Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

...pred kratkim kupil N44.. čelada je funkcionalna v vseh pogledih uporabnosti,ki jo izdelovalec reklamira....zelo zadovoljen po prevoženih 1500 km ...tudi v ful dežju cca 100km se je obnesla dobro...edina zamera je da v položaju , ko je vizir na prvem položaju odprt se pojavljajo neki črički iz predela kjer je vizir vpet v čelado....to pripisujem sami teži vizirja, ki je malo večji in težji od ostalih zaprtih in

flip-up čelad.....veliko vidno polje in lažja teža čelade  se mi zdi v redu...zelo uporabna za touring ter za motorje ki imajo boljšo vetrno zaščito...tisti pa ki tega nimajo jo pa odsvetujem....pač ni SS in  naked motoristom namenjena.....skratka vsak naj presodi će takšno čelado rabi jaz jo ....pa še to....fajn hladi v glavo ob vročini....zračnost čelade -od 1-10.....no ja ajd   dam 8....!! :huh:

 

 

l.p.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ali kdo od vas uporablja čelado N44 ali N43. A mi lahko prosim kdo realno opiše slabe in dobre strani čelad?

Hvala in LP

Pojdi v Velenje in jo sam sprobaj s svojim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, na pomoc... Danes se mi je na celadi xlite x551 zgoraj pri celu odlepila plastika, v katero se zapenja notranje oblazinjenje. S cim lahko zadevo zalepim nazaj da ne bom poskodoval celade?

imel isti problem .... uporabil lepilo z pištole ... tista reč ko se segreje ..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pred kratkim kupil N44.. čelada je funkcionalna v vseh pogledih uporabnosti,ki jo izdelovalec reklamira....zelo zadovoljen po prevoženih 1500 km ...tudi v ful dežju cca 100km se je obnesla dobro...edina zamera je da v položaju , ko je vizir na prvem položaju odprt se pojavljajo neki črički iz predela kjer je vizir vpet v čelado....to pripisujem sami teži vizirja, ki je malo večji in težji od ostalih zaprtih in

flip-up čelad.....veliko vidno polje in lažja teža čelade  se mi zdi v redu...zelo uporabna za touring ter za motorje ki imajo boljšo vetrno zaščito...tisti pa ki tega nimajo jo pa odsvetujem....pač ni SS in  naked motoristom namenjena.....skratka vsak naj presodi će takšno čelado rabi jaz jo ....pa še to....fajn hladi v glavo ob vročini....zračnost čelade -od 1-10.....no ja ajd   dam 8....!! :huh:

 

 

l.p.MAX

Hvala. Ko sva se spoznala v LJ, je še nisi mel. :)

Bom pa verjetno res poletel do Velenja, pa zadevo probal, če se da.

Se pa odločam med temi nolankami, pa shark evoline3.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Ko sva se spoznala v LJ, je še nisi mel. :)

Bom pa verjetno res poletel do Velenja, pa zadevo probal, če se da.

Se pa odločam med temi nolankami, pa shark evoline3.

 

LP

 

Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da osebno preizkusiš izbrani model čelade. Na lastnem motociklu! Noben testni voznik, niti najboljši motoristični kolega, ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Čelade modela N44 v vseh velikostih imamo za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem Nolanovem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boris,je mogoče uparit komunikacijo B4 in Nolanke z kakšno drugo komunikacijo ki jo napopaš na čelado ki nima predalčka za njo,lahko tudi kakšno vašo(N-COM),samo mora lovit signal vsaj 500m?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boris,je mogoče uparit komunikacijo B4 in Nolanke z kakšno drugo komunikacijo ki jo napopaš na čelado ki nima predalčka za njo,lahko tudi kakšno vašo(N-COM),samo mora lovit signal vsaj 500m?

Trenutno žal še ne. Že jeseni pa bo menda vse drugače. Nolan namreč pripravlja novo aplikacijo, ki bo omogočala komunikacijao sistema N-Com tudi z interkom sistemi drugih blagovnih znamk.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje iz moje strani . Imam xlite 702 in bx4 komunikacijo pa nisem nikjer zasledil da lahko delam balance med levi im desnim ušesom. Imam občutek da je ena kar glasna proti drugi.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi,

predvčerajšnjim sem si kupil xlite 802r, v neon barvi, mislim da je model escape.

pač, za vidljivost in varnost... ;)

 

imam pa s to čelado dva problema, za katera verjamem, da jih bom s tvojo pomočjo in nasvetom zlahka rešil.

