Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pred 11 urami, Damian pravi:

Ne vem. Glede na moje dosedanje izkušnje s Kompijem se tudi meni zdi čudno, da ne bi rešil reklamacije, sprašujem pa predvsem zato, ker razmišljam o nakupu čelade . Ne vem sicer, ali sta reklamirala v Compaco, ali pri prodajalcu (menda Delta team). V vsakem slučaju so tesnila med pomembnejšimi stvarmi...

Glede pinlocka pa je na webu napisano, da je za doplačilo 

Iz lastne izkušnje ti lahko povem, da ima v Sloveniji Nolan tako dobro poprodajno službo, kot je nima noben drug proizvajalec čelad. Res so vredni zaupanja. Prijazni. Strokovni. Vredni zaupanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, kompi pravi:

 

 

Pripadajoča serijska oprema čelad je odvisna od posameznega modela:

- pri modelu čelade N104 EVO SPECIAL je vložek Pinlock proti megljenju vizirja na voljo kot opcija za doplačilo

- pri modelih N104 EVO CLASSIC, SCOVERY, ACTION, ... pa je priložen serijsko.

 

 

Lp, Boris Kompare B)

Nimam sreče.....Rabim srebrno, to je pa SPECIAL.....brez pinlocka...:doze:

Sicer pa se malce odločam tudi med N95 oranžno iz OUTLETA, vendar se bojim, da mi integralka XXL ne bo prav. Kompi, glede na izkušnje...ali sta modela kompatibilna na glavi...?Ali lahko sklepam, da mi bo odgovarjala enaka št. N85, kakor N102 ...ali pa 104? Vem, rekel boš, naj preizkusim...vendar mi je do Velenja kar daleč, da bi pa novomeški prodajalec naročal vse tri čelade v Nm (N-85 XXL in 106 XXL  in XXXL), jaz pa  bom kupil le eno, je pa spet prevelik strošek.... 

LP Damjan

pred 2 urami, gretzky pravi:

Iz lastne izkušnje ti lahko povem, da ima v Sloveniji Nolan tako dobro poprodajno službo, kot je nima noben drug proizvajalec čelad. Res so vredni zaupanja. Prijazni. Strokovni. Vredni zaupanja.

To vem tudi sam , saj vozim NOLAN, odkar imam motor (cca 15 let) in je Kompi eventuelne probleme vedno rešil vzorno, dvakrat tudi z brezplačnim nadomestnim delom, čeprav je garancija že potekla....

Ravno zato sem pri kolegih preveril še enkrat in se moram Kompiju kar malo opravičiti.. Oba sta namreč kupila čelade v Italiji, eden jo je pa menda reklamiral celo po rahlem padcu, malce podrsano....

Se mi večkrat dogaja, ko se mi kdo hvali, kako poceni je nekaj kupil v tujini.....ko je kaj narobe, so pa spet vsi pametni, kako bi morali sedaj vsi reševat njihove probleme   

V glavnem ..... ponavadi grenak občutek zaradi slabe kakovosti ali pa slabega servisa ostane veliko dlje, kakor pa  "sladek" spomin na "nižjo?" ceno......

Kompiju pa , sorry še enkrat za nenamerno "krivico...."

 

LP Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Damian pravi:

Nimam sreče.....Rabim srebrno, to je pa SPECIAL.....brez pinlocka...:doze:

Sicer pa se malce odločam tudi med N95 oranžno iz OUTLETA, vendar se bojim, da mi integralka XXL ne bo prav. Kompi, glede na izkušnje...ali sta modela kompatibilna na glavi...?Ali lahko sklepam, da mi bo odgovarjala enaka št. N85, kakor N102 ...ali pa 104? Vem, rekel boš, naj preizkusim...vendar mi je do Velenja kar daleč, da bi pa novomeški prodajalec naročal vse tri čelade v Nm (N-85 XXL in 106 XXL  in XXXL), jaz pa  bom kupil le eno, je pa spet prevelik strošek.... 

LP Damjan

Rešitev je preprosta: naročiš N104 Absolute CLASSIC N-Com v srebrni barvi (1) s serijsko priloženim Pinlockom. Ali pa za model SPECIAL enostavno dokupiš vložek Pinlock.

