Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Kompi

 

Imam čelado N90 s pinlokom že 6 let. Prvi pinlok sem zamenjal, ker je bil spraskan.

Drugega lani, ker se je pojavil luft med vizirjem in pinlokom. Zamenjal sem ga pri vas, ugotovili smo, da je po domače skup skočil.

Luknje so bile za par milimetrov bolj skupaj. Prodajalcu ni bilo nič jasno. 

Danes ugotovim, da ima lanski pinlok še več lufta. Ko ga zategnem z ekscentrom do kraja, še zmeraj reži s spodnje strani za okoli 5 - 7 milimetrov.

Zadeva je neuporabna, še pred mesecem dni je bilo vse vredu. Edino, kar sem naredil sem ga sprav v mlačni vodi.

A je kakšna razlaga.

 

Hvala, Scarabeo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa X-Lite 702 rosi znotraj, če je temperatura pod 15. stopinj in to konkretno. Pinlock nč ne pomaga. Druga stvar je pa, da sta zapirala na stranskih zračnikih dobila toliko zračnosti, da se sama zapirata. Tretja stvar, obloga čelade oz. ličnice se na spodnji strani luščijo-gulijo, pa pazim kako odlagam čelado. Moram reči, da sem po sezoni in pols to čelado, ki je stala malo manj, kot 500€, zelo razočaran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa X-Lite 702 rosi znotraj, če je temperatura pod 15. stopinj in to konkretno. Pinlock nč ne pomaga. Druga stvar je pa, da sta zapirala na stranskih zračnikih dobila toliko zračnosti, da se sama zapirata. Tretja stvar, obloga čelade oz. ličnice se na spodnji strani luščijo-gulijo, pa pazim kako odlagam čelado. Moram reči, da sem po sezoni in pols to čelado, ki je stala malo manj, kot 500€, zelo razočaran.

V kolikor si kupil čelado v Sloveniji, bi lahko preko zime izkoristil brezplačni servis v Velenju in bi zdaj užival v brezhibni čeladi ali pa bi zdaj imel še dobre 3 leta garancije in bi zadevo lahko uredil čez garancijo brez problemov.

Če si pa čelado kupil v tujini, je pa druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vsako čelado, tudi če kupiš v tujini pri nas velja garancija, seveda če je tukaj pooblaščen servis...,,,, vsaj 1 leto. tako da to lahko vsak uredi tudi pri nas, ne glede na to kje je čelada kupljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celada je kupljena pri nas, imam racun. Kaksne veze pa ima zimski servis z rosenjem pinlocka....in to po prvi sezoni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridw komu prav basic kit in bluetooth kit 2.1 za čelado N-103?

 

Imaš ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celada je kupljena pri nas, imam racun. Kaksne veze pa ima zimski servis z rosenjem pinlocka....in to po prvi sezoni?

Ko prineseš čelado na servis jim zaupaš kakšne težave imaš s čelado in oni se potrudijo, da pomanjkljivosti odpravijo, zamenjajo morebitne dele, ki ne delujejo kot je pričakovati, očistijo, podmažejo, nastavijo, skratka nazaj v roke dobiš izdelek kakršnega pričakuješ. Če jim kaj ne uspe ali v uspeh niso prepričani, te na to možnost upozorijo, stestiraš in če ne špila so ponovno pripravljeni pomagat in zadevo rešit v korist stranke. Vsaj take so moje izkušnje in kot berem tudi izkušnje mnogih tu na forum.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa treba vedet da pinlock ni vsemogočen. če je v zraku veliko vlage, ce je čelada dobro "zadihtana", da izdihan zrak ne more vn, se bo prej al slej začelo rosit kljub pinlocku (ne pinlock sam, ampak vizir)

glede nastavitve vizirja pa se le-ta s časom, ko se ga odpira in zapira zmakne iz idealnr lege. vijaki, ki ga držijo ne fiksirajo te plastike toliko. jst morem shoei že med sezono kaj dodatno štelat, pa jo zelo malo odpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prejšnji teden naletel na hardkor meglo in vlago in vizir se je čez čas začel rositi tudi znotraj kljub pinlocku (X-lite 702).  A vremenske razmere so bile res na meji voznosti, z zunanje strani sem ga brisal vsakih 10 sekund. To je bilo prvič, da se je zarosilo znotraj s pinlockom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi vem da sem to že enkrat pred kakim letom spraševal, vendar se ne spomnim več tvojega odgovora. Zelo rad bi zamenjal čelado. Ampak je edina, ki jo hočem x lite 802 lorenzo moon landing edition mislim da iz leta 2010. Se še da to kje dobit sploh? Rabil bi številko s. Recimo morda v Italiji v kakšnem nolanovem skladišču? Sicer imam že 7 let x 701 in sem zelo zadovoljn z njo tako da bi jo zamenjal zgolj samo za to, ker mi je moon landing edicija noro všeč. V poštev pride samo nova čelada in ne rabljena. Aja v račun verjetno starih čelad ne jemljete ane?

