Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Kdaj približno bi lahko bili recimo za komunikacije? :)

 

Načrt prodajnih akcij za leto 2015 še ni sestavljen.

Ponavadi pa so komunikacijski seti akcijsko znižani v enem izmed pomladanskih mesecev ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enoletnem neuspešnem in dragem izletu na drugi čeladi, bom jutri spet v družbi X- lite kompanije.  :kva2:

Ne vem kako lahko ostali delajo čelade, da v njih kar teče voda. 

S takimi izkušnjami začneš spet cenit Compaco in njihov odnos do strank.  

Upam, da moja 1003 že potuje proti LJ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pri moji N85 do sedaj še nikoli ni nič priteklo v čelado, pa sem se žou že kar parkrat vozil kar nekaj časa v oreng nalivu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pri moji N85 do sedaj še nikoli ni nič priteklo v čelado, pa sem se žou že kar parkrat vozil kar nekaj časa v oreng nalivu.

Ti pravim, da ostali proizvajalci. Ne bom delal negativne reklame. Z Nolanom ali X lite tega še nisem doživel. 

Prepričan sem, da bo tudi nova 1003 odlična. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična je,sem zelo zadovoljen tako z čelado kot z prodajalcem,prodajalca mam vedno eno te istega,Velenjskega šefa :OK:  da o servisih (5 let )sploh ne zgubljam komentarja  :notworthy: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kompija. Danes prevzel novo x-lite 1003. Takoj, ko sem jo vzel v roke pogledam na nalepko kjer je zapisana teža, kajti zdela se mi je težka. Na njej piše 1620 g. Par dni nazaj sem meril enak model, enako st. L, teža 1550. Pogledam v trgovini manjšo številko M2, teža 1600g. Verjamem, da so te čelade ročno izdelane, ampak take razlike? Klicali smo tudi v Velenje, pa je bila zadnja fluo L na zalogi, pa sem zato verjetno dobil najtežjo. Pri oglaševanju teže se mi zdi korekto, da bi pisalo v oglasih od 1500 do npr 1700. Moja je na tehnici brez mušic še danes, pokazala celo 1740 gr. Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kompija. Danes prevzel novo x-lite 1003. Takoj, ko sem jo vzel v roke pogledam na nalepko kjer je zapisana teža, kajti zdela se mi je težka. Na njej piše 1620 g. Par dni nazaj sem meril enak model, enako st. L, teža 1550. Pogledam v trgovini manjšo številko M2, teža 1600g. Verjamem, da so te čelade ročno izdelane, ampak take razlike? Klicali smo tudi v Velenje, pa je bila zadnja fluo L na zalogi, pa sem zato verjetno dobil najtežjo. Pri oglaševanju teže se mi zdi korekto, da bi pisalo v oglasih od 1500 do npr 1700. Moja je na tehnici brez mušic še danes, pokazala celo 1740 gr. Hvala za odgovor.

 

Delo pri armiranju školjke čelad iz kompozita se opravlja ročno, zato je teža čelad enake velikosti lahko različna. Poleg tega so signalno obarvane čelade dodatno zaščitene z več prozornimi premazi (nujna zaščita fluo brave pred UV žarki in posledično obledelostjo), kar seveda dodatno doprinese k teži čelade in tako primerjava s standardnimi barvnimi kombinacijami ni na mestu. Opcijska uporaba elemntov na čeladi (Pinlock, ovratnik, protivetrna zaslonka, VPS senčilo, …) pa je še razlog več za razlike v teži.

 

Če bi tako želel, nam lahko čelado vrneš, mi pa bomo skušali poiskati lažjo in ti jo zamenjati. Novo pošiljko čelad pričakujemo že konec oktobra.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dam je, sem se preveč navezal.  :004  Pojasnilo na mestu, hvala. Konec koncev grem pa danes k frizerju, bo takoj lažja glava. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej kompi.

 

Eno vprašanje imam:

Kako sta primerljivi N91 in N104evo? Po ceni je kar precej razlike, kaj pa v tehniki? Ker po opremi sta kar tam-tam, obe imata pinlock, senčni vizir, pralno notranjost itd...

Razmišljam o menjavi svoje N103, pa se resno sprašujem ali je N104 res toliko boljša od N91, da opraviči tako denarno razliko...

 

Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej kompi.

 

Eno vprašanje imam:

Kako sta primerljivi N91 in N104evo? Po ceni je kar precej razlike, kaj pa v tehniki? Ker po opremi sta kar tam-tam, obe imata pinlock, senčni vizir, pralno notranjost itd...

