Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

... jaz pa svoj sončni vezir čistim s "šmirgl" papirjem, pa se čisto nič ne vidi ... :rtfm::hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

osu!! :slap:

moral bi ga z dratpiršno! :P .... pa poscat, da se ne pregreje. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehehe!! Podobno je blo pri meni, nakr sem ugotovil ,da je sončni vizir popolnoma zamščen ter umazan. Spucam zadevo in lej ga zlomka.... čisto ko suza.

Ja, taki preprosti postopki so najboljša rešitev :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nabave nove čelade in bi prosil za pomoč pri iskanju čim ugodnejše Schuberth C2 (v Louisu sem našel ceno 289 EUR). Gledal sem že C3, a se mi zdi predraga. Trenutno imam Nolan N100, zato sem gledal tudi N102, ki je ugodna - dobrih 200 EUR (N103 je preveč kritizirana), a je menda Schuberth C2 boljša. Iščem pa čim tišjo in pa seveda preklopno. Torej, če ima kdo kakšen predlog, bom hvaležen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nabave nove čelade in bi prosil za pomoč pri iskanju čim ugodnejše Schuberth C2 (v Louisu sem našel ceno 289 EUR).

A ti bi jo za 160, ali kako? :whistle:

Tale tvoaj cena je zelo dobra in ... glede na to, da je priporočena cena ponekod celo 440 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bila kaksno leto nazaj cena celo okoli 260-270 cena, zato sem mislil, da bo kaj ceneje. Drugače pa ni greh prihraniti par evrčkov,ne? ;)

Se splača dati 150 EUR več za C3?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splača se ti vzeti schuberth c3 je veliko tišja ,pa tudi c2 je odlična ,mnogo boljša kot nolan manjša pa še lažja

moje mnenje.. :whistle:

evo meni so v TC obljubili da mi bodo v garanciji zrihtali nove vizirje in vse ostale okvare ki so se mi pripetile pri 3 tednih stare čelade

(poglej mal nazaj na forumu)

lp.matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem :unsure: .

Par strani nazaj si pluval po čeladi, ki jo zdaj hvališ in priporočaš.

Katero verzijo naj upoštevam????

Nobene. Odloči se po svoji vesti. Schuberth, konec koncev, ni neka kitajska šalabajz-chan firma ... (čeprav, to, da so opremljali Šumaherja, jim štejem v veliki minus ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nabave nove čelade in bi prosil za pomoč pri iskanju čim ugodnejše Schuberth C2 (v Louisu sem našel ceno 289 EUR). Gledal sem že C3, a se mi zdi predraga. Trenutno imam Nolan N100, zato sem gledal tudi N102, ki je ugodna - dobrih 200 EUR (N103 je preveč kritizirana), a je menda Schuberth C2 boljša. Iščem pa čim tišjo in pa seveda preklopno. Torej, če ima kdo kakšen predlog, bom hvaležen.

LP

Nesprašuj neprimirjaj in nerazmišljaj kupi si Schubertko jaz vozim že tretjo in četrta bo spet Schubertka.To je čelada res uporabna vsestransko:za vožnjo v dežju,pripravljeno za mont. slušalk,notranjo oblogo lahko opereš, nešumi,nerosi, preklopni notranji temni vizir,tiha tudi pri hitrostih nad 270 Km/h. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesprašuj neprimirjaj in nerazmišljaj kupi si Schubertko jaz vozim že tretjo in četrta bo spet Schubertka.To je čelada res uporabna vsestransko:za vožnjo v dežju,pripravljeno za mont. slušalk,notranjo oblogo lahko opereš, nešumi,nerosi, preklopni notranji temni vizir,tiha tudi pri hitrostih nad 270 Km/h. :whistle:

vozu S1in c2, na k1200s, in se z boldanimi trditvami nikakor ne strinjam. vsaj če čelado primerjam z shoei xr1000 Brummer, z vsem spoštovanjem, ti maš ogromno znanja in izkušenj, ampak včasih te pa pošteno zanese. daleč daleč od objektivnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu S1in c2, na k1200s, in se z boldanimi trditvami nikakor ne strinjam. vsaj če čelado primerjam z shoei xr1000 Brummer, z vsem spoštovanjem, ti maš ogromno znanja in izkušenj, ampak včasih te pa pošteno zanese. daleč daleč od objektivnosti.

ni povedal, da ima v vsakem ušesu po tri čepke :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu S1in c2, na k1200s, in se z boldanimi trditvami nikakor ne strinjam. vsaj če čelado primerjam z shoei xr1000 Brummer, z vsem spoštovanjem, ti maš ogromno znanja in izkušenj, ampak včasih te pa pošteno zanese. daleč daleč od objektivnosti.

