Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Malo gledam novo Nolan 104, se dobi že za okoli 300 EUR.

 

Večina hvali, vendar me malo zmoti teža in sicer 1640g za M/L dimenzijo.

 

Sedaj imam xlite 602, ki je težka 1360+g.

 

Ta odvečna teža me kar odvrača od menjave, 3 dodatne deke na glavi se mi zdijo kar preveč.

 

Kako je s tem v praksi?

jaz sem jo lani testiral v Velenju in sem imel malo slab občutek , ker se mi je zdelo da me preveč prime v bradnem delu. Letos sem si jo vseeno kupil in sem z njo zelo zadovoljen. Prej sem imel N 90. Najboljše jo je probat in se prepričat o kvaliteti. Imam pa tako http://www.compaco.si/trgovina/233-motoristicna-celada-n104-hi-visibility-n-com-22.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa zadnji zračniki na N 104, piha kaj tudi od zadaj v glavo?

Mene je pri N 85 tudi to motilo, ko sem imel razgreto glavo po kolesarjenju. Je pa možno, da je to zelo odvisno od vrtinčenja zraka na posameznem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa zadnji zračniki na N 104, piha kaj tudi od zadaj v glavo?

Mene je pri N 85 tudi to motilo, ko sem imel razgreto glavo po kolesarjenju. Je pa možno, da je to zelo odvisno od vrtinčenja zraka na posameznem motorju.

Ja če greš v rikverc :OK: spredaj so zračniki ki sprejemajo zrak,ki naj bi potem zakrožil po glavi in šel na zadnji odprtinah ven,no pri meni je problem,da čelo zapre ta sprednji dovod zraka,prav tako moji ženi in zraka pride zelo malo v čelado,če si jo med vožnjo malenkost dvignem in držim,šele tedaj se čuti tok zraka preko čelade!

Moraš probat,možno je da imava z kmetico močnejše ali oz. večje čelo :P pa zrak blokira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam najraje malo odprt vizir, se mi zdi najbojše zračenje, mi pa ne paše preveč, če piha le na enem pasu po glavi.

Zadaj naj bi šel zrak iz čelade, ampak, če spredaj ne pride not, ga vleče tudi zadaj, na mojem motorju in N 85 je to preverjeno. Saj normalno to ni moteče, včasih pa je, ker ga ni mogoče zapreti, razen s kakšnim selotejpom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, je možno dobiti nove ličnice za X-701? In koliko je cena če se da?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 104-ko, sem jo kupil takrat skupaj kot kmet in kmetica, in nimam pripomb glede zračenja in ostalo, razen malo tam kjer pride n-com, tam mi pri večjih hitrostih piha in bobniokrog tega, ko z roko pokrijem je ok, drugače ne, jebi ga sem se navadil, pa gre.


Ja če greš v rikverc :OK: spredaj so zračniki ki sprejemajo zrak,ki naj bi potem zakrožil po glavi in šel na zadnji odprtinah ven,no pri meni je problem,da čelo zapre ta sprednji dovod zraka,prav tako moji ženi in zraka pride zelo malo v čelado,če si jo med vožnjo malenkost dvignem in držim,šele tedaj se čuti tok zraka preko čelade!

Moraš probat,možno je da imava z kmetico močnejše ali oz. večje čelo :P pa zrak blokira!

Mogoče pa imata preveč pameti v glavi, pa potem tišči na vrh :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni nekdo v Velenju al tm nekje delal servise čelad? Imam x-701 in mi nekje ob strani piha noter in nasplošno bi bilo potrebno narediti servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 104-ko, sem jo kupil takrat skupaj kot kmet in kmetica, in nimam pripomb glede zračenja in ostalo, razen malo tam kjer pride n-com, tam mi pri večjih hitrostih piha in bobniokrog tega, ko z roko pokrijem je ok, drugače ne, jebi ga sem se navadil, pa gre.

Mogoče pa imata preveč pameti v glavi, pa potem tišči na vrh :kva2:

Zelo tehnično podkovan odgovor,kaj več tud nisem od tebe pričakoval :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po krajšem dopustu spet pripravljen na nove delovne zmage:

 

Bravo Boris. Že mnoga leta uporabljam tisti štumf za okoli vratu, ki ga lahko nategneš tudi čez glavo, narediš kapico,....

Ugotovil sem, da ti v odvisnosti od vetrobrana zmanjša tudi hrup v čeladi, ker ni turbulenc v podbradnem delu.

Imate te štumfe v prodajnem programu? Jaz sem jih pred leti kar nekaj nakupil  pri prijatelju v Slovenj Gradcu skupaj z nekimi "čudnimi" pajkicami, ki so pozimi tople, poleti pa hladne.

 

Buff rute imamo na zalogi v različnih barvnih kombinacijah in vzorcih. Vabljen na obisk in kavo!

