Skoči na vsebino

Katero 125ko??


Guest anzeee93

Priporočene objave

Lp, mam mejhn problemček:P smvišji voznik nor na motorje ampak nevem kerim naj zaupam 2taktnim al 4taktnim...motor naj bi bil za vsako dnevno uporabo.Nimam še veliko izkušen do zdaj sem imeu samo Tomos pony expres automatic 74letnik(ga mam še zdaj) in mam skuter Leo Pard Sonik b10.Z 16tim letom pa nameravam kupit 125 kubicnega cestaka sam nevem kerege...hondice m gledau so mi ušeč ampak so šitoke tokkokr moj tomos, pa še ogledalana balanci(skratka nsr je bila lepša)...gledau sem tudi Rs 125 in ugotoviu da imajo lastniki 2 taktnih pogosto kakšne težave z motorjem...Mi lahko pomagate zbrati motor(nenameravam dt več kot 3.500)??

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, mam mejhn problemček:P smvišji voznik nor na motorje ampak nevem kerim naj zaupam 2taktnim al 4taktnim...motor naj bi bil za vsako dnevno uporabo.Nimam še veliko izkušen do zdaj sem imeu samo Tomos pony expres automatic 74letnik(ga mam še zdaj) in mam skuter Leo Pard Sonik b10.Z 16tim letom pa nameravam kupit 125 kubicnega cestaka sam nevem kerege...hondice m gledau so mi ušeč ampak so šitoke tokkokr moj tomos, pa še ogledalana balanci(skratka nsr je bila lepša)...gledau sem tudi Rs 125 in ugotoviu da imajo lastniki 2 taktnih pogosto kakšne težave z motorjem...Mi lahko pomagate zbrati motor(nenameravam dt več kot 3.500)??

Hvala, LP

anzee93 jst ti predlagam da se mal sprehodiš po temih kot so aprilia rs 125, Tomos sm 125 , yamaha yzf 125,.... pa si prebereš lastnosti o pozameznem motorju potem boš pa sam videl kateri ti najbolje odgovarja. Glede 2t pa 4 t je bilo tudi že ogromno govora tko da ne dvomim da neboš našel. Če te pa kaj več zanima pa lahko tudi vprašaš v temi 125 javite se kjer ti bomo...bojo fantje 100% znali odgovorit na sestavljeno vprašanje.:unsure::worship:

L.p.

Tomi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri mašini naj zaupaš hehe... kakor boš ti skrbeu za tvojo mašinco tako bo ona poskrbela za tebe. 4t mašine so bolj zanesljive, 2t manj.

če iščeš nekaj za vsakdanje opravke... če rabiš zgolj prevozno sredstvo... ostani na skuterju.

če iščeš nekaj bolj športnega ti svetujem aprilio rs. kot že verjetno veš... kolko več užitkov imaš ko sediš na apriliji, tolko manj uživaš ko treba servisirat(€€)... bencina sploh nebom omenjal, saj če gledaš na to kolko boš tankal na pumpi ti aprilijo močno odsvetujem.

2t mašine "moraš" segrevati pred vožnjo malo dalj časa kot naprimer 4t (dvomim da 4t sploh kdo segreva tu...?).

jaz imam rad pospeške, zelo sem vzljubil motociklizem in mi ni žal da sem kupil 2t.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 4-taktnih cestakov ti ostane še samo yamaha r125. Drugač pa tudi 2-taktni niso tak problem če ga redno vzdržuješ, uporabljaš kvalitetno olje pa ga ne teraš v rdečo polje na obratomero. Je pa res da je dražje vzdrževanje dražje pa poraba večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..hvala zause odgovore...ze 1 leto pregledujem različne forume motorjein vse živo pa mi še vednoi ni uspelo najti...iscem motor s katerm bi selahko obcasno podau na grobnik, z nim hodiuu šolo in tuni na mrje ce bi bilo le mogoče.Na žalost pa nimam delbele denarnice:Stako da mi ostanejo 4 taktni...vem da majo slabše pospeške in končno ampak so zaneslivi:Pdrugače pa tud js nesegrevam 4taktnega skutrcka:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..hvala zause odgovore...ze 1 leto pregledujem različne forume motorjein vse živo pa mi še vednoi ni uspelo najti...iscem motor s katerm bi selahko obcasno podau na grobnik, z nim hodiuu šolo in tuni na mrje ce bi bilo le mogoče.Na žalost pa nimam delbele denarnice:Stako da mi ostanejo 4 taktni...vem da majo slabše pospeške in končno ampak so zaneslivi:Pdrugače pa tud js nesegrevam 4taktnega skutrcka:P