Nemorem se strinjat s tvojimi trditvami je pa res,da jaz NEVOZIM K-1200 S ampak K-1200-R in to z šipo MRA -z nastavljivim špojlerjem.Sicer pa vozi kolega tudi K-1200-R z originalno BMW športno šipo (malo večja kot je originalna) in ima tudi že tretjo Schubertko verjetno bi kupil kako drugo,če nebi bil zadovoljen z schubertko. Prej je vozil V-maxa in Yamaho Feizer 1000 ccm.Če te zanima njegov naslov mi piši na PM.Pa še tole nepozabi jaz sem rekel, da je Schubertka univerzalna in v primerjavi z ostalimi čeladami ZELO uporabljiva lahko bi trdil UNIVERZALNA čelada ni pa najprimernejša za hitrosti na 200 Km/h stem bi se edino strinjal samo za tako velike hitrosti malo kdaj rabiš sicer pa za na pisto je sigurno neka Arajka z boljšo aerodinamiko veliko primirnejša je pa npr.za počasno vožnjo spremljanje kolesarjev ali vožnja po mestu kjer Schubertko lahko odpreš nepreklopna čelada popolnoma neuporabna.Sicer se pa strinjam in ti dam prav vsako tele ima svoje veselje tako ga imej tudi ti !!!!

Ps.Nesekiraj se nebo me več zaneslo, ker nebom več odgovarjal na tvoje poste. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nebom več odgovarjal na tvoje poste. :hmm:

@Brumer: ne morem da se ne vtaknem, čeprav bom :topic:, ampak moram te nekaj vprašati: Zakaj zmeraj ista reakcija s tvoje strani (glej citat), ko nekdo negira tvoje besede, ima drugačno mišljenje inp?

Ne se sekirat, lajf je pač tak, sto ljudi, sto mišljenja, dvijesto sisa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni kaj jaz sem probal nolan n103 in schuberth c3 ki jo imam ,

žal sem glede odnosa z tc motoshop razočaran saj še sedaj nisem dobil odpravljenih napak na mojih dveh čeladah,res da se mi zdi da je boljša od nolan n103,je pa servis toliko bolj zanič in pa seveda sam uvoznik,kot lahko prebereš na forumu.

pri nolanu ti z veseljem BREZPLAČNO ZAMENJAJO GUMICE OKOLI VIZIRJA !!??

tega žal v TC ne boš doživel.

brobaj pa obvezno kaj ti paše na glavo

lp.m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni kaj jaz sem probal nolan n103 in schuberth c3 ki jo imam ,

žal sem glede odnosa z tc motoshop razočaran saj še sedaj nisem dobil odpravljenih napak na mojih dveh čeladah,res da se mi zdi da je boljša od nolan n103,je pa servis toliko bolj zanič in pa seveda sam uvoznik,kot lahko prebereš na forumu.

pri nolanu ti z veseljem BREZPLAČNO ZAMENJAJO GUMICE OKOLI VIZIRJA !!??

tega žal v TC ne boš doživel.

brobaj pa obvezno kaj ti paše na glavo

lp.m

ti to kaj pove o kvaliteti?.....jaz tega pri schubert-u še nisem menjal (niti ni bilo potrebe, da ne bo pomote)....raje sem shubert-a zamenjal pri prevoženih 70.000 km s to čelado.....

je pa System 5 čelada od proizvajalca bmw bistveno bolša kot schubert (sploh prezračevanje in notranjost)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa System 5 čelada od proizvajalca bmw bistveno bolša kot schubert (sploh prezračevanje in notranjost)....

BMW čelade sicer dela Schuberth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti to kaj pove o kvaliteti?.....jaz tega pri schubert-u še nisem menjal (niti ni bilo potrebe, da ne bo pomote)....raje sem shubert-a zamenjal pri prevoženih 70.000 km s to čelado.....

je pa System 5 čelada od proizvajalca bmw bistveno bolša kot schubert (sploh prezračevanje in notranjost)....

BMW čelade sicer dela Schuberth.

tole je bla pa nek časa nazaj kr žolčna debata. prizadetih je blo nebroj bemvejašev in schubertofillov (precej jih je oboje).

me veseli de je še nekdo "opazil" da so čelade različne in BMWjeve bolj domišljene kot Schuberthovi serijski izdelki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je bla pa nek časa nazaj kr žolčna debata. prizadetih je blo nebroj bemvejašev in schubertofillov (precej jih je oboje).

me veseli de je še nekdo "opazil" da so čelade različne in BMWjeve bolj domišljene kot Schuberthovi serijski izdelki.