 

prvi problem:

čelado imam na stojalu v moški sobi. in zdaj, ko gledam televizijo se mi čelada prav zažira v rumeno pego, tako zelo opazna je.

vse nagice zamudim, ko mi pogled beži na čelado.

kaj naj storim?

 

drugi problem:

sam sem na čelado namestil metaliziran vizir. čelado naredi bolj hudobno, pa še mojih izbuljenih oči se ne vidi noter.

poleg tega je ta metaliziran vizir pogojno uporaben tudi v vožnji ponoči.

no, mojemu osebnemu mnenju ( t.i. Lea ) pa se bolj dopade črn vizir. priznam, tudi tačrni naredi čelado bolj "hudobnega" izgleda, tudi mojega bedastega izraza se ne vidi odzunaj,

je pa vizir neuporaben pri vožnji ponoči... in zdaj se krešejo mnenja glede tega. raje bi imel ogenj pod rjuho kot pa v strehi

kaj naj storim?

 

z lepimi pozdravi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi problem:

čelado imam na stojalu v moški sobi. in zdaj, ko gledam televizijo se mi čelada prav zažira v rumeno pego, tako zelo opazna je.

vse nagice zamudim, ko mi pogled beži na čelado.

kaj naj storim?

 

pojdi gledat tv v žesnko sobo ali pa takrat čelado daj v priloženo vrečko :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje iz moje strani . Imam xlite 702 in bx4 komunikacijo pa nisem nikjer zasledil da lahko delam balance med levi im desnim ušesom. Imam občutek da je ena kar glasna proti drugi.

Hvala za odgovor.

 

Sistem N-Com BX4 posreduje stereo zvok v obe slušalki enakomerno. Balansiranje glasnosti med slušalkami v nastavitvah ni mogoče, lahko pa eno slušalko izklopiš, če bi recimo tako želel.

Razlog za zmanjšano slišnost ene izmed slušalk je največkrat v tem, da je le-ta prekrita z oblazinjenjem oziroma lično blazinico. Umakni oblazinjenje in lične blazinice in preveri delovanje slušalk. Če ne delujejo enakomerno, te vljudno vabim, da se oglasiš na našem servisu, kjer bomo uredili zadevo.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi,

predvčerajšnjim sem si kupil xlite 802r, v neon barvi, mislim da je model escape.

pač, za vidljivost in varnost... ;)

 

imam pa s to čelado dva problema, za katera verjamem, da jih bom s tvojo pomočjo in nasvetom zlahka rešil.

 

prvi problem:

čelado imam na stojalu v moški sobi. in zdaj, ko gledam televizijo se mi čelada prav zažira v rumeno pego, tako zelo opazna je.

vse nagice zamudim, ko mi pogled beži na čelado.

kaj naj storim?

 

drugi problem:

sam sem na čelado namestil metaliziran vizir. čelado naredi bolj hudobno, pa še mojih izbuljenih oči se ne vidi noter.

poleg tega je ta metaliziran vizir pogojno uporaben tudi v vožnji ponoči.

no, mojemu osebnemu mnenju ( t.i. Lea ) pa se bolj dopade črn vizir. priznam, tudi tačrni naredi čelado bolj "hudobnega" izgleda, tudi mojega bedastega izraza se ne vidi odzunaj,

je pa vizir neuporaben pri vožnji ponoči... in zdaj se krešejo mnenja glede tega. raje bi imel ogenj pod rjuho kot pa v strehi

kaj naj storim?

 

z lepimi pozdravi!

 

Očala, Elo, dobra sončna očala bi najbrž rešila vse opisane dileme. :kva2:

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rosse20

v ženski sobi ni TV-ja. tam sta samo pralni in sušilni stroj. pa likalna deska baje... ne vem, ne vstopam tja notri...