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi vem da sem to že enkrat pred kakim letom spraševal, vendar se ne spomnim več tvojega odgovora. Zelo rad bi zamenjal čelado. Ampak je edina, ki jo hočem x lite 802 lorenzo moon landing edition mislim da iz leta 2010. Se še da to kje dobit sploh? Rabil bi številko s. Recimo morda v Italiji v kakšnem nolanovem skladišču? Sicer imam že 7 let x 701 in sem zelo zadovoljn z njo tako da bi jo zamenjal zgolj samo za to, ker mi je moon landing edicija noro všeč. V poštev pride samo nova čelada in ne rabljena. Aja v račun verjetno starih čelad ne jemljete ane?

 

Preveril sem v Nolanovi centrali, italijanskem in nemškem skladišču. Odgovor je enak, kot zadnjič: grafične kombinacije Moon že kar nekaj časa ne proizvajajo več, prav tako je nimajo več na zalogi. Žal  :(

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo kakšne bistvene razlike med N104 in N91? Bo treba prit na testno vožnjo pa vidimo iz prve roke. :)

 

Nolan N104EVO [->klik] v primerjavi z N91 [->klik] ponuja za razred več udobja. Ima občutno večje vidno polje, ojačano prezračevanje, bolj zatesnjeno vstopno odprtino, 3D oblikovane lične blazinice in udobnejšo ergonomijo notranjosti, za oblaznjenje pa so uporabljeni boljši materiali. Na voljo je tudi v velikosti XXXL ter v dveh velikostih zunanje školjke, da se kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost motorista.  

 

Sicer pa sta oba modela čelad na voljo tudi za testni preizkus [->klik]. Razlike boš namreč še najbolje občutil, če oba modela osebno preizkusiš na testni vožnji s svojim motociklom. Vljudno vabljen na obisk!

 

Lp, Boris Kompare  B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi

 

Imam čelado N90 s pinlokom že 6 let. Prvi pinlok sem zamenjal, ker je bil spraskan.

Drugega lani, ker se je pojavil luft med vizirjem in pinlokom. Zamenjal sem ga pri vas, ugotovili smo, da je po domače skup skočil.

Luknje so bile za par milimetrov bolj skupaj. Prodajalcu ni bilo nič jasno. 

Danes ugotovim, da ima lanski pinlok še več lufta. Ko ga zategnem z ekscentrom do kraja, še zmeraj reži s spodnje strani za okoli 5 - 7 milimetrov.

Zadeva je neuporabna, še pred mesecem dni je bilo vse vredu. Edino, kar sem naredil sem ga sprav v mlačni vodi.

A je kakšna razlaga.

 

Hvala, Scarabeo.

Malo sem pregledal staro zalogo in ugotovil, da imam že 4. pinlok.

Prvi je bil brez siliokona, drugi in ostali pa s silikonom.

 

Ugotovil sem, da sta tretji in četrti pinlok tanjša za 20%, stari so točno 1 mm, novi pa 0.8mm, pri Nolanu torej šparajo. :BUA:

Ko ga zategneš se ščasoma začne krivit od napetosti in obema novima se je silikonska obroba gubala in odstopala, že po prvem pranju, katastrofa.

Drugi, ki sem ga imel najdlje je še točno takšen kot sem ga kupil - samo spraskan, moja krivda. Imel sem ga najdlje.

 

Ker ga ne morem vpeti, da bi se prilegal, sem  narediti dodatno luknjo s kleščami za luknje. Razmik sem povečal za okoli 3 mm, prvo samo na eni strani.

Pinlok je malo zategnjen, a kljub temu zaenkrat lepo nalega. Če bo pa potrebno pa pride luknja še na drugo stran. Luknjo moraš narediti s spodnje strani, kar pinlok dvigne. Obratno ne gre, ker bi nasedel na spodnji rob čelade. Če komu pride prav takšna informacija.

 

To je moja kritika Nolanu glede pinloka. Resnično ne razumem, kje šparajo.

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pregledal staro zalogo in ugotovil, da imam že 4. pinlok.

Prvi je bil brez siliokona, drugi in ostali pa s silikonom.

 

Ugotovil sem, da sta tretji in četrti pinlok tanjša za 20%, stari so točno 1 mm, novi pa 0.8mm, pri Nolanu torej šparajo. :BUA:

Ko ga zategneš se ščasoma začne krivit od napetosti in obema novima se je silikonska obroba gubala in odstopala, že po prvem pranju, katastrofa.

Drugi, ki sem ga imel najdlje je še točno takšen kot sem ga kupil - samo spraskan, moja krivda. Imel sem ga najdlje.