  MOTORISTIČNA ČELADA NOLAN N104 ABSOLUTE SPECIAL N-COM - 11

Velikostni razredi čelad so načeloma enaki za vse segmente naših čelad. Vendar pa integralno zaprte, za razliko od recimo "flip-up" čelad, v celoti objamejo glavo in vrat ter močneje pritisnejo lica. Tudi zato precej tesno zdrsnejo na glavo in v prvem hipu morda dajejo celo občutek neudobja, ker je spodnji rob čelade vedno bolj tesen, kot pa ohlapen. So pa zato tišje, manj prepišne in lažje. 

In kot ugotavljaš tudi sam, je zelo pomembno, da čelado pomeriš na glavi. Pri nas čelade dnevno pošiljamo našim pooblaščenim prodajalcem po celi Sloveniji. Tudi za namene testnih voženj. Če pošljemo eno, lahko tudi tri. Strošek ni bistveno višji. 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 1. 2016 at 9:53, kompi pravi:

Rešitev je preprosta: naročiš N104 Absolute CLASSIC N-Com v srebrni barvi (1) s serijsko priloženim Pinlockom. Ali pa za model SPECIAL enostavno dokupiš vložek Pinlock.

Lp, Boris Kompare B)

Ne vem, če bo držalo.....Vsaj iz spleta te možnosti ni razbrati. 

Sicer tudi pri N 104 ABSOLUTE  SPECIAL v srebrni barvi   vložka serijsko ni, pri ABSOLUTE Classic pa je iz slike razvidno, da je barva bela, možnosti izbire barve pa nisem zasledil niti pri podatkih za naročilo niti v ostalih podrobnih ali spološnih podatkih o čeladah..... Kot izhaja iz spleta (kjer ne nejdem možnosti izbire barve pri posamezni čeladi) , ime čelade (Classic, Special, itd) določa tudi barvo. Če je drugače, bi bilo verjetno dobro dodati polje oz. rubriko za izbiro barve..

Sicer pa je razlika med N104 ABSOLUTE Clasic in EVO SPECIAL 82 €, kar pomeni, da bi bil pinlock v tem primeru kar drag... 

Saj ni tak problem, vendar mi v principu mi  ni jasno, zakaj pri isti vrsti čelad ni enake  opreme.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2016 at 11:53, Damian pravi:

 

Sicer pa sta novi 104 EVO special menda že na poti v N.mesto na preizkus....  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2016 at 11:53, Damian pravi:

Ne vem, če bo držalo.....Vsaj iz spleta te možnosti ni razbrati. 

Sicer tudi pri N 104 ABSOLUTE  SPECIAL v srebrni barvi   vložka serijsko ni, pri ABSOLUTE Classic pa je iz slike razvidno, da je barva bela, možnosti izbire barve pa nisem zasledil niti pri podatkih za naročilo niti v ostalih podrobnih ali spološnih podatkih o čeladah..... Kot izhaja iz spleta (kjer ne nejdem možnosti izbire barve pri posamezni čeladi) , ime čelade (Classic, Special, itd) določa tudi barvo. Če je drugače, bi bilo verjetno dobro dodati polje oz. rubriko za izbiro barve..

Sicer pa je razlika med N104 ABSOLUTE Clasic in EVO SPECIAL 82 €, kar pomeni, da bi bil pinlock v tem primeru kar drag... 

Saj ni tak problem, vendar mi v principu mi  ni jasno, zakaj pri isti vrsti čelad ni enake  opreme.

O modelih: Nolan N104 EVO je model z letnico 2015. Ker ga Nolan ne bo več proizvajal, so sedaj zadnji kosi do razprodaje na voljo v ponudbi OUTLET, po izjemno znižanih cenah. Trenutno aktualni model N104 ABSOLUTE z letnico 2016 pa je nadomestil model N104 EVO in je zato na voljo po rednih cenah.

O segmentih: vložek proti megljenju je del serijske opreme pri čeladah CLASSIC, COMO, HI-VISIBILITY; pri modelu SPECIAL pa je na voljo kot opcija za doplačilo, zato pa je cena čelade nižja.

O barvnih kombinacijah: skupina Nolan ponuja več kot 380 modelov in barvnih kombinacij čelad. Gospodarnost poslovanja nam narekuje, da v slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad vsako leto uvrstimo le izbor najbolj prodajno zanimivih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo stalno na zalogi in so izdobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (tudi N104 ABSOLUTE CLASSIC N-COM v srebrni barvi) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu. Cena zato ni nič višja, le rok dobave je malce daljši – praviloma mesec dni.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, ti tudi v nedeljo ne dam miru, a ne...?