 

Mene pa zanima če je za čelado N84 mogoče dobiti še kakšen drugačen podbradni vložek, kot je orginal. Na novih N86 vidim da gre za neko bolj blagnato zadevo, ta na moji N84 je pa bolj ko ne ostra, pa še razpokala mi je in je kar neprijetno, če te porajsa.

 

Zaradi posebnega nastavka je na Nolan N84 mogoče namestiti le originalno protivetrno zaslonko. Zaslonke imamo na voljo – tudi v spletni trgovini ->klik.

 

Kaj pa zadnji zračniki na N 104, piha kaj tudi od zadaj v glavo?

Mene je pri N 85 tudi to motilo, ko sem imel razgreto glavo po kolesarjenju. Je pa možno, da je to zelo odvisno od vrtinčenja zraka na posameznem motorju.

 

Dva difuzorja na temenu čelade N104 nista namenjena dovajanju zraka v čelado, temveč po Venturijevem principu izsesavata ogreti zrak iz čelade, kar zagotavlja ustrezen pretok svežega zraka, brez neprijetnega lokalnega hlajenja. Za več info klikni tukaj.

 

Kompi, je možno dobiti nove ličnice za X-701? In koliko je cena če se da?

 

Nadomestne lične blazinice za X-lite X-701 imamo na voljo v vseh velikostih. Cena za par znaša 46,26 EUR. Naročiš jih lahko tako preko spleta (->klik), kot tudi na tel. št. 03/891 91 03, če pa se ustaviš pri nas v Velenju, ti jih bomo še namestili v čelado.

 

Sam imam 104-ko, sem jo kupil takrat skupaj kot kmet in kmetica, in nimam pripomb glede zračenja in ostalo, razen malo tam kjer pride n-com, tam mi pri večjih hitrostih piha in bobniokrog tega, ko z roko pokrijem je ok, drugače ne, jebi ga sem se navadil, pa gre.

 

Če bi tako želel, lahko v ohišje sistema N-Com namestimo posebno peno, ki bo ublažila hrup. Vabljen na obisk!

 

A ni nekdo v Velenju al tm nekje delal servise čelad? Imam x-701 in mi nekje ob strani piha noter in nasplošno bi bilo potrebno narediti servis.

 

Le pravilno negovana in redno vzdrževana čelada omogoči udobno vožnjo motocikla in lahko rešuje življenja. Lastnikom čelad Nolan, X-lite in Grex, ki so jih kupili pri pooblaščenih prodajalcih v Sloveniji, zato v podjetju Compaco zagotavljamo BREZPLAČNE servisne preglede, kjer čelado pregledamo, nastavimo zatesnitve, podmažemo mehanizme, očistimo prezračevalne kanale, po potrebi zamenjamo tesnila, …  ->klik

p.s. če čelada morebiti ni bila kupljena pri pooblaščenem prodajalcu v Sloveniji, servisno storitev zaračunamo po veljavnem ceniku.

 

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem da ima compaco zdej v akciji N86 in razprodajo N85, pa me zanima kolko je dejansko razlike med čeladama? Predvem v glasnosti ali je to treba preverit na lastni buči?

(vem da bi bilo najbolje da grem probat osebno, samo pot od obale do velenja sam za probat čelado je mal douga)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem da ima compaco zdej v akciji N86 in razprodajo N85, pa me zanima kolko je dejansko razlike med čeladama? Predvem v glasnosti ali je to treba preverit na lastni buči?

(vem da bi bilo najbolje da grem probat osebno, samo pot od obale do velenja sam za probat čelado je mal douga)

Lp

Poskusi jo v najbližji prodajalni, če ti sploh paše kalup.

Potem ti jo pa z Velenja pošljejo.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem da ima compaco zdej v akciji N86 in razprodajo N85, pa me zanima kolko je dejansko razlike med čeladama? Predvem v glasnosti ali je to treba preverit na lastni buči?

(vem da bi bilo najbolje da grem probat osebno, samo pot od obale do velenja sam za probat čelado je mal douga)

Lp

 

Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da čelado preizkusiš v vožnji z lastnim motociklom.

Izbrane modele čelad Nolan v vseh velikostih imamo za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru - na obali je to prodajalna Moto Sport Gruntar v Kopru.

Oglasi se in se dogovori za testno vožnjo.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, se da za model x-lite 802-start dobiti komplet nalepk, ki so na čeladi (Logotipi X-lite in napis x-802)in tole črno  plastiko, ki je spredaj pred šobami? Hvala

motoristicna-celada-x-802-start-8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, se da za model x-lite 802-start dobiti komplet nalepk, ki so na čeladi (Logotipi X-lite in napis x-802)in tole črno  plastiko, ki je spredaj pred šobami? Hvala

motoristicna-celada-x-802-start-8.jpg

 

Nalepke X-lite in prezračevalne šobe za X-802 imamo na voljo na našem servisu v Velenju.

