Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Ima kdo izkušnje z Nolan N86? Ne najdem nobenega pametnega test no vsaj v eng/slo verziji ali pa kakšen uporaben komentar kar se tiče te čelade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi se zapeljal do Velenja ali kam drugam kjer imajo testne in jo sam preizkusil med vožnjo, tako boš najbolje videl kakšna je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za N86 bo redko kdo znal kaj iz izkušenj povedat, ker je čelada model 2013 in so pri letošnjem vremenu motoristi bol redkost na cestah :-)

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je čelada bolj novost in vem kakšno je vreme zunaj to je tudi razlog zakaj ne grem/še nisem šel na testno vožnjo... Sicer čelada je opcijski nakup za mojo boljšo polovico pa jo greva danes pogledat. Mislil sem, da se bi dalo še kje kaj prebrat o njej. K temu tudi moje vprašanje strmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa, pocas bos mogu motor zamenjat :) 

Se zapelemo kej proti rakitni, ko bo vreme? 

Sej ves, bolj u izy, vec kave kot kilometrov, haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah mašina bo še ostala za enkrat še ni potrebe po drugi :)

Drugač pa, ko sonce posije samo kontaktiraj bova šla na coffee race :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quick question kompi.

Imam x-lite 551. Ko spustim sončni vizir ima na koncu hoda eno eno "stopnico". Se pravi moram ekstra močno porint ročko da se mi vizir spusti do konca v perfektni položaj :) Pred stopničko je rahlo previsok... Od kar je pršla čelada s servisa diši ko nova ( Hvala! ), je pa tista stopnička občutno trša in je prav težko med vožnjo to dvigat/spuščat.

Lahko to sam popravim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quick question kompi.

Imam x-lite 551. Ko spustim sončni vizir ima na koncu hoda eno eno "stopnico". Se pravi moram ekstra močno porint ročko da se mi vizir spusti do konca v perfektni položaj :) Pred stopničko je rahlo previsok... Od kar je pršla čelada s servisa diši ko nova ( Hvala! ), je pa tista stopnička občutno trša in je prav težko med vožnjo to dvigat/spuščat.

Lahko to sam popravim?

 

Zadnja pozicija stikala VPS senčila na X-551 je pravzaprav namenjena lažji demontaži senčila iz čelade in ne toliko vsakodnevni uporabi. Zato je tam tudi tista stopnička :) .

Na stikalu je vijak, ki ga na servisu namenoma pričvrstimo, da se ne bi samodejno odvil. Če tako želiš, lahko vijak tudi malenkost popustiš, vendar le toliko, da bo premikanje stikala lažje.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test "v živo" :

http://www.motori.hr/x-lite-802-nakon-checkinog-pada/

BTW: ker malo gledam okoli za novo čelado sem se včeraj oglasil v Labo v BTC-ju in sprobal X-LITE X-702 SPORT TOURER: za mene ima dva velika + in sicer da je iz kompozitov in da ima vgrajeno sončno zaslonko. Opremljena pa je tudi z dodatkom pinlock in podbradnim delom proti prepihu. Do tu vse OK samo tako na prvo pomerjanje (sem bil v stiski s časom) mi je velikost S občutno premajhna, M pa mi je malo "na ta veliko". Ko pridem naslednič moram imeri s seboj svojo podkapo pa da probam še tako.

Me pa zanima sledeče: ali se že ob nakupu nove mogoče lahko izvede prilagoditev oziroma menjava notranjih oblog čelade, da se pride do optimalne velikosti glede na glavo kupca?

LP in hvala za odgovor.

post-1569-0-52701100-1364549799_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test "v živo" :

http://www.motori.hr/x-lite-802-nakon-checkinog-pada/

BTW: ker malo gledam okoli za novo čelado sem se včeraj oglasil v Labo v BTC-ju in sprobal X-LITE X-702 SPORT TOURER: za mene ima dva velika + in sicer da je iz kompozitov in da ima vgrajeno sončno zaslonko. Opremljena pa je tudi z dodatkom pinlock in podbradnim delom proti prepihu. Do tu vse OK samo tako na prvo pomerjanje (sem bil v stiski s časom) mi je velikost S občutno premajhna, M pa mi je malo "na ta veliko". Ko pridem naslednič moram imeri s seboj svojo podkapo pa da probam še tako.