Hvala za izčrpno pojasnilo. Mislil sem, da ime pomeni tudi barvo, na osnovi česar sem žal narobe sklepal.

No, malce razpredanja nič ne škodi. Sem vsaj zvedel nekaj novega. Pa še kdo drug poleg mene verjetno tudi.... :)

Juti pa po novo 104.........:):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa tudi eno vprasanje glede xlite celad. Imam xlite x-701. A se pri tem modelu da menjati licne blazinice v notranjosti, saj me trenutne malo tiscijo. Ce se ne, bom moral zaceti razmisljati o novi celadi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, še eno vprašanje. 

Ker mi je klasična flip up čelada dokaj nerodna za pohajkovanje od doma do mesta ali pa na morju od kampa do mesta (dva, tri kilometre) po najhujši vročini, me zanima, ali lahko na stari N100 ali 102, ki sta mi ostali snamem pregibni del ter se vozim brez njega ? Za čelado tudi v tem primeru velja homologacija? 

Problem imam namreč dobiti jet čelado primerne velikosti ( XXL ali XXXL), x-liteova jet (ki je sicer čudovita) pa mi je za samo občasno uporabo prevelik strošek.

 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Damian pravi:

Kompi, še eno vprašanje. 

Ker mi je klasična flip up čelada dokaj nerodna za pohajkovanje od doma do mesta ali pa na morju od kampa do mesta (dva, tri kilometre) po najhujši vročini, me zanima, ali lahko na stari N100 ali 102, ki sta mi ostali snamem pregibni del ter se vozim brez njega ? Za čelado tudi v tem primeru velja homologacija? 

Problem imam namreč dobiti jet čelado primerne velikosti ( XXL ali XXXL), x-liteova jet (ki je sicer čudovita) pa mi je za samo občasno uporabo prevelik strošek.

 

LP 

Zaradi nepooblaščenih posegov v varnostne elemente, lahko čelada izgubi proizvajalčevo, s homologacijo zagotovljeno, varnostno garancijo. Tudi zato odsvetujemo vse nepooblaščene posege v konstrukcijo čelade. Sicer pa so na voljo številne JET odprte čelade, ki so na voljo v XXL velikosti, model Nolan N21 pa tudi v XXXL.

Lp, Boris Kompare B)

pred 15 urami, romanno pravi:

Jaz imam pa tudi eno vprasanje glede xlite celad. Imam xlite x-701. A se pri tem modelu da menjati licne blazinice v notranjosti, saj me trenutne malo tiscijo. Ce se ne, bom moral zaceti razmisljati o novi celadi. 

Za celoten program čelad skupine Nolan (tudi za starejše modele) imamo V Compacu ves čas na zalogi nadomestne dele in potrošni material. Tudi nadomestne lične blazinice za čelado X-lite X-701 ->klik.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, kompi said:

Za celoten program čelad skupine Nolan (tudi za starejše modele) imamo V Compacu ves čas na zalogi nadomestne dele in potrošni material. Tudi nadomestne lične blazinice za čelado X-lite X-701 ->klik.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala,

Potem se bom oglasil prvič, ko grem kaj proti velenju, pa verjetno bom nabavil še pinlock.

Koliko cca. pa stanejo te blazinice in pinlock? Ker na spletni strani ne vidim cen.

Hvala,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, nova 104-ka je že doma. Kako prav ima Kompi, ko vedno poudarja potrebo in možnost pomerjanja, preizkusa in testiranja se je meni pokazalo danes. Brez, da bi preizkusil, bi avtomatsko naročil XXL, saj sem imel do sedaj vse tri NOLANOVE   (dve stotke in ena 102) v tej velikosti. Po daljšem pomerjanju in čakanju pa sem se pri 104 odločil za XXXL. 

Če jo primerjam s prejšnjo 102, je kot noč in dan. Najbolj pri preglednosti pa tudi sam občutek , ko jo imaš na glavi.. 

Če jo primerjam z ostalimi, ki sem jih preizkušal (Schubert) je občutek na glavi veliko boljši. Airoh in HJC pa niso imeli velikosti zame, zato primerjava ne bi bila korektna.

