Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

Lastim si C2, že pred časom sem skritiziral antifog premaz. Sedaj sem nabavil vizir s pinlokom zadeva je super.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si tudi že dober teden lastim C2, včeraj pa sem dobil tudi pinlock.Brez njega je bila vožnja zjutraj na šiht grozno moteča.Kljub premazu na vizirju je bilo megleno.

Od danes naprej pa si jo lasti tudi moja boljša polovica.

Zdaj, ko je gor pinlock, je čelada res popolna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po C2 si sedaj lastim C3, edino kar lahko rečem kapo dol. Trenutno daleč najboljša čelada kar sem jih imel. Dodatno sem dokupil tudi komunikacijski "ovratnik", zadeva deluje dobro. Edino povezljivost preko Modrega Zoba z mojo nokio E72 ni najboljša. Ima malce težav, občasno kar izgubi poezavo. Nato pa probal nek drug telefon, pa zadeva dela BP.

Izgleda da se bo potebno še malce s software-jem poigrat.

Jaz imam tudi podoben primer pri povezovanju preko modrega zoba, imam nokio E52 in pri predvajanju MP3-jev se včasih ustavi za sekundo, dve nato pa nadaljuje. Preizkusil sem tudi nokio N95 pa je enako. Ali imaš podoben primer in če si že menjal software.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi podoben primer pri povezovanju preko modrega zoba, imam nokio E52 in pri predvajanju MP3-jev se včasih ustavi za sekundo, dve nato pa nadaljuje. Preizkusil sem tudi nokio N95 pa je enako. Ali imaš podoben primer in če si že menjal software.

Hvala!

Softerske posodobitve nisem delal že lep čas, vendar sem se nekako kar sprijaznil z nastalo situacijo. Pač zadeva rahlo zeza na trenutke, sam kakšne boljše rešitve še nisem pogruntal. Žal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem nekje bral, da ti Schuberth da popust v višini nekaj %, 30-60 se mi zdi, če prineseš v trgovino njihovo zbito čelado in vzameš isto... a ima kdo kake informacije v tej smeri???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ni v sloveniji........ gericke, graz. vprasaj za harry-a. ce ne more zrihtat jo poslje schuberthu in tam opravijo servis, ki je brezplacen.

a tudi, če je v TC-Motoshopu kupljena? :P

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdravljeni

ker sem pred nakupom nove čelade,sem v dilemi za katero se naj odločim.prebral sem že vse mogoče teste,ampak so si mnenja zelo nasprotujoča.C3 je baje najtišja,ampak v določenih testih je bila zelo glasna celo bolj kot C2.tudi

nolanka 103 je baje zelo glasna.mene pa zanima če ima kdo na forumu,ki ima BMW 1150gs mogoče katero od teh dveh čelad in me zanima KONKRETNO njegovo mnenje.boj se nagibam k schubertu,čeprav ni vredna tega denarja za ta denar ima k nekaj napak,ampak nemec je le nemec.pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

lp Spooky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podavljeni

......C3 je baje najtišja.......

samo tole bom rekel, glede tišine v čeladi.

Vsem čeladam se hrup meri tako, da so izpostavljene direktno zračnemu toku - brez kakršnihkoli motenj kot so razne šipe oz. vetrobranska stekla

na motorju.

Le ta namreč povzročajo vrtinčenje zraka okoli ramen oz. tik pod čelado.

Imam čelado C3 in je hudo hudo tiho - ko na motorju stojim, čim pa sedim pa postane glasna, ravno zaradi vrtincev zraka med ramo in čelado.

Tako da me vsake toliko časa prime, da bi šipo motorja enostavno odšraufal dol in bi bil potem mir (vsaj upam, da bi bilo tako).

kar se pa cene čelade tiče - počakaj (če lahko) do decembra. Lansko leto so bile decembra 20% cenejše (šubertke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ker sem pred nakupom nove čelade,sem v dilemi za katero se naj odločim.prebral sem že vse mogoče teste,ampak so si mnenja zelo nasprotujoča.C3 je baje najtišja,ampak v določenih testih je bila zelo glasna celo bolj kot C2.tudi

nolanka 103 je baje zelo glasna.mene pa zanima če ima kdo na forumu,ki ima BMW 1150gs mogoče katero od teh dveh čelad in me zanima KONKRETNO njegovo mnenje.boj se nagibam k schubertu,čeprav ni vredna tega denarja za ta denar ima k nekaj napak,ampak nemec je le nemec.pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

