Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

To primerjavo sem "opravil". Bolj sem imel v mislih vtis z prve roke (verjetno ste obe čeladi že imeli v rokah), tile papirni podatki mi ne povejo veliko. Škoda da pri X-lite ni barvnih kombinacij.

Vsekakor pa spomladi opravim test, ker bo N103 stara že 5 let :)

 

Prvi vtisi z novo X-1003 so navdušujoči! V primerjavi z N104EVO je lažja (kompozitni materiali), manjšega volumna (3 velikosti zunanje školjke) in ponuja prvovrstno potovalno udobje (ergonomija notranje školjke, novo oblazinejnje Unitherm2 Touring Performance, nov TVS prezračevalni sistem, …). V zvezi s šumom v čeladi pa, kot rečeno, testi v vetrovniku veliko obetajo, vsak sam pa se bo lahko v ustreznost izbire prepričal na brezplačnih testnih vožnjah.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock vložek proti megljenju je kemično obdelana ploščica, ki se enostavno vpne med dva čepka na vizirju. Megljenje vizirja učinkovito preprečuje le v primeru, ko se obe površini (vizir in Pinlock) res tesno stikata. Ker je Pinlock ravna ploščica, vpeta med čepka, zaradi ukrivljenosti napetost v vpetju sčasoma popusti in izgublja kontakt z vizirjem. Pinlock in vizir je zato potrebno občasno ločiti in oprati z vodo ali blago milnico. Pinlock ni odporen na praske, zato ga ne brišemo, temveč mokrega le popivnamo s papirnato brisačo in posušimo s sušilnikom za lase. Tako očiščen Pinlock, ki se je po daljšem času prisiljenega položaja ukrivil po podobi osnovnega vizirja, enostavno obrnete na drugo stran (180°) tako, da se bo ponovno tesno prilegal površini vizirja, in ga vstavite med oba čepka. Če se Pinlock še vedno premika ali pa se ne prilega tesno vizirju, z izvijačem zavrtite ekscentrično oblikovana čepka na obeh straneh vizirja in tako povečajte napetost naleganja Pinlocka na vizir.

 

Za lažjo predstavo vabim k ogledu podrobnih video navodil za nego in vzdrževanje Pinlock vložka na povezavi tukaj -> klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Hvala Kompi za res izčrpen odgovor; bomo ravnali po navodilih!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:worship:  kompi -  Boris Kompare  :worship:  je zdaleč najbolj strokoven in odgovoren serviser čelad v SLO!!!

 ....pa mu nimam namena delati nobene reklame! A takšne so moje pretekle izkušnje!  :worship:

Iz določenih razlogov imam sedaj drugo znamko čelade, a kaj, ko se nekaj zalomi, se nimaš na koga obrniti za strokoven nasvet, kaj šele za reklamacijo in popravilo, ker te nihče ne jebe! (Ne maram pa zanje delati negativno reklamo!) :nono:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova X-lite X-702GT je že doma. Lahko povem, da dosti bolj objame spodaj pri vratu, kot predhodnica X-702. Je pa zato potrebno vzeti v zakup to, da si jo precej težje natakneš na glavo.

 

To je pa tudi vse, kar lahko za zdaj povem o njej. Več pa naslednjo sezono ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 

Ja danes sem bil pri Kompiju v Velenju,pa sem ga isto spraševal......škoda,da se je zatipkal in ni vse res :D

Moram povedat da sem danes testiral N104 na motorju in sem bil navdušen,drugo soboto bo moja.

Kompi res si se potrudil,hvala nasveti so bili strokovni,ponudba tudi.....toplo priporočam,testiranje čelade pred nakupom....

ali si še vedno tako navdušen nad čelado kot pišeš po prvem testu

imam nmreč namen kupiti čeado pa kolebam med nolan in hjc obe preklopni

Popravljeno . Popravil moravčan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Moravčan

 

Mel nesrečo v oktobru,se je nastavila odbojna ograja in nazadnje prometni znak :blush:V prometni znak sem priletel z cca100kmh z glavo(N104),čelada je dobro absorbirala udarec in moja glava je ostala cela.Škoda ko Nolan ne dela tud čelade za kolena in komolce :kva1:

Ja čelada mi je top,prav tako komunikacija B4,ki lepo deluje uparjena z navigacijo in ženo na drugem motorju.

Edina stvar ,ki ji malo zamerim je zračnost,poleti je za mene odločno premalo prezračevanja,je pa druga plat zima kjer to pride zelo prav.

