parkirnino na dva jurja metrov, ker uporaba ceste je brezplačna. Tip me je samo čukasto gledal. Na koncu sem mu rekel, če mu ni kaj prav naj pokliče policijo in naj me policisti čakajo, ko se bom vračal.

In veš kaj je blo....noben me ni čakal, nobene kazni ni prišlo...in to je bilo že pred dvemi leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam če tko gledaš.... tud če greš npr. u blejski vintgar peš moraš plačat... pa če bi šou kr mimo pa jih napizdu naj pokličejo policijo itd... ne bi blo nič.... oz . mislili bi si svoje in ti pustili naprej... sam ni to način

 

se strinjam da oderajo folk..sam kje pa ne? u avstiji k greš na dobrač 10e.... maltatal z avtom 18e...  itd

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da v Avstriji je veliko cest za plačat ampak pri vseh dobiš brošuro in v njej opis ceste in točke, kjer so urejeni razgledi, znamenitosti, parkirišča ... Je malce razlika Mangart, ki je 5€ in noben ne ve zakaj ali pa Avstrija, kjer dejansko nekaj dobiš pa še ceste so urejene in vzdrževane - napram Mangartu, ki je vsako leto do konca maja oz. junija niso sposobni počistit in odpret. V Avstriji če pogledaš obratujejo nekatere že aprila. Počistijo pa čeprav vedo, da bo čez dva dni spet snežilo.

 

Za tistih 5€, ki jih poberejo od vsakega bi se lahko tudi kaj na sami cesti in okolici poznalo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zloženko...

No vsaj to. Letos nisem bil nič gor. Glede ostalega je pa vedno isto oz. iz leta v leto slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot na vseh ostalih SLO cestah... Za katere tudi plačujemo nadomestilo za uporabo pri vsakoletni registraciji, ta sredstva pa poniknejo neznano kam.

Še enkrat preberi moj zapis, ker se plačuje nekaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš, to?

"S plačilom letne dajatve pridobi zavezanec pravico uporabljati registrirano vozilo v cestnem prometu."

 

To je kr neki. Bacanje peska u oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
pred 1 minuto, robot pravi:

Lansko leto se je dalo klljub zapori prit do vrha (avti,mini busi,kamperji).

Zaprta cesta je samo za to da je lastnik krit v primeru nesreče zaradi poškodbe cestišča ,snega, itd nobeden ti pa nič noče če greš gor ,tako , da ja večkrat se da kljub zapori pridet gor ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ste že plačali državi, da lahko svoje motorno vozilo uporabljate na njenih cestah. Zakaj plačujete še enkrat? Ali pa tolikokrat, kolikokrat greste na Mangart. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Saj ste že plačali državi, da lahko svoje motorno vozilo uporabljate na njenih cestah. Zakaj plačujete še enkrat? Ali pa tolikokrat, kolikokrat greste na Mangart. 

A se ti v tujini isto tako obnašaš, da ne plačuješ, ali samo doma? ;)

PS: Drugače maš pa prav. Je že plačana cestnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Saj ste že plačali državi, da lahko svoje motorno vozilo uporabljate na njenih cestah. Zakaj plačujete še enkrat? Ali pa tolikokrat, kolikokrat greste na Mangart. 

plačaš "parking" in ogled "znamenitosti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plačaš, da te ne nabunkajo tisti študenti tam u kučici. Mene so grdo gledali, k sm prašal za popust. Zdej...če jih pa jaz nabunkam, pa pridejo Borutti, pa bom spet plačau...v vsakem primeru plačam, kapišiš? :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!