Sedaj pa komaj čakam lepega vremena......

pred 10 minutami, romanno pravi:

Hvala,

Potem se bom oglasil prvič, ko grem kaj proti velenju, pa verjetno bom nabavil še pinlock.

Koliko cca. pa stanejo te blazinice in pinlock? Ker na spletni strani ne vidim cen.

Hvala,

Imaš. Poglej pod nadomestne dele.

http://compaco.si/118-x-701

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro si se odločil N104 mi je služila :OK:dokler je nisem zrihtal na prometnem znaku . Je ena od čelad z največjim vidnim poljem ,zameril sem ji edino prezračevanje ,ki je v poletnih mesecih slabo . Varno in srečno :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 102 ni bila ravno vzor zračnosti po vročini (razen malo pri vizirju..... :) ). Vendar tudi nimam rad, da mi preveč piha v čeladi, saj imam hitro vnete oči, ali pa kakšen glavobol. Če bo tako, kot pri 102, bo zame ravno prav.... Sem pa opazil, da ima tudi možnost samo rahhlo odprtega vizirja (nekaj mm). Tega pri 102 ni bilo. Če bo prevroče bom pa malce odprl...ali pa preklopil na odprto, zato sem pa vzel flip:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Damian said:

Tako, nova 104-ka je že doma. Kako prav ima Kompi, ko vedno poudarja potrebo in možnost pomerjanja, preizkusa in testiranja se je meni pokazalo danes. Brez, da bi preizkusil, bi avtomatsko naročil XXL, saj sem imel do sedaj vse tri NOLANOVE   (dve stotke in ena 102) v tej velikosti. Po daljšem pomerjanju in čakanju pa sem se pri 104 odločil za XXXL. 

Če jo primerjam s prejšnjo 102, je kot noč in dan. Najbolj pri preglednosti pa tudi sam občutek , ko jo imaš na glavi.. 

Če jo primerjam z ostalimi, ki sem jih preizkušal (Schubert) je občutek na glavi veliko boljši. Airoh in HJC pa niso imeli velikosti zame, zato primerjava ne bi bila korektna.

Sedaj pa komaj čakam lepega vremena......

Imaš. Poglej pod nadomestne dele.

http://compaco.si/118-x-701

lp

Ne vem, al sem jaz mau čorau al pa res ne vidim cene??? Vidim izdelek, opis, linke na fb, twiter,.. Za dat v primerjavo, .... Sam cene pa nikjer?!? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, romanno pravi:

Ne vem, al sem jaz mau čorau al pa res ne vidim cene??? Vidim izdelek, opis, linke na fb, twiter,.. Za dat v primerjavo, .... Sam cene pa nikjer?!? 

 

Zajeta slika.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, schwantz said:

 

Zajeta slika.PNG

No, jaz vidim enako, le cene ni gor. :( A je morda pint, da nisem prijavljen v spletno stran/trgovino?

blazinice.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, romanno pravi:

Ne vem, al sem jaz mau čorau al pa res ne vidim cene??? Vidim izdelek, opis, linke na fb, twiter,.. Za dat v primerjavo, .... Sam cene pa nikjer?!? 

Spletna trgovina Compaco ima geolokacijsko omejitev, kar pomeni, da so možnost nakupa in cene prikazane le na računalnikih, ki so registrirani na območju Slovenije in Hrvaške. Nekateri računalniški sistemi, največkrat službeni pa imajo še dodatno vgrajeno varnostno blokado, s čimer administratorji preprečujejo normalen prikaz spletne trgovine. Če bi tako želel, nam lahko sporočiš IP številko tvojega računalnika in dodali te bomo na seznam uporabnikov, ki so jim prikazane vse možnosti spletne trgovine. 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, kompi said:

Spletna trgovina Compaco ima geolokacijsko omejitev, kar pomeni, da so možnost nakupa in cene prikazane le na računalnikih, ki so registrirani na območju Slovenije in Hrvaške. Nekateri računalniški sistemi, največkrat službeni pa imajo še dodatno vgrajeno varnostno blokado, s čimer administratorji preprečujejo normalen prikaz spletne trgovine. Če bi tako želel, nam lahko sporočiš IP številko tvojega računalnika in dodali te bomo na seznam uporabnikov, ki so jim prikazane vse možnosti spletne trgovine. 