Pri tem pa prosim ne spreglej naslednjega dejstva: čelado, ki je utrpela hud udarec ali pa je bila poškodovana zaradi nepravilne uporabe, je potrebno zamenjati. Vsekakor pa jo je obvezno nadomestiti z novo v primeru prometne nesreče, pa naj bo ta še tako nedolžna. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito. Torej, če si čelado morebiti poškodovala ob padcu, se od nje raje poslovi. Raje od čelade kot od življenja.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kompi js imam pa samo eno informativno vprašanje zate. Noro se mi dopade čelada x-lite 802 lorenzo moon replica (tista astronautska :D ). Zdaj sicer nevem kater letnik je ta čelada 2011, 2012? V glavnem zanima me kako dolgo bo še ta čelada v ponudbi oz. ali jo sploh še proizvajajo? Ker verjetno še kakšni 2 leti ne bom imel motorja je verjetno leta 2015 več ne bo za dobit če prav sklepam :D . Pa še prvo bi se moral moje x-lite 701 znebit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi js imam pa samo eno informativno vprašanje zate. Noro se mi dopade čelada x-lite 802 lorenzo moon replica (tista astronautska :D ). Zdaj sicer nevem kater letnik je ta čelada 2011, 2012? V glavnem zanima me kako dolgo bo še ta čelada v ponudbi oz. ali jo sploh še proizvajajo? Ker verjetno še kakšni 2 leti ne bom imel motorja je verjetno leta 2015 več ne bo za dobit če prav sklepam :D . Pa še prvo bi se moral moje x-lite 701 znebit.

 

Čelado X-802 Replica Lorenzo MOON smo prvič prdstavili že leta 2010. Če jo bo š želel imeti, se boš moral kar podvizati, saj v kolekciji 2014 ne bo več na voljo. Trenutno imamo zadnje kose na zalogi v OUTLET ponudbi, po izjemno znižanih cenah ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če greš v rikverc :OK: spredaj so zračniki ki sprejemajo zrak,ki naj bi potem zakrožil po glavi in šel na zadnji odprtinah ven,no pri meni je problem,da čelo zapre ta sprednji dovod zraka,prav tako moji ženi in zraka pride zelo malo v čelado,če si jo med vožnjo malenkost dvignem in držim,šele tedaj se čuti tok zraka preko čelade!

Moraš probat,možno je da imava z kmetico močnejše ali oz. večje čelo :P pa zrak blokira!

po domače se reče čelav ...  :P

 

no jaz pa čakam na eno novo flip up čelado malo manjše teže ... moja 103 je malce težka na začetku sezone - potem ko se ne vozim kak mesec po mamutih ... mi je pa všeč spodnji del čelade - lepo zaprt..sedaj ko imam podbradno vetrno zaščito iz novejšega materiala se mi še bolj dopade..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo izboljšana N104 za leto 2014, NOLAN N-104 EVO

 

attachicon.gifN104_EVO_14_1_600_.jpg

 

Kaj pa je izboljšanega?

 

CENA ! !

 

Posodobljena N104 EVO bo za še večje udobje opremljena z novim oblazinjenjem in 3D izrezanimi ličnimi blazinicami. Nova bosta tudi ovratnik in protivetrna zaslonka. Posodobljeno bo stikalo VPS senčila in mehanizem vizirja, ki bo omogočal dodatno stopnjo pol-odprtega vizirja. Spremenjen prezračevalni sistem bo še bolj učinkovit. Cena pa ostaja nespremenjena :OK: .

 

no jaz pa čakam na eno novo flip up čelado malo manjše teže ... moja 103 je malce težka na začetku sezone - potem ko se ne vozim kak mesec po mamutih ... mi je pa všeč spodnji del čelade - lepo zaprt..sedaj ko imam podbradno vetrno zaščito iz novejšega materiala se mi še bolj dopade..

 

Prihaja nova X-lite X-1003. Udobje najvišjih standardov. Izdelana bo ročno iz kompozitnih materialov (karbon, kevlar, kural, steklena vlakna), pričakovana teža za velikost M1 le 1500g. Kmalu.

 

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-0-10965400-1380008317_thumb.jpg

post-1784-0-10300300-1380008327.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še tule vprašal za N104 - ali je "zimski" ovratnik in bradni del res za 30% tišji? :) Me mika nakup predvsem zaradi hrupa, prepih pa me moti le malce na čelu kadar nimam spuščenega sončnega vizirja. Bi glede tega pomagalo, če začasno zalepim zračnika na zadnji strani? Glede na uporabo pinlocka, se vizir ne megli in ni potrebe po prepihu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!