Ja jo priporočamin ker sem jo stolkel bom letos vzel 104EVO........Kompi kej popusta? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Moravčan

 

Mel nesrečo v oktobru,se je nastavila odbojna ograja in nazadnje prometni znak :blush:V prometni znak sem priletel z cca100kmh z glavo(N104),čelada je dobro absorbirala udarec in moja glava je ostala cela.Škoda ko Nolan ne dela tud čelade za kolena in komolce :kva1:

Ja čelada mi je top,prav tako komunikacija B4,ki lepo deluje uparjena z navigacijo in ženo na drugem motorju.

Edina stvar ,ki ji malo zamerim je zračnost,poleti je za mene odločno premalo prezračevanja,je pa druga plat zima kjer to pride zelo prav.

Ja jo priporočamin ker sem jo stolkel bom letos vzel 104EVO........Kompi kej popusta? :P

 

Itak :smoke:

Oglasi se, da kakšno pametno rečemo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pridem iz zdravilišča te obiščem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kompi: se že kaj ve kdaj pričnete z letnim delovnim časom? Dva novinca bi prišla po dve čeladi :).

 

Načeloma konec meseca februarja. Vse namreč kaže, da se bo zima zdaj šele dobro začela :glare:

Sicer pa, če vama seveda tako odgovarja, se lahko dogovrimo tudi za termin izven rednega delovnega časa. Pokličita, sporočita želeni termin in dogovorili se bomo, da vaju kdo počaka.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma konec meseca februarja. Vse namreč kaže, da se bo zima zdaj šele dobro začela :glare:

Sicer pa, če vama seveda tako odgovarja, se lahko dogovrimo tudi za termin izven rednega delovnega časa. Pokličita, sporočita želeni termin in dogovorili se bomo, da vaju kdo počaka.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Zakon. Se dogovorima in bom poklical, pa se  zmenil za termin. Panike načeloma ni, bolj se gre za to, da bo nekdo, ki obvlada vedu kaj več povedat in svetovat glede prave velikosti, vzdrževanja ipd. :) Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena pohvala za Compaco z moje strani. Počakali na naju izven delovnega časa, vse lepo razložili, pokazali, objasnili, predstavili, kot se šika. Pa še gratis majice sva dobila  :yea1:

 

Oba zelo vesela in zadovoljna ter ponosna lastnika novih Nolan N104.  :OK:

 

Hvala, Compaco. Zakon ste! :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je homologacija za mojo čeledo še legalna (N84)? Se mogoče da zamenjati zbledelo homologacijsko nalepko?

 

 

post-40971-0-89186400-1390975122_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je homologacija za mojo čeledo še legalna (N84)? Se mogoče da zamenjati zbledelo homologacijsko nalepko?

 

 

attachicon.gifhomologacija.jpg

 

Načeloma da. Homologacija se lahko za vsako čelado posebej izda le enkrat, le-ta pa velja vse do konca uporabe čelade. Žal nadomestne homologacijske etikete niso na voljo.

 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ker sem vse čelade razbil je bil čas za novo :D

DSC05346.JPG

Hvala compi ,pa za krofe tud :)

 

Če pa kdo potrebuje N-Com B4 komunikacijo za N-104 pa naj me kontaktira na ZS......ugodno .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz pa naročil novo X LITE 702 GT

 

HVALA COMPI za prijaznost in pomoč pri izbiri! :OK:

 

 

....in imam sedaj viška X-LITE 802 velikosti   L  ... poslikava MGP

post-26622-0-11649900-1393996586.jpg

 

(slika je simbolična)

 

Čelada je kot nova. Čista in brez praske. Če koga zanima.... prosim na ZS!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No takole pa poči ko prletiš v znak in na šodr,glava cela tako da samo poklon nolanki :worship: še naprej se bom držal Kompija......caaar :OK:

DSC05406.JPG

DSC05408.JPG

DSC05407.JPG

DSC05407.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole pa poči ko prletiš v znak in na šodr,glava cela tako da samo poklon nolanki :worship: še naprej se bom držal Kompija......caaar :OK:

DSC05406.JPG

DSC05408.JPG

DSC05407.JPG

DSC05407.JPG

 

Vidm da maš mal vezir spraskan.

A ti posodm polir pasto za pleksi :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alko,ravno v petek sva s tvojim dolgim prijateljem polirala grla s piri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari se lih ne spoznam :unsure:  

Se mi zdi da je z Nizozemske k je mal oranžna :slap:

 

X-Lite direkt iz KTM tovarne 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!