Lp, Boris Kompare B)

Boris, imate IP v privatnem sporočilu.

Hvala,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 17. 1. 2016 at 7:58 PM, kompi said:

O modelih: Nolan N104 EVO je model z letnico 2015. Ker ga Nolan ne bo več proizvajal, so sedaj zadnji kosi do razprodaje na voljo v ponudbi OUTLET, po izjemno znižanih cenah. Trenutno aktualni model N104 ABSOLUTE z letnico 2016 pa je nadomestil model N104 EVO in je zato na voljo po rednih cenah.

O segmentih: vložek proti megljenju je del serijske opreme pri čeladah CLASSIC, COMO, HI-VISIBILITY; pri modelu SPECIAL pa je na voljo kot opcija za doplačilo, zato pa je cena čelade nižja.

O barvnih kombinacijah: skupina Nolan ponuja več kot 380 modelov in barvnih kombinacij čelad. Gospodarnost poslovanja nam narekuje, da v slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad vsako leto uvrstimo le izbor najbolj prodajno zanimivih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo stalno na zalogi in so izdobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (tudi N104 ABSOLUTE CLASSIC N-COM v srebrni barvi) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu. Cena zato ni nič višja, le rok dobave je malce daljši – praviloma mesec dni.

Lp, Boris Kompare B)

Bom še sam pristavil svoje vprašanje glede barvne kombinacije Nolan čelad. Zanima me katerega letnika oz. verzija je barvna kombinacija čelade N104 na spodnji sliki in seveda kako je z dobavljivostjo.

 

Hvala že vnaprej za odgovor.

motoristicna-celada-nolan-n104-evo-scovery-n-com-42.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Bosti1904 pravi:

Bom še sam pristavil svoje vprašanje glede barvne kombinacije Nolan čelad. Zanima me katerega letnika oz. verzija je barvna kombinacija čelade N104 na spodnji sliki in seveda kako je z dobavljivostjo.

 

Hvala že vnaprej za odgovor.

motoristicna-celada-nolan-n104-evo-scovery-n-com-42.jpg

Čelada na zgornji sliki je model Nolan N104EVO SCOVERY N-COM - barva 42, z letnico 2015. Žal jih Nolan ne proizvaja več in je zato ne moremo več zagotoviti. Morda pa bi ustrezala trenutno aktualna barva nove N104 ABSOLUTE COMO 51, ki so na voljo letos:569f447af4023_N104ABSOLUTECOMON-COMF.Bla

Lp, Boris Kompare B)



Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil nazaj čelade iz brezplačnega  servisa v Velenju.Hvala fantom za trud in strokovno opravjleno delo .Zelo zadovoljen!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 12. 2015 at 14:55, raza pravi:

Za velike endure je kot nalašč čelada X-lite 551. Ima vse kar mora čelada imeti. Je tiha, aerodinamična kljub šiltu, prenese pokončno držo in na glavi daje občutek varnosti, kot čelada za SS razred. Veliko vlogo opravi šilt, še posebej v spomladanskem in jesenskem času, ko je sonce nizko na obzorju. Svoje doda še sončna zaslonka. Čelada ima odličen prezračevalni sistem za poletne vročine in na vizir nameščen pinlock za extremne pogoje. Predpriprava za vgradnjo komunikacije je še korak naprej za vstop v elitni razred. Če najdeš še outlet ceno, je bingo popoln.

Pojdi v Velenje in se prepričaj na lastni glavi (če ti le paše kroj).

Srečno v 2016!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Podarim kupon za (mogoče celo dodatni)10% popust pri nakupu čelade Nolan, X-lite, Grex v podjetju Compaco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi!

Tako na hitro. Je N85 primerljivo s katero X-lite čelado. Ker gre moja N85 proti koncu garancije in bi bilo potrebno menjati vizir in pinlock, razmišljam o menjavi celotne čelade. Npr N87 ali pa katero od X-lite. Le te so dosti dražje, ampak za glavo gre. Kaj priporočaš? V Louisovem katalogu sem videl X-lite 702GT ali nekaj takega. Itak pa potem pridem do vas, pa mi boste svetovali na licu mesta, vseeno pa bi si prej preštudiral svetovano preko spleta. Thanks

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!