lp Spooky

Tu sploh ni dileme ! vzemi Schubertko jaz vozim že tretjo in četrta bo spet Schubertka, ali pa BMW-ejeva,ki je izboljšana Schubertka dražja podstava ravno tako kot so tudi vse policajske Schubertove.Če je meni pri določeni hitrosti glasna si pomagam z mastavljivim dodatnim špojlerškom na sami MRA-šipi.LP

post-27744-067395900 1285012414_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ker sem pred nakupom nove čelade,sem v dilemi za katero se naj odločim.prebral sem že vse mogoče teste,ampak so si mnenja zelo nasprotujoča.C3 je baje najtišja,ampak v določenih testih je bila zelo glasna celo bolj kot C2.tudi

nolanka 103 je baje zelo glasna.mene pa zanima če ima kdo na forumu,ki ima BMW 1150gs mogoče katero od teh dveh čelad in me zanima KONKRETNO njegovo mnenje.boj se nagibam k schubertu,čeprav ni vredna tega denarja za ta denar ima k nekaj napak,ampak nemec je le nemec.pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

lp Spooky

Najprej poizkusi, katera čelada ti sploh paše na glavo, ker drugače je vse zastonj...

Jaz bi tudi rad Schubert C3, ampak kaj ko mi ne paše, spljoh... :(

Načeloma sta ti dve dokaj podobni, torej če ti paše ena, ti bo po vsej vrjetnosti ugajala tudi druga in obratno. Po mojem sta primerni bolj za okrogle glave.

Jaz imam Airoh SV55 in je zame totalna kahla, ampak edina preklopna, ki dobro sede na mojo bučo.

Sredi avgusta sem pri Compacu poizkusil N103 in na žalost moram reči, da ni daleč od moje - na mojem motorju je zelo glasna.

Poizkusil sem tudi N90, ki naj bi bila tišja, ampak me je še bolj razočarala - še bolj glasna.

Daleč najboljša oz. zelo tiha se mi je zdela N43 air, ker pa me pasek za zapenjaje čelade moti, čakam da poizkusim Xlite X-402gt z DD obročki. Saj sem poizkusil tudi X-701 in je majka za zapenjanje in nošenje. :topic: Meni se je zdela 701 za odtenek glasnejša kot N43 air. :blink:

Naj poudarim, da to sem občutil jaz, na mojem motorju in se delno razlikuje od tega kar sem prebral in pričakoval glede na razne teste, nasvete.

In na koncu se lahko le strinjam s tem kar pravijo v Compacu: preveri sam, ker vsakdo drugače občuti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tole bom rekel, glede tišine v čeladi.

Vsem čeladam se hrup meri tako, da so izpostavljene direktno zračnemu toku - brez kakršnihkoli motenj kot so razne šipe oz. vetrobranska stekla

na motorju.

Le ta namreč povzročajo vrtinčenje zraka okoli ramen oz. tik pod čelado.

Imam čelado C3 in je hudo hudo tiho - ko na motorju stojim, čim pa sedim pa postane glasna, ravno zaradi vrtincev zraka med ramo in čelado.

Tako da me vsake toliko časa prime, da bi šipo motorja enostavno odšraufal dol in bi bil potem mir (vsaj upam, da bi bilo tako).

kar se pa cene čelade tiče - počakaj (če lahko) do decembra. Lansko leto so bile decembra 20% cenejše (šubertke)

problem je tole vrtinčenje zraka.tu so v prednosti nakedi brez šipe.torej ni glih tiha na GSu.

na nakup bom itak počakal do zime(posezonski popusti)

thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sploh ni dileme ! vzemi Schubertko jaz vozim že tretjo in četrta bo spet Schubertka, ali pa BMW-ejeva,ki je izboljšana Schubertka dražja podstava ravno tako kot so tudi vse policajske Schubertove.Če je meni pri določeni hitrosti glasna si pomagam z mastavljivim dodatnim špojlerškom na sami MRA-šipi.LP

tudi BMWejeve sem gledal,samo nimajo prave barve.hočem imeti signalno rumeno(grda ko hudič)ampak vidi se na kilometer.SAFETY FIRST.ta barva pa je samo C3 in 103.sem jih po nemčiji videl kr precej,in je res velika razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sploh ni dileme ! vzemi Schubertko jaz vozim že tretjo in četrta bo spet Schubertka, ali pa BMW-ejeva,ki je izboljšana Schubertka dražja podstava ravno tako kot so tudi vse policajske Schubertove. ...