še to... enduro modele "BMW" čelad dela pa UVEX.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti S1!

Spet se mi je zlomil čepek, ki se pritrdi v mehanizem čelade. Že tretjič!!

Odlična čelada. Ta čep je pa klinac od klinca!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končnoo,dobil sem čeladi z kao odpravljenimi napakami vizirja,namreč zamenjali so pri obeh čeladah schuberth vizir zunanji in notranji antifog,kao pritrdil vetrno zaščito za brado in zalepili gumo na robu čelade zadaj.

ok.dam čelado na glavo in pot proti Bohinju je bila bolj žalostna,staknil se je senčnik,pa na eni strani se je staknila vetrna zaščita brade,tko da sem sklenil da bom napake proizvajalca žal sam moral odpraviti al pa bom spet mesec brez čelade.

-veterna zaščita brade se da zrihtat z pikico črnega silikončka da lahko še kdaj stakneš dol

-da pa vizir stoji malo odprt se da malo pogret in raztegnit zobke pri straneh al pa dat vmes gumico (bom slikal)

drugače čelada sama ni slaba ,je pa mal šlampast narjena,al pa je za slo tržišče 2.klasa kvalitete

ja takle mamo aa ?

lp.m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schuberthove čelade - ne hvala. Od štirih Schuberth čelad kolikor sem jih imel ni bila niti ena takšna kot bi morala bit. Največje probleme sem imel s čelado iz carbona - nad vizirjem mi je tekla voda v čelado,itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa se začnejo pojavljati take težave? Mislim za ta denar bi morali faking zamenjati čelado! Najdražje čelade pa morš sam popravljat. Drugače imam sam narejenih cca. 3000 km z mojo S1 Pro pa mi zaenkrat še doro služi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem sem že nakladal, pa bom ponovno osvežil "odlike" S1;

Čelada je odlična! Sem zadovoljen.

- Dobro se prilega glavi.

- "Goflja" čelade (spredaj) je dosti pred nosom, tako da izdihan zrak dobro kroži in ni takoj v steklu.

- Vizir odlično tesni. Res pa je, da je tretji vizir, ki sem ga kupil tisti "pravi", ki od vseh najbolje služi.

- Zračnost naleganja buče v čeladi je odlična.

- Sončna zaščita super.

- Pri grobi uporabi pa se sistem za vpetje vizirja lahko pokvari. Tako da je za daljše potovanje, modro imeti to zadevo kar s seboj. (Levi in desni).

Največji problem Schubetrh S1 pa je;

- Čep za vpetje vizirja!!! To je tisti "T" jeziček, ki ga vtakneš v utor. Če se ti čelada le zakotali, kot se je meni včeraj, (pa še nekajkrat prej) se ta jeziček zlomi in za to MORAŠ KUPITI nov vizir. Na ta račun pa firma Schuberth odlično služi!!! Sramota, za tako drago čelado, in tako "priznano" firmo!

Jaz bom moral sedaj ponovno nabaviti (KUPITI) vizir... In ti artikli me bodo stali, odkar imam čelado (žena tudi) že več kot 250 EUR, (saj vsak stane krepko preko 50 EUR (vključeno s popustom!)

Hudiča jasnega, a ne znajo inženirji v Schuberth-u pogruntati kakšnega boljšega sistema. - Če ne, jim ga jaz predstavim, le kak odstotek bi mi primaknili.

Pa še nekaj je, kar je slabo;

Če je močan dež in si na daljši vožnji, se spodnji del oblazinjenja čelade namoči. Tega pa ne moreš posušiti preko noči. Torej se na daljši vožnji ob deževju voziš z mokrim vratom, kar pa je "odlično za obsevanje" vratne hrbtenice!

Čelado Schuberth bom izgleda še imel, ne vem pa, kako se bomo pogodili za v bodoče, ker jih ne mislim zaradi njihovih konstrukcijskih napak "preživljati" naprej!

Moja izkušnja. (Ni slaba. - Dobra pa tudi ne!!)

Škoda le, za tako (v osnovi) dobro čelado, tako "majhni", hkrati pa veliki "spodrsljaji".

TOLE BI MORALI PREBRATI V TOVARNI SCHUBERTH in se zamisliti nad svojimi artikli!!!

mr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!