Ja za na gobnik bi rabil 2t za v šolo lhako 4t za na morje bi blo pa tud skor bulš 2t ker če boš 4t tišu do konca neboš delč pršu.

Drugače pa kot si že sam pošinil ni pospeškov pa končne pri 4t se boš pa mal dle vozil z enim tankom pa cenej serviseranje.

Vso srečo pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala...grobnik so sam sanje drgač hh*biggrin.gif se eno uprasanje yamaha 125 yzf al honda 125cbr al honda 125cbf?'katri je vam najbolši??

najlepša yzf r125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam:P

za kej več med temi tremi pa ti nemorm povedat kr še svojga motorja skor nč ne poznam ker ma samo 15km prevoženih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoije je najbolša yamaha, cbr-ka je full mala pa ozke gume, cbf se mi pa ne dopade ker je zračno hlajena pa samo 8kW, tk da na tvojem mestu bi vzev yamaho!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam čist isti problem... odločam se med yamaho yzf r 125 in aprillia rs 125 in mislim da se skoro vsaki med tema dvema odloča kateri hoče imeti športnega motorja... Mislim da vseeno kaj si kupiš da boš zadovoljen in boš potem pisal da ti ni žal da si si kupil yamaho, hondo ali aprillio... Sam sem tudi večje rasti (185cm) in sem danes sedel na aprilliji in moram priznati da sem pozitivno presenečen ker sem mislil da je manjša vendar se nisem z njo peljal in to pa je spet čist drugače... na yamahi pa še na žalost nisem sedel ker jo tam niso imeli... Pa saj ta yamaha tudi nima tako slabih pospeškov in končne in baje je najboljši in hiter 4 takter v svoji kategoriji, ker ljudje pišejo da je 4t full počasen in druge norije, yamaha ni počasna ampak aprillia in cagiva sta hitri :rolleyes: ... cbr-ko pa si res ne kupuj, enostavno je premajhna in sploh ni v tej kategoriji kot sta yamaha, aprillia, cagiva,ker je eno niže, zame je cbr-ka najslabša-grda 125-ka kaj obstaja in brez zamere tisti kateri jo imate saj to je mojo mnenje, drugi pa bi spet pisal obratno, da je najboljša... to je stvar okusa :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam čist isti problem... odločam se med yamaho yzf r 125 in aprillia rs 125 in mislim da se skoro vsaki med tema dvema odloča kateri hoče imeti športnega motorja... Mislim da vseeno kaj si kupiš da boš zadovoljen in boš potem pisal da ti ni žal da si si kupil yamaho, hondo ali aprillio... Sam sem tudi večje rasti (185cm) in sem danes sedel na aprilliji in moram priznati da sem pozitivno presenečen ker sem mislil da je manjša vendar se nisem z njo peljal in to pa je spet čist drugače... na yamahi pa še na žalost nisem sedel ker jo tam niso imeli... Pa saj ta yamaha tudi nima tako slabih pospeškov in končne in baje je najboljši in hiter 4 takter v svoji kategoriji, ker ljudje pišejo da je 4t full počasen in druge norije, yamaha ni počasna ampak aprillia in cagiva sta hitri rolleyes.gif ... cbr-ko pa si res ne kupuj, enostavno je premajhna in sploh ni v tej kategoriji kot sta yamaha, aprillia, cagiva,ker je eno niže, zame je cbr-ka najslabša-grda 125-ka kaj obstaja in brez zamere tisti kateri jo imate saj to je mojo mnenje, drugi pa bi spet pisal obratno, da je najboljša... to je stvar okusa worship.gif

mislm da je yamaha celo mal višja. tko da probi še nekje najdt yamaho pa se vsedi nanjo pa probaj jo še zajahatitrance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm da je yamaha celo mal višja. tko da probi še nekje najdt yamaho pa se vsedi nanjo pa probaj jo še zajahatitrance_21_laughing1.gif

sm se kr doug obotavljau glede tega ker motr je bolši za višje voznike, in sm su v yamaha na rudniku kjer so mi lepo povedali da je yamaha zelo dobra za visje voznike......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tut eden tistih, ki je imel probleme z izbiro motorja, zato sem kupil oba. :)