Me pa zanima sledeče: ali se že ob nakupu nove mogoče lahko izvede prilagoditev oziroma menjava notranjih oblog čelade, da se pride do optimalne velikosti glede na glavo kupca?

LP in hvala za odgovor.

 

Takega servisa in prilagajanja čelade na tvojo glavo kot ga boš doživel pri Compacu (Nolanu) nisem zasledil še nikjer! In vse to brezplačno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test "v živo" :

http://www.motori.hr/x-lite-802-nakon-checkinog-pada/

BTW: ker malo gledam okoli za novo čelado sem se včeraj oglasil v Labo v BTC-ju in sprobal X-LITE X-702 SPORT TOURER: za mene ima dva velika + in sicer da je iz kompozitov in da ima vgrajeno sončno zaslonko. Opremljena pa je tudi z dodatkom pinlock in podbradnim delom proti prepihu. Do tu vse OK samo tako na prvo pomerjanje (sem bil v stiski s časom) mi je velikost S občutno premajhna, M pa mi je malo "na ta veliko". Ko pridem naslednič moram imeri s seboj svojo podkapo pa da probam še tako.

Me pa zanima sledeče: ali se že ob nakupu nove mogoče lahko izvede prilagoditev oziroma menjava notranjih oblog čelade, da se pride do optimalne velikosti glede na glavo kupca?

LP in hvala za odgovor.

 

Samo pravilno izbrana čelada (ustrezna velikost!) omogoča udobno vožnjo in lahko rešuje življenja. Fina prilagoditev velikosti s poljubno debelimi blazinicami in oblazinjenjem, je ob nakupu čelade Nolan v Sloveniji, brezplačna.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam vprašanje za kompija. Imam čelado xlite 802 bolša polovica pa xlite 701. Ali gre v te dve čeladi komunikacijska naprava 

Cardo syster scala rider G4 power set. Če ta sistem ne paše v to čelado kateri potem bi pasal.

 

Lp, ZEKKO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za kompija. Imam čelado xlite 802 bolša polovica pa xlite 701. Ali gre v te dve čeladi komunikacijska naprava 

Cardo syster scala rider G4 power set. Če ta sistem ne paše v to čelado kateri potem bi pasal.

 

Lp, ZEKKO

 

Univerzalne komunikacijske sisteme je mogoče namestiti tudi na čelade, ki še niso bile pred-pripravljene za njihovo uporabo. Na čeladi X-lite X-802 in X-701 lahko tako namestiš univerzalne sisteme N-Com Multi, Cardo, … Ob tem pa je dobro vedeti, da lahko namestitev takšnega sistema na zunanjo školjko, pomeni tudi motnjo v smislu porušene aerodinamike čelade, …

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto kupil X-lite 702 v Velenju. Danes naredil z njo okoli 300km. Izredno zadovolje. Čelada je tišja kot sem pričakoval (vozim Z 750), zračenje je super (danes sicer še ni bilo potrebno), sončna zaslonka tudi zelo praktična, ko se enkrat navadiš, kje ima gumb. To je sicer moja druga čelada X-lite in mislim da bo tako tudi ostalo.

 

celada.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz tudi naredil test na Z750.... do letošnje sezone (5sezon) sem vozil nolan N84, zunanji sončnik je bil vedno v uporabi na polovični poziciji, ko se je le ta umazal od mušic je bil nadaljne kilometre neuporaben.. sedaj kupil X-lite 702 in ni primerjave z staro nolanko...zračnikov toliko da rabiš že skoraj navodila :grrr , katerega kam in kako odpreti. Tišja za okoli 30% od Nolan čelade, res da se vsake toliko pojavi kakšen "helikopter" in pri določeni hitrosti rahlo nadležno brnenje, ampak ljudje vozim naked bike, boljše skoraj ne gre...

...edino to me moti (graja), da se sončna zaslonka zatika na polno :BUA: , od željenih 10preklopov mi je uspelo uporabiti sončno zaslonko le 4x, v ostalih primerih, nisem mogel premakniti "knofa" niti za milimeter..