Razmišljam o menjavi svoje N103, pa se resno sprašujem ali je N104 res toliko boljša od N91, da opraviči tako denarno razliko...

 

Lp j

 

Nolan N104EVO [->klik] v primerjavi z N91 [->klik] ponuja za razred več udobja. Ima občutno večje vidno polje, ojačano prezračevanje, bolj zatesnjeno vstopno odprtino, 3D oblikovane lične blazinice in udobnejšo ergonomijo notranjosti, za oblaznjenje pa so uporabljeni boljši materiali. Na voljo je tudi v velikosti XXXL ter v dveh velikostih zunanje školjke, da se kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost motorista.  

 

Sicer pa sta oba modela čelad na voljo tudi za testni preizkus [->klik]. Razlike boš namreč še najbolje občutil, če oba modela osebno preizkusiš na testni vožnji s svojim motociklom. Vljudno vabljen na obisk!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupila novo X-Lite 1003. Ze v prodajalni pri pomerjanju nasmeh do uses. In, da se ponovim, kot vsi moji predhodniki: odnos osebja, in kvaliteta storitev na najvisjem nivoju. Marsikateremu trgovcu ste lahko za vzgled, kako se stvari streze. Danes iz Velenja do doma nasmeh do uses. Pa je bilo do doma se 180 km :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupila novo X-Lite 1003. Ze v prodajalni pri pomerjanju nasmeh do uses. In, da se ponovim, kot vsi moji predhodniki: odnos osebja, in kvaliteta storitev na najvisjem nivoju. Marsikateremu trgovcu ste lahko za vzgled, kako se stvari streze. Danes iz Velenja do doma nasmeh do uses. Pa je bilo do doma se 180 km :)

Res je,sem kupil čeladi N 44 zase in ženo,in glede osebja in strokovnosti sem istega mnenja.

Resnično so lahko za zgled.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat povedano, a dober glas se daleč sliši.

Naj dodam še jaz, da takega odnosa do strank kot ga imajo v Velenju nisem bil deležen še nikjerl!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj stestirana Xlite 1003 do Krka na naked motorju. Izredno tiha, posebno cenim to, da nič ne piha v notranjost, če tega nočeš  in enostavno upravljanje (sončna zaslonka, odpiranje, zapiranje bradnega dela)

Tako širokega zornega kota nisem imel še pri nobeni čeladi doslej.  

Pohvale tudi  "zimskemu" ovratniku na spodnjem delu. Včeraj zjutraj je prišel še kako prav. Vrhnje zračnike odprl za 5 sekund. Deluuujejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupila novo X-Lite 1003. Ze v prodajalni pri pomerjanju nasmeh do uses. In, da se ponovim, kot vsi moji predhodniki: odnos osebja, in kvaliteta storitev na najvisjem nivoju. Marsikateremu trgovcu ste lahko za vzgled, kako se stvari streze. Danes iz Velenja do doma nasmeh do uses. Pa je bilo do doma se 180 km :)

 

 

Res je,sem kupil čeladi N 44 zase in ženo,in glede osebja in strokovnosti sem istega mnenja.

Resnično so lahko za zgled.

 

 

Že večkrat povedano, a dober glas se daleč sliši.

Naj dodam še jaz, da takega odnosa do strank kot ga imajo v Velenju nisem bil deležen še nikjerl!!

 

 

Včeraj stestirana Xlite 1003 do Krka na naked motorju. Izredno tiha, posebno cenim to, da nič ne piha v notranjost, če tega nočeš  in enostavno upravljanje (sončna zaslonka, odpiranje, zapiranje bradnega dela)

Tako širokega zornega kota nisem imel še pri nobeni čeladi doslej.  

Pohvale tudi  "zimskemu" ovratniku na spodnjem delu. Včeraj zjutraj je prišel še kako prav. Vrhnje zračnike odprl za 5 sekund. Deluuujejo. 

 

Polepšali ste nam dan! HVALA!

Srečno vožnjo vam želimo in kilometre užitkov z novo čelado.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mene pa nisi citiral,dobr dobr,ne bom več pršu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Mislim, da bo tudi moja naslednja čelada Nolan. Če bo le katera pasala na mojo glavo. In ponjo bom šel v Velenje, zagotovo. Sem že večkrat rekel, da naslednja bo Nolan, pa vedno kupil kaj drugega. Zelo mi je všeč predvsem to, da ima v naši državi dobrega zastopnika, ki uredi marsikaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mene pa nisi citiral,dobr dobr,ne bom več pršu :P

 

Ups  :slap:!  Posipam se s pepelom, popravljam napako:

Odlična je,sem zelo zadovoljen tako z čelado kot z prodajalcem,prodajalca mam vedno eno te istega,Velenjskega šefa :OK:  da o servisih (5 let )sploh ne zgubljam komentarja  :notworthy:

in te vabim na kafe :whistle:

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi! Kateri model čelade je bolj  primeren za podolgovate glave (narrow)?