Ajaaaa??? No v "potrditev" vseh policajskih Schubertk le to sličico: 20100917001156_DSC_0086.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, policisti so nekaj časa nazaj res imeli šubertke, zdaj so pa na Nolan-u . Sam vozim s Šubertko C2 in sem preiskusil tudi Nolan 103. Mi ne paše na galvo (no to bi se že uredilo), in je močno glasnejša od moje C2 . Tudi če stojim na motorju je C2 skoraj neslišna, medtem ko nolanka kar močno buči. Po cca 2 urah, nolanke, me je začela od šuma boleti glava . Zame ni vprašanje, je pa res, da ima Nolan super zastopnika in serviserja tule pri nas :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ker sem pred nakupom nove čelade,sem v dilemi za katero se naj odločim.prebral sem že vse mogoče teste,ampak so si mnenja zelo nasprotujoča.C3 je baje najtišja,ampak v določenih testih je bila zelo glasna celo bolj kot C2.tudi

nolanka 103 je baje zelo glasna.mene pa zanima če ima kdo na forumu,ki ima BMW 1150gs mogoče katero od teh dveh čelad in me zanima KONKRETNO njegovo mnenje.boj se nagibam k schubertu,čeprav ni vredna tega denarja za ta denar ima k nekaj napak,ampak nemec je le nemec.pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

lp Spooky

Različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. Posledično pa tudi krogotok zraka, lomljenje vetrnega toka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … Še tako dobrohotno mnenje kolega ti tako ne bo v veliko pomoč, kajti vsaka malenkost šteje. Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad (tudi N103) v vseh velikostih imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

pa sedaj še imajo original bluetooth,kar je obvezna oprema.

V čelade skupine Nolan vgrajen N-Com komunikacijski sistem (tudi Bluetooth različica) je varnostno preizkušen in homologiran skladno z zahtevami predpisa ECE 22/05.

ravno tako kot so tudi vse policajske Schubertove.

S čeladami Nolan že več kot desetletje opremljamo slovensko Prometno policijo (izjema le leto 2008).

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se pred par leti odpravil po nakup Nolanke, predusem zaradi vgrajene komunikacije, ko pa sem v isti trgovini preizkušal Šubertko in Nolanko, pa je bila odločitev takojšnja saj se mi je Nolanka zdela kot konzerva, ko sem jih primerjal med seboj. Nolanka mi tud ne gre preveč na glavo. Imel sem C1, zdaj C2, C3 pa se mi zdi še bistveno boljša kot C2, saj je odpravljeno večino malenkosti, ki me motijo na C2.

Kar se tiče varnosti naj bi bila preklopna čelada bolj švoh, okoli vratu pa me moja zapira idealno, kar mi pride v spomladanski ali jesenskih furah kar prav.

Tudi nekaj mojih kolegov je šlo na Šubertke, pa se kar pohvalijo.

Vsekakor pa obe preizkusi in se šele nato odloči.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preizkušal N 103, vse super, tudi izdelava dobra, udobna čelada, samo res ima en problem ki ga vsi navajate-izredno hrupna tudi pri majhni hitrosti, poizkušal sem vse položaje , tudi stoje, skrival sem se za vetrobranskim steklom,različne hitrosti, res hrupna že pri 60 km/ uro.Škoda, cenovno zelo ugodna, ampak raje ne.Precej tišja od nje je N90, zanimivo, cenejša ampak dosti bol tiha, le slabša čelada je, sploh pri preklopu in samem prezračevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi bila enim tukaj N 103 preglasna tudi če bi jo imeli na glavi v avtu. :P Če imaš preveč hrupno čelado si kupi ušesne čepke za 3 €. .) Ste pa res eni RAZVAJENI PICAJZLI. Kupi N 103 imaš 5 let garancije in vsako leto ti jo zastojn servisirajo, ne lomijo se ti čepki PREGREŠNO dragega vizirja in pri kakšni reklamaciji ti ne bo nihče ugovarjal in valil krivdo nate :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi a mi prosim poveš če je kakšna letnica v čeladi n-103 pa koliko časa je v garanciji lp

Listič z označeno letnico proizvodnje čelade je prišit na podbradnem pasu.

Za čelade Nolan še 5 let po nakupu jamčimo za morebitne napake na materialih ali v izdelavi. Garancijski rok prične teči z dnem nakupa čelade, kar dokazuješ s potrjenim garancijskim listom in računom.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem probal c3 imam pa nolan 102 sem zadovoljen.Sicer pa so preklopnečelade glasnejše kot navadne.Velika razlika je v ceni pa je c3 toliko boljša kot je dražja je vprašanje.Za nolan vem da fantje na servisu ne komplicirajo za reklamacijo, in ne enkrat na leto ampak kdajkoli prideš se fantje na servisu maksimalno potrudijo.Če je čelada potrebna čiščenja tudi to naredijo rade volje Čelado sem kupil v luisu pa mi vseeno brezplačno poservisirajo čelado.Zmeram pa pustim za kavico saj so vredu fantje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!