 

@kompi

našel zmagovalno kombinacijo!

plašnice kot pri furmanskem konju za problem #1 ter čepki za ušesa za problem #2. teži, a tega ne slišim... :) :) :)

 

hvala in srečno!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali obstajata 2 razlicni poslikavi za nolan N86 beat? Na strani compaca je ena poslikava, na labi pa druga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali obstajata 2 razlicni poslikavi za nolan N86 beat? Na strani compaca je ena poslikava, na labi pa druga?

 

Fotografiji čelade NOLAN N86 Beat - 9 na spletnih straneh podjetij Compaco in Laba predstavljata isto čelado, le osvetlitev in zorni kot posnetka sta drugačna.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem..Opazim razliko predvsem pri stranskem napisu nolan.Sicer pa jo grem dans pogledat in preizkusit,pa bom videl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem..Opazim razliko predvsem pri stranskem napisu nolan.Sicer pa jo grem dans pogledat in preizkusit,pa bom videl..

No, danes sem sel v par trgovin in ugotovil, da se prodaja v Sloveniji se tretja razlicica omenjene celade. Mozno je, da se postavitev stranske nalepke NOLAN (najvidnejsa razlika) razlikuje glede na velikost čelade.. V SLO se prodaja celada s tretje slike.

post-16982-0-71049800-1372870628_thumb.jpg

post-16982-0-25697900-1372870653.jpeg

post-16982-0-43007700-1372870667.jpg

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem sel v par trgovin in ugotovil, da se prodaja v Sloveniji se tretja razlicica omenjene celade. Mozno je, da se postavitev stranske nalepke NOLAN (najvidnejsa razlika) razlikuje glede na velikost čelade.. V SLO se prodaja celada s tretje slike.

Kompi, kaj je potlej s temi čeladami, ali so na trgu kakšni ponaredki??? sam razmišljam, v kar dvomim. Čakam na tvoj strokovni pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem sel v par trgovin in ugotovil, da se prodaja v Sloveniji se tretja razlicica omenjene celade. Mozno je, da se postavitev stranske nalepke NOLAN (najvidnejsa razlika) razlikuje glede na velikost čelade.. V SLO se prodaja celada s tretje slike.

 

Vse tri slike prikazujejo model čelade N86 BEAT, barva 9, ki se enaka prodaja po vsej Evropi. Na srečo ne gre za ponaredke. Slike so nastale v različnih časovnih obdobjih: prva izvira iz lanskega poletja in je bila  posneta za namen prvih predstavitev distributerjem, ko se pripravljajo izbori čelad in so še možni malenkostni grafični popravki. Drugi posnetek je iz kolekcije slik novega modela N86, ki je bila predstavljena letos februarja in trenutno velja za uradno različico te barvne kombinacije. Tretjo sliko je sam posnel in objavil nemški distributer. Katera različica je najbolj verodostojna pa se pokaže šele, ko čelado vidiš v živo, jo vzameš v roke in pomeriš na glavi.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo.Razlike sem opazil predvsem zato,ker mi je poslikava na prvi sliki najbolj vsec.Me veseli,da ni na trgu ponaredkov. Verjetno se bom odlocil za nakup..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Mogoče kdo ve, kako se zamenja sončni vizir na Nolan N43 air?

Rad bi ga dol snel in spoliral, ker je malo meglen....

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,eno hitro pomoc rabim.Na novi N86 mi na spodnji desni strani pri vizirju rahlo piha zrak.Kaj se da naredit?

 

Najprej bi bilo dobro preveriti, ali je vizir pravilno nameščen na čelado, in ali v zaprtem položaju dobro nasede na tesnila. Preveri tudi, ali je vizir med vožnjo res popolnoma zaprt in ni morda le priprt (naslonjen na pripravljen sredinski čepek, s čimer je zagotovljena možnost dodatnega dotoka zraka v čelado). Če se izkaže, da je težava v tesnilu ali pa morda v mehanizmu vizirja, lahko to uredimo brezplačno, v sklopu našega servisa.  

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

S premičnim VPS stikalom najprej aktiviraš senčilo v spuščen položaj.

S palcem in kazalcem primeš senčilo v centralnem delu in ga povlečeš navzdol. Na skrajnem desnem robu senčila sprostiš zatič in senčilo izvlečeš iz ležišča. Postopek ponoviš še na levi strani.

 

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!