 

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz tudi naredil test na Z750.... do letošnje sezone (5sezon) sem vozil nolan N84, zunanji sončnik je bil vedno v uporabi na polovični poziciji, ko se je le ta umazal od mušic je bil nadaljne kilometre neuporaben.. sedaj kupil X-lite 702 in ni primerjave z staro nolanko...zračnikov toliko da rabiš že skoraj navodila :grrr , katerega kam in kako odpreti. Tišja za okoli 30% od Nolan čelade, res da se vsake toliko pojavi kakšen "helikopter" in pri določeni hitrosti rahlo nadležno brnenje, ampak ljudje vozim naked bike, boljše skoraj ne gre...

...edino to me moti (graja), da se sončna zaslonka zatika na polno :BUA: , od željenih 10preklopov mi je uspelo uporabiti sončno zaslonko le 4x, v ostalih primerih, nisem mogel premakniti "knofa" niti za milimeter..

 

Pa srečno!

 

Stikalo VPS na X-702 se v deaktiviranem (dvignjenem) položaju senčila zaskoči. Na ta način dosežemo, da se senčilo ne spusti, ko tega ne želimo. Za aktiviranje je zato potrebno uporabiti malo več sile, še posebej, ko je čelada še nova. Sicer pa se mora senčilo dvigati in spuščati gladko in brez zatikanja.

 

Pa srečno vožnjo!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stikalo VPS na X-702 se v deaktiviranem (dvignjenem) položaju senčila zaskoči. Na ta način dosežemo, da se senčilo ne spusti, ko tega ne želimo. Za aktiviranje je zato potrebno uporabiti malo več sile, še posebej, ko je čelada še nova. Sicer pa se mora senčilo dvigati in spuščati gladko in brez zatikanja.

 

Pa srečno vožnjo!

Lp, Boris Kompare B)

 

Boris dogovorjeno, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeladi X-lite X-551 in X-702 sta izdelani iz prvovrstnih kompozitnih materialov (Karbon, Kevlar, Kural, steklena vlakna). Ti materiali so zelo trpežni in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da lahko nestrokovno in nepooblaščeno poseganje v varnostne elemente čelade (razstavljanje, sestavljanje …) povzroči izgubo s homologacijo zagotovljene varnostne garancije.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Hvala za odgovor, kot kaže bo X 702 6MAT dovolj pomarančna zaenkrat. Naročil pa tam, kjer so mi omogočili test in lepo svetovali (KMC).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi

Imam N103 (v garanciji do junija), na netu berem, da naj bi obstajal "boljši" mehanizem za sončno zaslonko, moj sicer dela ampak je rahlo moteč, ker se počasi spušča (pa ga je treba "popravljati" ) , novi naj bi se "zaskočil" v zgornjem položaju, kar bi mi bolj ustrezalo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi

Imam N103 (v garanciji do junija), na netu berem, da naj bi obstajal "boljši" mehanizem za sončno zaslonko, moj sicer dela ampak je rahlo moteč, ker se počasi spušča (pa ga je treba "popravljati" ) , novi naj bi se "zaskočil" v zgornjem položaju, kar bi mi bolj ustrezalo.

lp

Franc

 

Posodobljen VPS mehanizem za Nolan N103 zadrži senčilo čvrsto v dvignjenem (deaktiviranem) položaju.

Lastnikom čelad Nolan, ki so jih kupili v Sloveniji, mehanizem po potrebi zamenjamo brezplačno v sklopu garancije. Če pa čelada morebiti ni bila  kupiljena pri pooblaščenem prodajalcu v Sloveniji, servisno storitev zaračunamo po veljavnem ceniku.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Torej jo z računom "dostavim" v KMC pa bodo oni poskrbeli za ostalo?

lp

Franc

 

Kupci čelade praviloma pustijo pri svojem prodajalcu, mi pa poskrbimo, da čelada najde pot do nas. Lahko pa nam jo seveda dostaviš tudi direktno na naš naslov. Kakor bi ti pač bolj ustrezalo.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!