 

Ker ga ne morem vpeti, da bi se prilegal, sem  narediti dodatno luknjo s kleščami za luknje. Razmik sem povečal za okoli 3 mm, prvo samo na eni strani.

Pinlok je malo zategnjen, a kljub temu zaenkrat lepo nalega. Če bo pa potrebno pa pride luknja še na drugo stran. Luknjo moraš narediti s spodnje strani, kar pinlok dvigne. Obratno ne gre, ker bi nasedel na spodnji rob čelade. Če komu pride prav takšna informacija.

 

To je moja kritika Nolanu glede pinloka. Resnično ne razumem, kje šparajo.

 

Scarabeo

 

Pinlock je blagovna znamka nizozemske družbe Pinlock® Group B.V. Ker je Pinlock še vedno najbolj učinkovita rešitev zoper megljenje vizirja, ga uporabljamo tako v skupini Nolan, kot tudi številni drugi proizvajalci čelad. V prid večje prožnosti in boljšega prileganja so ga sčasoma malenkost stanjšali.  

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kompi v  kratkem ti pripeljem mojo x lite 701 v pregled. Opazil sem, da pinlock čoha po vizirju ob zapiranju. Tudi tesnila verjetno po vseh teh letih niso več v najboljšem stanju, ker mi tudi malenkost piha not. Sicer boste pa strokovnjaki čelado pregledali in povedali kaj in kako :) . V glavnem koliko približno stane tole nastavljanje in zamenjava recimo tesnil če bo potrebno ter še ostalo kaj spada poleg k pregledu (lahko tudi na zs). Čelada je že izven garancije in tudi računa več nimam. Aja ter kako dolgo se približno pol čaka na čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi v  kratkem ti pripeljem mojo x lite 701 v pregled. Opazil sem, da pinlock čoha po vizirju ob zapiranju. Tudi tesnila verjetno po vseh teh letih niso več v najboljšem stanju, ker mi tudi malenkost piha not. Sicer boste pa strokovnjaki čelado pregledali in povedali kaj in kako :) . V glavnem koliko približno stane tole nastavljanje in zamenjava recimo tesnil če bo potrebno ter še ostalo kaj spada poleg k pregledu (lahko tudi na zs). Čelada je že izven garancije in tudi računa več nimam. Aja ter kako dolgo se približno pol čaka na čelado?

 

Vabljen na obisk, Cesko! Najbrž bo potrebno le nastaviti zatesnitev vizirja, kar lahko uredimo takoj. Če je bila čelada kupljena pri katerem izmed pooblaščenih prodajalcev v Sloveniji, zadevo uredimo brezplačno. Se vidimo!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na obisku v Velenju:

Samo pohvalno, moštvo v Compacu, samo tako naprej! Na tako prijaznost in ustrežljivost do (nepoznane) stranke težko naletiš v naših krajih!

Hvala še 1x za vse (popravljena in nastavljena X-litka 702) pa na koncu še za hvala lepa. to ne doživiš povsod!

Vem, da bo tudi moja nasljednja iz njihovega programa :OK:.....Priporočam! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še pohvale z moje strani.

 

Danes se skupaj z 13 letnim sinom zglasila v Compaco v Velenju. Iskala sva čelado zanj, ki jo bo uporabljal kot sopotnik na maxiskuterju. Po dobrem nasvetu in preizkusu velikosti sva na koncu kupila GREX J2 pro kinetic v S velikosti. Popoldne zadevo preizkusila v praksi in po 2 urah vožnje je sin zadovoljen. Nikjer nič ne piha, tudi pri 140km/h pravi da ni glasna, da mu ni vroče, velikost ustrezna in ne tišči, prav tako ne pleše na glavi. V glavnem korekten in profesionalen odnos, s strani osebja, predvidevam, da lastnika Kompija. Cena ugodna. Zelo dobro zapravljenih 119 EUR.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes biv v Velenju in nabavil čelado X-Lite X-403GT Elagance. Super postrežba (pa ne prvič), predstavitev čelade tako kot je treba - čiščenje,razstavitev itd, super.

Kompi hvala se še vidimo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, eno vprašanje..

Na vašem  prospektu za leto 2015 se pojavlja med drugim tudi Honda NC700/750 X pa me zanima, če ste mogoče kaj preverjali...

Rad bi menjal čelado (N104 EVO ali X Lite 1003) pa me zanima, če gresta ta dva modela čelad  XL velikost v sprednji predal na tem motorju. Mogoče je komu smešno, ampak meni možnost hranjenja čelade v tem prostoru ogromno pomeni. Med vožnjo imam notri nahrbtnik s potrebno kramo za na pot, ko pa se kje ustavim in grem peš na potep po kakšnem mestu, je čelada idealno shranjena. Na nekem tujem forumu sem namreč videl, da je nekdo neuspešno tlačil N104 v to odprtino, in kolikor vem je školjka za XL - XXL enaka...  Torej, če se da preveriti (sedaj imam N102 XL, predvidevam da bi bila ta velikost tudi na N104 ali X lite 1003) ali gresta čeladi v sprednji predal na omenjenem motorju. N102 XL gre...