Naprimer N104 mi je v bradnem delu prekratka in jo komaj zaprem. Prosim za kakšen nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, da se ponovim, kot vsi moji predhodniki: odnos osebja, in kvaliteta storitev na najvisjem nivoju. Marsikateremu trgovcu ste lahko za vzgled, kako se stvari streze.  :)

Pa še kako res je, če bi le bilo več takih... tudi sam kupil v ponedeljek novo čelado 104 EVO... same pohvale, si ne znam zamišljat da kdo ne bi bil zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi! Kateri model čelade je bolj  primeren za podolgovate glave (narrow)?

Naprimer N104 mi je v bradnem delu prekratka in jo komaj zaprem. Prosim za kakšen nasvet.

 

Največkrat je dovolj že, če se malo poigramo z različnimi debelinami temenskega dela oblazinjenja in ličnih blazinic ter na ta način prilagodimo obliko notranjosti vsakemu posamezniku. Upoštevati je potrebno tudi, da notranje oblazinjenje še ni »posedeno« oziroma še ni oblikovano po uporabnikovi glavi. S potiskom temenskega dela čelade proti glavi, kolikor se bo pač sčasoma posedlo oblazinjenje, se pred brado sproti dodaten prostor. Kadar pa tudi to ni dovolj, je potrebno preizkusiti drug model čelade, ker vsak model zase pač ponuja drugačno notranjo ergonomijo.

V segmentu »Flip-up« čelad imamo tako recimo na voljo model X-1003 s tremi velikostmi zunanje školjke, pri čemer je velikost M vgrajena v dveh različnih velikostih zunanje školjke – pri večji školjki je zato toliko več prostora pred brado. Pri integralno zaprti sport-touring X-702GT pa so na voljo kar 4 velikosti zunanje školjke (prva za velikosti XXS, XS in S, druga za M, tretja za L in četrta za XL, XXL, XXXL), da se čelada kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost voznika.

 

Vabljen na obisk, kjer si bomo vzeli dovolj časa, da boš lahko preizkusil več različnih modelov čelad in na ta način dobil občutek za razlike.

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kera je primerna za naked mopede? X802 , 702...?

Lej jaz imam X lite 1003 na nakedu - Honda cb 1300, spredaj imam le tamalo šipco Givi pa se ta čelada zelo dobro obnese. Poizkusi prej.  

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat je dovolj že, če se malo poigramo z različnimi debelinami temenskega dela oblazinjenja in ličnih blazinic ter na ta način prilagodimo obliko notranjosti vsakemu posamezniku. Upoštevati je potrebno tudi, da notranje oblazinjenje še ni »posedeno« oziroma še ni oblikovano po uporabnikovi glavi. S potiskom temenskega dela čelade proti glavi, kolikor se bo pač sčasoma posedlo oblazinjenje, se pred brado sproti dodaten prostor. Kadar pa tudi to ni dovolj, je potrebno preizkusiti drug model čelade, ker vsak model zase pač ponuja drugačno notranjo ergonomijo.

V segmentu »Flip-up« čelad imamo tako recimo na voljo model X-1003 s tremi velikostmi zunanje školjke, pri čemer je velikost M vgrajena v dveh različnih velikostih zunanje školjke – pri večji školjki je zato toliko več prostora pred brado. Pri integralno zaprti sport-touring X-702GT pa so na voljo kar 4 velikosti zunanje školjke (prva za velikosti XXS, XS in S, druga za M, tretja za L in četrta za XL, XXL, XXXL), da se čelada kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost voznika.

 

Vabljen na obisk, kjer si bomo vzeli dovolj časa, da boš lahko preizkusil več različnih modelov čelad in na ta način dobil občutek za razlike.

 

Lp, Boris Kompare B)

.... no fajn .... :)

... res mi je všeč takle nagovor ... takole prijazno povabilo ... :) :)

... še posebno, ker moram ravno drug teden kupiti novo X-Lite helmo ... :)

... pridem drug teden k vam preverit, koliko od vsega napisanega drži ... :)

se vidimo,

Lp, Pik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!