Aja ... drugace je Yamaha FULLLLL visja od RSke :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno uprasanje:P ce bi naprimr kupu yamaho v trgovin al pa po delih pa bi jo sam sestavu, kaj bi blo cenej??pa kje bi lah komplet use dele dubu pa da sam skp spravm??:P cist sm u biker boyz film not padu:D:Dpa razmišlam ce bi lahko ustavu medtem ko bi sestavlu yamaho se rave ventile itd kar spada zravn:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se kr doug obotavljau glede tega ker motr je bolši za višje voznike, in sm su v yamaha na rudniku kjer so mi lepo povedali da je yamaha zelo dobra za visje voznike......

Res je....sam mam 200cm in vozim R125.....mal smešn zgleda ampak se peljem brez problema ;)

Po 300km me začnejo bolet kolena ampak mal pretegneš pa je ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno uprasanje:P ce bi naprimr kupu yamaho v trgovin al pa po delih pa bi jo sam sestavu, kaj bi blo cenej??pa kje bi lah komplet use dele dubu pa da sam skp spravm??:P cist sm u biker boyz film not padu:D:Dpa razmišlam ce bi lahko ustavu medtem ko bi sestavlu yamaho se rave ventile itd kar spada zravn:P

ne razumem čist... o yamahi yzf r-125 je govora ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem čist... o yamahi yzf r-125 je govora ane?

seveda:Pkaj bi blo ceneje kupit jo v trgovini al jo sestavit doma v garaži, in če je le mogoče sproti narediti vse modefikacije(npr. Športni filtri, rave ventili, izpuh, angel eyes/devil eys itd.)

Popravljeno . Popravil anzeee93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda:Pkaj bi blo ceneje kupit jo v trgovini al jo sestavit doma v garaži, in če je le mogoče sproti narediti vse modefikacije(npr. Športni filtri, rave ventili, izpuh, angel eyes/devil eys itd.)

zdej p aže mal pretiravaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej p aže mal pretiravaš

Hehe...sampreveč časa imam:D ce bividu kaj sm naredu iz tomos funsporta :P drugače bi se dal naročit komplet yamaho razstavleno pa da jo domav garaži sestavi??kdo ve??pa kakšna bi bla cena približno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe...sampreveč časa imam:D ce bividu kaj sm naredu iz tomos funsporta :P drugače bi se dal naročit komplet yamaho razstavleno pa da jo domav garaži sestavi??kdo ve??pa kakšna bi bla cena približno

Če želiš motor sam sestavit ti ostane samo aprilia rs, za tisto se dobi dovol delov na ebay, yamaha pa nima kit seta za domačo sestavljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dej dej dej:P škoda:P jo bom pa razstavu pa sestavu nazaj :D hehe....bomo ženekak...hvala za use odgovore

LP

RAVE ventila Yamaha NIMA. TI verjetno mislis, da bi direkt iz tovarne dobu motor in ga sam sestavil. Ja to gre, vendar ti noben trgovec to nebo postimal, ker nima s tem nobenega zasluzka. Plus, da ni prvega oz. nultega servisa ter tako dvomim v garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garancije pomoje v tem primeru ni. Vidim da si iz Dol-a pri Ljubljani, se lahko en dan mimo ustavim pa se zicneš mal gor da občutiš še sedet na yamahi. Sej ko jo boš dobil, jo lahko raztaviš, nimaš pa kaj veliko modificirat oz. so zelo zelo drage(saj glede performanca). Zdej razliko med aprillio pa yamaho so ti večali manj povedali, poleg mitota drugi itak niso konkurenčni (saj zame).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!