 

Druga opcija pa je, da ostanem še kakšno leto na N102 za najbolj vroče dni, za ostalo (95 % se vozim sam, žal tudi veliko po avtocestah (Nemčija) - transfer do izbrane destinacije, pa mogoče X-702GT ?  Ta najbrž paše v predal, ker ni preklopna...

 

Vnaprej hvala za odgovor, tudi če bo negativen...;-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, eno vprašanje..

Na vašem  prospektu za leto 2015 se pojavlja med drugim tudi Honda NC700/750 X pa me zanima, če ste mogoče kaj preverjali...

Rad bi menjal čelado (N104 EVO ali X Lite 1003) pa me zanima, če gresta ta dva modela čelad  XL velikost v sprednji predal na tem motorju. Mogoče je komu smešno, ampak meni možnost hranjenja čelade v tem prostoru ogromno pomeni. Med vožnjo imam notri nahrbtnik s potrebno kramo za na pot, ko pa se kje ustavim in grem peš na potep po kakšnem mestu, je čelada idealno shranjena. Na nekem tujem forumu sem namreč videl, da je nekdo neuspešno tlačil N104 v to odprtino, in kolikor vem je školjka za XL - XXL enaka...  Torej, če se da preveriti (sedaj imam N102 XL, predvidevam da bi bila ta velikost tudi na N104 ali X lite 1003) ali gresta čeladi v sprednji predal na omenjenem motorju. N102 XL gre...

 

Druga opcija pa je, da ostanem še kakšno leto na N102 za najbolj vroče dni, za ostalo (95 % se vozim sam, žal tudi veliko po avtocestah (Nemčija) - transfer do izbrane destinacije, pa mogoče X-702GT ?  Ta najbrž paše v predal, ker ni preklopna...

 

Vnaprej hvala za odgovor, tudi če bo negativen...;-(

 

Določeni modeli čelad imajo zunanjo školjko izdelano v različnih velikostih, da se kar najbolj natančno prilegajo glavi, ne glede na velikost voznika. Posledično je situacija s shranjevanjem čelade v sprednji predal na Hondi NC750X različna. Praktični preizkus hranjenja najbolje prodajanih modelov čelad pokaže naslednje rezultate:

 

Segment FLIP UP

-          X-LITE X-1003 (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do M1 – NE

o   velikosti M2 do L - NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N104 EVO (2 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do L – DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N91 EVO (1 velikost zunanje školjke)

o   velikosti XXS do XXL – DA

 

Segment INTEGRAL

-          X-LITE X-702GT (4 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do S – DA

o   velikosti M – DA

o   velikosti L – NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          X-LITE X-661 (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do S – DA

o   velikosti M do L - NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N86 (1 velikost zunanje školjke)

o   velikosti XXS do XXL – DA

 

Segment CROSSOVER

-          NOLAN N44 (2 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do L – DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          X-LITE X-403GT (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do M – DA

o   velikosti L - DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določeni modeli čelad imajo zunanjo školjko izdelano v različnih velikostih, da se kar najbolj natančno prilegajo glavi, ne glede na velikost voznika. Posledično je situacija s shranjevanjem čelade v sprednji predal na Hondi NC750X različna. Praktični preizkus hranjenja najbolje prodajanih modelov čelad pokaže naslednje rezultate:

 

Segment FLIP UP

-          X-LITE X-1003 (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do M1 – NE

o   velikosti M2 do L - NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N104 EVO (2 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do L – DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N91 EVO (1 velikost zunanje školjke)

o   velikosti XXS do XXL – DA

 

Segment INTEGRAL

-          X-LITE X-702GT (4 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do S – DA

o   velikosti M – DA

o   velikosti L – NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          X-LITE X-661 (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do S – DA

o   velikosti M do L - NE

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          NOLAN N86 (1 velikost zunanje školjke)

o   velikosti XXS do XXL – DA

 

Segment CROSSOVER

-          NOLAN N44 (2 velikosti zunanje školjke)

o   velikosti XXS do L – DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

-          X-LITE X-403GT (3 velikosti zunanje školjke):

o   velikosti XXS do M – DA

o   velikosti L - DA

o   velikosti XL do XXXL – NE

 

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Kompi, najlepša hvala za izčrpen odgovor...

..čeprav je povzročil problem... :-(

 

Edino rešitev vidim, da poskusim N104 L z eventuelno tanjšimi blazinicami ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!